אלימות בין ההורים, מכות בסרטים: האקשן בחיים של שרליז ת'רון

לשחקנית בעלת המראה האלגנטי יש יד שמאל חזקה במיוחד, והיא מסוגלת להרביץ לגברים גדולי גוף, אבל בטלוויזיה האיראנית פחדו דווקא מהמחשוף שלה

בן עופר

|

22.03.17 | 02:44

שרליז ת'רון. אחרונת גיבורות הפעולה של המאה ה-21 (צילום: Gettyimages)
שרליז ת'רון. אחרונת גיבורות הפעולה של המאה ה-21 (צילום: Gettyimages)
במסיבת עיתונאים בלוס אנג'לס בקיץ האחרון (מימין) ובטקס האוסקר, בחודש שעבר, בשמלה שהטלוויזיה האיראנית צנזרה (צילום: Gettyimages)
במסיבת עיתונאים בלוס אנג'לס בקיץ האחרון (מימין) ובטקס האוסקר, בחודש שעבר, בשמלה שהטלוויזיה האיראנית צנזרה (צילום: Gettyimages)
בפסטיבל קאן בשנה שעברה. הרזומה הרומנטי שלה מרשים לא פחות מהמקצועי (צילום: Gettyimages)
בפסטיבל קאן בשנה שעברה. הרזומה הרומנטי שלה מרשים לא פחות מהמקצועי (צילום: Gettyimages)
בפסטיבל קאן לפני שנתיים. בקרוב נראה אותה כמרגלת בריטית שמעיפה גברים באוויר (צילום: Gettyimages)
בפסטיבל קאן לפני שנתיים. בקרוב נראה אותה כמרגלת בריטית שמעיפה גברים באוויר (צילום: Gettyimages)

טקס האוסקר האחרון ייזכר בגלל ההכרזה המוטעית על "לה לה לנד" כזוכה בפרס סרט השנה, אבל לצד השערורייה המביכה הזו הסתתר עוד סקנדל, שבו כיכבה שרליז ת'רון.

 

>> בואו לעמוד של Xnet בפייסבוק וקבלו את כל העדכונים

 

עוד בערוץ אנשים:

 

 

השחקנית עלתה לבמה כדי להעניק עם שירלי מקליין את פרס הסרט הזר הטוב ביותר, וכשנפתחה המעטפה, התברר שהאוסקר הולך לנציג האיראני, "הסוכן". הזכייה עוררה כמובן סיקור נרחב בתקשורת האיראנית, אבל בטהרן החליטו לשפץ מעט את מה שקרה על הבמה בלוס אנג'לס: הקהל באולם וצופי הטלוויזיה בעולם כולו ראו שת'רון לובשת שמלה אפורה עם מחשוף עמוק (ראו למעלה), ואילו הצופים האיראנים ראו אותה בשמלה שחורה וצנועה שמכסה כליל את החזה ואת הזרועות:

 

 

מה שהאיראנים לא לקחו בחשבון זה שת'רון (41) היא אחת שלא כדאי להסתבך איתה. כשרואים אותה בפרסומת או בטקס נוצץ, מתרשמים ממנה כאישה אלגנטית ועדינה, אבל ברבים מהסרטים שלה היא מוכיחה שיש לה יכולת לקרוע אנשים במכות נמרצות. זה מה שהיא עושה עכשיו בסרט המדובר "אטומיק בלונד", שכבר מהקדימון שלו ניתן להתרשם שלכוכבת הבלונדינית יש יד שמאל חזקה במיוחד. 

 

ת'רון מגלמת בסרט מרגלת בריטית הנשלחת למשימה בברלין ערב נפילת החומה. הביקורות כבר משבחות את הלוּק המסוגנן ואת סצנות האקשן שת'רון מככבת בהן, אבל מתברר שהמכות האלה לא באו בקלות: לקראת הצילומים היא עברה אימונים אינטנסיביים בחדר כושר, ובין סצנה לסצנה סדקה שתי שיניים. באחת הסצנות נדרשה להעיף באוויר גברים גדולי גוף – ולדבריה, היא עשתה את זה באמת. "אמרתי למאמן שלי: 'אנחנו רק נעמיד פנים שאנחנו עושים את זה, נכון?' הוא ענה: 'לא, את הולכת לזרוק גבר מגודל!' אמרתי לו: 'אם ככה, בוא נזרוק כמה'", סיפרה לאחרונה.

 

צפו בקדימון:

 

 

אחת מ-100 המשפיעים

 

"אטומיק בלונד" מגיע אחרי סרט אקשן אחר בכיכובה, "מקס הזועם: כביש הזעם"; גם באחדים מסרטיה הקודמים היא נדרשה לסצנות פעולה, כך שנראה כי ת'רון היפהפייה והאצילית, דווקא היא, מתבססת כאחרונת גיבורות הפעולה של המאה ה-21.

 

למעשה, האלימות אינה זרה לה. ב-1991 פרצה מריבה אלימה בין הוריה; האב, שהיה מכור לאלכוהול, תקף פיזית את האם, וזו ירתה בו למוות. רשויות החוק קבעו שהירי נועד להגנה עצמית והחליטו לא להעמיד אותה לדין פלילי. ת'רון הייתה אז בת 16, נערה דרום-אפריקאית שנולדה וחיה בעיר בנוני, דיברה אנגלית ואפריקאנס והייתה רקדנית מצטיינת. בנעוריה השתתפה בתחרות יופי, שבעקבותיה קיבלה חוזה דוגמנות. אחרי שהחוזה נחתם, עברה למילאנו עם אמה ודגמנה ברחבי אירופה. כעבור שנה עברה לניו יורק, שם נפצעה בברך ונאלצה להפסיק את אימוני הריקוד. היא קיבלה את זה קשה, ואמה קנתה לה כרטיס טיסה ללוס אנג'לס, בתקווה שתפתח שם פרק חדש בחייה ותנסה את מזלה בתחומים חדשים.

 

ת'רון במאה הקודמת. הכל התחיל בגלל תקרית עם קופאי בבנק (צילום: Gettyimages)
  ת'רון במאה הקודמת. הכל התחיל בגלל תקרית עם קופאי בבנק(צילום: Gettyimages)

   

  זמן קצר אחרי שהגיעה לעיר, נכנסה לבנק מקומי; היא ביקשה לפדות צ'ק שקיבלה מאמה, נתקלה בסירוב מצד הקופאי ונכנסה איתו לעימות קולני. סוכן שחקנים שחיכה מאחוריה בתור, צפה בתקרית, נתן לה את כרטיס הביקור שלו ובכך סלל את דרכה לקולנוע. מאז הכל היסטוריה (כולל הסוכן ההוא, שאותו החליפה ת'רון משום שהוא סידר לה תפקידים לא מספיק טובים, לטעמה). לאט אבל בטוח היא פילסה את דרכה לצמרת וקטפה עוד ועוד תפקידים בסרטים מצליחים. "מלכודת לפרקליט" (1997) היווה את הפריצה המשמעותית הראשונה, ואחריו הגיעו "תקנות בית השיכר" (1999) ו"משחק הצבאים" (2000). זכייתה באוסקר ב-2003 עבור הסרט "מונסטר" מיצבה אותה סופית כאחת השחקניות הבולטות של התקופה, כשעל הדרך היא גם נבחרה להוביל את מסע הפרסום לבושם ז'אדור של דיור, שבו היא מככבת עד היום.

   

  בין כל אלה היא מוצאת זמן לאירועי צדקה ולמאבקים פוליטיים. ב-2007 הקימה פרויקט שמעודד נוער אפריקאי להילחם במחלת האיידס הפושה ביבשת, ושנה לאחר מכן נבחרה כשגרירה של שלום מטעם האו"ם. לאורך השנים גם השתתפה בפרויקטים שונים לקידום זכויות הנשים ולמניעת אלימות נגדן: ת'רון קראה להשוות בין שכר הנשים והגברים בהוליווד, השתתפה בצעדה למען זכות ההפלה ולאחרונה נראתה במצעד הנשים שהתקיים ביוטה בעקבות בחירתו של טראמפ לנשיא. נושא נוסף שהיא מקדמת הוא זכויות בעלי החיים: ת'רון תומכת בארגונים הרלוונטיים ומשתתפת בקמפיינים שלהם. בזכות הפעילות הזו נכנסה בשנה שעברה לרשימת 100 האנשים המשפיעים בעולם של המגזין "טיים".

   

  בסרטה הראשון, "יומיים באל-איי", 1996. הסוכן נתן לה כרטיס ביקור (צילום: Gettyimages)
   בסרטה הראשון, "יומיים באל-איי", 1996. הסוכן נתן לה כרטיס ביקור(צילום: Gettyimages)

   בצעדת הנשים ביוטה נגד טראמפ, בינואר האחרון. פעילות חברתית ממושכת (צילום: Gettyimages)
    בצעדת הנשים ביוטה נגד טראמפ, בינואר האחרון. פעילות חברתית ממושכת(צילום: Gettyimages)

     

    מהירה ועצבנית

     

    הרזומה הרומנטי שלה מרשים לא פחות מהמקצועי. ת'רון, על פי עיתוני הוליווד, הייתה במערכת יחסים עם השחקן קרייג ביירקו למשך שנתיים; לאחר מכן הייתה זוגתו של המוזיקאי סטפן יינקינס למשך שלוש שנים; ואחר כך ניהלה מערכת יחסים בת תשע שנים – הארוכה בחייה - עם השחקן האירי סטיוארט טאונסנד. היו גם רומנים קצרים עם השחקנים קיאנו ריבס ואלכסנדר סקארסגרד. ב-2014 החלה לצאת עם שון פן והתארסה לו, אבל שנה לאחר מכן האירוסים בוטלו. לת'רון שני ילדים מאומצים: ג'קסון, שאותו אימצה ב-2012, ואוגוסט, שאותה הוסיפה למשפחה ב-2015.

     

    השנה עתידים לצאת ארבעה סרטים בכיכובה: הקומדיה "פלארסקי" לצד הקומיקאי סת' רוגן; "טולי" - קומדיה שבה תשחק גם הכוכבת העולה מקנזי דייביס; סרט ששמו טרם נקבע לצד אמנדה סייפריד; ואחרון חביב, כי צריך קצת אקשן בחיים - הסרט השמיני בסדרה "מהיר ועצבני". לידיעת הקוראת גל גדות.

     

    _______________________________________________________

     

    הילדה הגדולה (מימין) היא שחקנית מפורסמת כיום. הקליקו על התמונה:

     

    היא לא רוצה לעשות רק סצנות סקס. הקליקו על התמונה (צילום: Gettyimages)
    היא לא רוצה לעשות רק סצנות סקס. הקליקו על התמונה (צילום: Gettyimages)

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד