שנת הלימודים האקדמית נפתחת בשבוע הבא, ולטובת הסטודנטים שמחפשים גם סטייל בין המסדרונות אספנו כאן כמה כלי כתיבה יפים במיוחד, רובם בעיצוב ישראלי.

הקלמרים בעיצוב כרם קמינסקי ואיילת גל - מבחוץ (צילום: גדעון לוין)
הקלמרים בעיצוב כרם קמינסקי ואיילת גל - מבחוץ (צילום: גדעון לוין)

1. קלמר בשם "Pencil Roll'' הוא תוצר משותף של שתי מעצבות צעירות, בוגרות המכון הטכנולוגי בחולון - כרם קמינסקי ואיילת גל. הוא עשוי עור ופלדה, מה שמקנה לו תכונה ייחודית: קלמרי עור שמתגלגלים ונפרשים יש לא מעט, אבל התוספת של הפלדה הקפיצית גורמת לקלמר להתקפל על ידי לחיצה בלבד. בנוסף, היא מעניקה לו יציבות מבנית, שמאפשרת לו לשמש גם כמעמד לכלי כתיבה. על הקלמר דוגמה גרפית שמוטבעת בחום, והוא מגיע בשחור, אפור וחום. 290 שקל, בחנויות עיצוב שונות, כמו ''מדפים'', ''סאגה'' ו''אסופה'', שמתמחות בעיצוב ישראלי.

לכל אחד מהקלמרים של ''שושק'ה'' ניתן שם
לכל אחד מהקלמרים של ''שושק'ה'' ניתן שם

2. קלמרים בסגנון שונה לגמרי, שובבי ומחויך, תופרות בעבודת יד שתי סטודנטיות מבצלאל - ניצן שרייבר מהמחלקה לעיצוב תעשייתי ונופר גרנות מהמחלקה לארכיטקטורה. הקלמרים נתפרים בשתי גזרות ובמגוון רחב של בדים, ולכל אחד מהם יש שם משלו. למותג שהקימו קוראים ''שושק'ה'', והן מעצבות גם כריות חימום, תיקים, ארנקים ובובות. 69 שקל, במייל.

3. PULP הוא מותג ישראלי שנולד לפני שנתיים וחצי, מתמחה במוצרי נייר (בעיקר) ועושה חייל: מלבד נציגות נרחבת בחנויות העיצוב השונות (כולל בחו"ל - מברצלונה ועד סינגפור) - השנה נפתחה חנות המותג ב''שרונה מרקט'', והוא הציג בפסטיבל העיצוב האחרון בלונדון. בתמונה הגדולה למעלה מופיעות שתי דוגמאות מתוך קולקצייה במהדורה מוגבלת, שנעשתה "לה-קולטור" לכבוד שבוע האיור. ארבעה מאיירים - שגיא אשין, נועה שפינט, נועם ויינר ועידו בק - נתנו כל אחד את הפרשנות שלו לנושא ''אנימליזם'', ואייר סדרה של חמישה מוצרים: מחברת חלקה בגודל A4, חוברת סקיצות עם גומי, פנקס, דפדפת דפים נתלשים מודפסים בגריד וקובייה מאויירת, מודפסת בארבע פאותיה, שכוללת עיפרון צבעוני. הסט ארוז בקופסה עם לוגו הפרויקט, ועולה 273 שקל (אפשר לקנות גם כל פריט בנפרד).

עיפרון עץ נוח לאחיזה, על ''כרית'' שהיא בעצם מחדד (צילום: גילי ומירית סטודיו לצילום בתל אביב)
עיפרון עץ נוח לאחיזה, על ''כרית'' שהיא בעצם מחדד (צילום: גילי ומירית סטודיו לצילום בתל אביב)

4. PULP גם מייבאים מוצרים שאינם נייר. עפרונות ''workman'' עשויים עץ בעבודת יד, קוטרם 5.5 מ''מ והם מגיעים בשחור, מהגוני טבעי ועץ צהבהב. מחיר עיפרון אחד הוא 100 שקל, וניתן להשלימו עם אביזרים כמו מחדדים, עופרות צבעוניות או זרחניות. סט של עיפרון עם מחדד עולה 150 שקל. בחנויות עיצוב ברחבי הארץ, ובחנות המותג בשרונה.

מחדד פליז מעוצב ביבוא ''יולטה''
מחדד פליז מעוצב ביבוא ''יולטה''

5. עוד אופציה למחדד מעוצב מציע היבואן ''יולטה''. המחדד עשוי פליז אופנתי, מתאים לחידוד עפרונות בקוטר 8-11 מ''מ ועולה שקל. בחנות המותג בכיכר מסריק ובאתר.

מתוך הסדרה ''בלטה'', של KUKKA בשיתוף אבן קיסר (צילום: kukka)
מתוך הסדרה ''בלטה'', של KUKKA בשיתוף אבן קיסר (צילום: kukka)

6. המותג KUKKA מייצר את ''בלטה'', סדרה של סרגלים ססגוניים שעיצבו בנות ''סטודיו ב'' בשיתוף ''אבן קיסר''. החומר משתנה בהתאם למלאי, והם עולים 25 פאונד (כ-125 שקל, אך בימים אלה ב-20% הנחה),באתר.

פתקי נייר נתלשים במקום שערות המברשת. פנקס תזכורות בעיצוב הדר גליק
פתקי נייר נתלשים במקום שערות המברשת. פנקס תזכורות בעיצוב הדר גליק

7. הדר גליק עיצבה פנקס תזכורות בצורת מברשת צביעה, רק שהשערות הוחלפו בנייר נתלש, ואפשר גם לתלות אותו על הקיר. 39 שקל למברשת קטנה, 59 שקל לגדולה, ב''סאגה'' וב''אסופה''.

גם לוח גיר, גם מקום טוב לפתקים וכרטיסי ביקור. סטודיו CONNECTIONS  (צילום: גלית דויטש)
גם לוח גיר, גם מקום טוב לפתקים וכרטיסי ביקור. סטודיו CONNECTIONS (צילום: גלית דויטש)

8. לוח מודעות רב שימושי של סטודיו CONNECTIONS צבוע שחור, ואליו מחוברת יחידת עץ אלון מלא הרקומה בעבודת יד בחוט גומי שחור. כך אפשר ליהנות גם מלוח גיר מחיק וגם ממקום לשילוב כרטיסים, מזכרים, תמונות וכדומה. 30x60 ס"מ, 420 שקל, ''מדפים''.