אופירה אסייג מסכמת שנה סוערת: "לא מאמינה יותר במוסד הנישואים"

אסייג מספרת בגילוי לב על הפרידה מבעלה וההחלטה לחזור ולאחד את המשפחה ('גילי לא ויתר אף פעם'), ועל החברות שהתפוצצה עם אייל גולן ('שלא יזמין אותי לחתונה')

אופירה אסייג מצטלמת לשער לאשה ומגלה מה היא למדה השנה, ומי צריך לבקש ממנה סליחה. לחצו PLAY לצפייה
צילום: ירון שרון
אופירה אסייג. ""אם הייתי יכולה לשנות חקיקה, הייתי מבטלת את הכתובה ומכניסה הסכם ממון" (צילום:  דביר כחלון, סגנון: מיקי בוגנים)
אופירה אסייג. ""אם הייתי יכולה לשנות חקיקה, הייתי מבטלת את הכתובה ומכניסה הסכם ממון" (צילום: דביר כחלון, סגנון: מיקי בוגנים)

לאופירה אסייג אין שקט. לאחר שהייתה לאחרונה במרכזן של שתי פרשות: ניסיון הפיוס הטלוויזיוני הכושל עם אייל גולן, שהיה החבר הכי טוב עד שהסיר ממנה עוקב באינסטגרם; וחזית נוספת שנפתחה בו־זמנית, עת יאיר נתניהו פרסם את מספר הטלפון שלה, בעוד אחת מההתכתשויות בטוויטר. אסייג קיבלה עשרות שיחות והודעות נאצה והחליפה שוב את מספר הטלפון.

 

זו הייתה גם ככה שנה של אש ותמרות עשן. לפני שנה, בצהרי יום הכיפורים, שהוא גם יום הולדתה (לפי התאריך העברי), הכריזה באינסטגרם: אני ובעלי, גילי מנקין, נפרדים.

 

 
מה בעצם השתבש בחיי הנישואים של אסייג בת ה־46? היא מוכנה לספר מבלי להיכנס לפרטים הרגישים. "הגענו לסיטואציה של משבר גדול. איבדנו אחד את השני. המשבר גם גרם לנו לא לכבד ולא לאהוב אחד את השני. נהר הפריד בינינו. לא היה שום גשר שייקח אותי אליו, ולא חושבת שהוא אפילו רצה גשר להגיע אליי. אמרתי, די, לא נאחזת בקרנות המזבח. הבנתי את המיקום שלי. לפעמים משברים בפיצוץ גדול גורמים לשני הצדדים לקחת צעד אחורה, ואם הם נועדו להיות ביחד, הם יחזרו עם תובנות ועם כבוד ואהבה. נורא פשוט, אחותי".

 

היה קשר בין הפריצה המקצועית שלך למשבר בבית?

"לא. גם אני שאלתי את גילי. לא כל אחד היה מסוגל להיות נשוי לי. לפרגן לאישה חזקה שכל היום עובדת ובכותרות. היום אני מצייצת משהו, בום, כותרות, תגובות, שולחים לך צוותים. כל הכבוד לו שהוא מכיל את זה".

 

 

"לא כל אחד היה מסוגל להיות נשוי לי" (צילום:  דביר כחלון, סגנון: מיקי בוגנים)
  "לא כל אחד היה מסוגל להיות נשוי לי"(צילום: דביר כחלון, סגנון: מיקי בוגנים)

   

  הסכם ממון במקום כתובה

  והנה מסקנה שאסייג הגיעה אליה בשנה האחרונה: צריך לבטל את מוסד הנישואים, ועל הדרך גם את הכתובה. "אם הייתי יכולה לשנות חקיקה, הייתי מבטלת את הכתובה ומכניסה הסכם ממון. אני לא מאמינה יותר במוסד הרבנות ובכתובה. גם לא מאמינה יותר במוסד הנישואים, עם שלושה סימני קריאה וחמישה קווים מתחת".

  "גילי לא ויתר עלינו למרות שבאתי אליו השנה גם עם הסכם ממון, גם עם נושא הירושה וגם עם הגט. הוא חתם על הכל, חוץ מעל הגט. סירב בתוקף לחתום. מה שאת רוצה תקבלי, אין גט. אני ואת עד יומנו האחרון"

   

  זו הצהרה מאוד דרמטית למי שחזרה לחיות עם בעלה.

  "אני אגיד לך, כשאת נפרדת מהבעל, פתאום הפנים שלו משתנות. העיניים שלו אחרות. הקול שלו אחר. אני מכירה כמה חברות שמתגרשות, הן לא מזהות את הבעל שלהן. זה לא אותו בנאדם. אני הייתי צריכה להוציא את הכתובה שלי מהבוידעם ופתחתי תיק בבית הדין הרבני ובו־זמנית תיק בבית המשפט. זה היה מאוד קשוח. כל זוג שמתחתן צריך שיהיה לו הסכם ממון מינימלי ועם השנים, אם יש יותר רכוש, צריך להוסיף סעיפים מסוימים".

   

  בקיץ האחרון, אחרי עשרה חודשים סוערים, עמוסים ובודדים בנפרד, אסייג ומנקין נסעו יחד לחופשה משפחתית עם הילדים בארצות־הברית. זה היה טיול שמטרתו לבחון אפשרות לקאמבק, וכשחזרו יחד מחויכים, איחדו שוב כוחות. "גילי, ייאמר לזכותו, בפרק ב' של היחסים בינינו, למד לתת חיבוק וכתף", היא מפרגנת. "הבנתי שאני רוצה את גילי בחזרה כשהוא היה לוקח את הילדים ומחזיר אותם. עברנו את החגים שקרעו אותנו לגזרים, ואחר כך החורף. היה לי תוהו ובוהו. הייתי בשיא שלי בקריירה והבית היה שבור"

   

  "מי שרוצה לעשות שלום בית צריך לשבור שיניים ולסתום את הפה" (צילום:  דביר כחלון, סגנון: מיקי בוגנים)
   "מי שרוצה לעשות שלום בית צריך לשבור שיניים ולסתום את הפה"(צילום: דביר כחלון, סגנון: מיקי בוגנים)

    

   התגעגעת אליו?

   "הגעגועים שלו אליי לאט־לאט החזירו אותי אליו. זה שהוא לא ויתר עלינו למרות שבאתי אליו השנה גם עם הסכם ממון, גם עם נושא הירושה וגם עם הגט. הוא חתם על הכל, חוץ מעל הגט. סירב בתוקף לחתום. מה שאת רוצה תקבלי, אין גט. אני ואת עד יומנו האחרון. בהתחלה הייתי מתעצבנת, בשלב מסוים זה התחיל להצחיק אותי. וחזרנו לצחוק.

   "אמרתי, נעשה תקופת ניסיון בשקט. ואז המורה של איל ביקשה שכל אחד יספר איך עבר עליו השבוע, והוא אמר: 'אני מאושר, אבא ואמא חזרו להיות ביחד'. והופ, זה עף החוצה. שלא תחשבי שזה קל ושהבית הוא לאבי דאבי ירח דבש. צפים דברים וייקח זמן, אבל מי שרוצה לעשות שלום בית צריך לשבור שיניים ולסתום את הפה, לאכול את הכבד עם כפית ולשתות את הקיבה עם קשית".

    

   אני מנחשת שכבר לא תגידי בראיונות שאת מוכנה להיות הפונדקאית של אייל גולן.

   "טעות איומה. לא הייתי צריכה להגיד את זה. גילי התבאס עליי מאוד. לקח לו חודשיים להגיד לי את זה".

    

    

   View this post on Instagram

   Happy birthday

   A post shared by Ofira Asayag (@ofiraasayag) on

    

    

   נתתי לאייל את החיים שלי

   בבית היא אולי למדה לכבות את האש, בטלוויזיה – ממש לא. בתוכנית האירוח שלה ושל אייל ברקוביץ', "אופירה וברקוביץ" (קשת 12), השניים אוהבים להדליק מדורות ולהפוך לשיחה המדוברת של השבוע, כל שבוע. אסייג, שהפכה לכוכבת שמקבלת אהבה ברחוב, היא באותה נשימה גם דמות שנויה במחלוקת.

   "אני מבקשת מאייל גולן שלא יזמין אותי לחתונה שלו. לא רוצה להיות יותר בשום מקום שהוא נמצא. פרק אופירה נגמר. טוב שהיה, חבל שנגמר, מאוד כואב"

    

   מי לא זוכר את הזובור שחטף אייל גולן, פעם החבר הכי טוב של אסייג, כשהגיע לתוכנית להתפייס ולהסביר למה הסיר ממנה עוקב באינסטגרם - והוטח בפרצופו כי נראה שארוסתו, דניאל גרינברג, כישפה אותו?

   אסייג: "כשאייל גולן נכנס לאולפן ידעתי איך זה יתחיל, לא ידעתי איך זה ייגמר. כולם בטח חשבו שאם הוא יבוא לאולפן, לא משנה מה יקרה, אופירה תגיד לו, 'אתה מלך'. וממש לא. אמרתי לו את מה שאני חושבת, ביקרתי, כעסתי, נזפתי. בן אדם לפעמים צריך לחשוב לפני שהוא עושה מעשים, וצריך גם ללמוד להגיב. הזמנתי אותך לאולפן להגיד לך כמה כואב לי ושאתה השפלת אותי מול כל מדינת ישראל. עזבי, אני לא שם. זה לא לכבודי. גן ילדים אחד גדול".

    

   את מרגישה שנשכבת על הגדר בשבילו?

   "לא רק נשכבתי על הגדר, פרשתי את כולי בשבילו. הוא אמר לי, 'כשאנשים לא רצו לתת לי אשל עם חוט, את נתת לי לשבת לידך באולפן'. היו רגעים שלא יצאו לו מילים מרוב שהיה גמור לפני ואחרי חקירות משטרה, רגעים מטונפים כשוועדי עובדים רצו לזרוק עליו עגבניות ואמהות לא רצו לשמוע עליו. גם בימים שרוסלנה עשתה לו רגעים קשים הייתי שם. רבתי עם כולם בשבילו".

    

    

   אולי זה שיעור בשבילך.

   "יפה! אני רוצה להודות לו שלימד אותי שיעור בחיים. מרגע זה אני לעולם לא אשכב על הגדר בשביל אף אחד חוץ מהילדים שלי ובעלי. זה נגמר. ואני מבקשת מאייל גולן שלא יזמין אותי לחתונה שלו. לא רוצה להיות יותר בשום מקום שהוא נמצא. הוא באמת זמר ענק ואני רוצה לשמוע שהוא בריא ומאושר, ופרק אופירה נגמר. חסמתי אותו. טוב שהיה, חבל שנגמר, מאוד כואב ואני לא רוצה לדבר עליו יותר".

   "אני מרחמת על יאיר נתניהו. מה תעשה כשאבא שלך לא יהיה ראש הממשלה? הפתרון היחיד שיהיה לו זה לעזוב את הארץ ושאיזה פילנתרופ ייתן לו להיות טלפנית"

    

   עם יאיר נתניהו יהיה פיוס?

   "אני מרחמת עליו. לא יכולה אפילו להסביר את התופעה הזו. עזבי את הנזק האדיר שהוא עושה לאבא שלו. אני חושבת גם עליו. מה תעשה בבוקר שבו אבא שלך לא יהיה ראש הממשלה? מי ירצה לקחת אותו לעבודה? הפתרון היחידי שיהיה לו זה לעזוב את הארץ, איזה פילנתרופ שייקח אותו וייתן לו להיות איזו טלפנית בחברה אמריקאית. לא רואה משהו אחר".

    

   מי צריך לבקש ממך סליחה ביום כיפור?

   "היחיד שצריך לבקש ממני סליחה זה אייל גולן".

    

   הראיון המלא עם אופירה אסייג מתפרסם בגיליון "לאשה" החדש, עכשיו בדוכנים

    

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר אריאלי)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר אריאלי)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד