באתי לגילי הביתה כדי לדבר איתו והבן אדם יושב על הפייסבוק, מתקתק במחשב ומתעלם ממני. ביקשתי שיסתובב אליי וידבר איתי והוא אמר לי, 'את לא ראויה שאני אסתובב אלייך בכלל, את לא יודעת להעריך את כל מה שעשיתי בשבילך, ומצידי - תתאבדי עכשיו'".

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

ככה מתארת ג'ולייטה אגרונוב, בדמעות ובגרון חנוק, את הרגע שבו החליטה סופית להיפרד מהמנהל האישי שלה, גלעד (גילי) מסמי, שליווה אותה באופן צמוד, אולי צמוד מדי, בשנתיים האחרונות.

העזיבה של ג'ולייטה את מסמי גרמה לרעידת אדמה קטנה בעולם הזמר הים תיכוני, ובעצם כל מי שצפה בעלילותיה של ג'ולייטה ב"חי ב-LA LA לנד" הופתע מהמהלך: בתקופת צילומי התוכנית היא עוד ראתה בו חבר קרוב ואח גדול שהיא סומכת עליו ומתייעצת איתו בכל צעד. היא אפילו גרה ביחידת דיור ששייכת להוריו.

אבל, לדבריה, השפלות אישיות, כספים שנעלמו, שקרים לכאורה וניהול שלא הוביל לשום דבר, שברו את הזמרת בת ה־24 והובילו אותה להחלטה שהשאירה אותה ללא חסכונות, נכסים או אפילו כסף לשכר דירה. בשבילה זה היה לחיות או לחדול.

"בחצי שנה האחרונה, מאז ש־'LA LA לנד' ירדה מהאוויר, התחלתי להרגיש שמשהו מאוד לא בסדר פה", מספרת ג'ולייטה. "נכון, הופעתי, ועשיתי קצת טלוויזיה, אבל זה קורה אחרי כל תוכנית ריאליטי. הרגשתי שאני לא ממנפת את הקריירה שלי לאן שרציתי, ושלא נעשים מאמצים לקדם אותי.

"חשבתי שאולי אני פרנואידית ואובססיבית ואולי גילי באמת צודק, ואני כפוית טובה כמו שהוא כינה אותי כל הזמן. אבל עם הזמן גיליתי על עוד ועוד אנשים וגופים שרצו לעבוד איתי וזה נפל בגללו. פגשתי גם יוצרים ששאלו אותי מה נסגר בסוף עם השיר שהם שלחו לי, שיר שמעולם לא שמעתי או ראיתי. למדתי שתחושת הבטן שלי היתה נכונה ושצדקתי".

איך הוא הגיב כשהודעת לו שאת עוזבת?

"אני זוכרת שעוד בשבוע לפני שהתעמתתי איתו, נסענו ברכב אחרי הופעה, והתחלתי לשאול אותו שאלות בנושאים כספיים. הוא התעצבן ואמר שהוא לא רוצה לנהל אותי יותר, שאין לו כוח יותר לקריזות ולשאלות האלה שלי.

"באותו הריב הוא גם אמר לי לפנות את הדברים שלי מיחידת הדיור ששייכת להורים שלו ולצאת משם במיידי. בפעם האחרונה שדיברנו הוא אמר שמצידו אני יכולה להתאבד, רק שאחזיר לו קודם את הכסף שאני חייבת לו".

איזה כסף?

"על הניהול והזמן שהוא השקיע בי, פלוס הכנסות עתידיות".

איפה הכסף? ג'ולייטה (צילום: פיני סילוק)
איפה הכסף? ג'ולייטה (צילום: פיני סילוק)

בשביל להבין איך הגיעה ג'ולייטה למקום שבו היא מפקידה את כל עולמה בידיו של אדם אחד, צריך לחזור אחורה, לתחילת הקריירה של הזמרת. היא נולדה בדאגסטן שבדרום רוסיה, ועלתה לארץ בגיל חמש יחד עם אביה (רפיק אגרונוב, כיום סגן ראש עיריית שדרות, שם גדלה ג'ולייטה), אמה (עקרת בית) ואחיה הצעיר.

בגיל 14 הצטרפה ללהקת צעירי שדרות, וכבר בגיל 16 הוציאה את אלבום הבכורה שלה ("אני לא ברבי"). שנה לאחר מכן זכתה לככב בפסטיגל ולהימנות עם האמנים הצעירים ביותר שאי פעם נבחרו להופיע על במת המחזמר לחנוכה.

כבת למשפחה מסורתית ושמרנית, התנגד אביה לקריירה המוזיקלית שלה. "הוא רצה שאהיה עורכת דין, הוא לא אהב את הרעיון שאהיה על הבמה", היא מספרת ודמעות בעיניה, ומוסיפה שכבר כמה שנים שהיא נמצאת בנתק מאביה, ולא החליפה עימו מילה בשנתיים האחרונות.

בשלב מסוים החליט האב להציב אולטימטום - זה או אני או המוזיקה. הבלונדה, על כל 180 הסנטימטרים שלה, בחרה לשיר. אביה של ג'ולייטה מסר כי אינו מעוניין להגיב על הנאמר בכתבה.

שנים של נדידה בין הלוואות מהבנק, חזרה לבית ההורים בשדרות ושנה וחצי של מגורים בארצות הברית הובילו את ג'ולייטה חזרה לתל אביב, בגיל 22, ללא כל קריירה פעילה.

"חברה שלי הזמינה אותי לאיזה מועדון בתל אביב, ואמרה שהיא קבעה שם עם מפיק מוזיקלי שהיא רוצה שאכיר", מספרת אגרונוב על המפגש הראשון עם גלעד מסמי. "ישר אמרתי לה שזה לא מתאים לי, שאני רוצה לחזור לארצות הברית, שכבר התחלתי ליצור שם קשרים ואני רוצה לתת לזה הזדמנות. היא אמרה שאין לי מה להפסיד, רק להיפגש וזהו.

"כשהגעתי למועדון אני רואה את גילי יושב שם במשקפי שמש ולידו עוד חבר. ישר שאלתי את החברה שלי, 'זה ההוא מצמד המטורפים האלה עם 'תזיזי ת'תחת'? איזה מפיק הוא יכול להיות?".

גם אתם אולי זוכרים את מסמי כחצי מהצמד "הישראלים", שהתפרסמו גם בכינויים ביגי ושורטי. לשניים היה להיט משמעותי אחד בשם "תזיזי ת'ישבן", ולאחר ניסיונות כושלים לשחזר את ההצלחה פורק הצמד לבסוף והשניים יצאו לדרכים נפרדות.

רק לפני שנתיים, כשפגש את ג'ולייטה, החליט מסמי לפנות לקריירת ייצוג אמנים, ופרט לניהול הזמרת גם כתב לה את רוב שיריה, ביניהם "כבר לא ילדה" ו"בוא בוא בוא" (שמוכר לצופי "חי ב־LA LA לנד" בגרסתו המידבקת באנגלית, "NO NO NO").

כשנפגשו לראשונה עם ג'ולייטה, מסמי ושותפו העסקי רון אדר בדיוק חיפשו זמרת מזרחית לקדם. החיבור היה מהיר, החוזה נחתם והשלישייה החלה לעבוד. ג'ולייטה הופקדה על הפן האמנותי, מסמי על הניהולי ואדר על ההשקעה הכספית. תוך חודש בלבד הזמרת כבר השתכנה ביחידת דיור השייכת להוריו של גילי בראש העין, והצוות נכנס עמוק להקלטות והופעות בתדירות של 4־5 פעמים בחודש.

רגע, הנה הדמעות עוד פעם. "חצי שנה אחרי שהתחלנו לעבוד יחד, רון נפטר", מסבירה ג'ולייטה בגרון חנוק. "הוא היה כמו אב רוחני בשבילי, הוא האמין בי אחרי שנים שאף אחד לא ספר אותי. מעבר להשקעה הכספית שלו, הוא היה המנוע מאחוריי, הוא תמיד תמך ודאג לי ופתאום הוא איננו.

"אני זוכרת שבדרך להלוויה שלו אמרתי לעצמי, 'מה זה לעזאזל כל המבחנים האלה? מאיפה זה בא לי? לאן אני הולכת מפה?'. מעבר לעובדה שאיבדתי הרגע בן אדם יקר, פחדתי שאני שוב מאבדת את הקריירה".

בדיוק כשנראה שאין ממש תקווה ועתיד לקריירה שלה, נוצר החיבור עם משקיע חדש. מסמי יצר קשר עם עזרא שרון, איש עסקים ישראלי שמתגורר בארצות הברית, ששלח ארצה את בתו לנהל את העסק שנקרא ג'ולייטה (שרון ביקש שלא להגיב לנאמר בכתבה זו).

"הוא אמר לי כבר בהתחלה שהוא לא נכנס לזה בשביל הכסף, הוא לא רואה אותי כביזנס וההשקעה שלו נעשית מאמונה בי בלבד", מספרת ג'ולייטה.

עם המנוע הכלכלי שחזר להזרים כסף, שבו גם הניסיונות לחזור לעניינים. היו הופעות במועדונים קטנים ובאירועים פרטיים, איסוף חומרים לאלבום שני ובעיקר ניסיונות שלא צלחו להרים את עצמה על הרגליים. ואז הגיעה "חי ב־LA LA לנד".

מרוב התרגשות ולחץ איבדה ג'ולייטה את ההכרה ביום שלפני הטיסה ואושפזה בבית חולים כשהיא סובלת מהתייבשות ומותשת נפשית. אבל לטיסה, כידוע, היא הצליחה לעלות.

אחרי חודשיים של צילומים ותקופת המתנה לעליית התוכנית לאוויר, הרגע הגדול סוף סוף הגיע. "התחלתי להופיע בטירוף. היתה דרישה עצומה, ונסעתי בארץ עם בערך 20 הופעות בחודש, ועדי עובדים והופעות בטלוויזיה".

כמה הרווחת בזמן הזה?

"לא יודעת".

מה זאת אומרת לא יודעת?

"השארתי את כל נושא הכספים לגילי. לא שאלתי יותר מדי. הבנתי ממנו שהיו משלמים בערך 2,000 שקל להופעה, מתוכם הוא היה משלם לנגנים וכאלה, ונותן לי בסוף הערב 300 שקל. לפעמים זה היה 500, ואני זוכרת שהתרגשתי פעם אחת כשהוא נתן לי 1,000 שקל. זה היה השיא שלי".

לפני כשלושה חודשים החליט המשקיע עזרא שרון לפרק את השותפות עם מסמי, ושלח מכתב לזמרת ולמנהל האישי שלה שהוא מבטל באופן חד צדדי את ההתקשרות.

זהו אחד האירועים שהפנו את תשומת ליבה של ג'ולייטה לנושא הכספי. "כששאלתי את גלעד למה עזרא עוזב, הוא אמר לי שזה בגלל שהוא לא מאמין בי יותר, שהוא לא רוצה להשקיע בי ובתחום הזה, ושהוא לא היה מוכן להזרים כספים לפי דרישה".

וזאת האמת?

"ממש לא. אני נמצאת היום בקשר מצוין עם עזרא, הוא עוזר לי בשכר דירה בתל אביב ותומך בי כלכלית בכל מה שאני צריכה. הוא מעולם לא הפסיק להאמין בי, אלא רק מאס בהתנהלות של גלעד.

"עזרא לא ידע לאן הכסף שלו הולך. מסמי היה מודיע לו שצריך סכום בשביל משהו, ולא חוזר אליו עם תוצאות, הוא לא היה עונה לו לטלפון, היה ישן עד 16:00 ולא ניהל ספרי חשבונות כמו שצריך. ברור שעזרא, כאיש עסקים, נבהל מההתנהלות הזאת ובחר לצאת מהחוזה. היציאה שלו גם גרמה לי לראות דברים אחרת, התחלתי לבדוק ולחקור לאן הלך הכסף".

ומה עכשיו?

"עכשיו חזרתי לשתף פעולה עם עזרא, הוא עוזר לי לעמוד על הרגליים, אני מתרוצצת בפגישות כל יום, כל היום, עם מפיקים וכותבי שירים, כולל אפילו ארקדי דוכין. חוץ מזה התחלתי לכתוב ספר על החיים שלי".

למרות פניות חוזרות ונשנות למסמי, לא ניתן היה להשיג את תגובתו לכתבה. עורך דינו, חגי שטרוויס, מסר בשמו: "אנחנו נוודא את האמת לגבי התנהלות שני הצדדים אל מול גורם שיפוטי כאשר העובדות לפניו. כשזה יקרה, האמת תיראה אחרת לגמרי. צר לי שג'ולייטה לא השכילה לשבת ולפתור את הבעיות ללא גורם שיפוטי".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של "פנאי פלוס"

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: