עדן סבן: "2020 היתה גרועה להרבה אנשים, לי היא היתה ממש טובה"

ירדנו לערד כדי לתפוס את הזוויות הכי מדהימות לצילום עם השחקנית-דוגמנית, ושמענו על המהפך שעברה השנה, ומה היא גילתה על הזוגיות עם בעלה בתקופת הקורונה

עדן סבן בהפקת אופנה אופנה בערד. לחצו Play לצפייה
צילום ועריכה: שחף מור
"ב-2019 עברתי תקופה קשה והייתי במקום אפל. כשהגיעה הקורונה הייתי מוכנה. נהניתי" (צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)
"ב-2019 עברתי תקופה קשה והייתי במקום אפל. כשהגיעה הקורונה הייתי מוכנה. נהניתי" (צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)
"ידעתי והאמנתי שיקרו דברים טובים, שהאודישנים יגיעו" (צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)
"ידעתי והאמנתי שיקרו דברים טובים, שהאודישנים יגיעו" (צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)

"כשיצאתי מ'האח הגדול' הייתי בטוחה שהנה, ייפתחו לי שערי שמיים, שיהיו לי מלא פרויקטים ומלא הזדמנויות, ואני, שעובדת מגיל 14 ומפרנסת את עצמי ועוזרת למשפחה שלי, שיחקתי אותה. יאללה, תביאו, עולם, תתכונן לקראתי!". אבל העולם לא היה מוכן. אם כבר להפך. סבן (24), דמות דומיננטית בעונת 2016 של "האח הגדול", התקשתה למצוא מלהקים שייקחו אותה ברצינות. "זה לא שהייתי מגיעה לאודישן והיו אומרים לי, 'לא, את לא מספיק טובה'. זה בסדר, כל שחקן מקבל את הלא. אבל לא היו מעוניינים בכלל לראות אותי! הייתי פסולה מבחינתם, הייתי זו מהריאליטי".

 

"כל הדחיות גרמו לי לעבוד קשה יותר" (צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)
  "כל הדחיות גרמו לי לעבוד קשה יותר"(צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)

   

  בארבע השנים שחלפו מאז, סבן פילסה את דרכה בעזרת אמביציה וחביבות לעבר המיינסטרים הישראלי. השנה היא מופיעה בסדרות "תאג"ד", "ג'ודה" ובקרוב גם בסדרה "מותק" בכאן 11, והלו"ז שלה מלא קדימה. "אני יודעת ש־2020 הייתה שנה גרועה להרבה אנשים", היא צוחקת, "אבל לי לא היה רע, הייתה לי שנה ממש טובה. אני אופטימית".

   

  מבחינתך העובדה שאת בשלוש סדרות במקביל זה ניצחון על כל מי שלא הסכים להזמין אותך לאודישן?

  "אני לא רואה את זה ככה, אלא מתמקדת בשינוי שעשיתי. כל הדחיות גרמו לי לעבוד קשה יותר, לחזק את האמונה בעצמי, במי שאני, שאלוהים בחר בי. על כל תפקיד נלחמתי בשיניים, ובמבט לאחור זה מאוד השתלם לי. אני שמחה שלא הלך לי בקלות, שלא ליהקו אותי מיד, כי אז לא הייתי עובדת כל כך קשה. הייתי כל כך הרבה זמן בבית, בלי כלום, שאני מעריכה כל פרויקט שיש לי, את כל האנשים שפתחו לי את הדלת.

  אם יש נשים שקוראות את זה, המסר שלי הוא להמשיך להאמין בעצמך. אני גאה במסלול שעשיתי. כל לילה אני הולכת לישון עם חיוך מאוזן לאוזן".

   

  "גאה במסלול שעשיתי" (צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)
   "גאה במסלול שעשיתי"(צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)

    

   סבן היא ילידת אשדוד, בת בכורה לפנינה תמסה, אחת מהדוגמניות יוצאות אתיופיה הראשונות בישראל, ולאבי סבן. הוריה התגרשו כשהייתה בת שלוש, ולאמה נולדו עוד שלושה ילדים. היא התפרסמה כשצלם של "ידיעות אחרונות" צילם אותה במקרה בחוף הים באשדוד בגיל 15. תמונתה התפרסמה בשער האחורי של העיתון, ועבודות הדוגמנות החלו לזרום. בעשור שעבר החלו הפנים של סבן להיות יותר ויותר מוכרות בשוק האופנה המקומי. הפתיחות ההולכת וגדלה לגיוון תרבותי אפשרה לה לקטוף קמפיינים גדולים יותר, ולפני כשנה היא אף נבחרה להיות משגרירוֹת מותג התכשיטים "פנדורה".

    

   כשאני שואלת אותה אם היא מתויגת כדוגמנית או כדוגמנית אתיופית, היא מסתייגת. "תראי, אין אף דוגמנית כהת עור בארץ שמקדמת מותג גדול או מובילה קמפיין לבדה. אני מאמינה שעדיין יש מלחמה בשוק הזה שיראו את כולם. אני לא רוצה שיתפסו אותי כדוגמנית האתיופית או שילהקו אותי כדי למלא משבצת. אני רוצה שיהיה מקום לכולן, גם אם את ג'ינג'ית, חומה או פלאס סייז. שיבחרו אותי כי אני הדוגמנית הספציפית למה שהחברה צריכה. זה עדיין לא קורה וזה עצוב. נכנסתי ל'האח הגדול' גם מתוך תקווה להעלות את המודעות, שייפתחו דלתות. הייתי הולכת לסוכנויות, וכל מה שהיה שם זה קיר מלא דוגמניות בלונדיניות רזות. לא היה מקום לנשים יפות אחרות. אבל אני אופטימית".

    

   "לא רוצה שילהקו אותי כדי למלא משבצת. אני רוצה שיהיה מקום לכולן" (צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)
    "לא רוצה שילהקו אותי כדי למלא משבצת. אני רוצה שיהיה מקום לכולן"(צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)

     

    את בכללי אופטימית. אין רגעי שבירה?

    "ברור שכן, אבל את לא יכולה לתת לזה להפיל אותך. יש לי אמונה מאוד גדולה באלוהים ובתפקיד שלי פה. לפני 2019 עברתי תקופה קשה והייתי במקום אפל. ישבתי הרבה זמן בבית, בחוסר מעש, לא הלכתי לאודישנים. אבל ידעתי והאמנתי שיקרו דברים טובים, שהאודישנים יגיעו. לכן כשהגיעה הקורונה הייתי מוכנה. נהניתי. אלוהים לא שלח לנו סתם פסק זמן. הוא רוצה שננוח, בואו נהנה".

     

    איך את ובעלך אדם טל שרדתם את הקורונה? לתחושתי או שהיא שברה זוגיות של אנשים או שהיא חיזקה אותה בעוצמות לא נתפסות.

    "בדיוק ככה. שמעי, אנחנו יודעים לחיות אחד עם השנייה בסבבה, אנחנו בכללי נחמדים אחד לשנייה (צוחקת). אדם היה בין הראשונים שנכנסו לבידוד. הוא חזר בדיוק מחו"ל עם השותף שלו בחנות הבגדים עוד לפני שהתחיל הסגר הכללי, אז יצא לנו להתבודד איתו ועם אשתו. הם היו המשפחה הגרעינית שלנו. בילינו את כל החגים יחד, ספגנו את האנרגיות המשותפות. לא יכולתי לראות מטבח יותר, אני מודה. לקראת הסוף חיינו על טייק אוויי, אבל חוץ מזה עברנו את זה בסדר. גיליתי עליו הרבה דברים חדשים ומורכבים, וגם גיליתי שיש לנו זוגיות מדהימה".

     

    "גיליתי שלאדם ולי יש זוגיות מדהימה" (צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)
     "גיליתי שלאדם ולי יש זוגיות מדהימה"(צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)

      

     ולסיום, איך היו הצילומים? זו הייתה חתיכת הפקה מורכבת!

     "זו הייתה הפקה מטורפת. היינו אמורים לצלם ליד מלון נטוש, עם הזריחה, אבל איך שהגענו לשם גילינו שהמלון בשיפוצים ואסור לנו בכלל להתקרב, אז צילמנו הכל ליד הפסל 'מצפור ערד'. יצאנו באחת בלילה, אז לא ישנתי אפילו דקה. אבל בעשר בבוקר, כשהחום הפך להיות בלתי נסבל, כבר סיימנו את הכל. קרן הסטייליסטית היא גאונה מבחינתי ובאמת אין לי מילים. אני אוהבת להיות דוגמנית, במיוחד אם התוצאה נראית ככה".

      

     "אוהבת להיות דוגמנית, במיוחד אם התוצאה נראית ככה" (צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)
      "אוהבת להיות דוגמנית, במיוחד אם התוצאה נראית ככה"(צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)

       

       

      דוגמנית־שחקנית: עדן סבן ל־itm. הפקה וסטיילינג: קרן נפתלי. איפור ושיער: בן רביבו. ע' צלם: איזי מרדכי. צלם וידאו: שחף מור

      איפה משיגים? אינטימה, קסטרו, טופשופ, אמריקן וינטג', ריזברד - רשתות. ריבי אביבי,

      טל': 052-5914481. אבירם פימה, טל': 054-6677491. MASHIIAH, בן גוריון 9 ת"א, טל': 054-5671317. יולקה, טל': 052-858258. C'CLAIR, משה בקר 14 ראשל"צ. שני שמר, shanishemer.com. לודוביקה מרקריה, טל': 054-6116620

       

      הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד