משי קלינשטיין על החרם שעברה וההתנצלות שהגיעה אחרי שנים

משי קלינשטיין מסתערת על תפקיד במחזמר "אפס ביחסי אנוש", ומספרת על הזוגיות החדשה, היחסים עם ההורים המפורסמים ובני זוגם, והחרם הקשה ממנו סבלה בילדותה

משי קלינשטיין מצטלמת לשער "לאשה". לחצו Play לצפייה
צילום: שמוליק דודפור | עריכה: רותם שבתאי
משי קלינשטיין. "בהפסקות הייתי לבד, והתקשרתי כל הזמן לאמא או אבא כדי להעביר את הזמן" (צילום: דניאל אלסטר)
משי קלינשטיין. "בהפסקות הייתי לבד, והתקשרתי כל הזמן לאמא או אבא כדי להעביר את הזמן" (צילום: דניאל אלסטר)
"מאמינה גדולה בשידוכים" (צילום: דניאל אלסטר)
"מאמינה גדולה בשידוכים" (צילום: דניאל אלסטר)

 במפגש פנים מול פנים משי קלינשטיין  (27) אפילו יותר יפה ממה שרואים מרחוק על הבמה. יש לה תווי פנים שמזכירים את אמא ריטה, גוון עור שמזכיר את אבא רמי ועיניים ירוקות שאותן ירשה, לדבריה, מסבה מצד אבא. העובדה שהיא בת לשני כוכבי־על ומפורסמת פחות או יותר מיום לידתה, לא גורמת לה להתנשא. ההפך הוא הנכון: היא צנועה, אדיבה, על גבול הביישנית, אבל גם חייכנית ומצחיקה נורא.

 

בימים אלה היא מסתערת על האתגר הבא שלה: היא מככבת בקומדיה המוזיקלית החדשה "אפס ביחסי אנוש" של תיאטרון בית ליסין, שמסתמנת כשלאגר ודאי. בהצגה, שמבוססת על סרטה המצליח של טליה לביא מ־2014, נכנסת קלינשטיין לנעליה הצבאיות של נלי תגר ומגלמת את דפי - חיילת חסרת מוטיבציה שמשרתת כמש"קית נייר וגריסה בבסיס נידח בדרום וחולמת לעבור לקריה. 

 

בניגוד לתפקידיה הקודמים, עבור התפקיד הזה קלינשטיין לא נדרשה כלל לעבור אודישן. "הבמאי של ההצגה, עידו רוזנברג, מכיר אותי טוב", היא מסבירה. "הוא שיחק לצדי ב'שיער' וב'סיפור הפרברים' וגם ביים את הקליפ לשיר שלי עם עילי בוטנר 'אוטובוס אחרון לחיפה'. הוא אמר לי שברגע שהציעו לו לביים את המחזמר, היה לו ברור שאני דפי. והוא צדק: ראיתי את הסרט מיליון פעמים ותמיד חשבתי שאני כל כך דומה לדפי".

 

רק שאת שירתְּ בלהקת חיל החינוך, ונהנית משירותך הצבאי.

"נכון, אבל אני חושבת ששתינו חולמות באותה תמימות".

 

מזדהה עם הדמות של דפי (צילום: דניאל אלסטר)
  מזדהה עם הדמות של דפי(צילום: דניאל אלסטר)
   

   

  עברתי תהליך שיקום

  בעבר סיפרה כמה פעמים על שמה הייחודי, ועל ההקנטות שספגה בילדותה בעקבותיו. אבל עכשיו היא מספרת שההקנטות היו רק קצה הקרחון. היא למדה בבית הספר לטבע בתל־אביב, ולדבריה, מכיתה ד' עד ט' הייתה בסוג של בידוד חברתי. "עד כיתה ד' הכל היה טוב", היא אומרת. "היו לי חברות, היה לי חבר, ואפילו הייתה לי להקה שבמסגרתה היינו כותבים ושרים שירים. אבל אז ילדה חדשה הגיעה לכיתה, ומשום מה לא באתי לה טוב. לא הייתה לה שום סיבה לקנא בי. אני זוכרת שהיא נכנסה לכיתה וחשבתי שזו הילדה הכי יפה שראיתי. כולם התאהבו בה ורצו להיות בקרבתה. ומה שקרה זה שהיא לקחה לי את החבר, לקחה לי את החברות ולקחה לי את הלהקה. כל החברים אמרו לי שהם עוזבים את הלהקה, ואז התברר לי שהם ממשיכים בדיוק עם אותה להקה, רק איתה ובלעדיי".

  "מישהי שהייתה חברה שלי והצטרפה לחרם נגדי, כתבה לי בפייסבוק: 'משי, רציתי להתנצל על כל הדברים שקרו בינינו בתקופה של בית הספר'. נורא התרגשתי ומיד כתבתי לה: 'אני סולחת'"

   

  נורא.

  "מעבר לעובדה שבודדו אותי חברתית, גם הציקו לי. היו חוטפים לי בקבוק מים, מעבירים אותו בין כל הילדים ואומרים 'איזה בקבוק מגעיל'. או היו שולחים לי סמסים עם קללות. פעם אחת אותה ילדה שהייתה אחראית להכל, כתבה לי מטר קללות מטורף. אחרי שהראיתי את מה שהיא כתבה להורים שלי, הם השאירו לה הודעה קולית וביקשו ממנה למחוק את מספר הנייד שלי מהטלפון שלה. היא, בתגובה, הלכה והשמיעה את ההודעה לכל הילדים. בהפסקות הייתי לבד, והתקשרתי כל הזמן לאמא או אבא כדי להעביר את הזמן".

   

  ההורים שלך ניסו לעשות משהו בעניין?

  "ברור שכן. היו הרבה שיחות עם היועצת, ובשלב מסוים עלה רעיון שאעבור לבית ספר אחר. אבל בסוף הוחלט שילדים רעים יש בכל מקום. שאני פשוט צריכה לעבור את זה".

   

  רק אחרי השחרור מצה"ל, היא מספרת, המעגל הכואב הזה נסגר. היא נסעה אז ללוס־אנג'לס וחייתה שם תקופה קצרה. יום אחד קיבלה הודעה בפייסבוק: "זו הייתה מישהי שפעם הייתה חברה שלי והצטרפה לחרם נגדי. היא כתבה לי: 'משי, רציתי להתנצל על כל הדברים שקרו בינינו בתקופה של בית הספר'. נורא התרגשתי ומיד כתבתי לה: 'אני סולחת, אני סולחת, הכל בסדר. איזו מהממת את שבכלל חשבת לכתוב לי'. נכון שזה אף פעם לא יכול לרפא את מה שהיה, אבל אני חושבת שילדים לא עושים את מה שהם עושים בכוונה. הם לא אומרים לעצמם: 'בוא נשרוט את הבן אדם הזה לנצח'".

   

  עם אמא ריטה והאחות נועם (צילום: מתוך האינסטגרם של meshi_k@)
   עם אמא ריטה והאחות נועם(צילום: מתוך האינסטגרם של meshi_k@)

    

    

   חיבור עמוק עם אמא ריטה

   לפני 12 שנה הוריה התגרשו. היא הייתה אז בת 15, אחותה הקטנה נועם הייתה בת שש. "אני מאמינה שזו חוויה מטלטלת בכל גיל", היא אומרת. לפני שבע שנים נישא רמי קלינשטיין בשנית לאלכס אילן והביא איתה לעולם שלושה ילדים (תיאו בן השש, אומה בת הארבע ומילוא בן השנתיים). בשנתיים האחרונות גם אמה בזוגיות, עם השחקן ועורך הדין צ'רלי בוזגלו.

    

   "שני ההורים שלי זכו בבני זוג מקסימים שאני מאוד אוהבת", היא אומרת. "אני חברה מאוד טובה של אלכס וגם הקשר עם צ'רלי מהמם. אנחנו מלא בארוחות שישי ביחד עם הילדים שלו. לא מזמן היינו כולנו יחד בקפריסין. עכשיו, כשעברתי דירה, צ'רלי ממש עזר לי. סחב לי מזוודות, הרים לי את הטלוויזיה". 
   "אני חברה מאוד טובה של אלכס וגם הקשר עם צ'רלי מהמם. אנחנו מלא בארוחות שישי ביחד עם הילדים שלו. עכשיו כשעברתי דירה, צ'רלי סחב לי מזוודות, הרים לי את הטלוויזיה"
    

   איך הקשר עם שלושת אחייך הקטנים?

   "מעולה. בגלל הפרשי הגילים, מובן שאי־אפשר להשוות את זה לקשר שלי עם נועם. אני עדיין לא יכולה לנהל איתם שיחות נפש, אבל אנחנו מבלים הרבה ביחד. תיאו אומר עכשיו שיש לו שתי אמהות: אלכס ואמא ריטה. משהו התבלבל לו בהסבר שאני אחותו".

    

   קלינשטיין, כפי שאפשר להבין, היא טיפוס משפחתי. בעיקר נראה שהיא הילדה של אמא. "יש בינינו חיבור נורא עמוק", היא מסבירה. "אנחנו קוראות אחת את השנייה בלי לדבר. הרגשות בינינו כל כך חזקים, שלפעמים קשה להכיל".

    

   בחודשים האחרונים יש לה כבר חבר חדש: מתן מצפי, הייטקיסט בן 32, שעמו, כאמור, עברה לגור בדירה משותפת. "אני יכולה להגיד שמאוד טוב לי, אבל כרגע אני עוד רוצה לשמור על זה פרטי כי זה נורא חדש".

    

   איך הכרתם?

   "אני מאמינה גדולה בשידוכים, וחבר טוב שלי מהתיאטרון הכיר בינינו. הוא אמר לי: 'יש לי מישהו להכיר לך שאני ממש אוהב'".

    

   ומתן לא הרגיש מאוים להכיר אותך?

   "בהתחלה היה לו איזה דימוי שגוי עליי. הוא חשב מה שבטח הרבה אנשים שלא מכירים אותי חושבים. הוא אמר לחבר שלו: 'מה משי קלינשטיין? מה לי ולחיה בסרט הזו?' אבל החבר שלי מיד הרגיע אותו. הוא אמר לו: 'לא, אתה לא מכיר אותה. משי היא משלנו, משי היא אחות'".

    

    

   הראיון המלא עם משי קליינשטיין מתפרסם בגליון "לאשה" החדש, עכשיו בדוכנים

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד