לירן שטראובר וטל טלמון מאוהבים ומשוכנעים שהפעם זה בטוח לתמיד

במהלך היכרותם הקצרה השחקנית (גרושה פעמיים) והכדורגלן לשעבר (גרוש שלוש פעמים) הספיקו לעבור לגור יחד (אחרי 3 ימים) ולעשות קעקוע זוגי. בתכנון: ילד משותף

טל טלמון ולירן שטראובר. "אנחנו לא מתחתנים, אבל היה ונתחתן, אמרנו שניתן צ'קים בכניסה לאורחים ונכתוב בהזמנה: 'נשבעים שהפעם זה רציני" (צילום: שי פרנקו, סגנון: קרן נפתלי)
טל טלמון ולירן שטראובר. "אנחנו לא מתחתנים, אבל היה ונתחתן, אמרנו שניתן צ'קים בכניסה לאורחים ונכתוב בהזמנה: 'נשבעים שהפעם זה רציני" (צילום: שי פרנקו, סגנון: קרן נפתלי)
יום לפני שלירן שטראובר ו טל טלמון נפגשו בתוכנית הבוקר של "רשת", ויצאו ממנה כשהם מולחמים זה לזה באופן בלתי ניתן להפרדה, יצאה טלמון לעוד דייט מהגיהינום. היא ישבה מול גבר שנראה לה מאוד לא מתאים. "הוא ניסה לנשק אותי ואמרתי, לא, אני מתנצלת", היא משחזרת, "ואז הגעתי הביתה והוא סימס לי: 'אולי תשלחי לי תמונה שלך?' כאילו, מה? לא רציתי לנשק אותך, אז אני אשלח לך תמונה?"

 

כל זה שייך להיסטוריה, כי למחרת בבוקר, 3 במאי, הגיעה טלמון לתוכנית הבוקר "פותחים שישי" במטרה לקדם את עמותת אס.או.אס חיות שבה היא מתנדבת. מאחורי הקלעים היא פגשה את העיניים הכחולות של שטראובר, שהוזמן לדבר על החוויות שלו מ"האח הגדול VIP". "לירן ישב לידי באולפן והרגשתי מיד את הכימיה", מצחקקת טלמון, "הייתה לידו מרואיינת שכל הזמן נגעה בו כדי להסביר משהו, ואני חשבתי לעצמי, מה היא נוגעת בו? ואיך אני אגרום לכך שאנחנו נמשיך?"

טל: "לירן ישב לידי באולפן והרגשתי מיד את הכימיה. הייתה לידו מרואיינת שכל הזמן נגעה בו כדי להסביר משהו, ואני חשבתי לעצמי, מה היא נוגעת בו? ואיך אני אגרום לכך שאנחנו נמשיך?"

 

איך באמת?

"ההורים שלי לא היו בארץ,  וירדן הראל, המגישה, הייתה אמורה לבוא לבלות איתי בבריכה שלי. לירן שמע שאנחנו מדברות על זה ושאל: 'איזו בריכה?' ואני עניתי: 'הבריכה שלי, רוצה לבוא?' אני לא יודעת אם הייתי בוטה, אבל הייתי..."

שטראובר: "היית חדורת מטרה, לחלוטין. לקח שלוש שעות עד שהגעתי, כי טיפלו לי באוטו. בדרך קניתי יין, וקיבלתי ממנה הודעה: 'כמה זמן? אתה בא ברגל?' שלחתי לה תמונה שאני בפקק תנועה".

טלמון: "עד שהוא הגיע כל הזמן אמרתי לירדן: 'את חושבת שהוא בקטע שלי?' היא אמרה: 'נראה לי שאם הוא לא היה בקטע שלך, הוא לא היה בא'. כשלירן הגיע והיינו רגע לבד, הוא אמר לי: 'לא ידעתי שאת רווקה, למה אנחנו לא עושים שום דבר בנידון?' אז לחצתי לו את היד ואמרתי לו: 'פלז'ר דואינג ביזנס וויט יו'. אחר כך שאלתי אם הוא רוצה עוד ילדים, והוא אמר, כן".

 

וואלה. הכרתם רק כמה שעות.

שטראובר: "משהו קרה בינינו במהלך התוכנית, ראו את זה גם בשידור, את האינטראקציה והחיוכים בינינו. אני כל התוכנית חושב איך אני פוגש אותה אחרי, והיא כל התוכנית חשבה על זה ופשוט הרימה לי להנחתה".

 

"שאלתי אם הוא רוצה עוד ילדים, והוא אמר, כן" (צילום: שי פרנקו, סגנון: קרן נפתלי)
  "שאלתי אם הוא רוצה עוד ילדים, והוא אמר, כן"(צילום: שי פרנקו, סגנון: קרן נפתלי)
   

   

  אויש, אנחנו קיטשיים

  ברוכים הבאים לעולמם המופלא של טל טלמון (36) ולירן שטראובר (45), שניסו להתראיין לכתבה הזו באופן מכובד תחת השיטפון הזה שנקרא התאהבות. טלמון, שחקנית ("הרמון", "דני הוליווד", "נשות הטייסים" והסרט "זוג יונים" של דובר קוסאשווילי) וכוכבת העונה האחרונה של הדוקו ריאליטי "מחוברים".

   

  היא עצמה גרושה פעמיים. בגיל 24 נישאה ליוני אביטל, אחיה של השחקנית מילי אביטל, לאחר זוגיות של כחמש שנים. הנישואים הסתיימו אחרי חצי שנה. לפני תשע שנים נישאה לשי כהנא, איש עסקים וזוכה הריאליטי "המירוץ למיליון", נישואים שנמשכו שנתיים.  ב"מחוברים" היא חשפה את הרצון שלה למצוא אהבת אמת ויצאה לדייטים מול המצלמות. בשנה וחצי האחרונות, מאז נפרדה מקרויף, התגוררה בבית אביה בהרצליה־פיתוח. "כולם ישבו לי על הראש לשדך לי, להקפיא ביציות, להקפיא עוברים, מה לא. הייתי בודדה", היא אומרת.

   

  טל טלמון ב"מחוברים"

   

  שטראובר פרש לפני שנתיים מהקריירה שלו כשוער כדורגל, שממנה זכורה בעיקר התקופה שבה היה שוערה של מכבי תל־אביב. מאז הפרישה עבר תקופה מאתגרת: בין היתר היה פרשן בערוץ הספורט, עבד בחברת פיננסים, ניהל פרויקט בנייה והשתתף בתוכניות הריאליטי "גולסטאר" ו"האח הגדול VIP". הוא גרוש שלוש פעמים ואב לשלושה: ניל (23), המשחק כדורגל בקולג' וחי בניו־יורק, ובן (21) מנישואיו הראשונים ללילך, ומיכאל (12) מנישואיו לחברת הכנסת לשעבר ענבל גבריאלי, שנמשכו שלוש שנים והסתיימו ב־2009. ב־2011 נישא בשלישית לאלינור אביגדול, והתגרש כעבור שנתיים. בשלוש השנים האחרונות הוא סמנכ"ל פיתוח עסקי של "פומה" ומחזיק תיק הספורט במועצה האזורית שדות דן. הוא מתגורר במושב יגל הסמוך לנתב"ג, ולדבריו, "לא חיפשתי זוגיות, רק למצוא פינה שקטה ולהרים את עצמי".

   

  לא פחדתם להיסחף ולהיפגע?

  שטראובר: "אני כבר שבע שנים לבד, מאז שהתגרשתי. היו לי קשרים, אחד מהם של שנה, אבל שום דבר לא הרגיש טבעי. לא מצאתי מישהי שתגרום לי לרצות להתרגש שוב. יצרתי לעצמי את הקונכייה שלי, הבית שלי עם הילדים והעבודה. הקשר עם טל הגיע משום מקום והרגיש אמיתי. זה הפחיד אותי מאוד. מיום ליום למדנו להבין שזה קיים, ולמה שלא ניהנה מזה?"

   

  הקשר שלכם נחשף מהר מאוד. תועדתם במסעדה שאליה יצאתם יום אחרי ההיכרות.

  טלמון: "רציתי לשמור את הקשר בשקט. אחרי כמה ימים זה יצא לכל התקשורת, וחטפתי התקף חרדה קטן. ואז התחילו טלפונים מהמשפחה: 'אני צריכה לדעת מ־ynet שאת יוצאת עם לירן?' רגע, אני בעצמי לא יודעת שאני יוצאת איתו, תנו לי שנייה".

   

   

  "אנחנו 80 אחוז מהזמן צוחקים" (צילום: שי פרנקו, סגנון: קרן נפתלי)
   "אנחנו 80 אחוז מהזמן צוחקים"(צילום: שי פרנקו, סגנון: קרן נפתלי)

    

   זר לא יבין זאת

   ההתאהבות של טלמון ושטראובר לא סחפה רק אותם. גם בני המשפחה התבקשו ליישר קו עם הפרפרים בבטן. בתוך ימים ספורים, שטראובר הכיר לטלמון את שלושת בניו. אבל לא הכל הלך חלק. "למשפחה שלי הייתה בהתחלה התנגדות לפגוש את לירן", מגלה טלמון. "הצלחתי לשבור אותה. כשנפרדתי מבני זוג כל המשפחה שלי עברה את זה, לכן יכולתי להבין את הפחד שלהם להיכנס לזה שוב".

    

   שטראובר: "צירפנו את המשפחה מהר ושמו לנו ברקסים. אבא של טל ואשתו אמרו: 'נחכה חודשיים עם ההיכרות עם לירן', וכשטל כעסה אני אמרתי: 'תני להם זמן'. הבנתי אותם. ידעתי שכשזה יצטרך לקרות, זה יקרה ויהיה חיבור טוב. וכך קרה. גם היא נשאבה למשפחה שלי. אמא שלי התאהבה בה ברמה אובססיבית וקראה לה 'כלתי'".

   טלמון: "אבא שלי עשה לי חיים קשים לגבי לירן. היום הוא מאוהב בו, אבל בהתחלה הוא אמר לי: 'הוא מתאהב סדרתי'. אמרתי לו, 'אבא, ראית 'מחוברים'? גם אני על כל אחד אמרתי: זו אהבת חיי. אנחנו פשוט אנשים שאוהבים לאהוב'".

   טל: "אבא שלי עשה לי חיים קשים לגבי לירן. בהתחלה הוא אמר לי: 'הוא מתאהב סדרתי'. אמרתי לו, 'אנחנו פשוט אנשים שאוהבים לאהוב'"

    

   מה חושבים החברים שלכם?

   שטראובר: "אנשים סביבנו אמרו: 'חכו, אתם מתלהבים'. שנינו ידענו מהיום הראשון שזה פשוט זה. אנשים יכולים להגיד מה שהם רוצים. אותנו זה לא מעניין. צחקנו כל הזמן, זר לא יבין זאת. קראנו לזה זלי"ז. כי באמת אף אחד לא הבין, לא החברים, לא המשפחה שלה. אין לי הסבר. זה חיבור של שני עולמות. היא משלימה אותי, אני אותה, היא מקבלת אותי כמו שאני, אני מקבל אותה, ובלי משא ומתן".

    

   שניכם גרושים יותר מפעם אחת.

   "אני גרוש שלוש פעמים, טל גרושה פעמיים".

   טלמון: "ביחד זה חמש חתונות. לשנינו אין כניסה לרבנות יותר".

   לירן: "אם היית שואלת אותי יום לפני שהכרנו אם אני רוצה עוד ילדים, הייתי אומר שלא. אבל זה הדבר הנכון. אני האחרון שאמנע את זה ממנה"

    

   אתם מתחייבים על זה שלא תתחתנו?

   טלמון: "אנחנו לא מתחתנים, אבל היה ונתחתן, אמרנו שניתן צ'קים בכניסה לאורחים ונכתוב בהזמנה: 'נשבעים שהפעם זה רציני'. אגב, יש לי שיר חופה". טלמון מתרוממת מהכיסא והולכת בצעדי ריקוד לצלילי הלהיט של בריטני ספירס Oops I Did It Again. "ככה אני, חיה את החיים עם הומור", היא מודיעה. שטראובר צוחק, אך נראה מעט מבוהל. "אנחנו לא נתחתן", הוא מצהיר.

    

   אם לא חתונה, מה כן בתוכניות?

   טלמון: "לעשות ילדים, כמובן. חברות שלי צחקו עליי שבכל דייט שאלתי, אתה רוצה ילדים? כי אם מישהו לא רוצה, אין לי מה להמשיך איתו. אם לירן היה אומר לי, אני לעולם לא אביא עוד ילדים, זה לא היה יכול לקרות בינינו".

   שטראובר: "אם היית שואלת אותי יום לפני שהכרתי את טל אם אני רוצה עוד ילדים, הייתי אומר שלא. אבל כל יום שלי עם טל גורם לי להבין כמה אני רוצה שיהיה לנו משהו משותף, וכן, ילד זה הדבר הנכון. אני האחרון שאמנע את זה ממנה".

    

   טל, לפני שהכרת את לירן שקלת להביא ילד לבד?

   "היו לי המון תהיות אם לעשות את זה עם עוד מישהו, שזה יותר מורכב, ומצד שני, גם לעשות את זה לבד זה קשוח. אני כן חושבת שבגיל 36, בשיא הכנות, אם לא הייתי מכירה את לירן, כבר הייתי עושה את זה לבד".

    

   "היא מקבלת אותי כמו שאני, אני מקבל אותה, ובלי משא ומתן" (צילום: שי פרנקו, סגנון: קרן נפתלי)
    "היא מקבלת אותי כמו שאני, אני מקבל אותה, ובלי משא ומתן"(צילום: שי פרנקו, סגנון: קרן נפתלי)

     

    כמה אפשר לישון לבד?

    עכשיו, כשהם בחיקה של זוגיות אוהבת, הם כבר יכולים להסתכל אחורה על עולם הדייטים ולתהות איך שרדו את התופת. טלמון: "עולם הדייטינג היה שוקינג בשבילי. הפסיכוזה והיציאות ההזויות. לא, באמת, מאיפה אני אתחיל אפילו לספר? להיות רווקה ולצאת לדייטים זה קשוח".

    טלמון: "יצאתי עם מישהו שאמר לי: 'בת כמה את? 35 ? מלצר, תביא לה קרח לביציות'. אחריו החלטתי לא לצאת לדייטים יותר"

     

    ספרי על הדייט הכי הזוי שהיה לך בשנים האחרונות.

    שטראובר: "ספרי על ההוא שאמר שאת בלי ילדים וגרושה פעמיים".

    טלמון: "זה לא מצחיק, זה סתם מגעיל. נזכרתי! יש לי סיפור. יצאתי לדייט עם בחור שהשתתף בריאליטי. לא רציתי לצאת איתו אבל אמרו לי, תפסיקי להיות שלילית. כשנפגשנו אמרתי לו: 'זה קטע, אתה בגיל שלי, בחיים לא יצאתי עם מישהו בגיל שלי'. והוא אמר: 'בת כמה את? 35? כי אני בן 32, ויש לי זרע כזה גדול, אבל זה לא מה שאפשר להגיד על הביציות שלך, מלצר, תביא לה קרח לביציות'".

     

    לא נכון.

    "סיפור אמיתי. באותו רגע לא ידעתי איך להגיב. אמרתי לו, טוב, בוא נסיים עם זה. ואז החלטתי לא לצאת לדייטים יותר. מלא בחורות כותבות לי, את נותנת לנו תקווה שזה אפשרי. כן, זה אפשרי".

    כרגע הם חולמים לא רק על ילד משותף, אלא גם על תוכנית טלוויזיה שתעסוק בנישואים ובגירושים. "נראה שאפשר גם להתגרש אחרת", הם מבטיחים.

     

     

    מה הדבר הכי אינטימי שעשיתם יחד?

    "עשינו קעקוע יחד. חשבתי שבחיים לא אעשה דבר כזה, אבל עשינו. אצלי כתוב No Matter Where, ואצלו כתוב, No Matter What Tal. הוא הוסיף את השם שלי".

     

    הכתבה המלאה עם טל טלמון ולירן שטראובר מתפרסמת בגליון "לאשה" החדש, עכשיו בדוכנים

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד