לפני שבוע וחצי נחת על השולחן של קתרין הייגל קפה משונה ביותר. בעוד שברשימת הדרישות שלה מופיעות במקום גבוה מאוד הבקשות לקפה עם חלב דל שומן וממתיק דל קלוריות דוגמת סוכרזית או סטיוויה, על השולחן שלה, בתוך כוס חד פעמית עם מכסה, היה קפה מפוצץ בסוכר, שוקולד, קצפת, חלב עתיר שומן וכל דבר מפוצץ בקלוריות שאתם רק יכולים להעלות על דעתכם. זה היה, ללא ספק, הקפה המשמין ביותר שנחת על סט שבו השתתפה קתרין הייגל, והצרחות ההיסטריות שלה אחרי שלקחה שלוק והבינה שאבוי, לקפה שלה ממש יש טעם, מהדהדות עד עתה היטב באתרי הרכילות האמריקאים.

זו לא הייתה טעות ולא יד המקרה שהייגל קיבלה קפה שמספר הקלוריות שלו הוא בערך מספר הקלוריות שהיא מכניסה לגופה בשבוע. על פי הנשיונל אינקווירר, שהיה הראשון לחשוף את הסיפור, לחברי הצוות הזוטרים פשוט נמאס מההתנהגות הגסה והבהמית של הייגל (רודה בכולם, מקללת כל הזמן, דורשת שיקראו לה "גברת הייגל" ושלא ישתמשו בשמה הפרטי, ואלו באמת רק חלק מהטרוניות נגדה) והחליטו ללמד אותה לקח. הייגל ותגובתה ההיסטרית הפכו לבדיחה של אמריקה בשבוע האחרון, אבל האמת היא שכשזה מגיע לקתרין הייגל, האמת עצובה הרבה יותר.

אף אחד לא רוצה לעבוד איתה. קתרין הייגל (צילום: gettyimages)
אף אחד לא רוצה לעבוד איתה. קתרין הייגל (צילום: gettyimages)

אמנם לא בוכים על חלב שנשפך, אבל במקרה של קתרין הייגל רצוי ואף מומלץ לבכות. מי שרק לפני חמש שנים נחשבה להבטחה הגדולה של הקומדיות הרומנטיות ומי שעתידה להיות כוכבת בסדר הגודל של ג'וליה רוברטס, מג ריאן, סנדרה בולוק או לפחות ג'ניפר אניסטון מתקשה להשיג תפקידים (לאחרונה היא נראתה בפרסומת לסירופ, לא פחות ולא יותר), שנואה על הקהל, שנואה עוד יותר על המפיקים, בצרות כלכליות ואולי גרוע יותר מהכל ביחד: גם הכביסה המלוכלכת בזוגיות המושי-מושלמת שלה מתחילה לדלוף החוצה. קתרין הייגל, כך זה נראה, לגמרי קורסת, ואיש לא יכול - או גרוע יותר: איש לא רוצה - להרכיב את כל החתיכות בחזרה. האם זהו סופה של מי שסומנה ככוכבת הקומדיות הרומנטיות, או רק באמפר בדרך לחזרה מטאורית לחיקו החם של המסך הגדול?

לא שווה דולר

כדי להמחיש עד כמה מצבה של הייגל גרוע, הגיעה לפני כשבועיים הרשימה השנתית של המגזין המכובד פורבס על הכוכבים ההוליוודיים שמשלמים להם יותר מדי. במקום הראשון בגברים - אדם סנדלר. במקום הראשון בנשים - ניחשתם נכון, קתרין הייגל, עם יחס נמוך בטירוף של 3.5 דולר החזר על כל דולר שמשלמים לה. זהו נתון עלוב בצורה בלתי מתקבלת על הדעת. אמה סטון, למשל, מחזירה לאולפנים 80.78 דולר על כל דולר שמשלמים לה. מילה קוניס מחזירה 68.70 דולר על כל דולר שהיא מקבלת, וג'ניפר לורנס מעט אחריה עם 68.60. נטלי פורטמן, שהגיעה למקום טוב באמצע, מחזירה יחס לא רע של 31.30. הייגל? הבנתם לבד עד כמה הנתון שלה על הקרשים.

מביך. הפרסומת החדשה של קתרין הייגל לסירופ

אם הייתם אומרים למישהו בהוליווד של 2009 שזה יהיה המצב של קתרין הייגל בסוף 2013 כנראה שהיו צוחקים עליכם בפרצוף. אם נמשיך עם הנתונים הכספיים, הסרט שבו כיכבה ב-2009, "האמת המכוערת", גרף יותר מ-200 מיליון דולרים. הייגל עצמה קיבלה 12 מיליון דולר, והרוויחה כל דולר ביושר. ארבע שנים אחרי והסרט האחרון בכיכובה, "וואן פור דה מאני", הניב רק 37 מיליון דולר מסביב לעולם, ולזה תוסיפו את הציון העלוב של 2% ביקורות חיוביות באתר הנחשב "רוטן טומייטוז". עוד סרט שבו השתתפה, "החתונה הגדולה", יחד עם דיאן קיטון ורוברט דה נירו, הפיק רק 21.8 מיליון דולרים. המשכורת של קתרין הייגל, אגב, הייתה גם בסרט הזה 12 מיליון דולר. כמעט כל הרווחים.

למרות שנדמה שהבחורה בת ה-35 איתנו מאז ומתמיד, עד שנת 2005 איש לא הכיר את הבחורה הצעירה שגודלה בכלל כמורמונית לכל דבר, אך היום שותה, מעשנת וכנראה גם עושה סקס בתדירות די גבוהה. היא התחילה כדוגמנית ושחקנית כילדה, אבל פרצה בגדול כאיזי באנטומיה של גריי, תפקיד עליו זכתה באמי בשנת 2007. כן, יבחינו בוודאי חדי העין שביניכם, בדיוק אותה שנה שבה יצא "הדייט שתקע אותי", שהוכיח לעולם שהכריזמה של הייגל מפציצה בענק גם על המסך הגדול.

219 מיליון דולר אחרי הסרט ההוא, ההצעות התחילו לזרום בקצב אל הייגל, שמצידה בחרה לככב בקומדיה הרומנטית "27 שמלות", החלטה בהחלט מוצלחת. עם זאת, לצערה וכנראה גם לצערנו, זו הייתה ההחלטה המוצלחת היחידה שלה באותה שנה. בראיון קידום לסרט הקיטש במגזין "וניטי פייר" היא לכלכה כהוגן על "האנטומיה של גריי" (שבה כיכבה) וגם ביקרה קשות את "הדייט שתקע אותי", סיבה שבגללה סת' רוגן לא מדבר איתה עד היום ואמר עליה שהיא "כפויית תודה". והוא לא היה היחיד שהתעצבן עליה באותה שנה.

לא תחזור לאנטומיה של גריי. קתרין הייגל (צילום: gettyimages)
לא תחזור לאנטומיה של גריי. קתרין הייגל (צילום: gettyimages)

על הסט עצמו של 27 שמלות המצב לא היה טוב יותר. אם במהלך הצילומים עוד נשמר שקט תעשייתי יחסי, הרי שבמסע הקידומים בחו"ל הכל התפוצץ בכתבה ענקית במגזין הוליווד ריפורטר, שחשף שדרישותיה של קתרין מההפקה עולות על כל דמיון ומצליחות להרתיע גם את מי שמורגל בהסתובבות בין שחקני העלית בהוליווד. "היא מבקשת דברים מופרכים", אמר אז מקור למגזין, "אפילו הכוכבים הכי גדולים באמריקה לא מרשים לעצמם להתנהג ככה".

27 שמלות יצא, גרף הצלחה מטורפת בקופות והכל סביב הייגל נרגע, עד שהיא הציתה את האש מחדש. ביוני 2008 הודיעה הייגל במפתיע שתדרוש להסיר את מועמדותה לאמי על תפקידה באנטומיה של גריי כדי "לשמור על ההגינות של חברי האקדמיה. זו הייתה עונה שכתובה רע". דברו על לירוק לבאר שאת שותה ממנו. הצוות של האנטומיה עבד שעות נוספות כדי למנוע משאר הכוכבים להגיב, אבל ב-2010, בשיא הצלחתה של הסדרה, החליטה היוצרת שונדה ריימס שהיא אינה יכולה עוד, ופיטרה את הייגל.

לפני שאנחנו ממשיכים, רק נציין שהגרסאות חלוקות בעניין הזה: בעוד שצוות האנטומיה טוען שהייגל פוטרה, הייגל טוענת שהיא עזבה את הסדרה כדי להיות "כוכבת קולנוע במשרה מלאה". עם זאת, ההספקים שלה מאז 2010 היו דלים מאוד, ובעיתונות דווח בהרחבה שלפני כשנה ביקשה לחזור לאנטומיה, אך ריימס דחתה את בקשתה על הסף. בראיון נדיר אצל אופרה ווינפרי לפני כשנה התייחסה ריימס לראשונה לשלל הפרשיות הקשורות בהייגל, ואמרה "באיזשהו מקום, לא הייתי מופתעת. כשאנשים מראים לך מי הם באמת, כדאי שתאמין להם".

הכל אודות אמא

זה לא יהיה מוגזם להכריז שהקריירה של הייגל נמצאת בשפל של כל הזמנים מאז עלתה לגדולה. לא מעט אשמה כרוכה באמא שלה סלאש הסוכנת שלה סלאש המנהלת שלה סלאש הדוברת שלה סלאש כל דבר אחר שלה, ננסי הייגל, שנחשבת לאישה איומה. "מעולם לא חוויתי דבר כמו ננסי הייגל", אמר מקור להוליווד ריפורטר. "הפה שלה, איך שהיא כל הזמן מקללת, זה מדהים. לא משנה מה אתה אומר, אתה אידיוט. היא כל הזמן צועקת. ידעת שלא משנה איזה יום היום, דבר אחד בטוח: ננסי הייגל תצעק עליך. זה לא מפתיע שלא הרבה אנשים מוכנים לעבוד עם צמד האמא-בת הנוראיות האלה, זה רק מבאס, כי קתרין היא ממש חכמה ומוכשרת".

אבל לא רק אמריקה מתחילה לראות את הפנים האחרות של הייגל, אלא על פי דיווחים של הטבלואידים גם בעלה, המוזיקאי ג'וש קלי, שעל פי מקורות מסתובב עם בטן מלאה גם הוא על ננסי הייגל, שכנראה הורסת לו את הנישואין. "ג'וש הוא בחור סבלני, אבל נמאס לו להיות כינור שני לחמותו", אמר מקור לנשיונל אינקווירר. "היא נמצאת אצלם כל הזמן בבית עד שפשוט כדאי שהיא תעבור לשם וזהו. היא הורסת להם את חיי הנישואין. ג'וש אמר לקתרין שהם צריכים יותר זמן איכות ביחד ובלי אמא שלה. הוא דרש לבלות איתה יותר זמן. הוא הבהיר שהוא אוהב את חמותו, אבל שהיא מתחילה להיות בעיה אמיתית".

הזוגיות של קלי את הייגל, על אף שאינה מסוקרת כמו זו של ג'ניפר אניסטון וג'סטין ת'רו, בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי או אשטון קוצ'ר ומילה קוניס, בהחלט מככבת בטבלואידים השונים, ואפילו זוכה לטורי דעה ברשת מדי פעם. אחד מהטורים שבהחלט הפכו לויראליים בכל מה שנוגע להייגל הופיע באתר הפופולרי סלביצ'י, שם נכתב: "אני היחיד שמרחמת על ג'וש קלי? לא נראה לי. כאילו, בכל פעם שקתרין פותחת את הפה הביצ'י שלה אני חושבת לעצמי 'ג'וש המסכן'. בכל פעם שאני רואה את האסון האופנתי שקתרין הייגל הפכה להיות אני חושבת לעצמי 'הו, ג'וש המסכן'. ועכשיו, כשהתפרסם הסיפור על האמא וגם החברה הכי טובה אני חושבת לעצמי 'לא, ברצינות, ג'וש המסכן'".

אין לה סיבות לחייך. קתרין הייגל (צילום: gettyimages)
אין לה סיבות לחייך. קתרין הייגל (צילום: gettyimages)

אבל לא רק ננסי הייגל היא המקור לצרות בין בני הזוג. רק לפני חודשיים, בצילום פפראצי מוצלח מאין כמוהו, נראו קלי והייגל כשהם מטיילים שלובי ידיים, והמכנסיים של קלי תואמות בדיוק את התיק של הייגל. ועל פי העיתון, בואו נגיד את זה בעדינות, זה לא היה הרעיון של קלי להתאים בגדים.

הלאה. שוב פפראצי, שוב דיילי מייל, הפעם לפני כמה חודשים: קלי ניגש לנשק את אשתו והיא עושה פרצוף חמוץ על סף הדחייה. זו ממש לא הפעם הראשונה שהשניים נתפסים בפוזיציה שבה הייגל נראית כאילו היא ממש סובלת מהנשיקות הללו (ראו סט תמונות מימין), זה רק מתחיל להיראות ממש מוזר.

וכאילו כדי לוהסיף שמן למדורה, מגזין הסטאר פרסם ידיעה שהייגל וקלי כמעט מרוששים. קלי, כך על פי התחקיר, כמעט ולא מכניס כסף כמוזיקאי והייגל היא זו שנאבקת לגמרי לבדה על המבצר המשפחתי, הכולל גם את שתי בנותיהן המאומצות. תוסיפו לזה את העובדה שעל פי אותה כתבה "אף אחד לא רוצה להתעסק עם הדרמות שלה בהוליווד", כך אמר מקור בכיר לכתבה. וגם את העובדה שהאתרים דדליין וראדאראונליין דיווחו במשותף כי בלייק לייבלי לוהקה לתפקיד בסרט חדש שאליו הייתה מלוהקת במקור הייגל והידיעה שהייגל תעשה פרסומות (!) בטלווזיה (!) לסירופ השינה זזזקוויל (!!!) ותגיעו למסקנה שאכן כנראה שיש דברים בגו.

האם הכל אבוד? לא ממש. על פי כמה אתרי רכילות הייגל הבינה את הבעיה הטמונה באמא שלה בכל החזיתות, ועושה הכל כדי להיפרד ממנה בדרכים נעימות לפני שהקריירה שלה והנישואין שלה יושלכו לפח האשפה. בנוסף, יש דיבורים די מבוססים על כך שדרמת משטרה חדשה בכיכובה תעלה בקרוב לאקרנים בערוץ אן.בי.סי בטלוויזיה, או לכל הפחות תצא לפיילוט מורחב שיכלול שלושה פרקים. האם היא תיפול? תצליח? אין לדעת. הסתיו הבא יגלה לנו את התשובה.

עד אז, כך נראה, יש לה לא מעט להתמודד איתו גם ככה. האם תצליח לשמור על נישואיה? מה יהיה עם מצבה הכלכלי? ומה עושים עם אמא שלה? כך או כך, הדרמה על המסך הקטן היא כלום לעומת הדרמה שמחכה לקתרין הייגל בשנה הקרובה.