שבוע האופנה תל אביב יוצא לדרך: "בסימן אידיאל היופי המשתנה"

יוזם ומפיק שבוע האופנה מוטי רייף החליט לסמן יעד חדש ולפתוח את התצוגות ל"דוגמניות בכל הגילאים, המידות, הצבעים והדתות". מה עוד מחכה על המסלול?

איתי יעקב

|

20.02.18 | 11:04

מאחורי הקלעים בתצוגה של ויוי בלאיש בשבוע האופנה הקודם. "במשך כל חיי אני רואה את תעשיית האופנה מקדשת דוגמניות בנות 17 במידה 32, שהן אפילו לא אחוז אחד מתוך האוכלוסייה", אומר מוטי רייף (צילום: גיל חיון idocvm@)
מאחורי הקלעים בתצוגה של ויוי בלאיש בשבוע האופנה הקודם. "במשך כל חיי אני רואה את תעשיית האופנה מקדשת דוגמניות בנות 17 במידה 32, שהן אפילו לא אחוז אחד מתוך האוכלוסייה", אומר מוטי רייף (צילום: גיל חיון idocvm@)
"האני מאמין שלי הוא לתת לגיטימציה לכך שאופנה שייכת לכל". תצוגת האופנה של טובה'לה בשבוע האופנה הקודם (צילום: אבי ולדמן)
"האני מאמין שלי הוא לתת לגיטימציה לכך שאופנה שייכת לכל". תצוגת האופנה של טובה'לה בשבוע האופנה הקודם (צילום: אבי ולדמן)

שבוע האופנה של תל אביב יוצא הבוקר (שלישי) לדרך בפעם השישית, עם חשיפת רשימת המשתתפים והקונספט המרכזי המלווה את האירוע: תכשיטים, אופנה ורב-גוניות. בהמשך לרוח הנושבת בענף האופנה הבינלאומי בתקופה האחרונה ובמיוחד בשנה האחרונה, החליט מוטי רייף, יוזם ומפיק שבוע האופנה, למתג את האירוע כמודל לרב-גוניות. "השנה אנו פותחים זו הפעם הראשונה בארץ ובעולם את שבוע האופנה בסימן אידיאל היופי המשתנה, עם השתתפותם של דוגמניות ודוגמנים בכל הגילאים, הגבהים, המידות, הצבעים והדתות", מסר רייף הבוקר במסיבת עיתונאים, "האני מאמין שלי הוא לתת לגיטימציה לכך שאופנה שייכת לכל".

 

מוטי רייף. "מבחינתי, כל אישה עם נוכחות על במה היא דוגמנית. ההגדרה שלנו לדוגמניות צריכה להשתנות" (צילום: תום מרשק)
  מוטי רייף. "מבחינתי, כל אישה עם נוכחות על במה היא דוגמנית. ההגדרה שלנו לדוגמניות צריכה להשתנות"(צילום: תום מרשק)

   

  בשיחה עם Xnet מסביר רייף כי השינוי בתפיסת העולם שלו נולד מוותק של 32 שנה בתעשיית האופנה, תחילה כדוגמן ובהמשך כמפיק תצוגות. "במשך כל חיי אני רואה את תעשיית האופנה מקדשת דוגמניות בנות 17 במידה 32, שהן אפילו לא אחוז אחד מתוך האוכלוסייה", הוא אומר בלהט, "במקביל אני רואה נערות בנות 20 שמדברות על בוטוקוס ונשים מבוגרות שרוצות להיראות צעירות, כולל חלק מחברותיי. ואני אומר להן – לא רק שאתן לא תהיו צעירות יותר, אתן גם לא תיראנה צעירות. שום ניתוח ושום מתיחת פנים לא יגרמו לאף אחת להרגיש טוב לאורך זמן".

   

  "אצל עידן לרוס גילינו שגובה הלקוחה הממוצעת הוא 1.60-1.50 מטר, אז עשינו אודישנים לדוגמניות בגבהים אלה". התצוגה של המעצב בשבוע האופנה הקודם (צילום: אורית פניני)
   "אצל עידן לרוס גילינו שגובה הלקוחה הממוצעת הוא 1.60-1.50 מטר, אז עשינו אודישנים לדוגמניות בגבהים אלה". התצוגה של המעצב בשבוע האופנה הקודם(צילום: אורית פניני)

    

   מה הבשיל השנה שהחלטת להפוך את שבוע האופנה לרב-גוני?

   "זה תהליך ארוך שלא קרה ביום. לאורך השנים ניסיתי לשלב בפרויקטים שלי נשים במידות ובגבהים שונים, אבל אני חושב שעצם העזיבה שלי את גינדי השנה אפשרה לי לקבל החלטות לבד ללא שותפים, ולעשות את הדבר שאני רוצה לעשות".

    

   "אצל אוברזון ידגמנו לראשונה נשים מבוגרות". תצוגת 2017 של גדעון וקארן אוברזון (צילום: אורית פניני)
    "אצל אוברזון ידגמנו לראשונה נשים מבוגרות". תצוגת 2017 של גדעון וקארן אוברזון(צילום: אורית פניני)

     

    איך הגיבו המעצבים לקונספט הזה?

    "היתה היענות גבוהה. יש לי מערכת יחסים קרובה עם המעצבים, ובשיחות איתם שאלתי מי הלקוחות שלהם. אצל אוברזון ידגמנו לראשונה נשים מבוגרות, ואצל עידן לרוס גילינו שגובה הלקוחה הממוצעת הוא 1.60-1.50 מטר, אז עשינו אודישנים לדוגמניות בגבהים אלה. עידן לא האמין שהצלחנו להביא בנות יוצאות דופן עם נוכחות מדהימה בגובה הזה, ולא רק במידה 36 או 38. בנוסף, לקראת התצוגה של twentyfourseven אנחנו מתכננים לצאת לאודישנים בכל הארץ בחיפוש אחר נערות בגילאי 22-16 במידות 40 ו-42".

     

    אסתי גינזבורג בתצוגת הנסיכות של דיסני בשבוע האופנה, 2017. "אני מאמין שבשנה הבאה סוכנויות מקצועיות יעסיקו דוגמניות מכל הגילאים והגדלים" (צילום: אורית פניני)
     אסתי גינזבורג בתצוגת הנסיכות של דיסני בשבוע האופנה, 2017. "אני מאמין שבשנה הבאה סוכנויות מקצועיות יעסיקו דוגמניות מכל הגילאים והגדלים"(צילום: אורית פניני)

      

     אז לא נראה כמעט דוגמניות מקצועיות על המסלול?

     "בוודאי שכן. מבחינתי, כל אישה עם נוכחות על במה היא דוגמנית. ההגדרה שלנו לדוגמניות צריכה להשתנות. אני מאמין שבשנה הבאה סוכנויות מקצועיות, כמו שאתה קורא להן, יעסיקו דוגמניות מכל הגילאים והגדלים. רק אתמול, רוברטו החתים דוגמנית מדהימה בת 60 מאחד האודישנים שלנו".

      

     יציגו תצוגת אופנה עצמאית ראשונה. הולילנד (צילום: ענבל מרמרי)
      יציגו תצוגת אופנה עצמאית ראשונה. הולילנד(צילום: ענבל מרמרי)

       

      אין ספק שהקונספט של רייף מוסיף לא מעט סקרנות לאירוע, אך אל תשכחו שבאנו בראש ובראשונה לראות בגדים. שבוע האופנה, אשר מתקיים בשיתוף מכון הייצוא ומשרד החוץ, ייפתח במוצאי שבת ה-10 במרץ במתחם התחנה בערב גאלה בשיתוף עיריית תל אביב. הנושא המאחד של הערב, כמו גם של שלושת ימי התצוגות שאחריו, הוא החיבור בין אופנה לתכשיטים. בערב הפתיחה של חברת התכשיטים פנדורה צפויות לעלות למסלול 25 מפורסמות כמו לינור אברג'יל, אוולין הגואל, רונית יודקביץ', סתיו סטרשקו, אורנה דץ וציפי רפאלי – שחוזרת למסלול לאחר שנים ארוכות – כשהן לבושות בבגדים בצבעי זהב וכסף בעיצובם של 25 מעצבים ישראלים, ביניהם ענבל דרור, מאיה נגרי, סבינה מוסייב, ליאורה טרגן והמציגים בימי שבוע האופנה.

       

      חוזר להציג בתל אביב לאחר הפסקה של חמש שנים. תצוגת 2011 של אלון ליבנה (צילום: גיל לרנר)
       חוזר להציג בתל אביב לאחר הפסקה של חמש שנים. תצוגת 2011 של אלון ליבנה(צילום: גיל לרנר)

        

       את יום התצוגות הראשון יפתח המעצב אלון ליבנה, ששב להציג בתל אביב לאחר הפסקה של חמש שנים. השנה ישובו להציג גם המעצבת רימה רומנו ומותג האופנה סאמפל, שנעדרו משבוע האופנה האחרון. בכלל, רשימת המציגים מבשרת על עידן חדש, עם מעצבים צעירים שישתתפו לראשונה בשבוע האופנה לצד שחקנים מבוססים בזירה, כמו טובה'לה+, גדעון אוברזון ודורין פרנקפורט.

        

       פתח את שבוע האופנה 2017 ויסגור את שבוע האופנה 2018. ויוי בלאיש (צילום: ענבל מרמרי)
        פתח את שבוע האופנה 2017 ויסגור את שבוע האופנה 2018. ויוי בלאיש(צילום: ענבל מרמרי)

         

        צפו בתצוגה של ויוי בלאיש ב-2017

        צפו בתצוגה של ויוי בלאיש ב-2017

        סגורסגור

        שליחה לחבר

         הקלידו את הקוד המוצג
        תמונה חדשה

        שלח
        הסרטון נשלח לחברך

        סגורסגור

        הטמעת הסרטון באתר שלך

         קוד להטמעה:

         

        בין השמות המרעננים תמצאו את המעצבת לארה רוסנובסקי שתציג לראשונה ביום התצוגות הראשון (11 במרץ), כשמיד אחריה יעלה מותג האופנה הולילנד תצוגת אופנה עצמאית ראשונה. מעצבת התכשיטים מיה גלר תפתח את יום התצוגות האחרון (13 במרץ), ובמהלכו צפויה תצוגה קבוצתית של בוגרי חממת מפעל הפיס – מיוז בעיצובה של גל שנפלד, נורת'רן סטאר של נדב רוזנברג, והילי יעקובי להילי ארי. גם המעצב הצעיר אביתר מייאור יציג ביום השלישי והאחרון, שאותו יחתום המעצב ויוי בלאיש.

         

        תציג לראשונה בשבוע האופנה. קולקציה של לארה רוסנובסקי (צילום: ליה גולדמן)
         תציג לראשונה בשבוע האופנה. קולקציה של לארה רוסנובסקי(צילום: ליה גולדמן)

          

         במהלך שבוע האופנה צפויות גם שתי תצוגות קבוצתיות מסקרנות: התצוגה של עמותת "הופכות את היוצרות", המסייעת לנשים לצאת ממעגל הזנות; והתצוגה של הנבחרת השלישית במסגרת חממת המעצבים הצעירים של מפעל הפיס, בהשתתפותם של שחר אבנט, אריאל בסן, עדי בנג'ו, ערן שני, דנה כהן ומוריאל דז'לדטי.

          

         ______________________________________________________

          

         ואיך הפכה ריהאנה את העלייה במשקל מחיסרון ליתרון?

         בגיל 30, ריהאנה נותנת בראש לטרור הרזון. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)
         בגיל 30, ריהאנה נותנת בראש לטרור הרזון. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)

          

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד