>> ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT - צפו בכל התוכניות

סבב שבועות האופנה לגברים לעונת אביב-קיץ 2013, שנערך בתחילת החודש, אומנם לא יירשם בדפי ההיסטוריה כאחד האירועים המרגשים ביותר של תעשיית האופנה, אך דווקא הנוכחים בתצוגה של המעצב הצעיר הנס קטריץ בברלין, זכו בחוויה מפתיעה. על המסלול של קטריץ עלה דוגמן חמור סבר, עטוי במעיל שחור באורך הברך. רק כשהסתובב הדוגמן בקצה הבמה, התגלה שישבנו חשוף לחלוטין. הקהל נדהם, והמעצב התמקם מיד במרכז תשומת הלב ציבורית.

תצוגת אביב-קיץ 2013 של הנס קטריץ. ישבן עירום נחשף מאחור (צילום: gettyimages)
תצוגת אביב-קיץ 2013 של הנס קטריץ. ישבן עירום נחשף מאחור (צילום: gettyimages)

אבל קטריץ לא לבד. בחינה של אירועי האופנה בשנה האחרונה מגלה שהטוסיק החשוף הפך לטרנד של ממש – ולא רק אצל מעצבים צעירים הנואשים למעט באז. נראה כי האפיל השובב של הישבן החשוף, שמצליח לייצר פרובוקציה מצד אחד אך לא להיתפס כעירום מתריס ופורנוגרפי מצד שני, הפך את האיבר ללוהט במיוחד כרגע. בעוד חשיפת פטמה נחשבת לחציית גבול של טעם טוב ומהוגנות, הטוסיק העירום משדר רוח נעורים פוחזת וקלילה.

חלוצי הטרנד הם דווקא חבורת גברים מפורסמים ולא צעירים: קיפר סתרלנד, כריס נות' (מיסטר ביג, כמובן), ג'ייסון פטריק, ג'ים גפיגן ובריאן קוקס עלו יחד על המסלול בתצוגת הצדקה Dressed To Kilt, וכשהגיעו לסופו הסתובבו כולם, הרימו את החצאיות הסקוטיות שלבשו, וחשפו ישבנים בוגרים ועירומים. הרעיון מאחורי המעשה, כמובן, הוא אישוש הומוריסטי למיתוס שגברים סקוטים אינם לובשים דבר מתחת לחצאיות המסורתיות שלהם.

ליידי גאגא בטקס פרסי ה-CFDA. מקדימה היא דווקא נראית לבושה (צילום: gettyimages)
ליידי גאגא בטקס פרסי ה-CFDA. מקדימה היא דווקא נראית לבושה (צילום: gettyimages)

חודשיים מאוחר יותר, הגיעה ליידי גאגא לקבל את פרס אייקון הסטייל בטקס פרסי ה-CFDA לשנת 2011. בכניסה לאירוע היא לבשה שמלה שחורה עם שובל ארוך ומתפתל, אך כשהגיעה לדוכן נעלם השובל באורך פלא, ובמקומו נותר רק בגד גוף שחור וצמוד. היא אחזה בפרס, הסתובבה, וחשפה טוסיק עירום בתוך גרביונים שקופים ומבהיקים. בהתחשב בהיסטוריה האופנתית של גאגא, לא מדובר אפילו בתלבושת נועזת במיוחד – אך בחירתה לחשוף את הישבן כשמוענק לה פרס רשמי כאייקון אופנה מטעם מועצת המעצבים האמריקאית, רק נתנה לגיטימציה נוספת לאזור אחוריים עירום.

מפורסמת אחרת שלא יכולה כנראה לעמוד בפני ההזדמנות להוריד את המכנסיים, היא כמובן מדונה – שלאחר הסנסציה שיצרה כשחשפה פטמה בהופעה באיסטנבול, ניצלה את הופעתה ברומא כדי לפתוח את מכנסיה ולחשוף ישבן שרירי המוסתר רק על ידי גרביוני רשת וחוטיני מתחרה.

סנטרל סיינט מרטינס. אין סיבה לא ללבוש תחתונים (צילום: gettyimages)
סנטרל סיינט מרטינס. אין סיבה לא ללבוש תחתונים (צילום: gettyimages)

ומהסלבריטאים הפוחזים, היישר אל מסלולי התצוגות הנחשבות בעולם. בחודש ספטמבר האחרון נערכה בפריז תצוגת אביב-קיץ 2012 של דיור. בסיום התצוגה של בית האופנה עלתה על המסלול הדוגמנית הלוהטת קרלי קלוס בחצאית מקסי שקופה לגמרי, וכשהסתובבה חשפה גם היא טוסיק עירום. הקהל יצא מגדרו, והמעמד של קלוס בתעשיית הדוגמנות רק הרקיע שחקים עוד יותר. בתצוגת הבוגרים של סנטרל סיינט מרטינס בלונדון, לעומת זאת, הופנה הזרקור דווקא לדוגמנית שמעדה על המסלול בשמלה קצרצרה, וחשפה פתאום ישבן לא מכוסה.

תחתונים שקופים לגברים. תצוגת אביב-קיץ 2013 של ורסאצ'ה (צילום: gettyimages)
תחתונים שקופים לגברים. תצוגת אביב-קיץ 2013 של ורסאצ'ה (צילום: gettyimages)

מה שטוב לנשים, טוב בהכרח גם לגברים – לפחות בעיניה של תעשיית האופנה. אם חוזרים לשבוע האופנה האחרון לגברים, מלבד קטריץ הצעיר והמעיל השחור והסנסציוני שלו, בלטו האחוריים החשופים גם בתצוגת האופנה של ורסאצ'ה, שם עלו על המסלול דוגמנים בלבוש מינימלי ואפילו בתחתונים לבנים שקופים וחושפניים.

בישראל, בינתיים, קשה מאוד לדמיין דוגמניות ללא תחתונים על המסלול. עד שזה יקרה, אפשר להתנחם בתרומתה של בר רפאלי לטרנד הטוסיק החשוף. בסרטון הפרסומת החדש למותג ההלבשה התחתונה under.me של רפאלי ודודי בלסר, מצולמת הדוגמנית כשהיא יושבת על שפת בריכה ומעלעלת בערימת דפים. פתאום מעיפה רוח חזקה את הדפים אל תוך הבריכה, ורפאלי קופצת אל המים להצילם כשהיא חושפת ישבן הארוז רק בתחתוני חוטיני מינימליים. מדונה, הכי מאחורייך.