אסף גרניט: 'אני מקבל מנשים הצעות למטרה אחת. הן לא רוצות זוגיות'

שף-העל וכוכב "מהפכה במטבח" ממשיך במרוץ להצלחה עולמית, ומסביר למה הוא לא מוצא עם מי להתכרבל בלילה ומה היה דחוף לו לקנות אוטו ב־720 אלף שקל

אסף גרניט מתראיין לשער "לגבר" ומחלק טיפים
צילום: ירון שרון
אסף גרניט. "אני זקן. בן 39 עם אופי של בן 90. אני גם ביישן, לא רוקד ולא עושה סמים" (צילום: רון קדמי, סגנון: מיכה טרנובסקי)
אסף גרניט. "אני זקן. בן 39 עם אופי של בן 90. אני גם ביישן, לא רוקד ולא עושה סמים" (צילום: רון קדמי, סגנון: מיכה טרנובסקי)

לפני כמה שבועות, אסף גרניט הצטלם לריאליטי בכיכובו, "משחקי השף". היה רגע שבו הוא התעצבן מאוד, ושבר צלחת מרוב כעס. כן, שוב שבר צלחת. אלא שהפעם הבן שלו, ליאו בן הארבע, היה איתו באולפן, וגרניט הבין שהוא איבד את זה ממש מול עיניו של הילד. "הסברתי לו שזה רק משחק וזו טלוויזיה, כי אני ממש נבהלתי", הוא משחזר. "בשבילו זה היה קוריוז, לא אישיו. אבל אני נכנסתי לסרט. התחלתי לבכות כמו מטורף. מושיק (רוט) חיבק אותי. לא נרגעתי מזה עד למחרת".

 

אין ספק שגרניט ממשיך לטפח את הטייפקאסט שהפך אותו לכוכב: שף־העל הנרגן שנמצא תמיד על הקצה. מצד שני, הוא גם הראשון שינסה לשבור את התפיסות המקובלות לגביו. "באותה מידה שאני יכול לצרוח על טבח כמו סוחר בשוק, אני יכול לומר משפט רגוע וחכם. אף אחד לא טורח לראות אם אני אינטליגנטי או לא, מה העולם התרבותי שלי. ההשפעות שלי בכלל באות מקולנוע, שירה, ספרות, אמנות פלסטית. אנשים גם חושבים שאני עושה קוק ויוצא למועדונים בלילה. אני לא תמים. ברור לי שזה מה שאני משדר, ואני נלחם בצרות האופקים הזאת".

 

ואתה לא מתבליין, אפילו קצת?

"אני זקן. בן 39 עם אופי של בן 90. אני גם ביישן, לא רוקד ולא עושה סמים, אין לי את הקטע של לזיין ולכבוש. זה יישמע רע, אבל אני מקבל מנשים הצעות שהן פר־אקסלנס למטרה אחת. הן לא רוצות זוגיות. אני הרבה יותר רומנטיקן. אז לאן יש לי ללכת?".

 

"אני הרבה יותר רומנטיקן. אז לאן יש לי ללכת?" (צילום: רון קדמי, סגנון: מיכה טרנובסקי)
  "אני הרבה יותר רומנטיקן. אז לאן יש לי ללכת?"(צילום: רון קדמי, סגנון: מיכה טרנובסקי)

   

    

  לא עוצר

   

  הוא נולד וגדל בירושלים. שירת בסיירת, עבד במסעדות נחשבות בירושלים, צבר ניסיון, חלם בגדול ומימש את החזון: תשע מסעדות, 300 ומשהו עובדים, שלוש תוכניות ריאליטי בפריים טיים (התחיל כזוכה העונה השנייה של "קרב סכינים"

  "אנשים חושבים שאני עושה קוק ויוצא למועדונים בלילה. אני לא תמים. ברור לי שזה מה שאני משדר, ואני נלחם בצרות האופקים הזאת"

  והמשיך עם "משחקי השף" ו"מהפכה במטבח") וקמפיינים. "החיים שלי הם רכבת של 400 קמ"ש", הוא מסכם.

   

  המסעדה הראשונה שלו הייתה "מחניודה" בירושלים, שאותה פתח ב־2009 יחד עם אורי נבון, שותפו עד היום. הצלחה מסחררת אפשרה ל"קבוצת מחניודה" התרחבות עסקית, ואת פתיחת המסעדות הירושלמיות "הסדנא", "טלביה", "יודל'ה" ו"בר יין". ההצלחה העולמית הגיעה לפני שנתיים, אז פתח גרניט בלונדון את "פאלומר", שנבחרה על ידי כמה מגזינים נחשבים למסעדה הטובה בבירה האנגלית. לפני כשנה פתח את "ברברי", שנחשבת גם היא לאחת הטובות בעיר. "בלגן" הפריזאית בדרך לשם.

   

  גרניט יודע לאן הוא רוצה להגיע: רחוק. יותר רחוק משתוכלו לדמיין. הוא עובד בימים אלה על מסעדה נוספת בפריז, מפתח פרויקט קולינרי במרקש, מרוקו, המוח כל הזמן עובד. מהרגע שבו הבין שזה מה שהוא רוצה להיות, אי שם בגיל 21, הוא לא עצר לרגע.

    

  גרניט ב"מהפכה במטבח". "באותה מידה שאני יכול לצרוח על טבח כמו סוחר בשוק, אני יכול לומר משפט רגוע וחכם" (צילום: מיכה לבטון)
   גרניט ב"מהפכה במטבח". "באותה מידה שאני יכול לצרוח על טבח כמו סוחר בשוק, אני יכול לומר משפט רגוע וחכם"(צילום: מיכה לבטון)

    

    

   גרניט רחוק מלהתנצל על ההצלחה שלו, והוא גם לא מסתיר אותה. לפני שנה, למשל, הגשים לעצמו חלום ילדות וקנה את מכונית הפנטזיה שלו, אלפא רומיאו 4C ספיידר, אחת הבודדות מסוגן בישראל, בשווי של 720 אלף שקל. כמה חודשים אחר כך ריססו על הרכב ציור של איבר מין. הציור נשטף וגרניט התקדם.

   "כשאנשים אומרים לי, יאללה, מה אתה צריך אוטו כזה? כדי שכולם יגידו, הנה אסף גרניט? אני אומר, כן, שיראו. באמת מעניין לי את התחת מה חושבים"

   "לא ריססו לי את האוטו בגלל שאני מפורסם", הוא אומר, "זאת הייתה חבורה של ילדים שראו אוטו חדש ורצו להשחית אותו. לא חושב שידעו שזה האוטו שלי".

    

   זה רכב שמושך הרבה תשומת לב.

   "אין לי את העניין של 'מה יגידו'. אני אוהב דברים יפים, לא מתבייש להגיד את זה, לא חושב שזה שטחי. בסופו של דבר, פאק אוף, אני עובד ממש קשה בשביל זה. כשאנשים אומרים לי, יאללה, מה אתה צריך אוטו כזה? כדי שכולם יגידו, הנה אסף גרניט? בעיניי, אם אתה קונה אוטו כזה, ואתה מספר לאנשים שקנית אותו בגלל שאתה אוהב לנהוג, אתה אידיוט. אני אומר, כן, שיראו. באמת מעניין לי את התחת מה חושבים".

    

   איך זה מרגיש, לממש חלום ילדות מכסף שעשית בעצמך?

   "הייתה לי אלפא מדגם אחר, GT, היא עדיין אצלי. ראיתי את התוכניות של האלפא הזו ואמרתי, 'אני חייב, זה פשוט האוטו הכי יפה שראיתי בחיים שלי'. שיגעתי את מנכ"ל אלפא מתי האוטו מגיע. כשהגיעו ארבע המכוניות הראשונות לארץ, הוא אמר, 'בוא, אני שומר לך אחת'. קבעתי איתו, ואז התקשרתי אליו, 'אני לא מגיע, כי אם אני נוהג עליו אני קונה אותו, ואז מורן מתגרשת ממני'. בסוף לא קניתי אותו, התגרשתי וקניתי אותו (צוחק). יצא הרצף הלא נכון של הדברים".

    

    

   הייתי עמוק בבור

    

   מורן היא הבמאית היפהפייה מורן איפרגן (34), אשתו לשעבר ואם בנו, ליאו. לפני שנתיים, כשהתגרשו, הוא הרגיש שסוף העולם הגיע. ישב בדירה הירושלמית שלו עם תריסים מוגפים, ולא ידע את נפשו. "כן, הגירושים כמעט הרגו אותי", הוא מודה, "נכנסתי ממש לדיכאון. ליאו היה קטנצ'יק והוא אמר למורן, 'למה אצל אבא כל הזמן חושך?' היה לי תריס חשמלי, והוא היה מטפס ופותח אותו כדי שתיכנס שמש, ואני הייתי סוגר. לא תפקדתי. הייתי מרוסק. רציתי מאוד תא משפחתי".

    

   הבמאית מורן איפרגן, אשתו לשעבר. "רציתי מאוד תא משפחתי" (צילום: איתמר רותם)
    הבמאית מורן איפרגן, אשתו לשעבר. "רציתי מאוד תא משפחתי"(צילום: איתמר רותם)

     

     

    מה לא עבד בנישואים שלכם?

    "הפערים היו מטורפים. אני בטירוף כל הזמן, הכל חייב לקרות עכשיו ומהר. מורן עובדת בדיוק הפוך. גם המוחצנות שלי לעומת המופנמות שלה והרצון שלה להישאר מאוד אנונימית לא עזרו".

     

    למדת משהו מהגירושים?

    "אני לא מבין שום דבר בזוגיות. לא הבנתי בזה שום דבר לפני כן, ועכשיו אני מבין עוד פחות".

     

    מאז הפרידה אישר לתקשורת רק את מערכת היחסים עם אנה ארונוב, ואף הודה שהוא מאוהב. השמועה היא שגרניט רצה מאוד לצאת עם ארונוב וחיזר אחריה, ויום אחד, בחורף שעבר, היא נענתה. כמה חודשים הספיקו להם כדי לחזור לשוק. כשאני אומרת לו, "אולי חבל שמיהרתם להיפרד", עולה על פניו מבט מהורהר. "יכול להיות שחבל", הוא אומר, "אבל אני לא יכול לדבר על אנה. הבטחתי לה".

     

    עם אנה ארונוב. "אני קהה מאוד לאהבה בזמן האחרון" (צילום: באדיבות פנאי פלוס)
     עם אנה ארונוב. "אני קהה מאוד לאהבה בזמן האחרון"(צילום: באדיבות פנאי פלוס)

      

     אתה מרגיש בשל לאהבה חדשה?

     "לא יודע. כן הייתי רוצה לעשות לליאו אח. לצערי, אני קהה מאוד לאהבה בזמן האחרון. כנראה שזה מנגנון הגנה. מקווה שמתישהו זה יעבור. לא כיף בכלל להיות קהה. משהו נעול ממש חזק. אני כנראה מפחד להיפגע ואז נשאר ברמה מאוד חיצונית, ואני בנאדם שנהנה להרגיש. אוהב להתעצבן, אוהב לצעוק, לבכות.

     "החולשה היחידה שיש לנשים היא שהן רוצות גברים. נשים הן כל כך חכמות וחזקות, אבל בכל מה שקשור לגברים, אתן באמת סתומות שאין לתאר"

     בקיצור, אני צריך תיקון".

      

     מה תעשה בחורף בלי מישהי להתכרבל איתה?

     (צוחק) "נאכל פחמימות".

      

     אתה אוהב נשים יפות.

     "אישה היא יצור כל כך יפה אסתטית וכל כך הרבה יותר חזק מגבר. החוסן המנטלי, האינטליגנציה הרגשית. החולשה היחידה שיש לנשים היא שהן רוצות גברים (צוחק). אני יכול לשבת על הבר, לשמוע שתי בחורות מדברות, ולא להבין איך נשים, שהן כל כך חכמות וחזקות, בכל מה שקשור לגברים, אתן באמת סתומות שאין לתאר".

      

     מה נשים צריכות להבין?

     "מה שאתן רואות, זה מה שיש. אם גבר לא אמר לך שהוא אוהב אותך, הוא אידיוט, לא נכה רגשית. ניתוח היתר שנשים עושות בתחומים אחרים שגורם להן להגיע לתובנות עמוקות, הוא מיותר בכל מה שקשור לגברים, כי גבר הוא חיה מטומטמת".

      

     • הראיון המלא עם אסף גרניט במוסף "לגבר" בגיליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

      

     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: לירון שמעוני)
     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: לירון שמעוני)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד