כתוב בעור: ארבע שיטות חדשות לטיפול יעיל בחצ'קונים

  אנחנו מתמודדים איתם לא מהיום, אבל גם בתחום הטיפול באקנה יש חידושים ותגליות. הנה ארבעה דברים שחשוב לדעת על טיפול יעיל ונכון בפצעונים

  לעתים פצעונים יכולים להיגרם כתוצאה משימוש שגוי או מוגזם במוצרי קוסמטיקה שומניים מדי, כמו חומרי לחות לשיער, קרם לחות לעור הפנים ומייק־אפ (צילום: Shutterstock)
  לעתים פצעונים יכולים להיגרם כתוצאה משימוש שגוי או מוגזם במוצרי קוסמטיקה שומניים מדי, כמו חומרי לחות לשיער, קרם לחות לעור הפנים ומייק־אפ (צילום: Shutterstock)

  עושה רושם שהאנושות התמודדה עם אקנה פחות או יותר מאז ומעולם, ונדמה שכולם יודעים איך צריך לטפל בפצעון סורר שמופיע על הפנים: לייבש אותו, לטפל בו במשחות קוסמטיות או רפואיות, ובמקרים חמורים להתייעץ עם רופא עור. אבל בכנס של החברה האירופית לדרמטולוגיה קוסמטית ואסתטית (ESCAD) שנערך לאחרונה בווינה, נחשפו כמה חידושים ותגליות מעניינות על הטיפול בפצעונים.

   

   

  1. לדעת להבדיל בין הסוגים

  פעם חשבנו שכל הפצעונים הם אותו הדבר, רק בדרגות חומרה שונות. היום ידוע שיש שלושה סוגים - אקנה דלקתי (מתבטא

  באודם רב בפצעים וסביבם); ציסטיק אקנה (מורסות גדולות ומוגלה) ואקנה עם קומודונים (פצעים עם "ראשים" לבנים או שחורים).

   

  2. לטפל בכל סוג בהתאם

  לאקנה דלקתי יתאים טיפול במשחה אנטיביוטית (ולא במשחה מייבשת, כפי שנהוג היה לחשוב), בשילוב משחה אנטי דלקתית (במרשם), ובמקרים קשים אפשר לשלב אנטיביוטיקה דרך הפה. לציסטיק אקנה כדאי להשתמש במשחות מייבשות, אנטיביוטיקה דרך הפה, ובמקרה ואלה לא עובדות - נטילת רואקוטן. לאקנה עם קומודונים יתאימו חומרים מעודדי קילוף ופתיחת הנקבוביות שמכילים רטין A וחומצות אלפא ובטא הידרוקסיות, שיש במוצרי קוסמטיקה רבים.

   

  3. לבדוק את מוצרי הקוסמטיקה שלכם

  לעתים פצעונים יכולים להיגרם כתוצאה משימוש שגוי או מוגזם במוצרי קוסמטיקה שומניים מדי, כמו חומרי לחות לשיער, קרם לחות לעור הפנים ומייק־אפ. חשוב לבדוק את המוצרים שלכם ולהחליף אותם לכאלה שהם נטולי שומן.

   

  4. לשקול טיפול בגלי רדיו

  טיפולים בגלי רדיו עם מחטים נמצאו יעילים במיוחד לאחרונה לאקנה, בייחוד לטיפול נגד צלקות אקנה. גלי הרדיו מחממים את הרקמה הפנימית ובכך מרפאים את העור.

   

  * ייעוץ מקצועי: ד"ר אינס ורנר, מומחית לרפואת עור ונשיאת ESCAD

   

   

  הגיליון החדש של מגזין מנטה (צילום: שי יחזקאל)
  הגיליון החדש של מגזין מנטה (צילום: שי יחזקאל)
   
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כתוב בעור: ארבע שיטות חדשות לטיפול יעיל בחצ'קונים "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד