לי, בתו של אייל ברקוביץ': "אנחנו מדברים כל יום, אך לא אסלח לו"

לי ברקוביץ' מככבת ב"גולדסטאריות" ומדברת בפתיחות על הבגידה של אבא באמא ("לא הייתי מסוגלת להסתכל עליו") ועל הקשר שחודש ("תודה למשטרת ישראל")

לי ברקוביץ'. "אבא לא ויתר עליי. יום־יום הוא היה מתקשר, הייתי מנתקת לו בפנים והוא לא ויתר" (צילום: לירן מור, סגנון: קרן נפתלי)
לי ברקוביץ'. "אבא לא ויתר עליי. יום־יום הוא היה מתקשר, הייתי מנתקת לו בפנים והוא לא ויתר" (צילום: לירן מור, סגנון: קרן נפתלי)
"דווקא אמא שלי כל הזמן לחצה שאחדש איתו את הקשר" (צילום: לירן מור, סגנון: קרן נפתלי)
"דווקא אמא שלי כל הזמן לחצה שאחדש איתו את הקשר" (צילום: לירן מור, סגנון: קרן נפתלי)
לי ברקוביץ מדברת על הבגידה של אביה ועל היחסים עם דניאל גרינברג. לחצו Play לצפייה בסרטון

 רגע לפני שהדוקו־ריאליטי "גולסטאריות" עלתה לאוויר, שחררה הפקת התוכנית סרטון שבו מספרת לי ברקוביץ' (24) למשתתפות אחרות בתוכנית על היום שבו אבא שלה, האיש והקוסם איל ברקוביץ', הודיע בנוכחותה (!) לאמא שלה, טלי, שהוא בגד בה עם השכנה ממול.

 

האירוע המטלטל קרה לפני יותר משלוש שנים, אבל נראה שעד היום, למרות שהיחסים בינה ובין אביה טובים מאי פעם, בתוך תוכה היא לא תשכח ולא תסלח. "איך אפשר לסלוח על דבר כזה, איך אפשר לשכוח?", היא אומרת. "אני חושבת שלקחתי הכי קשה את הפרידה שלהם, כי זה היה ממש לידי, הם נפרדו מול העיניים שלי, וזה ילך איתי כל החיים".

"ישבתי ליד אמא שלי במטבח, הוא בא ואמר לה לידי שיש לו מישהי, ואני קיבלתי את הכאפה. הוא הפיל פצצה, גם עליי וגם עליה"

 

איך התנהלה השיחה ההיא?

"ישבתי ליד אמא שלי במטבח, הוא בא ואמר לה לידי שיש לו מישהי, ואני קיבלתי את הכאפה. זה כנראה עמד לו בגרון והוא פשוט אמר את זה, לא היה אכפת לו שאני שם. הוא הפיל פצצה, גם עליי וגם עליה".

 

איך היא הגיבה?

"היא הייתה מאוד רגועה. הוא יצא מהבית והיא אמרה לי: 'אל תדאגי, הוא יחזור', אבל הוא לא חזר".

 

איך אמא שלך התמודדה עם הפרידה והפרסום שנלווה אליה?

"אמא שלי לקחה את זה מאוד קשה. המון חברות באו לחבק אותה ולהיות איתה, ובסופו של דבר היא הצליחה להתגבר. אני חייבת לציין שבלעדיה לא הייתה לנו משפחה כל כך מאוחדת. כשזה קרה הרגשתי צורך לתפוס צד, לגונן עליה, למרות שמאז ומתמיד הייתי הבת של אבא. בחרתי בצד של אמא שלי כי היא צודקת, ואני תמיד בעד הצדק".

 

עם אבא אייל. "למרות שמאז ומתמיד הייתי הבת של אבא. בחרתי בצד של אמא שלי כי היא צודקת" (צילום: מתוך האינסטגרם של taliberkovich@)
  עם אבא אייל. "למרות שמאז ומתמיד הייתי הבת של אבא. בחרתי בצד של אמא שלי כי היא צודקת"(צילום: מתוך האינסטגרם של taliberkovich@)

   

  דוח באמצע הלילה

   

  היא היתה בחיל הים כשהוריה נפרדו. "כולם ידעו מי זה ברקוביץ', וכל המבטים המרחמים - זה היה נורא. לא הייתה בכלל פרטיות, ולהתמודד עם זה בגיל הזה זה לא קל. כל המדינה חיטטה לי בחיים, זה הפך להיות ממש נושא השיחה היומי של חיפה, וזה כאב לי מאוד. לא דיברתי עם אבא שלי חודשיים אחרי זה, אבל הוא לא ויתר עליי. יום־יום הוא היה מתקשר, הייתי מנתקת לו בפנים והוא לא ויתר".

   

  איך חידשתם את הקשר?  

  "בזכות משטרת ישראל. הייתה לי איזו תקרית לא נעימה עם המשטרה, תפסו אותי באמצע הלילה נוהגת במהירות מופרזת, קיבלתי דוח, וכשראו שאני נהגת חדשה שללו לי את הרישיון ונתנו לי הזמנה למשפט. נלחצתי, אמרתי: 'יו, איך אני יוצאת מזה? אני חייבת את אבא שלי דחוף'. דפקתי לו בדלת בשבע בבוקר, כולי בוכה, הוא חיבק אותי ואמר: 'איזה כיף שבאת אליי'".

  "תפסו אותי נוהגת במהירות מופרזת ונתנו לי הזמנה למשפט. נלחצתי, אמרתי: 'אני חייבת את אבא שלי דחוף'. דפקתי לו בדלת בשבע בבוקר, כולי בוכה. הוא חיבק אותי ואמר: 'איזה כיף שבאת אליי'"

   

  לא חששת שבת הזוג שלו תהיה בבית?

  "חששתי, אבל מהמשטרה פחדתי יותר. תכננתי להגיד לו: 'בוא נצא החוצה, אני חייבת לדבר איתך', אבל למזלי היא לא הייתה בבית באותו רגע. בהתחלה זה היה כמו לדבר אל בן אדם זר, הרגשתי שאני לא יכולה להיפתח אליו, אבל לאט־לאט בנינו מחדש את הקשר".

   

  הרגשת שאת קצת "בוגדת" באמא שלך?

  "לא, כי דווקא אמא שלי כל הזמן לחצה שאחדש איתו את הקשר, היא אמרה לי: 'אסור לך לוותר על הקשר עם אבא שלך, דברי איתו לפני שתצטערי על זה'. תודה למשטרת ישראל, בזכותה יש לנו היום את הקשר הכי חזק בעולם. אנחנו מדברים כל יום, נפגשים לפחות כל יומיים, אני לגמרי הבת של אבא שלי. לפעמים אנשים רואים אותנו יחד ושואלים אותו: 'זאת החברה החדשה?', אני לא מבינה איך לא רואים כמה אני דומה לו".

   

   

  ההורים נפרדו כשהייתה בת 19, אחרי 27 שנות נישואים, בעקבות הרומן של אביה עם שני פיסו, שאף ילדה לו בן. אחרי שנתיים יחסיהם עלו על שרטון, וברקוביץ' המשיך הלאה, לרומן המתוקשר הבא, עם שרון כהן, גרושה ואם לשניים, הצעירה ממנו בעשר שנים. בניגוד לשני, שאותה לי החרימה, עם שרון יש לה יחסים מצוינים והן אף נסעו ביחד למדריד. "גם אמא שלי מקבלת את זה שאני בקשר איתה, החיים ממשיכים להתגלגל ואסור להיתקע. מי שעושה טוב לאבא שלי, ברור שאני אקבל אותו, כי אני כבר במקום אחר קיבלתי את זה שההורים שלי לא ביחד. היום אני במקום שאני רוצה שהם יהיו מאושרים".

   

  עםם אמא טלי והאחים ליאור וטום (צילום: מתוך האינסטגרם של taliberkovich@)
   עםם אמא טלי והאחים ליאור וטום(צילום: מתוך האינסטגרם של taliberkovich@)

    

   כדור בפנים

   בעונה של "גולסטאריות" (שעולה ב־4.11 ומשודרת בימים שני-רביעי ב־19:30 ב־HOT REAL וב־HOT VOD), היא עולה למגרש עם שולה זקן, האחיות שירן וקארין סנדל, דניאל גרינברג, תאלין אבו חנא ועוד.  

   "שיחקתי כדורגל בחוג כדורגל לבנות כשגרנו באנגליה, אבל אני לא ממש טובה בזה. אין לי שום קשר לגנים של אבא בכדורגל - את כל הגנים הטובים לקחו האחים שלי - אבל באתי לתת פייט"

    

   ריב מהצילומים בין ברקוביץ' לגרינברג כבר דלף לתקשורת לפני עליית התוכנית: ברקוביץ' חטפה כדור בפנים, גרינברג נבהלה וסירבה לקחת חלק במשחק, ברקוביץ' נזפה בה וגרינברג חזרה לשחק, אולם זמן קצר לאחר ששבה למגרש ספגה כדור בפנים, דיממה והחלה לבכות.

   "היא עצבנה אותי באותו רגע, אבל מה שהיה שם נשאר שם. אין לי בעיה עם דניאל, הייתי ביום ההולדת שלה אחרי הצילומים", אומרת ברקוביץ'.

    

   את מבינה למה ליהקו אותך?

   "ברור, אני לא מטומטמת, אני יודעת שלא קראו לי כי אני מאמנת כושר מאוד מוצלחת, אלא כי אני הבת של. ובגלל שאני לא מטומטמת הסכמתי כי זאת הזדמנות בשביל העסק שאני רוצה לפתוח. אני מאמנת כושר כבר חמש שנים, והגיע הזמן להגשים את החלום שלי לפתוח סטודיו משלי".

    

   איך את בכדורגל?

   "שיחקתי כדורגל בחוג כדורגל לבנות כשגרנו באנגליה, אבל אני לא ממש טובה בזה. אין לי שום קשר לגנים של אבא בכדורגל - את כל הגנים הטובים לקחו האחים שלי - אבל באתי לתת פייט".

    

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד