חתונת השנה באופנה: הכירו את החתן והכלה שגדלו במסדרונות ווג

הודעת אירוסין מפתיעה חשפה את הזוגיות בין בי שפר, בתה של אנה ווינטור, ופרנצ'סקו קרוציני, בנה של עורכת ווג איטליה המנוחה פרנקה סוזאני. איפה הם הסתתרו עד היום?

איתי יעקב

|

24.03.17 | 13:48

החיבור בין קיסרות האופנה האיטלקית והאמריקאית. פרנצ'סקו קרוציני ובי שפר (צילום: rex/asap creative)
החיבור בין קיסרות האופנה האיטלקית והאמריקאית. פרנצ'סקו קרוציני ובי שפר (צילום: rex/asap creative)
מה שנראה אז כמו ידידות אמיצה בין שני הצאצאים של עורכות ווג המשפיעות בעולם, התגלה השבוע כסיפור אהבה של ממש. קרוציני ושפר אוחזים ידיים בטקס האשכבה הציבורי לזכרה של פרנקה סוזאני (צילום: rex/asap creative)
מה שנראה אז כמו ידידות אמיצה בין שני הצאצאים של עורכות ווג המשפיעות בעולם, התגלה השבוע כסיפור אהבה של ממש. קרוציני ושפר אוחזים ידיים בטקס האשכבה הציבורי לזכרה של פרנקה סוזאני (צילום: rex/asap creative)
מצד הכלה: אנה ווינטור ובי שפר (צילום: Gettyimages)
מצד הכלה: אנה ווינטור ובי שפר (צילום: Gettyimages)
מצד החתן: פרנצ'סקו קרוציני ופרנקה סוזאני המנוחה (צילום: Gettyimages)
מצד החתן: פרנצ'סקו קרוציני ופרנקה סוזאני המנוחה (צילום: Gettyimages)

תעשיית האופנה האיטלקית התייצבה בחודש שעבר, ביומו האחרון של שבוע האופנה במילאנו, לטקס אשכבה ציבורי לזכרה של עורכת ווג איטליה המנוחה פרנקה סוזאני, שנערך בקתדרלת דומו בעיר. בתמונות מתוך האירוע בלטה תמונתו של בנה, פרנצ'סקו קרוציני, מוקף בקרובות מנחמים: מימין דודתו קרלה סוזאני ובתה שרה מיינו, משמאל אנה ווינטור ובתה בי שפר לבושות שחורים. חדי העין הבחינו בידו של קרוציני אוחזת בכף ידה של שפר - אבל מה שנראה אז כמו ידידות אמיצה בין שני הצאצאים של עורכות ווג המשפיעות בעולם, התגלה השבוע כסיפור אהבה של ממש, כולל טבעת אירוסין וחתונה שצפויה להתקיים במהלך השנה הקרובה. כך הפכה התמונה מטקס האשכבה לתמונה המשפחתית הפומבית הראשונה, המסמלת את החיבור בין קיסרות האופנה האיטלקית והאמריקאית.

 

בגיל 17 סידרה לה האם עבודה כעורכת זוטרה במגזין teen Vogue, האחות הצעירה של ספינת האם. ווינטור ושפר (צילום: Gettyimages)
  בגיל 17 סידרה לה האם עבודה כעורכת זוטרה במגזין teen Vogue, האחות הצעירה של ספינת האם. ווינטור ושפר(צילום: Gettyimages)

   

  מרגע שנחשפה הזוגיות בין השניים, קשה היה שלא להיזכר בהספד שפרסמה ווינטור עם מותה של סוזאני בדצמבר האחרון. "כשנפרדתי מפרנקה בסוף השבוע האחרון במילאנו, היא העניקה לי שעון קטן במתנה, אותו הבטחתי להעביר הלאה", ספדה בטקסט שפורסם באתר ווג. "אני מקווה שבנה פרנצ'סקו יתברך בבת. כמה בת מזל תהיה אותה ילדה, שתוכל לצפות בסרט האוהב של אביה על סבתה המדהימה". היום אפשר לקרוא את הטקסט הזה בעיניים אחרות, המבכות את מי שהיתה יכולה להיות סבתא נהדרת לנכדתה העתידית של ווינטור.

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  הקריבה את הרומנטיקה לטובת המגזין וגידול בנה כאם חד הורית. סוזאני וקרוציני (צילום: Gettyimages)
   הקריבה את הרומנטיקה לטובת המגזין וגידול בנה כאם חד הורית. סוזאני וקרוציני(צילום: Gettyimages)

    

   מערכת היחסים בין שני היורשים האופנתיים עברה עד כה מתחת לרדאר של תקשורת האופנה, כששפר את קרוציני משאירים אותה הרחק מאור הזרקורים. האישור הרשמי התקבל דרך האינסטגרם, כשטבעת האירוסין שקיבלה שפר הופיעה ב"סטורי" של חברתה הטובה, סלבי דראמונד, שצילמה את שפר מציגה בגאווה את טבעת היהלום הנוצצת.

    

   מעדיפה לרוב דווקא מעצבים מעיר הולדתה, לונדון. בי שפר (צילום: Gettyimages)
    מעדיפה לרוב דווקא מעצבים מעיר הולדתה, לונדון. בי שפר(צילום: Gettyimages)

     

    שפר, 29, בתם של עורכת ווג אמריקה ופסיכיאטר הילדים הנודע דיוויד שפר, נולדה ב-1987 בלונדון תחת השם קתרין (בי הוא כינויה מילדות), ומיד עברה עם הוריה לניו יורק בעקבות עבודתה של האם, שהתמנתה בשנת 1988 לעורכת ווג אמריקה. בגיל 12 התגרשו הוריה, לאחר רומן שניהלה ווינטור עם איש העסקים שלבי בריאן. בגיל 17 סידרה לה האם עבודה כעורכת זוטרה במגזין teen Vogue, האחות הצעירה של ספינת האם, ומשם המשיכה שפר להתמחות ב"דיילי טלגרף" בלונדון וב"ניו יורק מגזין", תוך שהיא מחפשת את דרכה במדיה. כיום היא עובדת כמפיקה בתוכנית הלייט נייט של סת' מאיירס, וברשימת האקסים שלה אפשר למצוא את התסריטאי והקומיקאי האמריקאי ג'ק הורוביץ.

     

    פרנקה סוזאני ופרנצ'סקו קרוציני עם האקסית, לנה דל ריי (צילום: rex/asap creative)
     פרנקה סוזאני ופרנצ'סקו קרוציני עם האקסית, לנה דל ריי(צילום: rex/asap creative)

      

     גם קרוציני בן ה-34 גדל במסדרונותיו של מגזין אופנה, וכבר כילד זכה להכיר מקרוב את חדרי הסטודיו של מעצבי אופנה כמו ולנטינו וג'ורג'יו ארמאני, וצלמים כברוס וובר ופיטר לינדברג – כולם היו חבריה הקרובים של האם. קרוציני נולד מרומן שניהלה אמו עם גבר נשוי, שהיה מנהל בקבוצת קלאב מד. שמו של האב מעולם לא נחשף בתקשורת, ועל אף שהתגורר עם האם תקופה קצרה, בגיל 4 נטש את המשפחה, ומאז הקשר שלו עם בנו נותר רופף, עד שנפטר לפני חמש שנים. קרוציני גדל עם אמו במילאנו כבן יחיד, ובגיל 19 עזב ללוס אנג'לס, שם למד קולנוע והחל לעבוד כבמאי וצלם. בשנת 2013 הוא החל לביים קליפים לאמנים כמו ביונסה, לני קרביץ, ניקי מינאז', מרילין מנסון ולנה דל ריי, איתה גם ניהל רומן מתוקשר בשנת 2014 למשך שנה. הוא חי ופועל על קו לוס אנג'לס-ניו יורק.

      

     יש לשער כי ווינטור תייעץ לבני הזוג לקיים את החתונה הרחק מעיניה הבוחנות של התקשורת (צילום: Gettyimages)
      יש לשער כי ווינטור תייעץ לבני הזוג לקיים את החתונה הרחק מעיניה הבוחנות של התקשורת(צילום: Gettyimages)

       

      עבודתו המפורסמת ביותר היתה סרטו התיעודי Franca: Chaos and Creation, שהוקרן בספטמבר האחרון בפסטיבל הקולנוע בוונציה. בניגוד לסרטים תיעודיים אחרים שעקבו אחרי עורכות אופנה בולטות, כמו גיליון ספטמבר (אנה ווינטור) ומדמואזל סי (קארין רויטפלד), הסרט על סוזאני משלב בין חיי המשפחה שלה לעבודתה, כאחת העורכות המשפיעות והחשובות בעולם האופנה מאז 1988. בראיון לניו יורק טיימס סיפרו סוזאני ובנה על תהליך העבודה המורכב, והחשיפה הגדולה שנדרשה ממי שנהגה תמיד להשאיר את חייה הפרטיים הרחק מאור הזרקורים. סוזאני סיפרה כי הקריבה את חייה הרומנטיים לטובת המגזין וגידול בנה כאם חד הורית. פרנצ'סקו סיפר כי היה עליו להוכיח לעצמו בשנים האחרונות שהוא יכול ליצור באופן עצמאי, ולא רק בזכות תווית "הבן של" המונחת על כתפיו. הקרנת הסרט שלו בניו יורק בחודש אוקטובר היתה גם הפעם הראשונה שבה הוא נראה בפומבי יחד עם שפאר, שהגיעה לאירוע יחד עם אמה.  

       

      רצה להוכיח לעצמו כשהוא לא רק "הבן של". קרוציני (צילום: Gettyimages)
       רצה להוכיח לעצמו כשהוא לא רק "הבן של". קרוציני(צילום: Gettyimages)

        

       יש לשער כי ווינטור תייעץ לבני הזוג לקיים את החתונה הרחק מעיניה הבוחנות של התקשורת, אבל זה לא מה שיפריע לתעשיית האופנה העולמית להמשיך להפעיל את בורסת ההימורים סביב שם המעצב שיופקד על שמלת הכלה של שפר. כל האפשרויות בעולם פתוחות בפני שפר, אך הדילמות ודאי לא יהיו רק עניין של טעמה האישי, אלא גם סביב חברויות אישיות של ווינטור או סוזאני המנוחה. מעניין כיצד תנצח פר את הציפייה שתעשה כבוד לתעשיית האופנה האמריקאית שעליה חולשת אמה, לצד הכבוד שראוי שתחלוק לחותנת שהלכה לעולמה, לאחר שהקדישה את חייה לקידום האופנה האיטלקית. במילים אחרות, יש לשער שזה לא ייגמר בשמלה אחת.

        

       קשה להאמין שזה ייגמר בשמלת כלה אחת. ווינטור ושפר (צילום: Gettyimages)
        קשה להאמין שזה ייגמר בשמלת כלה אחת. ווינטור ושפר(צילום: Gettyimages)

         

        האם תבחר שפר בשמלת כלה של שאנל בעיצובו של קרל לגרפלד, חברה הקרוב של אמה, ומעצב ללא גבולות שאינו משוייך לאיטליה או לאמריקה כלל. או שאולי תפרגן לוולנטינו, החבר הצמוד של החמות המנוחה? אולי בכל זאת יהיה זה בית אופנה אמריקאי קלאסי - מקרולינה הררה ועד אוסקר דה לה רנטה - החביבים על יורשות עשירות באמריקה? ומה לגבי גוצ'י ודולצ'ה & גבאנה, המותגים הבולטים בארץ המגף, שיכולים לייצר עבורה שמלות כלה חלומיות ובלתי נשכחות.

         

        הקדישה את חייה לקידום האופנה האיטלקית. סוזאני וקרוציני (צילום: Gettyimages)
         הקדישה את חייה לקידום האופנה האיטלקית. סוזאני וקרוציני(צילום: Gettyimages)

          

         אם לשפוט על פי טעמה האישי של שפר, נראה כי היא פוזלת דווקא אל עיר הולדתה, לונדון. בין המעצבים החביבים עליה, שאותם לובשת בקביעות, נמצאים בתי האופנה אלכסנדר מקווין (שעיצב שמלת כלה בלתי נשכחת אחרת, לקייט מידלטון) ובית האופנה Erdem. אולי דווקא בשל ההתלבטות הקשה בין הכבוד לאמא המלווה לכבוד לאם המנוחה, שפר תחליט לסלול את דרכה העצמאית אל החופה.

          

         ______________________________________________________

          

         ואיך הפך החתיך המוזר ג'ארד לטו לגבר האבסולוטי של גוצ'י? 

         "להיות גבר היום זה לא משהו חד משמעי". לחצו על התמונה לראיון עם ג'ארד לטו (צילום: Gettyimages)
         "להיות גבר היום זה לא משהו חד משמעי". לחצו על התמונה לראיון עם ג'ארד לטו (צילום: Gettyimages)

          

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד