דוגמנית העבר כריסטי ברינקלי, 64: "נשים מבוגרות הן הכי רלוונטיות!"

אחרי שהפגינה מראה לוהט בביקיני, הופכת ברינקלי לדוברת מחאת הגילנות ומצטרפת לזעקה בארץ ובעולם למותגים – "אנחנו הלקוחות שלכם, די לפרזנטוריות הילדות"

איתי יעקב

|

02.03.18 | 12:52

"כאישה מבוגרת בענף הדוגמנות, תמיד ישנה המחשבה שאולי אפשר לשכור את שירותיי במחיר נמוך יותר, כי אני דוגמנית מבוגרת". כריסטי ברינקלי (צילום: Gettyimages)
"כאישה מבוגרת בענף הדוגמנות, תמיד ישנה המחשבה שאולי אפשר לשכור את שירותיי במחיר נמוך יותר, כי אני דוגמנית מבוגרת". כריסטי ברינקלי (צילום: Gettyimages)
כיום היא ממתגת את עצמה כדוברת המחאה נגד גילנות בתעשיית האופנה. ברינקלי בשנת 1984 (צילום: AP)
כיום היא ממתגת את עצמה כדוברת המחאה נגד גילנות בתעשיית האופנה. ברינקלי בשנת 1984 (צילום: AP)

לפני שנה עשתה הדוגמנית כריסטי ברינקלי מיני-היסטוריה כדוגמנית המבוגרת ביותר במגזין בגדי הים ספורטס אילוסטרייטד, שם הציגה בגיל 63 בטן שטוחה ופנים חלקות מקמטים. הקאמבק המתוקשר של ברינקלי, מדוגמניות העל האמריקאיות המפורסמות בעולם, מינף את הנראות שלה בשנה החולפת. כיום היא ממתגת את עצמה כדוברת המחאה נגד גילנות (אייג'איזם) בתעשיית האופנה, ומי יודע, אולי אף תזכה בקרוב בקמפיין לחברת אופנה מובילה.

 

 

השבוע נשאה ברינקלי דברים בכנס להעצמת נשים בניו יורק של חברת הפארמה Merz, המקדמת פרוצדורות לא פולשניות נגד הזדקנות העור, וברינקלי היא הדוברת שלה. "אני צריכה להזכיר כל הזמן לאנשים שקבוצת הגיל שלי חשובה, שאנחנו רלוונטיות ושאנחנו רוצות להיות מיוצגות בתעשיית האופנה", אמרה ברינקלי בת ה-64 לנשים באולם, שבאופן אירוני האזינו למניפסט העצמה נשית, בכנס שמהותו מכירת מוצרים קוסמטיים לטשטוש סימני גילן.

 

"אני צריכה להזכיר כל הזמן לאנשים שקבוצת הגיל שלי חשובה". ברינקלי, 2017 (צילום: Gettyimages)
  "אני צריכה להזכיר כל הזמן לאנשים שקבוצת הגיל שלי חשובה". ברינקלי, 2017(צילום: Gettyimages)

   

  ברינקלי הוסיפה ואמרה שהאפליה שהיא חווה על רקע גילה, אינה מסתכמת רק בנראות במגזינים וקמפיינים, אלא גם בשכר. "כאישה מבוגרת בענף הדוגמנות, תמיד ישנה המחשבה שאולי אפשר לשכור את שירותיי במחיר נמוך יותר, כי אני דוגמנית מבוגרת", אמרה ברינקלי. "אבל אני רוצה להזכיר לכולם שאנחנו", וכאן עברה לדבר בגוף ראשון רבים, "רלוונטיות במאת האחוזים בדיוק כמו כל אחת אחרת".

   

  ברינקלי, 1977 (צילום: AP)
   ברינקלי, 1977(צילום: AP)

    

   הדברים של ברינקלי נאמרים במקביל לפרסום קמפיין האופנה החדש של שאנל השבוע, בכיכובה של הדוגמנית קאיה גרבר בת ה-16. זאת, כשמדובר במותג שלמעט מספר מצומצם של מתבגרות בנות מזל שיכולות להרשות לעצמן את פריטי הלבוש והאביזרים שלו, גיל הלקוחה הממוצע הוא 40 וצפונה – רובן ככולן נשים עם ממון לבזבז 6,000 יורו על חליפת טוויד, או 2,500 יורו ומעלה עבור תיק.

    

   קאיה גרבר בת ה-16 בקמפיין החדש של שאנל (צילום: Karl Lagerfeld)
    קאיה גרבר בת ה-16 בקמפיין החדש של שאנל(צילום: Karl Lagerfeld)

      

    כך או כך, הדיון שמציפה ברינקלי הוא שיח ערני המתנהל כעת בעולם כולו, וגם בישראל. רק לאחרונה הושמעה ביקורת ברשתות החברתיות על מינויין של פרזנטוריות צעירות לחברות תכשיטים: ניבר מדר בת ה-22 לפדני, ודורית רבליס בת ה-16 לרויאלטי, שהחליפה בתפקידה את הזמרת ריטה בת ה-55, לאחר שלוש שנים בתפקיד.

     

     

     

    מגישת הרדיו והדוגמנית לשעבר חלי גולדנברג, 63, התייחסה לנושא בחשבון הפייסבוק ובתוכנית הרדיו שלה ב-103FM עם טלי עומר. "אני מאוד מחבבת אנשים ממשפחת פדני ושלוחותיה... אבל עניין בחירת הפרזנטוריות בנות העשרים וארבע, כמו ניבר היפהפייה (גילה המדויק של ניבר הוא 22, כאמור, א"י), כל כך מוטעה לדעתי", הסבירה גולדנברג. "תגידו, למי קונים תכשיטים, לבנות 28 או בנות 48?"

     

    "תגידו, למי קונים תכשיטים, לבנות 28 או בנות 48?" חלי גולדנברג (צילום: איתן טל)
     "תגידו, למי קונים תכשיטים, לבנות 28 או בנות 48?" חלי גולדנברג(צילום: איתן טל)

      

     למרות הקולות המושמעים מכיוונן של נשים כמו ברינקלי וגולדנברג, עולם האופנה הופך בעת האחרונה לזירה רבגונית, עם ייצוג גדל לנשים בכל הגילים, המידות, הצבעים והמינים. דוגמניות מבוגרות הן כבר לא מחזה נדיר על המסלולים או בקמפיינים, ובעבר ראינו אותן על המסלול של סימון רושה ובקמפיינים של לנוון, סלין, אמריקן אפרל ועוד. מהלך דומה אנו צפויים לראות בשבוע האופנה הקרוב בתל אביב, שם צפויות לעלות למסלול התצוגה דוגמניות מבוגרות כמו ציפי רפאלי בת ה-62. בתצוגת האופנה של גדעון אוברזון, צפוי המעצב הוותיק להצעיד לראשונה דוגמניות שאינן צעירות, נשים שבאמת מתאים להן להיות לקוחותיו של אוברזון.

      

     "האם בגיל 45 יש לנו תאריך תפוגה? האם אנחנו עדיין לא יכולות להרגיש סקסיות? עובדה, אני מרגישה סקסית!" היידי קלום (צילום: Gettyimages)
      "האם בגיל 45 יש לנו תאריך תפוגה? האם אנחנו עדיין לא יכולות להרגיש סקסיות? עובדה, אני מרגישה סקסית!" היידי קלום(צילום: Gettyimages)

       

      מי שלאחרונה התייחסה לעניין בתוכנית הטלוויזיה של אלן דג'נרס, היא הדוגמנית הגרמנייה היידי קלום בת ה-44. "לפעמים אנשים אומרים לי למה את לא מעבירה את השרביט למישהו אחר? ואני תמיד עונה שיש הרבה נשים בנות 50, 60 ו-70 שעדיין רוצות לראות ייצוגים שלהן באופנה", הסבירה. "אין לי שום דבר נגד דוגמניות צעירות בנות 20, אבל למה נשים מבוגרות לא יכולות להיות בקמפיינים? הנה, אני עדיין עושה את זה. האם בגיל 45 יש לנו תאריך תפוגה? האם אנחנו עדיין לא יכולות להרגיש סקסיות? עובדה, אני מרגישה סקסית!"

       

      ______________________________________________________

       

      ואיך מרגישה אביטל לנגר בת ה-16 עם צילומי הלבשה תחתונה?

      אביטל לנגר בת ה-16: "אני מספיק בשלה להצטלם בהלבשה תחתונה". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Avira.tlv )
      אביטל לנגר בת ה-16: "אני מספיק בשלה להצטלם בהלבשה תחתונה". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Avira.tlv )

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד