ניקול רזניקוב: "החבר שלי אמר שמלכה אמיתית לא צריכה כתר"

מלכת היופי הישראלית אמנם לא זכתה בתחרות מיס יוניברס, אבל חזרה עם תואר אחר מפתיע ועמוסת חוויות וסיפורים מאחורי הקלעים: "קיבלתי את ההפסד באושר גדול"

ניקול רזניקוב מצטלמת לשער לאשה. לחצו Play לצפייה בסרטון
צילום: שחף מור
ניקול רזניקוב. "נכון שבהתחלה הייתי נחושה לזכות, אבל די מהר נעשיתי ריאלית. ידעתי שהסיכוי שלי לזכות הוא אחד ל־94" (צילום: איתן טל)
ניקול רזניקוב. "נכון שבהתחלה הייתי נחושה לזכות, אבל די מהר נעשיתי ריאלית. ידעתי שהסיכוי שלי לזכות הוא אחד ל־94" (צילום: איתן טל)

בדיוק לפני חודש, רגע לפני שעלתה על המטוס שייקח אותה לתאילנד, ל"תחרות מיס יוניברס 2018", מלכת היופי ניקול רזניקוב הכריזה שפניה לניצחון. "ברור שאחזור עם כתר", הצהירה רזניקוב. "אני הולכת להביא לישראל גאווה". למרבה הצער, בטקס, שנערך ב־17 בדצמבר בבנגקוק, בהשתתפות 94 מתמודדות מרחבי העולם, מי שזכתה בתואר הייתה נציגת הפיליפינים קטריונה גריי (24), אבל כמלכה אמיתית, רזניקוב לא נתנה להפסד לדכדך אותה.

 

"נכון שבהתחלה הייתי נחושה לזכות", היא אומרת עם חזרתה ארצה. "אבל די מהר נעשיתי ריאלית. ידעתי שהסיכוי שלי לזכות הוא אחד ל־94. בשלושה השבועות שבהם הכינו אותנו לתחרות, את מצליחה להבין מי נגד מי".

 

מה זאת אומרת?

"גיליתי שיש הרבה בנות שזו לא תחרות היופי הבינלאומית הראשונה שלהן. הן מתאמנות לטקס כבר שנים ויש להן המון מעריצים. בואי נגיד שאני והבנות שהפכו לחברות הכי טובות שלי בתחרות לא ממש הופתענו כשהכריזו על חמישיית הגמר. כשעשו איתנו חזרות, למשל, אם מאיתנו היו מבקשים להתכונן פעם אחת לקטע של הגמר, היו כאלה שביקשו מהן שבע פעמים. עבדו איתן חזק על זה, וזה גרם לנו לתהות.

"אבל זה לא שאמרתי לעצמי: 'יש לי הרגשה שאני לא אזכה אז כבר אקח הכל באיזי'. נתתי את כולי ובמקביל קיבלתי את ההפסד באושר גדול".

 

אושר גדול? לא התאכזבת כשלא זכית?

"ממש לא. איך אומרים: 'ציפיות יש רק בכרית'. אם את לא מצפה יותר מדי, את גם לא מתאכזבת יותר מדי. אמרתי לעצמי שמבחינתי בכל זאת זכיתי. זה לא מובן מאליו להיות מתמודדת בתחרות מיס יוניברס או לטוס לחודש לתאילנד בגיל 18, להיות בבית מלון מדהים, לעבור חוויות ולהכיר חברות חדשות מרחבי העולם. אמרתי לעצמי: 'מה אני צריכה עוד? לזכות בכתר זו כבר תהיה הגזמה. זה לאכול את כל הצלחת ולא להשאיר כלום'".

 

 מיס הפיליפינים קטריונה גריי ברגע ההכתרה (צילום: Patrick Prather; Miss Universe)
  מיס הפיליפינים קטריונה גריי ברגע ההכתרה(צילום: Patrick Prather; Miss Universe)

   

  רזניקוב, אגב, הייתה המתמודדת הראשונה אי פעם בתחרות שבשלב שמלת הערב עלתה לבמה בחליפת מכנסיים, דבר שתואם מראש עם מארגני התחרות. הדבר עורר סיקור תקשורתי נרחב, וזכה לשבחים ברשתות החברתיות ובאתרי האינטרנט ברחבי העולם. על פי הדיווחים, אפילו מיס יוניברס היוצאת, דמי־לי נל פיטרס מדרום־אפריקה, ביקשה מהמעצב שי שלום (שאחראי לכל התלבושות של רזניקוב בתחרות) לעצב לה חליפת מכנסיים לשלב ההכתרה, ועקב הלו"ז הקצר הדבר לא התאפשר.

   

  ניקול, עד כמה היית שותפת למהלך האמיץ הזה?

  "הרעיון ללבוש מכנסיים היה מאה אחוז של שי שלום, לא היייתי מעורבת בבחירת הלבוש, רק הגעתי למדידות, ולא הבנתי עד רגע התחרות שאני היחידה שעושה את זה. אני זוכרת שלבשתי את החליפה בפעם הראשונה בחזרה הגנרלית והמתמודדות האחרות היו בהלם. לא ידעתי אם זה הלם טוב או הלם רע. היו גם כאלה שאמרו לי: 'התבלבלת, עכשיו צריך ללבוש שמלת ערב'. אחרי שראיתי את כל הכותרות הטובות שקיבלתי בארץ ובעולם בזכות התעוזה הזו, רציתי לחבק ולנשק את שי. שמחתי שהוא גרם לי להיות ייחודית".

   

  בחליפת המכנסיים המדוברת (צילום: Patrick Prather, Miss Universe )
   בחליפת המכנסיים המדוברת(צילום: Patrick Prather, Miss Universe )

    

   הסרטון שעורר סערה

   אם באנגלית עסקינן, בטקס מיס יוניברס 2018 (שזמין לצפייה ב־STINGTV מבית YES), נרשמה השנה מיני־שערורייה: ימים ספורים לפני הטקס, מיס אמריקה, שרה רוז סאמרס (24), העלתה לאינסטגרם שלה סרטון שבו גיחכה על כישורי האנגלית של מיס קמבודיה ומיס וייטנאם ואף חיקתה אותן. עם הפיכת הסרטון לוויראלי, החלה סערה ברשת ורבים האשימו את סאמרס בגזענות, מה שהוביל אותה להתנצל ולהסביר שדבריה לא הובנו כהלכה. "התכוונתי להתפעל מהאומץ של כמה מאחיותיי", כתבה באינסטגרם שלה. "אבל כעת אני מבינה שאפשר להבין את זה כמשהו לא מכבד. חיי, קשרי החברות שלי והקריירה שלי מבוססים על היותי אישה רחומה ואמפתית. מעולם לא התכוונתי לפגוע באדם אחר".

    

    

   אם שואלים את רזניקוב, היא לא ממש קונה את ההתנצלות. "ראיתי את ההתנהגות של מיס אמריקה עוד הרבה לפני שהעלתה את הסרטון", היא אומרת. "היא למשל הייתה יכולה לראות אותי במעלית, להגיד לי משהו, ואם לא הייתי מבינה, היא הייתה מצחקקת, מנופפת ביד ואומרת: 'עזבי, עזבי, לא משנה'. טסתי לתחרות עם חשש בגלל האנגלית, אבל כשהגעתי הבנתי שהאנגלית שלי מצוינת בהשוואה להרבה מתמודדות אחרות. עדיין, לא ראיתי בזה שום דבר מצחיק. שמעתי את מיס אמריקה אומרת שבעיניה אין מקום בתחרות למי שלא יודעת אנגלית וזה היה מאוד מקומם בעיניי. אני זוכרת שאפילו אמרתי לחברות שלי: 'קל לה להגיד את זה, כי אנגלית היא שפת האם שלה. באותה מידה אנחנו יכולות לבוא אליה בטענות על כך שהיא אינה דוברת רוסית'. הרבה בנות לא אהבו את הגישה שלה, את זה שהיא לא ניסתה לתת צ'אנס למי שלא מבין אותה. אחרי שהיא הואשמה בגזענות היא התחרטה על הסטורי שהעלתה, ואז, במשך כל הימים האחרונים, ניסתה להתחבר עם מיס וייטנאם ומיס קמבודיה, התחבקה איתן והעלתה תמונות שלהן איתה לאינסטגרם".

    

   הטקס, יש לציין, עורר רעש עוד לפני שהתחיל, כשברקע מחאת MeToo# וההחלטה לבטל את תצוגת בגדי הים בתחרות אחרת, מיס אמריקה. שלב בגדי הים אמנם לא בוטל, אבל הוחלט שהשנה צוות השיפוט יורכב מנשים בלבד, בהן נשות עסקים, נשים מתעשיית האופנה ומלכות יופי לשעבר.

    

   עם החבר סטס חרסונסקי (צילום: אור גפן)
    עם החבר סטס חרסונסקי(צילום: אור גפן)

     

    זו גם הייתה הפעם הראשונה שבין המתמודדות הייתה טרנסג'נדרית: הנציגה הספרדית' אנג'לה פונס. "זכיתי להכיר אותה אישית, מדובר בבחורה מדהימה ומקסימה", מפרגנת רזניקוב. "אני חברה טובה של תאלין (אבו חנא, טרנסג'נדרית שהתמודדה בתחרות בישראל, י"מ), אז סיפרתי לאנג'לה עליה, והיא התרגשה. אני חושבת שמגיע לאנג'לה ולתאלין כתר על הראש על האומץ שלהן להיות מי שהן". 

     

    עכשיו כשאת כבר בבית, מה התוכניות להמשך?

    "בגלל בעיה בריאותית אני עוד לא יודעת אם יגייסו אותי לצבא. גם אם לא, אני רוצה לתרום למדינה וכנראה אעשה שירות לאומי. בינתיים הייתי שמחה לעבוד בדוגמנות ולקבל קמפיינים טובים. כשחזרנו, סטס לחש לי באוזן משפט מקסים: 'מלכה אמיתית לא צריכה כתר על הראש'".

     

    • הראיון המלא עם ניקול רזניקוב מתפרסם בגליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד