"הייתי עם אישה שלוש שנים. ישראל הוא הגבר הראשון שהתאהבתי בו"

ישראל אוגלבו, זוכה "האח הגדול", וקארין סנדל, כדורגלנית וכוכבת "גולסטאריות", מספרים על האהבה הגדולה, ומסבירים למה העובדה שהיא דו מינית ממש לא רלוונטית

ישראל וקארין מדברים בפתיחות על הזוגיות שלהם. לחצו Play לצפייה
ישראל אוגלבו וקארין סנדל. "אנשים תופסים אותנו כזוג חייזרי. שאני גיי והיא לסבית ואנחנו מכסים אחד על השנייה. אבל מבחינתי הבסיס שלנו הוא הכי נורמלי שיש" (צילום: איתן טל, סגנון: קרן נפתלי)
ישראל אוגלבו וקארין סנדל. "אנשים תופסים אותנו כזוג חייזרי. שאני גיי והיא לסבית ואנחנו מכסים אחד על השנייה. אבל מבחינתי הבסיס שלנו הוא הכי נורמלי שיש" (צילום: איתן טל, סגנון: קרן נפתלי)
"אני מתאהבת באדם, בנשמה, ואם זה אישה או גבר, זה לא משנה לי. אני מוּנעת מרגש" (צילום: איתן טל, סגנון: קרן נפתלי)
"אני מתאהבת באדם, בנשמה, ואם זה אישה או גבר, זה לא משנה לי. אני מוּנעת מרגש" (צילום: איתן טל, סגנון: קרן נפתלי)
"הרעיון שבגיל 30 פתאום אני מתאהבת בגבר היה מוזר" (צילום: איתן טל, סגנון: קרן נפתלי)
"הרעיון שבגיל 30 פתאום אני מתאהבת בגבר היה מוזר" (צילום: איתן טל, סגנון: קרן נפתלי)

באחת הפעמים הראשונות שישראל אוגלבו וקארין סנדל יצאו לאירוע מתוקשר, מדורי הרכילות כבר פינטזו שהם מתחתנים. זה קרה באירוע בנושא חתונות שערך המגזין "בלייזר" לפני כחודש. בני הזוג הגיעו בחליפה לבנה (היא) ושחורה (הוא) והיוו את האטרקציה המובילה של האירוע. למחרת התמלאו מדורי הרכילות ידיעות עם כותרות בנוסח "בקרוב אצלכם". "זו הייתה טעות ללכת להשקה הזו", מודה אוגלבו. "אנשים מיד עשו קישור לחתונה, קפצו עלינו. זה היה מאוד מלחיץ".

 

אז אין טבעת?

"לא בקרוב. יש כיוון מאוד רציני. לשנינו מאוד טוב ואני לא רואה את זה משתנה. אני בשיא ההתלהבות מאז שהכרתי אותה, וזה רק מתגבר".

 

הוא יצא בספטמבר האחרון מבית "האח הגדול", לאחר שגרף פרס של מיליון שקל (לפני מסים!). היא קפטן נבחרת ישראל בכדורגל, שבקרוב גם תככב על המסך בריאליטי "גולסטאריות". הקשר שלהם יכול היה בקלות להיות מתויג כזוגיות פליטי ריאליטי שתחזיק זמן אוויר עד האייטם הבא. אבל השניים מייצגים, לא בטוח שמרצון, זוגיות עדכנית בעולם שבו מיניות, מגדר ואהבה נזילים מאי פעם.

קארין: "לקרוא לי לסבית זה לא מעליב. לסבית או הומו הן לא מילות גנאי או קללה... אני בחרתי לאהוב בנאדם בזכות הנשמה שלו ולא המגדר. אהבה זה הרגש הכי נפלא שקיים בעולם הזה"

 

סנדל היא דו־מינית מוצהרת, שניהלה בעבר מערכות יחסים משמעותיות עם נשים. כאשר הטוקבקיסטים גילו את העובדה הזו, הם הסתערו על המקלדות. אוגלבו הוכרז כמי שיוצא עם לסבית כדי להסתיר את היותו הומוסקסואל בארון. סנדל קיבלה איומים על חייה ודרישות לעזוב את הארץ, ודיונים ברחבי הרשת יירטו את מודל הנשיות שהציעה: ספורטאית, אתלטית, שרירית, אוהבת כדורגל ולא סובלת עקבים. וכמובן - ה"קללה" המיושנת מכולן: "לסבית".

 

בצעד יוצא דופן, יצאה סנדל בפוסט בחשבון האינסטגרם שלה: "התגובות המכוערות כלפיי הן חלק מהתופעה שגורמת לכל כך הרבה ילדות, נערות ונשים לסבול מדימוי גוף שלילי", כתבה. "אישה שלובשת בגדי ספורט, שיש לה שרירים, שהיא תחרותית, שהיא ווינרית על המגרש היא עדיין אישה... לקרוא לי לסבית זה לא מעליב. לסבית או הומו הן לא מילות גנאי או קללה... אני בחרתי לאהוב בנאדם בזכות הנשמה שלו ולא המגדר. אהבה זה הרגש הכי נפלא שקיים בעולם הזה".  

 

מערכת היחסים שלכם נמצאת מההתחלה תחת מתקפה תקשורתית. איך מנהלים זוגיות תחת העננה הזו?

אוגלבו: "היו הרבה קללות ואיומים נגדנו, אבל ברגע שקארין התראיינה ואנשים ראו איזה בנאדם היא, הם שינו את השיר שלהם. הם הבינו במי התאהבתי".

 

"בחרתי לאהוב בנאדם בזכות הנשמה שלו ולא המגדר" (צילום: איתן טל, סגנון: קרן נפתלי)
  "בחרתי לאהוב בנאדם בזכות הנשמה שלו ולא המגדר"(צילום: איתן טל, סגנון: קרן נפתלי)

   

   

  חייב להכיר אותה

  אוגלבו וסנדל ביחד כבר חמישה חודשים. הם נפגשו לראשונה בבית "האח הגדול", כשסנדל נכנסה לבית כדי להשתתף במשימת הכדורגל. "ראיתי את העיניים שלה", אוגלבו נזכר, "וידעתי שאני צריך להכיר אותה. אלי (המתמודד אלי זרקה, ה"ר) ואני דיברנו עליה בשושו, והבנתי שהיא לסבית, אז אמרתי: 'טוב, אין סיכוי'. אבל מה, שאני אפספס את הבנאדם הזה? אני מאוד מעריץ כוח רצון, כוח פיזי, כוח מנטלי, ובנאדם שמקבל את עצמו יותר עושה לי את זה מרעש וצלצולים. הבנתי שאני חייב להכיר אותה".

  "הבנתי שהיא לסבית, אז אמרתי: 'טוב, אין סיכוי'. אבל מה, שאני אפספס את הבנאדם הזה? אני מאוד מעריץ כוח רצון, כוח פיזי, כוח מנטלי, ובנאדם שמקבל את עצמו יותר עושה לי את זה מרעש וצלצולים. הבנתי שאני חייב להכיר אותה"

   

  היית סגור בבית. לא יכולת לברר עליה עם חברים, לעקוב אחריה בפייסבוק.

  "נדלקתי. אני חייב להגיד שלדעתי לראות בחורה משחקת כדורגל וגם טובה בזה, מאוד עושה את זה לגברים. והאנרגיה שלה, והאופי שלה שמקרין החוצה. זכרתי את הבנאדם. אחרי שבועיים־שלושה, כשיצאתי מהבית, אמרתי לעצמי שאני חייב לפגוש אותה, גם אם היא לא בעניין".

   

  בסופו של דבר השניים נפגשו במסיבה, "כמו רוב המסיבות שפליטי ריאליטי יוצאים אליהן", מתמצת אוגלבו. "אין לך מושג של מי האירוע, איך הוא נראה, באתי מאוד אבוד. הופ, ראיתי אותה. אמרתי לה שאני זוכר אותה. וזהו מבחינתי".

  סנדל: "הוא ניגש אליי, כולו מבויש וחמוד, ואמר: 'אני מכיר אותך', וזהו. דיברנו כל הערב ויצאנו מהמסיבה ביחד".

   

  ככה, התאהבת בגבר בשנייה?

  "היו לי התחלות עם גברים לפני כן, אבל כן - הרעיון שבגיל 30 פתאום אני מתאהבת בגבר היה מוזר".

  אוגלבו: "משם לא ממש נפרדנו. היינו בקשר אינטנסיבי. שנינו ידענו מה אנחנו רוצים. במקביל, התמודדתי עם השגעת של לצאת מבית 'האח הגדול'".

   

  "לדעתי לראות בחורה משחקת כדורגל וגם טובה בזה, מאוד עושה את זה לגברים" (צילום: איתן טל, סגנון: קרן נפתלי)
   "לדעתי לראות בחורה משחקת כדורגל וגם טובה בזה, מאוד עושה את זה לגברים"(צילום: איתן טל, סגנון: קרן נפתלי)

    

   קארין, הבלגן סביב "האח" לא היה קשה לך?

   "היו לי חששות בהתחלה. לא ידעתי אם הוא מסוגל להכיל עוד בנאדם בתוך הטירוף שהוא נמצא בו. אמרתי שאני אזרום עם המצב ואתן לזמן לעשות את שלו".

   "ישראל הוא הגבר הראשון שהתאהבתי בו. עם אישה הסיכוי שלי להתאהב הוא אחד לאלף, ועם גבר זה אחד למאה אלף. אמרתי לו אתמול: 'כנראה אתה אחד למאה אלף'"

    

   אוגלבו: "בהתחלה לא היינו יוצאים מהבית ביחד. שמרנו על זה בסוד. היה לי פפראצי מתחת לבית שהיה מצלם אותי מטייל עם הכלב. ואני אומר לו: 'אחי? למה? את מי זה מעניין?' והוא היה עונה לי: 'אני מחכה שתצא מפה עם בחורה'. אז הדייטים שלנו היו בבית, רק אני והיא. הם היו דייטים מאוד אפלים".

   סנדל: "אמרתי לו, אנחנו צריכים להיות במקום מספיק חזק ביחד כדי לצאת מהבית לעולם. ברגע שהבנו שאנחנו מספיק חזקים ביחד, יצאנו".

   אוגלבו: "לא רצינו להסתיר, אבל בואו, לא ניתן לכם עוד בשר להתעסק בו. תנו לנו את השקט ואת השלווה שלנו. הייתי ב'אח הגדול' ארבעה חודשים, שיתפתי אתכם מתי אני אוכל, מתי אני מחרבן, מתי אני צועק. יאללה, תעצרו. זה לא עכשיו 'חיים שכאלה'. שחררו אותי מעולם הרכילות הזה. עשיתי חיתוך מאוד חד. האהבה שלי היא שלי, לא שלכם".

    

   סנדל מספרת כי בעבר הייתה במערכות יחסים עם נשים וגם עם גברים. "הייתי בזוגיות עם אישה שלוש שנים, וזו הייתה זוגיות מחייבת ואוהבת. מצד שני, לא הגדרתי את עצמי לסבית. היו לי קשרים עם גברים, אבל אף פעם לא התאהבתי בגבר. ישראל הוא הגבר הראשון שהתאהבתי בו. עם אישה הסיכוי שלי להתאהב הוא אחד לאלף, ועם גבר זה אחד למאה אלף. אמרתי לו אתמול: 'כנראה אתה אחד למאה אלף'. במערכות יחסים קודמות עם גברים לא היו לי רגשות כאלה".

    

   "הרבה הרימו גבה מהקהילה שלי" (צילום: איתן טל, סגנון: קרן נפתלי)
    "הרבה הרימו גבה מהקהילה שלי"(צילום: איתן טל, סגנון: קרן נפתלי)

     

    להרבה אנשים היה קשה לקבל את העובדה שאת אוהבת גם גברים וגם נשים. רצו שתבחרי.

    "הטענה מול הקהילה של הדו־מיניים היא שאם יש לכם בחירה – אז למה אתם לא בוחרים להיות נורמלים? אם הייתי לסבית, אנשים היו אומרים: אין לה מה לעשות, ככה היא נולדה. אבל אם את יכולה להיות עם גבר, אז למה שתרצי להיות עם אישה?"

     

    כלומר, למה את מסבכת לעצמך את החיים?

    "כביכול. כשהתאהבתי באישה, התאהבתי מהמקום הכי טהור. אני מתאהבת באדם, בנשמה, ואם זה אישה או גבר, זה לא משנה לי. אני מוּנעת מרגש, וברגע שיש רגש נורא קל להגיע למשיכה".

     

    חברות הקהילה שלך לא הקשו עלייך?

    "הרבה הרימו גבה מהקהילה שלי, אבל אנשים כאלה לא מבינים אותי ולא יודעים מה קורה לי בלב. אני לא ממש מתעסקת עם זה. שיתעסקו בעניינים שלהם".

     

    ישראל, מפריע לך שמערכת היחסים הקודמת שלה הייתה עם אישה?

    "ממש לא. לא התעכבנו על זה".

     

    "ההתאהבות שלנו היא בלי שליטה" (צילום: איתן טל, סגנון: קרן נפתלי)
     "ההתאהבות שלנו היא בלי שליטה"(צילום: איתן טל, סגנון: קרן נפתלי)

      

     אתה לא מפחד שהיא תקום מחר ותגיד לך: "שמע, פחות מתאים לי. אני בעצם אוהבת נשים"?

     "זה סיכון בכל מערכת יחסים, גם בכזו שאנשים אחרים יבחרו לקרוא לה 'נורמלית'. אנשים תופסים אותנו כזוג אחר, מאוד חייזרי. שאני גיי והיא לסבית ואנחנו מכסים אחד על השנייה. אבל מבחינתי הבסיס שלנו הוא הכי נורמלי שיש. יכול להיות שמחר היא תתעורר ותחליט שזה לא מתאים לה. זה לא משנה אם היא תלך למישהו או למישהי, מה שמשנה זה שהיא לא תהיה איתי.

     "אני מאוד ליברלי בחשיבה שלי. אני חי חמש שנים בתל־אביב, יצא לי להציץ להמון מערכות יחסים שלא מתנהלות טוב. לא האמנתי במונוגמיה, במערכות יחסים סגורות. ואז פגשתי את קארין ודיברנו בפתיחות מלאה על מערכות יחסים. ההתאהבות שלנו היא בלי שליטה".

      

     קארין, מפריע לך שמערכת היחסים הקודמת שלו, עם מתמודדת "האח הגדול" מגי טביבי, התנהלה בשידור חי מול מאות אלפי צופים?

     "מה שהיה עד היום לא מעניין אותי. מעניין אותי מה קורה עכשיו".

      

     מגי בירכה על הזוגיות?

     אוגלבו: "היא הורידה עוקב באינסטגרם".

      

     • הראיון המלא עם קארין סנדל וישראל אוגלבו מתפרסם בגליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

      

      

     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד