משי קלינשטיין: "אני מרגישה שהסתתרתי והתחבאתי עד עכשיו"

במשך שנים היא לא הסכימה להתראיין, כי הייתה רק "הבת של". השנה, כשהיא בת 24 ומככבת במקביל ב"סיפור הפרברים" וב"שיער", משי קלינשטיין מוכנה לדבר

כתבת: קרן נתנזון ויץ; צילום: ירון שרון; עריכה: דפי מקל
צילום: ירון שרון

 

 

במשך שנים משי קלינשטיין ניסתה לשמור על הפרטיות שלה ככל הניתן ומיעטה להיחשף לתקשורת.

 

הפוקוס המתמשך סביב משפחתה, שכולל את אמא ריטה, אחת הזמרות האייקוניות של ישראל ואבא רמי קליינשטיין, אחד היוצרים המוערכים בארץ עם רזומה מוסיקלי עשיר, הוביל אותה לשמירה על פרופיל נמוך. עד עכשיו.

 

אחרי שלוהקה לתפקיד משנה במחזמר "שיער" של הקאמרי, היא כובשת כעת את כל הבמה ב"סיפור הפרברים", שם זכתה להיכנס לנעליה של מריה, הדמות הראשית בעלילה.

 

"אני לא חווה את זה כפריצה", היא משתפת בסט הצילומים לשער לאשה, "אני מרגישה שהסתתרתי והתחבאתי כי זה לא היה הזמן ולא הרגיש לי שזה זה, ופתאום הגיעו הצעות. אבל אני עוד לא הולכת ברחוב ואי אפשר לעבור".

משי קלינשטיין: "לא חווה את זה כפריצה" (צילום: דניאל קמינסקי)
  משי קלינשטיין: "לא חווה את זה כפריצה"(צילום: דניאל קמינסקי)

   

  הצילומים שנערכו לרגל יום העצמאות, נעשו כמחווה למעצבים הישראלים הבולטים, בהם היא הציגה דגמים בעיצוב כחול לבן. "אני שמחה שזה דווקא בחג הזה, כי גם אני מתחילה השנה דרך עצמאית".

   

  אז נכון, כרגע קליינשטיין הצעירה עוד מסומנת בתור הבטחה שרק מתחילה להתממש לאט לאט, אבל זה כבר לא סוד פנימי של התעשייה או הימור פרוע לומר שמדובר באחת הטאלנטיות הפנומנליות שנצפו במחוזותינו בשנים האחרונות, עם יכולת שירה יוצאת דופן, כישרון משחק, יחד עם שילוב של אינטילגנציה, רגישות וצניעות.

   

  "אולי זו הגנטיקה, אבל גם כי יש הרבה מוסיקה בבית. מאד נעים לי לשיר ולהיות על הבמה, זה מרגיש לי טוב".

   

  עצבות יום הולדת

  "היו שנים שבהן נכנסתי ל'עצבות יום הולדת'. אבל השנה, ביום ההולדת ה־24 שלי, זה היה יום ההולדת המאושר בחיי. ואז הבנתי שכשאני מגשימה את עצמי, וזה מה שקרה לי השנה, כיף לגדול בשנה.

   

  "כן, היו שנים שהרגשתי שאני לא יודעת מה אני רוצה. אני מדור נורא מבולבל, דווקא בגלל שהכל פתוח ויש כל כך הרבה אפשרויות. אבל למדתי לא לדאוג. הבנתי שאפשר לשחרר, לנשום ולא לפחד. אני מאמינה ביקום, מאמינה באלוהים. מאמינה שיש לו דרך לכל אחד ואחד".

   

  "תמיד עבדתי. גם כנערה עבדתי - מדריכה בקייטנות, סוחטת מיצים. תמיד חשוב היה לי להסתדר בזכות עצמי, אני לא אוהבת לבקש כסף, אוהבת שיש לי כרטיס אשראי משלי. אני קונה את הבגדים שלי, מממנת את הדלק, אני עצמאית. טוב, ברור שאני לא עושה את הקניות כשאני בבית של אמא אבל חוץ מזה, אני לגמרי מסתדרת. אני פרילאנסרית. בעצם יש לי עסק משלי, קוראים לו 'משי קלינשטיין' ואני מתפרנסת. לגמרי נערה עובדת".

   

  פחד במה

  "תמיד יש לפני ההצגה 20 שניות של 'אמאל'ה, איזה פחד', אבל בעצם, לא הייתי מגדירה את זה כפחד במה אלא כהתרגשות גדולה. במיוחד אני נרגשת כשאבא או אמא יושבים בקהל. כשעולה המסך ואני על הבמה, אני בכלל לא מפחדת ואפילו לא זוכרת את ההתרגשות. בעצם, אני לא זוכרת שאני על הבמה. אני חיה את התפקיד יום־יום מחדש, וחווה אותו עד הסוף.

   

  "יש בתיאטרון משהו מדהים: לכאורה, אומרים את אותן שורות וערב ערב ישנה אותה סיטואציה, אבל כל פעם אני חווה את זה אחרת לגמרי. אולי בגלל שאני עוד בתחילת הדרך אני חווה הכל בעוצמה גדולה. בסוף 'סיפור הפרברים' צריך תמיד לגרד אותי מהרצפה. אני מרוקנת לגמרי".

   

  אבא והמשפחה החדשה שלו

  "אני מאוד קרובה לאבא. מדברת איתו יום־יום. הוא גר קרוב, ברחוב הסמוך. אני גם מסתדרת נהדר עם אשתו, אלכס. מההתחלה היא מצאה חן בעיניי כי היא כיפית כזו, קלה ומצחיקה. אני גם אוהבת את ההורים שלה. אף פעם לא עצרתי את הקשר שלי עם אלכס בגלל אמא. מה פתאום, למה זה טוב? הרי גם אמא רוצה שיהיה לי טוב".

   

  "מאוד קרובה לאבא, מדברים יום-יום" (מתוך האינסטגרם של משי)
   "מאוד קרובה לאבא, מדברים יום-יום"(מתוך האינסטגרם של משי)

    

   "לאמא ולי יש חיבור מדהים. אנחנו מדברות בלי סוף, הולכות ביחד לסרטים, להתעמל. תמיד אהיה ילדה של אמא, גם כשאהיה אמא בעצמי. אני מתייעצת איתה ומעריכה את הדעה שלה. במיוחד עכשיו, כשאני עושה צעדים ראשונים על הבמה, ולאמא יש כל כך הרבה ניסיון. אנחנו חברות, אבל אלו גם מאוד יחסים של אם ובת. זה לא פרוץ. יש הרבה כבוד".

    

   "אמא שלי היא מלאך שמתהלך בינינו" (מתוך האינסטגרם של משי)
    "אמא שלי היא מלאך שמתהלך בינינו"(מתוך האינסטגרם של משי)

     

    "אמא שלי היא מלאך שמתהלך בינינו, לא יכולתי לבקש לעצמי אמא טובה ממנה. ומגיע לה שיהיה לה רק טוב. היא שלמה ומאושרת".

     

    • הראיון המלא עם משי קלינשטיין בגיליון יום העצמאות של "לאשה" - השבוע בדוכנים

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד