רוסלנה על הפרידה מאייל גולן: "לא הייתי מוכנה להוריד יותר את הראש"

חצי שנה אחרי הפרידה המדוברת, רוסלנה רודינה חושפת איך הידרדר הקשר שלה ושל אייל ("הוא לא נלחם עליי"), והאם עוד יש סיכוי לקאמבק ("נפרדנו עדיין אוהבים")?

עשרה דברים שאתם לא יודעים על רוסלנה רודינה
צילום: ירון שרון
רוסלנה רודינה. "החשיפה וההתעניינות בי בעקבות 'הישרדות' גרמו להרבה מתח בבית. אני בטח לא באותה רמת פרסום כמו של אייל. יש לו קריירה ויש לו פער מעליי, אבל נוצר קושי" (צילום: שי כהן ארבל, סגנון: ראובן כהן)
רוסלנה רודינה. "החשיפה וההתעניינות בי בעקבות 'הישרדות' גרמו להרבה מתח בבית. אני בטח לא באותה רמת פרסום כמו של אייל. יש לו קריירה ויש לו פער מעליי, אבל נוצר קושי" (צילום: שי כהן ארבל, סגנון: ראובן כהן)
"אני לא מאמינה בייעוץ זוגי ולא בפסיכולוגים. לא צריכה שמישהו אחר ייתן לי עצות" (צילום: שי כהן ארבל, סגנון: ראובן כהן)
"אני לא מאמינה בייעוץ זוגי ולא בפסיכולוגים. לא צריכה שמישהו אחר ייתן לי עצות" (צילום: שי כהן ארבל, סגנון: ראובן כהן)

לפני כמה שבועות החליטה רוסלנה רודינה לנסוע עם חברות לאיביזה, אי שידוע בעיקר במסיבות קיץ פרועות ואווירת אהבה חופשית. "זה יעד שהכי לא מתאים לי", היא משחזרת, "אבל אמרתי, 'אוקיי, אני תכף בת 29, אני רוצה לחוות מה זה איביזה'. הגעתי למועדון, והכל סמים. כולם גמורים. חשבתי, אלוהים, מה אני עושה פה? אני לא נהנית. איך אפשר? את רואה סביבך דוגמניות מהממות גמורות מהסמים. מספיק שמישהו מגיע ומציע להן סמים, והן כל הערב איתו. לפעמים הן רואות את הדוגמניות המפורסמות יותר עושות סמים, וגם הן רוצות. זו טעות. למה להרוס לעצמך את הקריירה? ראיתי את זה ולא האמנתי".

 

מה עשית?

"אמרתי לחברים שלי, 'זו פעם אחרונה שאני הולכת למסיבות כאלה'. נגעלתי. הלכתי למסיבות בריכה ולמסעדות יוקרה, דברים שפחות קשורים לאיביזה ולא לקרחנות, כי בינינו, זה הכל מזויף".

 

את גם אמא לילד בן שלוש.

"לגמרי. אלוהים, כמה זה רחוק ממני. אני כבר לא מתפרעת וכבר לא יוצאת למועדונים. אני נגעלת מכל מה שקורה היום בתל־אביב. אומרים לי, 'רוס, מה יש לך? כולם חיים את זה'".

 

"כבר לא מתפרעת וכבר לא יוצאת למועדונים. אני נגעלת מכל מה שקורה היום בתל-אביב" (צילום: שי כהן ארבל, סגנון: ראובן כהן)
  "כבר לא מתפרעת וכבר לא יוצאת למועדונים. אני נגעלת מכל מה שקורה היום בתל-אביב"(צילום: שי כהן ארבל, סגנון: ראובן כהן)

   

   

  "הרגשתי שאני נבחנת כל הזמן"

   

  קיץ לא שגרתי עבר על רוסלנה רודינה. באביב האחרון, בדיוק כשהיה נדמה שהיא ובן זוגה אייל גולן עולים על המסלול הישיר לבורגנות ומתחילים לדבר על ילד שני, הם נפרדו, ובמקום היריון היו שם הרבה ביקיני, חופשה באיביזה, שתי חופשות בקפריסין ובילויים במסעדות תל־אביביות נחשבות. מי שחשב למצוא את רודינה מרוסקת בעקבות הפרידה, גילה שהיא נחתה על שתי הרגליים, גם אם הלב עדיין בשיקום.

   

  הפרידה הנוכחית מאייל גולן, שלדבריה היא סופית בהחלט, הגיעה אחרי חמש שנים שבהן יחסיהם ידעו עליות ומורדות. השניים הכירו ב־2012, נפרדו אחרי תשעה חודשים למשך שנה, שאחריה

  "היו לנו הרבה מכשולים בדרך, דברים שלא הסתדרנו בהם. הרגשתי שאני כבר לא אני, שאני נחנקת, מבטלת כל כך הרבה מעצמי ושזה לא מספיק. התייאשתי"

  הגיע קאמבק מפואר וילד משותף, יאן. יש מי שטענו שהתגייסותה הפומבית של רודינה להגנת גולן ב"פרשת הקטינות", שהתפוצצה תקשורתית בסוף 2013 (התיק נסגר בהיעדר ראיות), הייתה חלק מהדבק שחיבר שוב בין השניים ("אין מה להתעסק במה שכבר היה", היא אומרת כשהיא נשאלת על כך. "אין סיכוי שהייתי תומכת בדבר כזה, ולא הייתי עושה ילד עם בן אדם שחלילה כן עשה דברים כאלה").

   

  מה באמת קרה בין גולן לרודינה, קשה לדעת. כאן תוכלו לשמוע את הגרסה שלה. סביר להניח שיש למטבע הזה צד נוסף. "היו לנו הרבה מכשולים בדרך, דברים שלא הסתדרנו בהם", היא משחזרת, "אני הרגשתי שאני כבר לא אני, שאני נחנקת, מבטלת כל כך הרבה מעצמי ושזה לא מספיק. התייאשתי".

   

  מה פגע בקשר שלכם?

  "החשיפה הגדולה שהייתה לי אחרי 'הישרדות' לא הקלה את המצב. אני ידעתי להתמודד עם זה, אבל היה קשה מאוד להתמודד עם זה בבית, כשיש בן זוג שרגיל להיות חשוף. החשיפה וההתעניינות בי גרמו להרבה מתח. אני בטח לא באותה רמת פרסום כמו של אייל, יש לו קריירה, כבודו במקומו מונח ויש לו פער מעליי, אבל נוצר קושי".

   

  עם אייל גולן. "נוצר פער שהיה קשה לסגור" (צילום: ענת מוסברג)
   עם אייל גולן. "נוצר פער שהיה קשה לסגור"(צילום: ענת מוסברג)

    

    

   אייל לא פרגן להצלחה שלך?

   "אייל הוא גבר מאוד מפרגן, אבל הוא איבד אותי בדרך. הוא אמר, 'אני מאוד מפרגן לך, אבל כבר אין זוגיות'. באמת, הייתי בריצות, היו צילומים לסדרה 'פול מון', הייתי כל ערב במופעים לילדים בכל רחבי הארץ, והוא היה בהופעות. כל הזמן אמרתי שזו תקופה, שהכל יעבור, אבל נוצר פער שהיה קשה לסגור".

    

   היה רגע שבו היית צריכה לבחור – זוגיות או קריירה?

   "היו פעמים שהייתי צריכה להוריד מינון. כמה פעמים התקשרתי לסוכנת שלי ואמרתי לה, 'אולי לא נעשה את זה?' התחלתי להרגיש נקיפות מצפון שאולי אני אישה לא מספיק טובה. גם בימים שכבר הייתי בבית - ואני מבשלת ויכולה להיות שעות במטבח – הרגשתי שאני נבחנת כל הזמן. רבנו המון ונוצר ריחוק.

    

   "ניסינו לגשר, חברים גם היו בתמונה כי שיתפנו אותם, רציתי להקשיב לחברות שאולי ייתנו לי עצות, אולי אני עושה משהו לא בסדר. בזוגיות תמיד צריך להוריד את הראש, ושנינו עם אגו. אני הגעתי למצב שלא הייתי מוכנה להוריד יותר את הראש. גם אייל הרגיש שהקשר כבר לא עובד, ולי היה מאוד קשה עם זה בהתחלה. התחלתי להפנים עם עצמי שהקשר הולך להתפרק".

    

   "אני מחפשת זוגיות שבה יעטפו אותי, יחבקו אותי, ירימו אותי, יכבדו אותי" (צילום: שי כהן ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    "אני מחפשת זוגיות שבה יעטפו אותי, יחבקו אותי, ירימו אותי, יכבדו אותי"(צילום: שי כהן ארבל, סגנון: ראובן כהן)

     

     

    "לא נלחם עליי"

     

    המשבר שהביא לפרידה התחולל בסוף חודש מרץ השנה. היא טסה להפקת צילומי בגדי ים במלטה, וכשחזרה, גולן כבר טס לקובה עם חבריו. "כשאייל אמור היה לטוס לשבועיים בקובה היינו בתקופה לא טובה", היא מודה. "אמרתי לסוכנת שלי, 'אייל בתאריכים האלה בחו"ל, ואני אצטרך להיות יותר עם יאן, קחו את זה בחשבון מבחינת עבודה'. ואז היא אמרה שיש לי צילומים במלטה ל'בלייזר', והם נופלים שבוע לפני שאייל טס. המשמעות

    "כשאייל אמור היה לטוס לשבועיים בקובה היינו בתקופה לא טובה. ואז היו לי צילומים במלטה, והמשמעות הייתה לא לראות את אייל במשך שלושה שבועות. מרוב שכבר הייתי חנוקה, חשבתי, אני אקח סיכון ואטוס והגעגוע יעשה משהו"

     הייתה לא לראות את אייל במשך שלושה שבועות".

     

    החלטת לנסוע למלטה.

    "מרוב שכבר הייתי חנוקה, חשבתי, אוקיי, אנחנו בתקופה לא טובה ואולי שלושת השבועות האלה יעשו טוב, אני אקח את הסיכון ואטוס, והגעגוע יעשה משהו. אבל במלטה התחלתי להבין שהקשר בינינו כבר לא עובד. התחלתי פחות לסמס, חשבתי שהוא ינחת בקובה ויסמס. היה לנו ויכוח בטלפון, ואז ראיתי שגם מהצד שלו אין לנו לאן להמשיך, זה רק לחכות שהוא יחזור לארץ, לעשות שיחה ולפרק את זה".

     

    כשגולן חזר ארצה התקיימה שיחת פרידה, שבעקבותיה עזבה רודינה את ביתו של גולן ברחובות. "השיחה הייתה לילה לפני פסח", היא נזכרת, "הוא רצה לעשות את החג ביחד, אני כבר לא הייתי מוכנה, כי אין טעם לשחק משחקים. למה להראות שהכל בסדר? מבחינתי זה היה - מפרקים או נשארים יחד, ואם נשארים צריך לעבוד על זה, וכבר לא היה על מה לעבוד".

     

     

     

    זו הייתה שיחה עצובה, קשה?

    "השיחה הייתה מאוד נעימה. לא רבנו. אמנם לפני שהוא חזר מחו"ל לא דיברנו כמה ימים, אבל כשהוא חזר הביתה, נרגעתי. היה לי קל יותר עם הפרידה כי התבשלתי עם עצמי, וכמה שלא רציתי להאמין שהפרידה קורית, אני בן אדם ריאלי. לא חשבתי שאולי זו רק הפסקה. התאבלתי על הקשר. הפרידה הייתה לי הרבה יותר

    "כשהכרתי את אייל, הוא הגיע עם חבילה, והתמודדתי איתה יפה מאוד. אני גם בנאדם שנותן חופש. אבל בשלב מסוים הרגשתי שהוא כל הזמן חיפש אותי ואת הפגמים שלי"

    קלה כי הייתי מחוזקת, השלמתי עם עצמי שנתנו לזה הזדמנות שנייה וזה פשוט לא עובד. הבנתי שאצטרך להסתדר לבד. לזה אני רגילה כל החיים".

     

    לא הלכתם לייעוץ זוגי?

    "אני לא מאמינה בייעוץ זוגי ולא בפסיכולוגים. לא צריכה שמישהו אחר ייתן לי עצות. ללכת לפי מה שמישהו אחר אומר לך, זה לבטל את עצמך. ניסינו לדבר ולנסות לתקן. אבל הגענו למחסום שאי־אפשר היה לעבור אותו".

     

    נגמרה לך האהבה לאייל?

    "לא. נפרדנו עדיין אוהבים, אבל זאת לא הייתה אותה אהבה כמובן".

     

    את מרגישה שאייל לא נלחם עלייך ועל הקשר?

    "הוא לא נלחם עליי ועל הקשר. לא נפגעתי, ידעתי שאין מה להילחם. הוא מצפה ממני לתת דברים מסוימים שאני לא יכולה לתת, ואני אמורה לקבל דברים שאני לא יכולה לקבל. תשמעי, כשהכרתי את אייל, הוא הגיע עם חבילה, והתמודדתי איתה יפה מאוד. אני גם בנאדם שנותן חופש. אבל בשלב מסוים הרגשתי שהוא כל הזמן חיפש אותי ואת הפגמים שלי. אם אני מנסה לעשות הכל, וזה לא מספיק, זה כנראה לא המקום שלי. אני מחפשת זוגיות שבה יעטפו אותי, יחבקו אותי, ירימו אותי, יכבדו אותי. הוא היה צריך לקבל את הקריירה שלי כמו שאני קיבלתי את הקריירה שלו".

     

    "רציתי שיראו שיש גם אותי. רציתי שיכירו אותי" (צילום: שי כהן ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     "רציתי שיראו שיש גם אותי. רציתי שיכירו אותי"(צילום: שי כהן ארבל, סגנון: ראובן כהן)

      

     אנשים חושבים שהזוגיות שלך עם אייל הייתה מבוססת על אינטרס הדדי.

     "זה רחוק מהמציאות. עובדה שאני פה, בדירה לבד עם הבן שלי. עכשיו אומרים עליי, בטח הבן זוג הבא שלה יהיה איזה אוליגרך זקן והיא תלך להסתובב ביאכטות. זה לא נכון. כשאני ואייל נפרדנו בעבר, היה לי בן זוג שעבד בשדה התעופה וחי חיים רגילים לחלוטין, בחור צעיר שלא קשור לתעשייה ולכסף".

      

     אחרי השתתפותה בעונה השביעית של "הישרדות" ב־2015, החלה לקבל תפקידי משחק בהצגות ילדים והשתתפה גם ב"פולמון", סדרת הדרמה של הוט בידור ישראלי. בקרוב תוכלו לראות אותה

     "אני לא מאמינה שבני זוג צריכים לחזור אחד לשני כל כך הרבה פעמים. היום אני לגמרי במקום אחר. התנתקתי מכל הסביבה של אייל"

      גם על המסך הגדול, בתפקיד קטן בסרט האקשן "ג'סטה".  לאחרונה סיימה קורס משחק אצל אסתי זקהיים, והיא רוצה עוד. "'הישרדות' הייתה חשיפה אמיתית של מי שאני. עד אז הייתי רק 'החברה של אייל', שזה בסדר, אבל רציתי שיראו שיש גם אותי. רציתי שיכירו אותי".

      

     תצליחי יום אחד להתנתק מהצל של אייל?

     "תמיד ידברו על זה, אבל כן, אני אשתפשף קצת, ואנשים יגידו, 'טוב, די, כמה אפשר לדבר על בן הזוג שלה? זה מאוס'. הם יבינו שיש פה שחקנית מעבר לרכילות מסביב".

      

     אין סיכוי לקאמבק?

     "אני לא מאמינה שבני זוג צריכים לחזור אחד לשני כל כך הרבה פעמים. היום אני לגמרי במקום אחר. התנתקתי מכל הסביבה של אייל. אני מאמינה שאם את רוצה להתקדם הלאה, את לא צריכה חוט שמקשר בינך לבינו. יש רק שני חברים של אייל שאני בקשר טוב איתם והם תמיד יהיו חלק מהחיים שלי, אבל מעבר לזה, אני לא צריכה. אני לא חיה שם".

      

     • הראיון המלא עם רוסלנה רודינה בגליון החג הענקי של "לאשה", השבוע בדוכנים

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד