לבנות או לא לבנות: מלכות המניקור והבנייה שולפות את הציפורניים

יומן העבודה שלהן מפוצץ, הן מתחזקות קהל לקוחות נאמן ורווי סלבס והעבודות שלהן מקבלות באזז עצום. כיצד הפכו הציפורנאיות לכוח עולה בעולם היופי ומה צופן העתיד?

גל טורן. "מלצריות מספרות לי שלקוחות מזהות שהיד שמגישה להן את הקפה היא עם ציפורניים של גל טורן" (צילום: תומי הרפז)
גל טורן. "מלצריות מספרות לי שלקוחות מזהות שהיד שמגישה להן את הקפה היא עם ציפורניים של גל טורן" (צילום: תומי הרפז)
מיכל בן יעקב. "אני fully booked כרגע ויש רשימת המתנה לתור" (צילום: נועה ירקוני)
מיכל בן יעקב. "אני fully booked כרגע ויש רשימת המתנה לתור" (צילום: נועה ירקוני)
סימון דהאן עם לקוחה מרוצה. "להיות ציפורנאית זה גם להיות פסיכולוגית" (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם simonedahan@)
סימון דהאן עם לקוחה מרוצה. "להיות ציפורנאית זה גם להיות פסיכולוגית" (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם simonedahan@)

גל טורן (30, ראשון לציון): "נשים לא מאמינות שמה שהן רואות זה ציפורניים טבעיות"

 

איך התחלתי: "התגלגלתי לתחום ממש במקרה, למרות שכל מה שקשור ליצירה ולאמנות תמיד היה חזק אצלי. גרתי עם סבא וסבתא בשדרות ולמדתי במגמת עיצוב אופנה בתיכון. הייתי בטוחה שבזה אעסוק, אבל זה לא קרה. משם התגלגלתי לתחום המטבחים. אבי הוא נגר-אמן קרוב ל-30 שנה, ועבדתי יחד איתו שלוש שנים, עד שהבנתי שאני צריכה לעשות משהו לבד. אמא שלי הייתה זו שעודדה אותי להיכנס לתחום הטיפוח, היא הרגישה שיש לי טאץ' מיוחד בידיים, אז אחרי הצבא הלכתי ללמוד ובגיל 23 פתחתי את העסק".

 

כך גדלתי: "הגדילה הייתה מהירה. בהתחלה עבדתי בפינה במועדון ימי הולדת לילדים, אחר כך עברתי לבית שכור שבו היה לי חדר טיפולים גדול, ואחרי חופשת הלידה עברתי לבית יותר גדול ושכרתי עובדת. מהר מאוד הבנתי שאני לא יכולה להמשיך לעבוד מהבית ועברתי למקום שבו אני פועלת היום, מקום גדול ומרשים שנמצא במבנה לשימור ופועלת בו גם גלריה לאמנות.

 

"אמרתי לעצמי שאם אני יוצאת לעבוד בחוץ זה לא יהיה בהדרגה , אלא אני ישר פותחת מקום גדול, וכך היה". גל טורן (צילום: תומי הרפז)
  "אמרתי לעצמי שאם אני יוצאת לעבוד בחוץ זה לא יהיה בהדרגה , אלא אני ישר פותחת מקום גדול, וכך היה". גל טורן(צילום: תומי הרפז)

   

  "כל מי שנכנס לכאן אומר שהוא לא ראה דבר כזה. אמרתי לעצמי שאם אני יוצאת לעבוד בחוץ זה לא יהיה בהדרגה , אלא אני ישר פותחת מקום גדול, וכך היה. כיום המקום הוא מרכז לטיפולי מניקור ופדיקור שמבוסס על שיטות עבודה שפיתחתי. יש לי מרכז הכשרה בו אני עורכת השתלמויות לשיטות העבודה שלי. אני מרגישה שהמקום הפך לסוג של מרכז העצמה נשית. יש בו מפגש בין נשות מקצוע שמתחברות יחד וזה כל כך יפה לראות - נשים מתחומים שונים שפתאום מתחברות".

   

  "התחום פרוץ מאוד ומגיעות אליי המון בנות עם נזקי ציפורניים משוגעים - לא רק פטרת אלא גם ירקת, שיוף יתר, נזקים מכסיסות"

  הסגנון שלי: "אני לא עוסקת בבניית ציפורניים בכלל. ההתמחות שלי היא שיקום וטיפוח ציפורניים טבעיות. התחום פרוץ מאוד ומגיעות אליי המון בנות עם נזקי ציפורניים משוגעים - לא רק פטרת אלא גם ירקת, שיוף יתר, נזקים מכסיסות. אני מקבלת עשרות הודעות על מילוי ובנייה, כי נשים לא מאמינות שמה שהן רואות זה ציפורניים טבעיות. מלצריות מספרות לי שלקוחות מזהות שהיד שמגישה להן את הקפה היא עם ציפורניים של גל טורן. פיתחתי שיטת ציפוי לציפורן שיוצרת מראה טבעי שמעניק חוזק. אני חושבת שציפורניים חזקות שיכולות להגיע לאורכים מטורפים מזוהות איתי וגם שימוש בצבעים משוגעים, נצנצים והמון המון טרנדים, אני מאוד אוהבת טרנדים".

   

  הציפורן הנכונה: ניודים עם שילובי צבעים כמו הכתמות או שילובים של ציורים גיאומטריים (צילום: גל טורן)
   הציפורן הנכונה: ניודים עם שילובי צבעים כמו הכתמות או שילובים של ציורים גיאומטריים(צילום: גל טורן)

    

   לבנות או לא לבנות: "אני נהנית מהסיפוק של הציפורן הטבעית, בלי בנייה, ומצליחה למצוא פתרון לכל בעיה. הבניות אולי חזרו בקטע מאוד קרדשיאני, אבל יש לי קהל של היפסטריות שמגיעות למראה הארוך גם בלי בנייה. אני מבינה, אגב, את האהבה לציפורניים ארוכות. אפשר להגיע לזה באופן טבעי וככה זה מהמם עוד יותר, למרות שיש לא מעט טכנאיות ציפורניים שעושות היום עבודה מדהימה".

    

   לקוחות: "אוולין חיימוביץ', מיכל פוסמן, ירדן חדד".

    

   אינסטגרם: "אני משקיעה בעמוד שלי על בסיס יומי וזה שואב ממני המון. אני נעזרת בחברה חיצונית שעוזרת לי לתפעל אותו אבל קשה לי לשחרר. את כל הצילומים של העבודות אני מצלמת ועורכת בדגש מאוד צבעוני ואסתטי. אני משתדלת להעלות בסטורי יותר תכנים אישיים. הלקוחות מכירות את הילד שלי והכלבה שלי ויודעות איפה ומה עשיתי בשבת. פעם זה היה לי מאוד קשה, אבל הבנתי שהעולם הזה מאוד אוהב מציצנות ושאין לי ברירה וזה עשה טוב לעסק. אני מאוד אוהבת לעקוב אחרי @tombachik שעושה את הציפורניים לג'ניפר לופז. אמנם הוא עושה הדבקות ציפורניים, אבל רק להסתכל על כל מה שהוא מכין לה לקראת כל הופעה זה היסטרי".

     

    

   טרנד לקיץ: "קולקציית מקסיקו של OPI משקפת בעיניי את כל הטרנדים הצבעוניים הנכונים לעונה. גוונים שנעים בין זרחני לפסטלי, אבל לא פסטלים חזקים, אלא משהו מלטף ורך. עוד משהו שמאוד הולך עכשיו זה ניודים עם שילובי צבעים כמו הכתמות או שילובים של ציורים גיאומטריים".

    

   מיכל בן יעקב (29, תל אביב): "הבדיחה שרצה בין הלקוחות שלי היא שאני הטיפול הכי זול בעיר"

    

   "לעבודת הגמר שלי לתואר ראשון באמנות ב'בצלאל' בניתי שולחן מניקור שנראה כמו מזבח של כנסיה. השוויתי את עשיית הציפורניים לטקס הדתי. עד לפני כמה חודשים, אגב, עבדתי על השולחן הזה"

   איך התחלתי: "אני עושה ציפורניים מגיל 16 ויש לי בנייה בציפורניים כבר מגיל 18. זה תמיד עניין אותי והיה הדבר שאני אוהבת אבל לא ממש קשורה אליו. לפני ארבע שנים, עבודת הגמר שלי לתואר הראשון באמנות ב'בצלאל' הייתה בנושא מניקור - בניתי שולחן מניקור שנראה כמו מזבח של כנסיה. השוויתי את עשיית הציפורניים לטקס הדתי. החזרתיות דומה. עד לפני כמה חודשים, אגב, עוד עבדתי על השולחן הזה. למישהו יש את הבאבא סאלי ולמישהו אחר את קים קרדשיאן. אפשר להתווכח על גבוה-נמוך אבל בחוויה האישית שלי, כמו שמישהו הולך לכומר שלו פעם בשבוע להתוודות אז אני הולכת למניקוריסטית ומספרת מה היה לי ומה קרה ויוצאת בן אדם מטוהר ונקי. הבדיחה שרצה בין הלקוחות שלי היא שאני הטיפול הכי זול בעיר".

    

   "כמו שמישהו הולך לכומר שלו פעם בשבוע להתוודות אז אני הולכת למניקוריסטית ומספרת מה היה לי ומה קרה ויוצאת בן אדם מטוהר ונקי" (צילום: נועה ירקוני)
    "כמו שמישהו הולך לכומר שלו פעם בשבוע להתוודות אז אני הולכת למניקוריסטית ומספרת מה היה לי ומה קרה ויוצאת בן אדם מטוהר ונקי"(צילום: נועה ירקוני)

     

    כך גדלתי: "הלכתי ללמוד בבית ספר למקצועות הקוסמטיקה לק ג'ל ובנייה, אבל כשיצאתי ממנו הייתי ממש גרועה ובעצם הייתי צריכה ללמוד הכול לבד. לשמחתי, הלקוחות הראשונות שלי המשיכו לבוא ולאלו שנשארו איתי אז אני באמת מודה (צוחקת). לא התכוונתי לפתוח מכון אבל כנראה שהטיימינג היה פשוט מעולה ולשמחתי הרבה אנשים פשוט ממשיכים לבוא. אני fully booked כרגע ויש רשימת המתנה לתור. זה באמת חלום וזה מדהים".

     

    לבנות או לא לבנות: "בגלל שנולדתי בניו יורק וחייתי בה עד גיל 10, גדלתי עם מחשבה קצת אחרת על בניית ציפורניים. אני זוכרת את הציפורניים של הנשים בהארלם עם כל האבנים, ולאימא שלי יש בנייה שנים. היה לי מובן מאליו שזה משהו שעושים, וברור שזה משהו שאעשה גם. אני כמובן לא יכולה לנתק את זה מקים קרדשיאן - ששינתה את התפיסה של מה זה להיות מגניבה.

     

    "ציפורניים הן המקום הזה שאת יכולה לעשות משהו מאוד קיצוני בלי לשלם את המחיר כי אפשר לשנות אותן". בן יעקב (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם artatyourtips@)
     "ציפורניים הן המקום הזה שאת יכולה לעשות משהו מאוד קיצוני בלי לשלם את המחיר כי אפשר לשנות אותן". בן יעקב(צילום: מתוך עמוד האינסטגרם artatyourtips@)

      

     "הכיף בציפורניים זה שהן מחייבות, אבל בעצם לא ממש. ציפורניים הן המקום הזה שאת יכולה לעשות משהו מאוד קיצוני בלי לשלם את המחיר כי אפשר לשנות אותן. אין כמעט שום סממן אחר של זהות חיצונית שיכול לשרת אותנו ככה - לא השיער שלנו ואפילו לא המלתחה שלנו, כי לרובנו יש בסוף מלתחה אחת".

      

     אינסטגרם: "כלי הכרחי עבורי. 99% מהלקוחות שלי מגיעות משם. אני כן יכולה להגיד שזה קשה לי ואני גרועה בזה, ולכן אני מקבלת עזרה בכמויות. אני לא מעלה הרבה מהחיים האישיים למרות שזה היה מקדם אותי. קשה לי עם זה, אלו החיים שלי וזו העבודה שלי, ואני לא מעוניינת שהם יתערבבו".

      

      

     לקוחות: "שרה קורי, ריי שגב, רותם לבל".

      

     טרנד לקיץ: "הוורודים חוזרים, אחרי הרבה זמן שאף אחד לא נגע בהם. ורודים יותר סינתטיים כמו ורוד מסטיק ופוקסיה. מבחינת צורה, יש ביקוש לשפיץ עגול אבל ארוך ואחרי שהשפיץ החד היה מבוקש, עכשיו יש נטייה למשהו יותר טבעי".

      

     סימון דהאן (44, רעננה): "כשמדובר בשרה נתניהו אז ברור שאני מגיעה עד ירושלים"

      

     איך התחלתי: "אני עושה ציפורניים מאז שאני בת 17, ואני מטכנאיות הציפורניים הראשונות בארץ, כך שנהניתי מיתרון החלוציות. אני זוכרת שבתור ילדה הייתי גוזרת מברשות של אייליינר, טובלת בטיפקס ומציירת על הציפורניים. חברתי הטובה מיכל התקשרה יום אחד לספר לי שנפתח בארץ קורס בניית ציפורניים. נרשמתי ומאז אני בתחום. עד היום (צוחקת) מיכל דורשת אחוזים".

      

     כך גדלתי: "אנשים היו אומרים לי - זה 'מה שאת רוצה לעשות בחיים? ציפורניים?' והרבה שנים הייתי בדילמה עם עצמי. עד היום, אבא שלי אומר בשקט שהבת שלו עושה ציפורניים. אז כן, הלכתי ועשיתי תואר ראשון, ושירתי בצבא בשירות קבע, ולאחר מכן גם במשרד הביטחון, אבל כל הזמן עסקתי במקביל בתחום הציפורניים, התפתחתי, התמקצעתי והתחלתי ללמד. אחרי הרבה שנים שעשיתי את הדברים במקביל, התפטרתי מהשירות, והתמסרתי לתחום. אין מה לעשות, האהבה ליופי מנצחת.

      

     " עד היום, אבא שלי אומר בשקט שהבת שלו עושה ציפורניים". סימון דהאן (צילום: Q ELITE BEAUTY)
      " עד היום, אבא שלי אומר בשקט שהבת שלו עושה ציפורניים". סימון דהאן(צילום: Q ELITE BEAUTY)

       

      "להיות ציפורנאית זה גם להיות פסיכולוגית. במשך שעה, שעה וחצי, שאני נמצאת רק עם הלקוחה, אחת על אחת וידיים נוגעות בידיים. זה המקום שלי בתור מאמנת לתת לה את כל מה שאני יכולה. הציפורניים בסוף הן רק סוג של תירוץ"

      "היום אני מנהלת את סניף רעננה של 'נייל סטודיו' שהוא סניף מרכז הרשת ואחד מבתי הספר המובילים בארץ בתחום. יש לי צוות גדול של מורות ומדריכות. אלפי בוגרות שלי מכל השנים מנהלות היום מכוני יופי עצמאיים וזהו מפעל חיי. אני עוברת הכשרות מפרכות במקומות שונים בעולם כדי להביא לכאן את החידושים הכי חמים בשוק, וכדי שהתלמידות שלי יגיעו הכי גבוה שאפשר. בנוסף, אני עושה הפקות אופנה וגם יש לי את המכון הפרטי שלי. אני עושה גם וגם וגם. בסוף אני עושה ציפורניים, אבל היום שלי מאוד ורסטילי. אני נוגעת בהכול, ו-24 שעות ביום בתוך עולם הציפורניים".

       

      "להיות ציפורנאית זה גם להיות פסיכולוגית. במשך שעה, שעה וחצי, שאני נמצאת רק עם הלקוחה, אחת על אחת וידיים נוגעות בידיים. זה המקום שלי בתור מאמנת לתת לה את כל מה שאני יכולה. הציפורניים בסוף הן רק סוג של תירוץ".

       

      לקוחות: "אני עושה הרבה הפקות, וככה במהלך השנים נחשפתי לכל הסלבס (בין לקוחותיה נמנות נעמה קסרי ,נועה קירל, נטע אלחמיסטר, אניה בוקשטיין, נטע ברזילי ועוד ועוד...ר.ח.ש). חלקן מגיעות אליי ואל חלקן אני מגיעה. כשמדובר בשרה נתניהו אז ברור שעד ירושלים אני מגיעה".

       

      ""הכי 'משוגעת לציפורניים' זו נעמה קסרי. הציפורניים שלה ארוכות ארוכות. זה הקטע שלה והיא גם טבעה את המושג 'כחול-קסרי' - אותו כחול איתו יצאה לצילומי 'הישרדות'". דהאן עם קסרי ונטע אלחמיסטר (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם simonedahan@)
       ""הכי 'משוגעת לציפורניים' זו נעמה קסרי. הציפורניים שלה ארוכות ארוכות. זה הקטע שלה והיא גם טבעה את המושג 'כחול-קסרי' - אותו כחול איתו יצאה לצילומי 'הישרדות'". דהאן עם קסרי ונטע אלחמיסטר(צילום: מתוך עמוד האינסטגרם simonedahan@)

        

       "הכי 'משוגעת לציפורניים' זו נעמה קסרי. אני שרופה עליה ואנחנו הרבה שנים ביחד. הציפורניים שלה ארוכות ארוכות. זה הקטע שלה, זה מזוהה איתה והיא גם טבעה את המושג 'כחול-קסרי' - אותו כחול איתו יצאה לצילומי 'הישרדות'. לאחרונה חברת ג'ורג'יו ארמני העולמית הגיעה לצלם קמפיין קיץ בישראל והם בחרו בי. עברתי איתם כאן שבוע צילומים מטורף ואף זכיתי לטפל בגברת רוזאנה ארמני, אחות של ובעלת החברה".

        

       אינסטגרם: "אינסטגרם בשבילי זה סינית, הבת הגדולה שלי בת 16 וחצי מלמדת אותי. הגעתי לזה מאוחר כי אף פעם לא הייתי צריכה לפרסם את עצמי, לא הייתה חסרה לי עבודה. בשלב מסוים הבנתי שאם אתה לא שם, אתה לא קיים. אני עדיין לא מקצוענית בזה אבל אני מתקדמת".  

        

       לבנות או לא לבנות: "הבניות חוזרות ובענק. עולם הציפורניים נורא מושפע מעולם האופנה. כמו באופנה, יש טרנד - כולם מתרכזים בו ואז ממשיכים הלאה. בשלב מסוים היה טרנד משמעותי של חזרה למראה הטבעי, שלטו בו גווני הניוד והאורך הקצר והטבעי של הציפורניים. נשים התחילו להסיר את הבניה ולמרוח לק רגיל, עד שקלטו שלק רגיל לא מחזיק זמן רב על ציפורניים טבעיות. משם התעורר הצורך לייצר לק שיחזיק מעמד וכך נולד הלק-ג'ל. בסופו של דבר, מי שהציפורניים שלה חלשות ולא מתאימות ללק ג'ל או רוצה שפיצים ו'בלרינות', תחזור לבנייה. אם הייתי צריכה להעריך אני חושבת ש-90% מהלקוחות ניסו לעבור ללק-ג'ל ו- 50% מהן חזרו לבנייה".

        

       טרנד לקיץ: "צורות ארוכות גיאומטריות יככבו חזק חזק. מבחינת צורה - ציפורני שקד ארוכות ועגולות ישלטו ועליהן יהיו צורות חדות, מעין ניגוד. נראה גם המון טקסטורות - מאט ומבריק, ציפורניים חלקות מול ציפורניים עם מרקם גבישי-מחוספס והמון המון נצנצים וגליטרים".

        

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד