התלמידה: מעיין קרן, כיום מלכת היופי

המורה: אתי ברוק

בית הספר: תיכון מקיף ג', אשדוד

הסיפור המרגש של מעיין קרן (18), מלכת היופי של ישראל, כבר סופר לא פעם בחודשים האחרונים. בראיונות שהעניקה אחרי שהכתר הונח על ראשה, סיפרה קרן בגילוי לב על אמה שנפטרה כשהייתה בת שנה, על האב שהתנתק ממנה ועל הסבתא שגידלה אותה. דמות נוספת שתופסת חלק משמעותי בחייה היא אתי ברוק, שהייתה המחנכת והמורה ללשון שלה בתיכון מקיף ג' באשדוד וליוותה אותה מכיתה י' עד י"ב.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

"היינו ממש קרובות", אומרת קרן. "היא עזרה לי המון, תמיד חיבקה ופירגנה. כשהתבקשתי לבחור מורה שהיה משמעותי עבורי, ישר חשבתי עליה".

כשקרן נשאלת איזו תלמידה הייתה, היא משיבה: "לא הכי מעולה בכיתה, אבל גם לא הכי גרועה. בזכות אתי עליתי והצלחתי. היא ממש הרימה אותי. מספיק שהיא הייתה אומרת לי מילה טובה, והייתי בעננים. היחס שלה, ה'בוקר טוב' שלה, היה נותן לי חיוך לכל היום. היא פשוט הייתה מתייחסת אליי יפה, ותמיד עזרה".

"מעיין הייתה תלמידה טובה עם מוטיבציה להצלחה וללמידה", מספרת המורה. "ראיתי גם שהיא נושאת מטען מאוד כבד, אבל נושאת אותו בגאווה. היחסים שלי עם תלמידיי הם תמיד מאוד קרובים, אבל מעיין הייתה מקרה מיוחד, והיא ממש שבתה את ליבי. היה בה משהו מאוד נוגה ואמיץ, והיא נשאה אותו באומץ לב. אני זוכרת שראיתי עיניים עצובות כאלה, והייתי חייבת לבדוק מה קורה לילדה הזאת. היא נתנה בי אמון ומאוד סמכה עליי, ואני הרגשתי שהיא זקוקה לי ושאני צריכה לשמור עליה ולהגן עליה – בלי לוותר לה. היחסים בינינו היו מעבר ליחסים של מחנכת מול תלמידה, כי הרגשתי שהיא זקוקה ליד מכוונת הרבה מעבר ללימוד הפורמלי. היא חיפשה משהו הרבה יותר אנושי".

קרן מחזירה מחמאות: "אתי הייתה מורה מדהימה עבור כל התלמידים שלמדו אצלה, ובנוסף היא עזרה לי אישית. היא לימדה אותי שלוש שנים ברציפות, ויכולתי לדעת מי עומדת מולי, להכיר אותה, וזה מאוד הקל עליי. עם הזמן היא הפכה ממש למשפחה. כשהתקבלתי לתחרות מלכת היופי, היא הייתה מהראשונים שהודעתי להם על זה. מעבר לכל התמיכה והפרגון, היא אמרה לי תמיד שאני צריכה לשמור על הצניעות שלי ולדעת מאיפה באתי, לשמור על עצמי ולזכור שיופי זה לא הכול בחיים ושהלימודים לא פחות חשובים".

קרן בתחרות מלכת היופי

ברוק אומרת שלא הופתעה כשתלמידתה נבחרה למלכת היופי. "ידעתי שזה מגיע לה", היא אומרת. "מגיע לה הכול, לילדה הזאת. תמיד היה לה מבט לאופק: היא הביטה רחוק, ואני תמיד אמרתי שהיא אכן תגיע רחוק. גם כשקיבלה הערות לא נעימות, היא הייתה בשלה, מכוונת מטרה. כשאתה שואף להגיע לירח, אתה מתאמץ, וגם אם לא תצליח להגיע לירח, תישאר בין כוכבים".

את ליל הטקס ברוק זוכרת היטב. "הייתי במסיבת סיום של בית הספר, ובאמצע המסיבה הסבתא שלה התקשרה אליי. למרות שהייתי עסוקה, ידעתי שאני חייבת לענות לה. היא מיד אמרה לי: 'אתי, מעיין מלכת היופי!' מיד עליתי לבמה והכרזתי על זה מול 1,500 אנשים. אחר כך שלחתי לה הודעה שהביעה את מה שהרגשתי באותו רגע: 'מעיין יקרה! מזל טוב, כולנו גאים בך. מגיעים לך כל הכתרים שבעולם: היופי, התבונה, האומץ והאושר! אוהבת. אתי'. הייתי מאוד גאה בה, למרות שהיא עשתה הכול בזכות עצמה. אני מאחלת למורים שיצליחו להגיע למצב שהם יהיו גאים בכל תלמיד ותלמיד שהם מלמדים".

גם לקרן יש איחולים. "אני מאחלת לאתי שיהיו לה עוד המון שנים פוריות, ושהיא תמיד תהנה מזה כמו שנהנתה עד עכשיו. סיימתי את התיכון רק לפני חודשיים, ואני כבר מתגעגעת. התיכון זה תקופה מדהימה, וצריך לדעת ליהנות ממנה".