שלמור שטרוזמן: "ממש לא הפריע לי שאסף גרניט גרוש עם ילד"

שיחת טלפון שינתה את מסלול חייה של שלמור, שהפכה מעו"ד למגישה ב'גיא פינס'. כעת היא מספרת על הדייט הראשון (במטוס!) עם השף, ועל המוות הפתאומי של אמה

שלמור מספרת על הזוגיות עם אסף גרניט. לחצו Play לצפייה בסרטון
צילום: אורי דבידוביץ', שמוליק דודפור
שלמור שטרוזמן. "התדמית שלו וכל הדבר הזה שנקרא 'אסף גרניט' הרתיעו אותי בהתחלה. חשבתי לעצמי: 'מה אני צריכה את זה?'" (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)
שלמור שטרוזמן. "התדמית שלו וכל הדבר הזה שנקרא 'אסף גרניט' הרתיעו אותי בהתחלה. חשבתי לעצמי: 'מה אני צריכה את זה?'" (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)

בניגוד לבן זוגה, אסף גרניט, שמתהדר ב־23 קעקועים ("נדמה לי שזה 23, אני מקווה שאני לא עושה פדיחה"), לשלמור שטרזומן יש רק קעקוע אחד, אבל מלא משמעות: הוא מזכיר לה את אמא.

 

"עד לפני חצי שנה מעולם לא חשבתי לעשות קעקוע", אומרת שטרוזמן ומראה לי בעיניים דומעות את הקעקוע על פרק ידה: דמות רוכבת על אופניים. עשיתי את זה במלאות שנתיים למותה של אמא. היא הייתה האישה הכי חזקה שהכרתי ותמיד אמרה: 'ראש זקוף ולהמשיך ללכת'. זה הזכיר לי משפט של אלברט איינשטיין שאומר: 'החיים הם כמו אופניים. אם אתה רוצה לשמור על איזון, אתה חייב להמשיך לדווש'. הקעקוע תמיד נותן לי תזכורת: להמשיך להיות בתנועה גם שקשה".

"אני לא פוסלת שאחזור יום אחד לעריכת דין, לא סבלתי שם. מבחינתי זו רשת ביטחון. אם לא ירצו אותי או שאני לא ארצה יותר, תמיד יש לי את המקצוע שלי. יש לי לאן לחזור"

 

אמה הלכה לעולמה, בגיל 58, אחרי התמודדות עם מחלה קשה. הגעגועים לא מרפים, אבל שטרוזמן (29) אומרת שאחרי תקופה ארוכה היא נמצאת היום במקום שמח.  זה שנתיים שהיא משמשת כתבת ומגישה בתוכניתו של גיא פינס, ובארבעת החודשים האחרונים היא גם בזוגיות עם השף אסף גרניט.

 

לפני שנתיים וקצת, הכל נראה אחרת: שטרוזמן עבדה כעורכת דין לענייני ליטיגציה, והסתובבה עם לב סגור בכל מה שקשור לרומנטיקה.

את הכל שינתה שיחת טלפון: על הקו היה חיליק שריר, סמנכ"ל התוכניות של קשת, שאותו הכירה במסגרת שירותה הצבאי בגל"צ, שהציע לה להצטרף לתוכניתו "ערב טוב עם גיא פינס" בעקבות עזיבתה של לירון ויצמן. שטרוזמן החליטה להיענות להרפתקה.

 

אם לא היית מקבלת את ההצעה לעבוד בפינס, היית היום עדיין עורכת דין?

"זה הכי דלתות מסתובבות, אבל כן, אני מניחה שכן. ואם לומר את האמת, אני גם לא פוסלת שאחזור יום אחד לעריכת דין. זו עבודה שונה לגמרי, אבל לא סבלתי שם. מבחינתי זו רשת ביטחון. אני יודעת שאם לא ירצו אותי או שאני לא ארצה יותר, תמיד יש לי את המקצוע שלי. יש לי לאן לחזור".

 

"את הקעקוע היחיד שלי עשיתי בגלל הסמליות" (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)
  "את הקעקוע היחיד שלי עשיתי בגלל הסמליות"(צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)

   

  את אסף גרניט פגשה לראשונה במסגרת כתבה שהכינה. "זה היה לפני קצת יותר משנה", היא אומרת. "נשלחתי לראיין אותו וגם לעשות איתו קרב אגרופים. אין לי שום ניסיון באִגרוף. אני סוג של שפן ניסיונות במערכת. זה כמו ששלחו אותי לגלוש עם דנה פרידר. הייתה אחלה כתבה, אבל לא הייתה בינינו שום אינטראקציה אחרי זה".

   

  אז איך התפתח הרומן?

  "זה התחיל מאוד לאט. כמה חודשים אחרי הריאיון נפגשנו במקרה ברחוב והחלפנו כמה מילים. כמה חודשים אחרי זה הוא שלח לי סמס ושאל על איזשהו אייטם לגביו ששודר בתוכנית. לא חשבתי שהוא מתחיל איתי. אני חושבת שהוא לא חשב שהוא מתחיל איתי. בשלב מסוים התחלנו להתכתב יותר, אבל גם כששתי ההודעות הפכו לרצף הודעות, הייתי סקפטית. בגלל כל הבלגן עם אמא והעבודה בפינס, לא הצלחתי לחזור לזוגיות. אם היו שואלים אותי אם הייתי חושבת שזה יקרה דווקא עם אסף, הייתי אומרת 'כנראה שלא'".

   

  למה?

  "אני לא אשקר. התדמית שלו וכל הדבר הזה שנקרא 'אסף גרניט' הרתיעו אותי בהתחלה. חשבתי לעצמי: 'מה אני צריכה את זה?'"

   

  עם אסף. "הוא גבר של פעם" (צילום: מתוך האינסטגרם של shalmor@)
   עם אסף. "הוא גבר של פעם"(צילום: מתוך האינסטגרם של shalmor@)

    

   גרניט (41) היה נשוי לבמאית מורן איפרגן, והשניים התגרשו זמן קצר אחרי לידת בנם ליאו (היום בן שבע). אחרי גירושיו שמו נקשר בשמן של כמה כוכבות מפורסמות, ובהן מגי אזרזר ואנה ארונוב. עם ארונוב יצא קרוב לחצי שנה, ובתוכנית המציאות "לאהוב את אנה" תיארה ארונוב לפסיכולוג בתוכנית מקרה שהציג את גרניט באור שלילי ולדבריה הביא לסיום מערכת היחסים: הם קבעו לנסוע לחופשה, אבל כשהגיעה לדירתו ארוזה ומוכנה, הוא סירב לפתוח את הדלת.

   "אסף הוא מענטש. אכפת לו שישנת טוב ואכלת טוב. אתמול הוא דאג לשלוח פיצה לכל המערכת. אם הוא רוצה שתהיי מבסוטית, הוא דואג שכל הסובבים אותך יהיו מבסוטים"

    

   "הפעם האחרונה שבכיתי בגלל גבר הייתה לפני שנה. הוא היה מניאק", אמרה ארונוב, שאמנם לא נקבה בשמו של גרניט, אבל כפי שנאמר באייטם ששודר על כך אז בתוכניתו של גיא פינס (בהגשת גרוצקי), די היה להצליב את הזמנים כדי להבין במי מדובר. "הייתי בזוגיות שהייתה כמו פנטזיה בסרט הוליוודי. לא האמנתי שזה קורה לי... ואז קבענו משהו והוא פשוט לא הופיע".

    

   מה שאנה סיפרה באמת נשמע מלחיץ. זה מה שהרתיע אותך בהתחלה?

   "זו לא הסיבה שנרתעתי. למרות שאני עובדת בפינס והאייטם הזה שודר אצלנו, לא הייתי מודעת אז לכל הרזולוציות. גם ממש לא הפריע לי שהוא גרוש עם ילד וגם לא הדימוי הכועס שלו. תמיד חשבתי שמדובר בדמות טלוויזיונית ולחלוטין צדקתי. בחיים לא ראיתי אותו כועס. בשיא הכנות, אסף הוא מענטש, גבר של פעם. אכפת לו שישנת טוב ואכלת טוב. אתמול הוא דאג לשלוח פיצה לכל המערכת. אם הוא רוצה שתהיי מבסוטית, הוא דואג שכל הסובבים אותך יהיו מבסוטים. אם אמא שלי הייתה בחיים, היא הייתה מתאהבת בו במקום. היא הייתה אומרת לי: It’s a Keeper".

    

   אז אף פעם לא קרה שהוא סירב לפתוח לך את הדלת?

   (צוחקת): "אפילו קשה לי לדמיין דבר כזה. בואי נגיד שכבר היינו פעמיים יחד בחו"ל, והוא אף פעם לא ביטל".

    

   למעשה, הפעם הראשונה שהיא וגרניט היו בחו"ל הייתה בדייט הראשון שלהם. "שום דבר אצלנו לא היה קונבנציונלי. הדייט הראשון שלנו היה על מטוס. זה יכול היה להיות הדייט הכי הזיה. שש שעות במטוס יחד. אין לך לאן ללכת. אין לך חברה שתציל אותך".

    

   "לא פוסלת שאחזור יום אחד לעריכת דין" (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)
    "לא פוסלת שאחזור יום אחד לעריכת דין"(צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)

     

    איך זה קרה?

    "במשך חודשיים דיברנו יום־יום, אבל בגלל שלא הייתי בטוחה שאני רוצה להיכנס לזה, בכל פעם שהוא הציע שניפגש דחיתי את זה. הוא הבין ולא לחץ. ואז היה איזה יום שאמרתי לו שאני צריכה לטוס לפריז והוא אמר לי שגם הוא בדיוק נוסע. הוא אמר: 'בואי תטוסי איתי' וסידר שנטוס יחד. נפגשנו בנמל התעופה מוקדם בבוקר ועלינו על הטיסה. למרבה המזל, הדייט היה מעולה ומשם הכל היסטוריה".

     

    אני מנסה לדמיין אותו אומר "אני אוהב אותך". הוא אמר לך את זה?

    "הוא אומר לי את זה כל הזמן. יש סיכוי אגב שאני זו שאמרה לו את זה ראשונה, אבל רק בגלל שהיה לי ברור שברגע שאשחרר את הפקק הזה הוא ישתחרר. וצדקתי. כלפי חוץ הוא נראה מאצ'ו, אבל בפנים הוא כזה נשמה טובה. גבר אוהב וחם".

     

    בהתחשב בחיבתו לקעקועים, אתם לא מתכננים איזה קעקוע משותף?

    "משותף? הלכת רחוק עכשיו. אנחנו עוד לא חצי שנה יחד. את הקעקוע היחיד שלי עשיתי בגלל הסמליות, לא בגלל שהתחשק לי קעקוע. אם בכל זאת אעשה בעתיד עוד אחד, זה יהיה אולי רק משהו שקשור לילד".

     

    • הראיון המלא עם שלמור שטרוזמן מתפרסם בגיליון "לאשה" החדש, עכשיו בדוכנים

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד