בואו נדבר קצת על החיים.

אז מה היה לנו?

סטרס נפשי, חובות לאומיים, מערכות יחסים כושלות, טלפונים מהבנק, עשרה קילו עודפים, היכחדות הדבורים, נפילת התאומים בניו יורק, הוריקן קטרינה בארה"ב, רעידות אדמה ביפן, האיטי וטורקיה, צונאמי בתאילנד, מלחמות, שריפות, מגיפות. זה הולך מדחי אל דחי. אם לוקחים את כל אלה בחשבון, ומוסיפים להם את זיהום האויר, את העובדה שרוב האנושות לוקחת כדורים ואת המחזוריות שקיימת בטבע, הנבואה על סוף העולם הממשמש ובא לא נראית מוזרה כל כך.

קיימות אין סוף תיאוריות לגבי מה שהולך לקרות כאן בזמן הקרוב- השמש תתפוצץ, מטאור ענק ימחץ אותנו, מלחמת גוג ומגוג תגמור אותנו, השמש תתיישר עם מרכז כדור הארץ, הקטבים יתהפכו ובמשך שלושה ימים נגשש בחושך מוחלט וללא כוח כבידה, בשמיים יתרחשו מערכים אסטרונומיים מוזרים שאלוהים יודע מה תהיה תוצאתםו, אסונות טבע יטביעו אותנו, ישרפו אותנו, שלא לדבר על האדמה שהולכת לבלוע אותנו, התחממות גלובאלית, התקררות טוטאלית, פצצות אטום, ובנוסף לכל, חייזרים ישתלטו עלינו, יזריעו את נשותינו ויקימו גזע חדש של היברידים בעלי מחושים שייזונו מנשורת גרעינית, ישוחחו בטלפטיה ויעבירו חפצים בטלקינזיס.

אני שמעתי על לוח השנה של המאיה כבר לפני הרבה שנים, אבל לאחרונה אני שומעת עליו יותר ויותר. לא יודעת, אולי בגלל שאני גם ככה נוירוטית, ואולי חלק ממני כבר רוצה שהסיוט הזה ייגמר כבר, הרעיון הזה, שאולי יש משהו בעובדה שסוף העולם עומד להגיע נשמע לי הגיוני. או הגיוני לא פחות מהרעיון השני, שאומר שהעולם ימשיך להתקיים כמו שהוא.

תאריך היעד החדש לסוף העולם (אחרי ששנת 2000 עברה עלינו ללא אירועים מיוחדים, מלבד מסיבות סילבסטר ממש טובות) הוא ה21 לדצמבר 2012, והוא כבר לא כל כך רחוק מאיתנו כרונולוגית- עוד 11 חודשים, 18 ימים, וכמה שעות יתגלה לנו מה זה לעזאזל אומר שלוח שנה אחד של שבט קדום בשם "בני המאיה", לפתע מסתיים, ללא הסברים. "נבואת המאיה" קוראים לזה בז'רגון המערבי. איזו נבואה, אתם שואלים, ומה נאמר בה בדיוק?

ובכן, כלום. שום דבר. נאדה. בני המאיה בכלל לא דיברו על סוף העולם. למעשה, בני המאיה לא דיברו בכלל- הם שתקו כדגים, ואם לא נתייחס לדיבורים שנשמעו לאחרונה של מי שקוראים לעצמם "זקני המאיה", שלהגיד שהם קרובים למאיה הקדומים זה כמו להגיד שאני גלגול של יונה הנביא . הדבר היחיד שהמאיה הקדומים הותירו אחריהם הוא את חלקו החמישי של לוח שנה שמתחיל, ובכן, ממש מזמן, ונגמר ב21 לדצמבר 2012. את הפרשנות של סוף העולם אנחנו המצאנו.

לצורך העניין, בכלל יכול להיות שבני המאיה סיימו את לוח השנה כי האיש שהיה אחראי על זה רצה העלאה ולא קיבל. אף אחד לא יודע למה הספירה נגמרת מתי שהיא נגמרת. לא שזה משנה לנו. שום דבר לא ימנע מאיתנו להיכנס לסאגה של השערות פרועות והפחדות הדדיות ולהתחיל לזעוק "סוף העולם!".

אנחנו מתים על נבואות שחורות, בואו נודה על האמת. זה נותן לנו תחושת מטרה בחיים. יכול להיות אפילו שאנחנו גם קצת מייחלים שמשהו כבר יקרה פה. אלה מאיתנו שלא מאמינים שהעולם "ייגמר" חושבים בכל זאת שמשהו יקרה. הם לא יודעים להגיד מה בדיוק, כמובן, אבל כל זרם רוחני שמכבד את עצמו כבר רוכב על הגל הזה מזמן.

מדברים על שינוי תדר, על עידן חדש, על ספונג'ה רוחנית, חוקן מנטאלי, ועל מעבר למציאות חדשה ונוצצת שאף אחד לא יודע מהי, אבל יאללה, מה אכפת לנו לשער השערות ולהניח הנחות? רובם ככולם ממליצים על הכנת הגוף והנפש למעבר הקוסמי לעידן החדש, על ידי מודעות, מדיטציות, שחרור דפוסים, שחזור גלגולים. גם הרבה יוגה זה טוב.

מה ישתנה- אף אחד לא יודע, ולכולם יש תיאוריות נבואיות שמבשרות מה יקרה ב2012.

אפילו לי יש נבואה:

לדעתי האנושות תתפצל לשני כדורי ארץ- הלא מפותחים, אלה שעוד לא עברו לתדר החדש, יישארו פה, בזבל, והשאר, אלה שעבדו קשה, אכלו סרטים, עשו שינויים והכינו את עצמם, יעברו לכדור הארץ החדש, שלמציאות בו יהיו חוקים קצת אחרים. מה זה הכדור החדש הזה? מה אני יודעת- מצידי שיצוץ איכשהו משום מקום. אלה שיעברו לכדור החדש יבינו מה קרה (כי הם מפותחים וזה), אבל אלה שיישארו ימשיכו כרגיל- ילכו לעבודה, יאכלו, ינמנמו, יתחתנו, יעמידו צאצאים ויתגרשו - פשוט יהיו אנשים מסוימים (אלה שעברו כדור, כאילו) שהם לא יפגשו יותר לעולם. אבל בלי דרמה- בקטנה- כמו שקורה עם אנשים שהיו חברים טובים בצבא, אבל לא נפגשו יותר לעולם וזה לא מזיז לאף אחד. טוב אז זו לא נבואה, זו פנטזיה. ועדיין, זוהי בערך רמת החיבור למציאות שקיימת בכל שאר ההשערות המלומדות של מביני הדבר. התיאוריה שלי רחוקה מלהיות המגוחכת ביותר או ההזויה ביותר מבין התיאוריות האחרות שאתם עומדים לשמוע במדור הזה, שילווה אתכם השנה, שיכולה להיות, תיאורטית, השנה האחרונה של חייכם כפי שהכרתם אותם- אחת לחודש יתפרסם כאן ראיון עם מומחה אחר, תיאוריה נוספת, או, לכו תדעו, אפילו מידע מועיל, עד שיגיע התאריך המיוחל, ה21 לדצמבר 2012

אנשים טובים, היכונו - הספירה לאחור החלה