אופס! זוגות שנכנסו להריון אחרי דייטים ספורים - ונשארו ביחד

  שני אנשים יוצאים, ואחרי כמה דייטים מגלים שהם בהריון. מה עושים כשיוצאים מההלם? זוגות שהחליטו להישאר יחד חושפים: כך הרווחנו גם הורות וגם זוגיות מאושרת

  מאיה בר דן, מעיין סנה והילדים דניאל ויונתן. מאיה: "העובדה שהייתי בהיריון גרמה לי להילחם יותר על הקשר" (צילום: אביגיל עוזי)
  מאיה בר דן, מעיין סנה והילדים דניאל ויונתן. מאיה: "העובדה שהייתי בהיריון גרמה לי להילחם יותר על הקשר" (צילום: אביגיל עוזי)

  כשמאיה בר דן הכירה את מעיין סנה, בחור בן 24 שהתקבל למקום העבודה שלה, היא לא חשבה לרגע שהוא יהיה בן זוגה לחיים ואבי ילדיה. לא רק שהוא היה צעיר ממנה בשמונה שנים, אלא גם רגע אחרי גירושים. אחרי שכנועים, היא הסכימה לצאת איתו. הם הספיקו לצאת בדיוק לשני דייטים, ואז גילו שבדיקת ההיריון הביתית מראה שני פסים.

   

  "אני ומעיין עבדנו יחד במוקד טכני באתונה", מספרת מאיה, היום בת 39, עובדת עירייה מכפר־סבא. "הוא התקבל לעבודה אחריי, ואיך שפגש אותי התחיל לחזר אחריי במרץ. בהתחלה לא נעניתי, בגלל הפרש הגילים בינינו. הייתי כבר בת 32, ורציתי זוגיות וילדים. הוא היה בן 24, והייתי בטוחה שהוא לא מחפש את מה שאני מחפשת. בסוף השתכנעתי לצאת איתו, ובדייט השני קרה מה שקרה".

   

  "אמנם הייתי צעיר, אבל בתקופה ההיא כבר הספקתי להתגרש", נזכר מעיין (31), אחראי משמרת בחנות. "התחתנתי מיד אחרי הצבא, והתגרשתי זמן קצר לפני שהכרתי את מאיה. מצד שני, באמת פחות בער בי אז להביא ילדים לעולם. חתונה והורות היו בעיניי שני דברים שונים לחלוטין".

   

  איך הגבתם לגילוי שאתם בהיריון?

  מאיה: "עשינו בדיקה ביתית, ואחרי שראינו שהתוצאה חיובית, מעיין אמר שהוא יתמוך בי בכל החלטה שאקח. אמרתי לו: 'תודה רבה, אבל ממש לא נראה לי שיש כאן יותר מאופציה אחת. אני הרבה יותר מבוגרת ממך, אני לא ממש מכירה אותך, ואין מצב שאני משאירה את התינוק'. הלכנו לרופא נשים כששנינו סגורים על הפלה. הרופא אמר שבגלל שמדובר בהיריון צעיר הוא יכול לתת לי כדור, אבל כדאי בכל זאת שאקח שבוע לחשוב על זה.

   

  "במשך כל אותו שבוע בכיתי. מצד אחד, המחשבה להביא ילד עם מישהו

  מעיין סנה: "ההורים שלי היו בשוק. הם אמרו לי 'אתה צעיר מדי', 'אתה לא ממש מכיר אותה'. אמרתי להם שזו ההחלטה שלי ואני שלם איתה

   שאני בקושי מכירה הלחיצה אותי. כבר היו לי קשרים בעבר שבהם בחודשים הראשונים הכל היה נחמד, ואחרי זה הרבה פחות. כשאין ילדים את יודעת שאת יכולה להיפרד מבחור ולא לראות אותו יותר. אבל אם את מביאה איתו ילד, הוא הופך לחלק מחייך לתמיד. מצד שני, המחשבה להפיל הייתה גם מאוד קשה לי. הייתי בת 32 והיצר האמהי בער בי. אמרתי לעצמי: 'זה לא שנכנסת להיריון בגיל 16 ואין לך אופציות. את בחורה מעל גיל 30, ובהחלט יכולה גם לגדל ילד לבד'. מה גם שבשלב הזה היו לי רגשות כלפי מעיין. לא יכולתי להגיד שבוודאות נישאר ביחד, אבל גם לא יכולתי להגיד שלא. שבוע אחרי זה חזרנו למרפאה, ובהחלטה של רגע, השיקולים להשאיר את התינוק גברו על השיקולים להפיל".

   

  גם אצל מעיין?

  "כן. אחרי זה הוא גם הציע לי נישואים, ומאז הציע לי עוד 100 פעמים, אבל אני לא בקטע. אני לא מאמינה בחתונה".

   

  מעיין: "אני מודה שבזמן הזה הרגשתי מבולבל מאוד. מצד אחד, ההיריון עם מאיה קרה כל כך מהר. בנוסף, בדיוק עברתי גירושים לא נעימים. היה לי ברור שלסיים מערכת יחסים שמעורבים בה ילדים הוא דבר הרבה יותר מורכב ומסובך. מצד שני, קסם לי מאוד הרעיון להיות אבא צעיר. הרגשתי שעדיף להביא ילדים לעולם כשיש עוד מספיק אנרגיות לרדוף אחריהם. בנוסף, נורא רציתי להיות עם מאיה. חששתי שאם נחליט לעשות הפלה, מערכת היחסים שלנו לא תחזיק מעמד אחרי זה".

   

  איך הגיבה הסביבה?

  מאיה: "כשסיפרתי לאמא שלי היא אמרה 'מזל טוב' ומיד גיבתה אותי בהחלטה. היא אמרה שאני לא ילדה קטנה ושאני נוהגת בחוכמה. היא עצמה נכנסה להיריון בגיל 18, אז מבחינתה ממש לא עמדתי בקצב. גם אבא שלי שמח ותמך. ההורים של מעיין, לעומת זאת, היו קצת בהלם. בניגוד אליי, הוא באמת היה צעיר מאוד".

  מעיין: "ההורים שלי בהחלט היו בשוק וסקפטיים מאוד. הם אמרו לי משפטים כמו: 'אתה צעיר מדי', 'אתה לא ממש מכיר אותה'. אבל אמרתי להם שזו ההחלטה שלי ואני שלם איתה, ושהם יכולים לפרגן ולעזור או לא לפרגן ולעזור. זו כבר החלטה שלהם".

   

  היום בני הזוג כבר הורים לשניים (דניאל בת השש ויונתן בן החמש), והזוגיות ביניהם, לדבריהם, יותר ממאושרת. התקופה הראשונה של ההורות, מודה מעיין, הייתה מאתגרת: "אני כן הרגשתי קושי מסוים. במקום לצאת, לשתות בירה ולראות סרט, כמו כל זוג טרי, היינו בבית, וזו הייתה חוויה אינטימית מסוג אחר".

   

  מאיה: "רק כשדניאל הייתה בת שנתיים השלמנו את החסר. נסענו לסופשבוע באילת, ומעיין הוריד איזה קובץ מהאינטרנט של אלף שאלות לדייט הראשון – החל ב'מי היה החבר הראשון שלך' וכלה ב'מה דעתך על המתות חסד'. ישבנו שש שעות ברכב וכל אחד היה חייב לענות, עד שסופסוף הרגשנו שאנחנו באמת מכירים".

   

  אלמלא ההיריון, הייתם עדיין יחד?

  מאיה: "ייתכן מאוד שלא. לפני מעיין הייתי מסיימת קשרים על שטויות. העובדה שהייתי בהיריון מנעה ממני לעשות את זה. זה גרם לי להילחם יותר על הקשר. אני לא יכולה לשים את האצבע על הרגע שבו שנינו הבנו שאנחנו מאוהבים, אבל אין לי ספק שההיריון תרם לזה".

  מעיין: "אני דווקא כן חושב שהיינו ממשיכים בזוגיות, החיים שלנו פשוט היו מקבלים תפנית אחרת. אבל אני לא מצטער לרגע שהדברים קרו בצורה הזו".

   

  מאיה, מה ההמלצה שלך למישהי שנכנסת להיריון אחרי דייטים ספורים?

  "מצד אחד, קשה לי להגיד: 'תשאירי את התינוק וקחי הימור'. בשלב הזה את לא באמת יכולה להכיר את הבחור לעומק, ואת למעשה קושרת את חייך איתו לנצח. מצד שני, במקרה שלי זה כן עבד. אז אולי ההמלצה שלי היא בעיקר: פשוט תסמכי על האינטואיציה שלך".

   

  הרגשתי שזה נס

   

  נטלי ודין כהן עם בתם אנג'ל. נטלי: "אחרי שיצאתי מההלם נורא שמחתי. הרגשתי שזה נס" (צילום: גדי קבלו)
   נטלי ודין כהן עם בתם אנג'ל. נטלי: "אחרי שיצאתי מההלם נורא שמחתי. הרגשתי שזה נס"(צילום: גדי קבלו)

    

   עבור לא מעט סינגליות, הסיטואציה הזו ודאי נשמעת מוכרת: אחרי כמה דייטים עם בחור שהן בקושי מכירות, המחזור מאחר. במקרים רבים ההיסטריה מתגלה כאזעקת שווא, אבל מה עושים אם המקלון מתעקש להצביע על שני קווים? בעוד שיש כאלה שבוחרות להפיל או לגדל את התינוק לבד, יש גם זוגות שמחליטים להמר: להפוך להורים עוד לפני שהפכו ממש לזוג. במקרים מסוימים, הזוגות האלה זוכים בכל הקופה.

    

   כשנטלי כהן גילתה שהיא בהיריון עם בתה אנג'ל, היום בת שנה וחצי, היא הייתה בהלם מוחלט. לא רק בגלל שהיא הספיקה לצאת עם האבא, דין כהן, פחות מחודשיים. היא בכלל הייתה משוכנעת שהיא לא יכולה להרות באופן טבעי.

    

   "לפני כמה שנים הרופאים בישרו לי שיש לי בעיה רפואית שבגללה לא אוכל להיכנס להיריון", היא מספרת. "הם אמרו שאם ארצה ילד אצטרך לעבור טיפולים, וגם אז לא בטוח שזה יקרה. בגלל זה אני ודין לא נזהרנו".

    

   נטלי (32), עקרת בית ודין (30), מכונאי מטוסים, תושבי אשדוד, הכירו לפני שנתיים בקבוצת סינגלים בפייסבוק. "שנינו לא רצינו אז משהו רציני, והתייחסנו לקשר שלנו יותר כמו סטוץ מתמשך", משחזרת נטלי. "דין לא חיפש באותו זמן מחויבות.

   נטלי: "אני משוכנעת שאם לא הייתי נכנסת להיריון, לא הייתי נותנת לדין את הצ'אנס הראוי והיינו נפרדים".

   דין: "אין לי ספק שההיריון לא קרה סתם"

    הוא לא חשב על חתונה ובטח לא על ילדים. אני הייתי אחרי כמה קשרים כושלים, וכבר הפסקתי להאמין בזוגיות. מצד שני, רציתי מאוד להיות אמא, וכבר ביררתי לגבי טיפולים במטרה להביא לעולם ילד לבד. ידעתי שבגלל הבעיה שלי, הזמן לא משחק לטובתי".

    

   איך גילית שאת בהיריון?

   "אחרי חודש וחצי שהיינו ביחד שמתי לב שהמחזור שלי מאחר. עשיתי בדיקה ביתית, שהראתה תוצאה חיובית. אחרי שיצאתי מההלם נורא שמחתי. הרגשתי שזה נס. פחות נלחצתי מזה שהאבא הוא מישהו שאני לא ממש מכירה, כי גם ככה חשבתי להביא ילד מתרומת זרע".

    

   גם דין שמח?

   "למרבה ההפתעה, כן. הוא לגמרי היה בעד שאשאיר את הילד. הוא כבר הספיק להתאהב בי, ומבחינתו זו הייתה דרך לגרום לנו להישאר ביחד. בסופו של דבר הסכמתי לתת לקשר בינינו צ'אנס. אמרתי שמקסימום, אם לא ילך, ניפרד ונגדל את הילד כהורים גרושים".

   דין: "כשפגשתי את נטלי באמת לא הייתי מעוניין בקשר רציני, אבל מהר מאוד הרגשתי שאני מתאהב בה, שאני מרגיש איתה משהו שלא הרגשתי אף פעם. כשגילינו שהיא בהיריון, מבחינתי זו הייתה מתנה משמיים".

    

   בקושי הכרתם. לא חששת שהזוגיות לא תחזיק מעמד?

   "זה נכון שלהביא ילד ביחד כשבקושי מכירים זה סוג של הימור. אבל לשנינו היה ברור שהילדה שלנו תמיד תבוא בעדיפות ראשונה. שגם אם נחליט להיפרד, עדיין תמיד יהיו לה אבא ואמא שאוהבים אותה ולא חוסכים ממנה כלום".

   נטלי: "מיד אחרי שגיליתי שאני בהיריון, דין הציע שנעבור לגור ביחד. ואז, במהלך המגורים המשותפים, גם אני התאהבתי בו. חודשיים אחרי הלידה התחתנו, ועכשיו אנחנו מנסים להביא עוד ילד לעולם. אני משוכנעת שאם לא הייתי נכנסת להיריון, לא הייתי נותנת לדין את הצ'אנס הראוי והיינו נפרדים. אני שמחה מאוד שהיקום החליט בשבילנו".

    

   איך התמודדתם עם גידול תינוק אחרי זוגיות כל כך קצרה?

   "זה מאוד הקשה על היחסים בינינו. העובדה שכל הדברים קרו ביחד וכל כך מהר, בהחלט לא תרמה. אני בטוחה שיהיה לנו הרבה יותר קל בילד השני".

    

   איך הגיבה הסביבה שלכם לסיטואציה?

   דין: "גם המשפחות וגם החברים מאוד שמחו ופרגנו. בשלב הזה אפילו התברר שיש לנו חברה משותפת שתכננה לשדך בינינו. אין לי ספק שההיריון לא קרה סתם, ושנועדנו זה לזה. כבר בדייט הראשון עם נטלי הרגשתי שזה זה. אני מאמין שגם אם אחרי שבועיים היא הייתה מודיעה לי שהיא בהיריון, הייתי שמח".

    

   נורא נהניתי מהלבד

    

   שרית ואייל לזינגר עם בתם לונדון. "העובדה שלא הצלחתי להיכנס להיריון בתקופת הנישואים שלי ושעם אייל נכנסתי להיריון מיד, הייתה מבחינתי סוג של סימן שנועדנו להיות ביחד" (צילום: אביגיל עוזי)
    שרית ואייל לזינגר עם בתם לונדון. "העובדה שלא הצלחתי להיכנס להיריון בתקופת הנישואים שלי ושעם אייל נכנסתי להיריון מיד, הייתה מבחינתי סוג של סימן שנועדנו להיות ביחד"(צילום: אביגיל עוזי)

     

    גם שרית לזינגר (33), עובדת שיווק מתל־אביב ואמא ללונדון (בת שבעה חודשים), לא האמינה שבדיקת ההיריון הביתית שעשתה מראה תוצאה חיובית. לזינגר נכנסה להיריון מאייל (40), מאמן כושר אישי, אחרי פחות משלושה חודשים שיצאו יחד. זאת אחרי שכבר הספיקה לעבור טיפולי פוריות כושלים עם בעלה לשעבר, שנמשכו קרוב לשנה וחצי.

     

    "כשהתחלתי לצאת עם אייל הייתי גרושה טרייה", היא מספרת. "הוא ראה אותי בטינדר, ואז מצא אותי בפייסבוק וכתב לי הודעה. אחרי זה התברר שנראיתי לו מוכרת, ולא סתם: גילינו שלפני עשר שנים הוא עבד איזה יומיים בחברת האשראי שבה אני עובדת עד היום. יצאנו אז לדייט אחד, ואני לא רציתי להמשיך. עד היום אין לי מושג למה, אבל הוא אומר שנפנפתי אותו. הייתי אז ילדה שחיה בסרט. לא הייתי מזהה איכות גם אם היא הייתה בועטת בי".

     

    וכשפגשת בו שוב?

    "אז הוא כבר ממש מצא חן בעיניי, והיה לי ברור שאני רוצה להמשיך לצאת איתו.

    שרית לזינגר: "הסיפור שלי עבר מפה לאוזן: 'יש לי חברה שניסתה הרבה זמן להרות עם בעלה ולא הצליחה, ואז, מיד אחרי שהתגרשה היא הכירה מישהו חדש ונכנסה להיריון'"

     מצד שני, לא חשבתי שבסוף נתחתן ונביא ילדים ביחד. התגרשתי רק שלושה חודשים קודם לכן ונורא נהניתי מהלבד. לא הייתי לחוצת זוגיות. כשגיליתי שאני בהיריון ספונטני, הייתי בשוק. בתקופת הנישואים שלי אני ובעלי ניסינו להיכנס להיריון במשך קרוב לשנה וחצי ועברנו טיפולים שנכשלו".

     

    וכשההלם עבר?

    "שמחתי מאוד. זו הייתה בשבילי הפתעה נעימה. נכון שאני ואייל היינו זמן קצר ביחד, אבל הייתה לנו זוגיות טובה מאוד. הרגשתי שאיתו מצאתי בדיוק את מה שחיפשתי".

     

    עדיין, שלושה חודשים זה נורא טרי.

    "הרבה אמרו לי את זה, אבל זה אף פעם לא הרגיש בשבילי כמו הימור. העובדה שלא הצלחתי להיכנס להיריון בתקופת הנישואים שלי ושעם אייל נכנסתי להיריון מיד, הייתה מבחינתי סוג של סימן שנועדנו להיות ביחד".

     

    ואיך אייל הרגיש?

    "גם הוא שמח מאוד. הוא כבר היה קרוב לגיל 40, והרגיש שמיצה את חיי הרווקות. הוא ידע שהוא רוצה להתחתן איתי עוד לפני שבכלל נכנסתי להיריון".

    אייל: "הצעתי לה נישואים במהלך סופשבוע באילת, ויום אחר כך היא גילתה שהיא בהיריון. זו אמנם הייתה הפתעה, אבל לגמרי הפתעה נעימה מבחינתי. אני חושב שהכל עניין של טיימינג בחיים. לפני הזוגיות עם שרית היו לי כמה מערכות יחסים. כולן עזרו לי להגיע לתובנות לגבי מה אני מחפש בבת הזוג שלי. מהרגע שהתחלתי לצאת עם שרית, הרגשתי שאני מקבל בדיוק את כל הדברים שהיו ברשימה אצלי בראש. אפילו יותר. הייתה בינינו כימיה מטורפת והתאהבות מהרגע הראשון. הכל התקדם בינינו נורא מהר, וההיריון היה רק חלק מזה".

     

    הסביבה שלכם פרגנה?

    שרית: "אם לנו ההיריון היה הפתעה, אז הסביבה שלי בכלל הייתה בשוק. בכל זאת, מבחינתם רק התגרשתי, ואז מיד נכנסתי להיריון מגבר אחר והתחתנתי בפעם השנייה".

    אייל: "בסביבה שלי כולם שמחו מאוד. לאף אחד לא נראה שזה מוקדם מדי. שנינו היינו בגיל שבו אנחנו כבר נורא מבושלים, ויודעים מה אנחנו רוצים מבן הזוג ומעצמנו. זה לא שנכנסנו להיריון בגיל 20. המשפחה שלי ידעה כמה אני מוכן להפוך לאבא. היה פרגון מקיר לקיר".

    שרית: "חלק מהחברות שלי היו עדיין רווקות, ואני כבר הספקתי להתחתן פעמיים. קיבלתי הרבה טלפונים של 'איך עושים את זה?', 'תני לי טיפים'. ממש הפכתי לגורו ב'איך לגרום לחבר להיות רציני'. בכלל, הסיפור שלי הפך לסיפור כזה שעובר מפה לאוזן: 'יש לי חברה שניסתה הרבה זמן להיכנס עם בעלה להיריון ולא הצליחה, ואז, מיד אחרי שהתגרשה היא הכירה מישהו חדש ונכנסה ממנו להיריון'. אבל בהחלט היו גם את האנשים הציניים. כאלה שלחתונה שלנו, לצד הצ'קים, צירפו ברכה שאומרת: 'קחי בחשבון שלחתונה השלישית לא נגיע'".

     

    איך התמודדתם עם גידול תינוקת בשלב כל כך מוקדם של הקשר?

    "ההתמודדות הזו העצימה עוד יותר את האהבה בינינו. כמו שאייל תמיד אומר לי: 'גם כשאנחנו עסוקים בלהרדים אותה, זה זמן איכות שלנו יחד'".

     

    הגליון החדש של לאשה (צילום: שי כהן ארבל, סגנון: שירן מניה)
    הגליון החדש של לאשה (צילום: שי כהן ארבל, סגנון: שירן מניה)
     
    הצג:
    כל התגובות לכתבה "אופס! זוגות שנכנסו להריון אחרי דייטים ספורים - ונשארו ביחד"
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד