טקס פרסי האופנה: הזוכים המאושרים והמתלבשות הטובות

מועצת מעצבי האופנה באמריקה (CFDA) חילקה אמש פסלוני כבוד לאנשי התעשייה המצטיינים של השנה. מי זכה, מי בכתה, ומי הגיע כדי לדפוק הופעה על השטיח האדום

איתי יעקב

|

06.06.17 | 10:58

הזוכה הגדול של טקס פרסי האופנה של ה-CFDA: ראף סימונס מקבל את הפסלון מניקול קידמן (צילום: Gettyimages)
הזוכה הגדול של טקס פרסי האופנה של ה-CFDA: ראף סימונס מקבל את הפסלון מניקול קידמן (צילום: Gettyimages)
פרס מיוחד על מפעל חיים. תצוגה של ריק אוונס בטקס הפרסים של מועצת מעצבי האופנה באמריקה (צילום: Gettyimages)
פרס מיוחד על מפעל חיים. תצוגה של ריק אוונס בטקס הפרסים של מועצת מעצבי האופנה באמריקה (צילום: Gettyimages)
יפות בלבן. מג ראיין, ג'יג'י חדיד והיידי קלום (צילום: Gettyimages)
יפות בלבן. מג ראיין, ג'יג'י חדיד והיידי קלום (צילום: Gettyimages)
פרס מיוחד לשלוש נשים יחד: העיתונאית והאקטיביסטית הפמיניסטית גלוריה סטיינם, הזמרת השחורה ג'נל מונה, וססיל ריצ'רדס, נשיאת ארגון פלאנט פרנטהווד, מצטלמות עם ארין אלן קיין (צילום: Gettyimages)
פרס מיוחד לשלוש נשים יחד: העיתונאית והאקטיביסטית הפמיניסטית גלוריה סטיינם, הזמרת השחורה ג'נל מונה, וססיל ריצ'רדס, נשיאת ארגון פלאנט פרנטהווד, מצטלמות עם ארין אלן קיין (צילום: Gettyimages)
צבעים עזים שבולטים למרחקים. אמבר ולטה, בלה חדיד ואוליביה פלרמו (צילום: Gettyimages)
צבעים עזים שבולטים למרחקים. אמבר ולטה, בלה חדיד ואוליביה פלרמו (צילום: Gettyimages)

מעצב האופנה הבלגי ראף סימונס, הוא הזוכה הגדול של טקס פרסי האופנה של מועצת המעצבים האמריקאית, ה-CFDA. בטקס שהתקיים הלילה בניו יורק, קטף סימונס בן ה-49 את פרס מעצב השנה באופנת הגברים והנשים, על עבודתו במותג האופנה קלווין קליין. באופן סימבולי, בפעם האחרונה בה זכה מעצב אופנה בשתי קטגוריות אלה במקביל, היה זה מייסד המותג קלווין קליין בשנת 1993. סימונס קיבל לידיו את הפרס מהשחקנית האוסטרלית ניקול קידמן, שלבשה לאירוע שמלת סטרפלס שחורה של בית האופנה אוסקר דה לה רנטה.

 

קטף את פרס מעצב השנה באופנת הגברים והנשים. ראף סימונס (צילום: Gettyimages)
  קטף את פרס מעצב השנה באופנת הגברים והנשים. ראף סימונס(צילום: Gettyimages)

   

  אולם הרגע המכונן ביותר בטקס היו הדמעות של עורכת ווג אמריקה אנה ווינטור, שהגישה את פרס אייקון הסטייל של השנה לעורכת ווג איטליה המנוחה פרנקה סוזאני, שהלכה לעולמה בדצמבר האחרון. את הפרס קיבל לידיו במאי הקולנוע פרנצ'סקו קרוציני, בנה של סוזאני וחתנה לעתיד של ווינטור. כשהיא לבושה שמלה של המותג פרואנזה סקולר על הבמה, סיפרה ווינטור על היכרותה עם סוזאני, אי שם ב-1988, השנה בה שתיהן התמנו לעורכות ווג - סוזאני במהדורה האיטלקית, ווינטור באמריקאית. את דבריה סיימה ווינטור בקטע מהפואמה "המוות אינו כלום", מאת הנרי סקוט-הולנד.

   

  משפחה אופנתית. אנה ווינטור, פרנצ'סקו קרוציני ובי שפר (צילום: Gettyimages)
   משפחה אופנתית. אנה ווינטור, פרנצ'סקו קרוציני ובי שפר(צילום: Gettyimages)

    

   A post shared by Lena Davidoff (@projectlena) on

     

   טקס פרסי ה-CFDA המתקיים מדי שנה בחודש יוני, הוא המקבילה האופנתית לטקס האוסקר של תעשיית הסרטים. בימים האחרונים נשמעה ביקורת על הטקס וייצוג הנשים הקטן בו. בשתי הקטגוריות החשובות בתחרות, עיצוב בגדי הנשים ועיצוב בגדי הגברים, היו מועמדות רק שתי נשים ממותג אחד, התאומות אשלי ומרי-קייט אולסן, מעצבות המותג The Row. בתחום האביזרים גדל הייצוג הנשי, עם מועמדות כמעצבת התכשיטים אירן נויווירת' והמעצבות רייצ'ל מנסור ופלוריאנה גבריאל ממותג התיקים מנסור גבריאל.

    

   עוד בערוץ האופנה

    

   פוליטיקה ואופנה. הומה אבדין (צילום: Gettyimages)
    פוליטיקה ואופנה. הומה אבדין(צילום: Gettyimages)

     

    באתר פאשניסטה פורסם אמש מחקרה של אליסון סטוקס, סוציולוגית מאוניבאסיטת ווטרלו בקנדה, שמצביעה כי בין השנים 2013-1981, זכו ב-CFDA בפרסים 98 גברים, בהשוואה ל-29 נשים בלבד. זאת, לדבריה, באופן לא פרופורציונלי למספר הנשים בתעשיית האופנה האמריקאית, בה פועלות מעצבות אופנה רבות. סטוקס טוענת כי בתעשיית האופנה המתיימרת להציג חזות פמיניסטית - בטח בעת האחרונה - ישנה עדיין תקרת זכוכית לנשים, אותה היא מכנה, Glass Runway – מסלול זכוכית שממנו יש סכנת החלקה גבוהה.

     

    הזוכים, מימין למעלה עם כיוון השעון: פרננדו גרסייה ולורה קים מהמותג Monse עם קרי וושינגטון, דמנה ווסאליה עם אלכס ווק, פט מקגראת' עם קארן אולסון ואמבר ולטה, ריק אוונס עם מישל לאמי (צילום: Gettyimages)
     הזוכים, מימין למעלה עם כיוון השעון: פרננדו גרסייה ולורה קים מהמותג Monse עם קרי וושינגטון, דמנה ווסאליה עם אלכס ווק, פט מקגראת' עם קארן אולסון ואמבר ולטה, ריק אוונס עם מישל לאמי(צילום: Gettyimages)

      

     גם השנה רשימת הזוכים בטקס היתה ברובה גברית. את פרס מעצב האביזרים קטף המעצב סטיוארט וורס מהמותג Coach, ואת פרס המותג המבטיח קיבלו פרננדו גרסייה ולורה קים מהמותג Monse. המעצב הוותיק קנת' קול קיבל את פרס סברובסקי, המעצב ריק אוונס קיבל פרס מיוחד על מפעל חיים, והמעצב הגיאורגי דמנה וסאלייה, המנהל האמנותי של בית האופנה בלנסיאגה והמנהיג של קואופרטיב המעצבים וטמו, קיבל את פרס המעצב הבינלאומי של השנה.

      

     גם השנה רשימת הזוכים בטקס היתה ברובה גברית: סטיוארט וורס מהמותג Coach (מימין) וקנת' קול (צילום: Gettyimages)
      גם השנה רשימת הזוכים בטקס היתה ברובה גברית: סטיוארט וורס מהמותג Coach (מימין) וקנת' קול(צילום: Gettyimages)

       

      את הזירה הנשית כיבדו המאפרת פט מקגראת', שקיבלה פרס ע"ש אלינור למברט. פרס מיוחד מחבר הנאמנים הוענק לשלוש נשים יחד: העיתונאית והאקטיביסטית הפמיניסטית גלוריה סטיינם, הזמרת השחורה ג'נל מונה, וססיל ריצ'רדס, נשיאת ארגון פלאנט פרנטהווד (ריצ'רדס), ששיתף פעולה עם ה-CFDA בשבוע האופנה האחרון בניו יורק, ומאפשר תכנון משפחה ומסייע לנשים לעבור הפלות.

       

      ברוק שילדס בשמלת פרחים מרהיבה של Sachin & Babi (צילום: Gettyimages)
       ברוק שילדס בשמלת פרחים מרהיבה של Sachin & Babi(צילום: Gettyimages)

        

       דיאן קרוגר, זוכת פרס השחקנית בפסטיבל קאן האחרון, בשמלת סטרפלס כחולה משובצת אבנים של המותג המבטיח Monse (צילום: Gettyimages)
        דיאן קרוגר, זוכת פרס השחקנית בפסטיבל קאן האחרון, בשמלת סטרפלס כחולה משובצת אבנים של המותג המבטיח Monse(צילום: Gettyimages)

         

        על השטיח האדום, לעומת זאת, ניצחה הנוכחות הנשית, עם יפהפיות רבות שפקדו אותו, לעתים כקישוט לצד המעצבים הזוכים - רובן ככולן שחקניות מהשורה הראשונה ודוגמניות-על. בין המתלבשות הטובות על השטיח האדום זיהינו את השחקניות מג ראיין בשמלה לבנה של כריסטיאן סיריאנו, ברוק שילדס בשמלת פרחים מרהיבה של Sachin & Babi, ודיאן קרוגר, זוכת פרס השחקנית בפסטיבל קאן האחרון, בשמלת סטרפלס כחולה משובצת אבנים של המותג המבטיח Monse. דווקא קידמן, שהיממה אותנו בהופעותיה בקאן, בחרה בשמלה שחורה ומשעממת.

         

        הדוגמנית שרה סמפיו, שהתארחה גם בחתונה של שלומית מלכה ויהודה לוי, הגיעה לטקס בשמלה כחולה של המותג J.Mendel (צילום: Gettyimages)
         הדוגמנית שרה סמפיו, שהתארחה גם בחתונה של שלומית מלכה ויהודה לוי, הגיעה לטקס בשמלה כחולה של המותג J.Mendel(צילום: Gettyimages)

          

         מאכזבת. ניקול קידמן בשמלת סטרפלס שחורה של בית האופנה אוסקר דה לה רנטה (צילום: Gettyimages)
          מאכזבת. ניקול קידמן בשמלת סטרפלס שחורה של בית האופנה אוסקר דה לה רנטה(צילום: Gettyimages)

           

          דוגמניות העל של התקופה, ובראשן האחיות חדיד, לא פספסו את ההזדמנות להתייצב בטקס. ג'יג'י חדיד הפתיעה במערכת לבוש נזירית מכוסה מכף רגל ועד ראש של המותג The Row, בעוד בלה הפתיעה בז'קט פוקסיה סקסי של המותג אוף/ווייט. הדוגמנית שרה סמפיו, שהתארחה גם בחתונה של שלומית מלכה ויהודה לוי, הגיעה לטקס בשמלה כחולה של המותג J.Mendel, והדוגמנית השחורה אלק ווק היממה בשמלת הוט קוטור של בלנסיאגה. דוגמנית ויקטוריה'ס סיקרט ג'ק ז'אג'קיאק בחרה בשמלה ורודה של המעצב הישראלי קובי הלפרין.

           

          אלק ווק מהממת בשמלת הוט קוטור של בלנסיאגה (צילום: Gettyimages)
           אלק ווק מהממת בשמלת הוט קוטור של בלנסיאגה(צילום: Gettyimages)

            

            

           הדוגמנית ומגישת הטלוויזיה היידי קלום זהרה בשמלת קולר לבנה של זאק פוזן, ואמבר ולטה ניסתה לעשות רושם ללא הצלחה בשמלת סטרפלס אדומה של אוסקר דה לה רנטה. מי שנראתה נינוחה בחצאית שחורה וטופ תואם היתה קרלי קלוס, שהגיעה לבושה במותג DVF, כמו גם אושיית האופנה אוליביה פלרמו, שבחרה בשמלה חושפת כתפיים של רשת האופנה הזולה בננה ריפבליק.

            

           נינוחה. קרלי קלוס לבושה במותג DVF (צילום: Gettyimages)
            נינוחה. קרלי קלוס לבושה במותג DVF(צילום: Gettyimages)

             

            מאמצת את טרנד הלנז'רי. אלזה הוסק (צילום: Gettyimages)
             מאמצת את טרנד הלנז'רי. אלזה הוסק(צילום: Gettyimages)

              

             ______________________________________________________

              

             ואיך נראית אל פנינג על השטיח האדום - מגיל 4 ועד היום?

             התבגרות מול המצלמות. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)
             התבגרות מול המצלמות. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)

              

              

              
             הצג:
             אזהרה:
             פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד