אליאנה תדהר: "לא מתכננת להיכנס להיריון מחר, אבל מוכנה לאמהות"

יצאנו לחגוג עם תדהר יום הולדת 90 למיקי מאוס בדיסנילנד פריז. בדרך הספקנו לסכם איתה עשור ככוכבת ילדים מצליחה, ולשמוע מה השלב הבא בזוגיות שלה ושל לי בירן

אליאנה תדהר בדיסנילנד פריז. לחצו Play לצפייה בסרטון
צילום ועריכה: שחף מור
אליאנה תדהר בדיסנילנד פריז. לא סירבה לאף סלפי (צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)
אליאנה תדהר בדיסנילנד פריז. לא סירבה לאף סלפי (צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)
"היה איזה שלב שהבנתי שאני לוקחת את כל ההצלחה וההערצה הזו כמובן מאליו, ועשיתי סטופ" (צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)
"היה איזה שלב שהבנתי שאני לוקחת את כל ההצלחה וההערצה הזו כמובן מאליו, ועשיתי סטופ" (צילום: איתן טל, סטיילינג: קרן נפתלי)

אליאנה תדהר יושבת בפינה חצי שמשית בבית הקפה הסמוך לביתה בתל־אביב, בפנים נקיות מאיפור ולבושה שמלת בד פשוטה. השעה כבר כמעט 12, והיא אוכלת את הארוחה הראשונה שלה להיום - סמודי ירקרק ועתיר בריאות, שמתאים לתזונה הצמחונית שהיא מקפידה עליה. המלצרית מסרבת להתרגש ממי שבחשבון האינסטגרם שלה יש יותר מ־400 אלף עוקבים. אולי כי היא פשוט לא קהל היעד. אם במקום היו ילדים בגילאי 8-15, סביר להניח שתדהר לא הייתה יכולה לסיים את ארוחת הבוקר שלה.

 

שבועיים לפני כן, בפארק דיסנילנד בפאתי פריז, לשם נסעה לצורך צילומי ההפקה שאתן רואות בכתבה, תדהר דידתה על עקבים לבושה בשמלת טול שקופה וחולצה עם מיקי מאוס עליה. כאן היה אפשר להתרשם ממלוא השפעת האליאנה. ילדים ובני נוער ישראלים ששהו במתחם הענק לא היססו לקפוץ על השחקנית, גם באמצע צילום מורכב, ולדרוש את ליטרת הסלפי שלהם. תדהר, ערה מחמש בבוקר באיפור מלא וקפואה למדי, לא סירבה לאיש.

"הסדרה 'גאליס' ששיחקתי בה התפוצצה, הפסטיגל היה במקביל והמון זמן הייתה היסטריה. ואני, בתור ילדה אז, לא הבנתי איך אני אמורה לספק לכל האנשים שאני לא מכירה את האושר שהם מצפים לו"

 

אנחנו באמצע צילומים, קור, עייפות. מתים לסיים את הסט. למה את עוצרת הכל בשביל רוני מרעננה?

"אני לא יכולה לכעוס עליהם. אם מבוגר בא לבקש סרטון לילד, אני יכולה לסרב. אבל בשביל ילד? אין סיכוי. יש להם אושר טהור ופליאה בעיניים. שמעי, גם עברתי תהליך עם זה. פעם הייתי סובלת, היום אני מבינה שזה בר חלוף".

 

תסבירי.

"הסדרה 'גאליס' ששיחקתי בה התפוצצה, הפסטיגל היה במקביל והמון זמן הייתה היסטריה. ואני, בתור ילדה אז, לא הבנתי איך אני אמורה לספק לכל האנשים שאני לא מכירה את האושר שהם מצפים לו, וזה שאב ממני המון. נגמרתי מזה. ואז היה איזה שלב שהבנתי שאני לוקחת את כל ההצלחה וההערצה הזו כמובן מאליו, ועשיתי סטופ. עבדתי על עצמי, ועכשיו אני במקום מאוד לא מובן מאליו, מאוד מעריך. את עושה עבודה, תיהני ממנה. כי אחרת רואים את זה" 

 

עם בן הזוג לי בירן. "ברור לגמרי שאנחנו רואים עתיד משותף" (צילום: מתוך האינסטגרם של elianatidhar@)
  עם בן הזוג לי בירן. "ברור לגמרי שאנחנו רואים עתיד משותף"(צילום: מתוך האינסטגרם של elianatidhar@)

   

  מה אתן, קלפטות?

  תדהר (26) פרצה בגיל 17 בתוכנית הילדים "החולמים", ומאז, במשך כמעט עשור, היא מצליחה לשמור על מעמדה ככוכבת ילדים, למרות שדור שלם של לייקים התחלף מאז. היא מנהלת מערכת יחסים איתנה ופוטוגנית עם לי בירן, כוכב ילדים בפני עצמו, וכל שמועה לגבי מערכת היחסים שלהם מזעזעת את הווטסאפ של כיתה ד'3 ברחבי הארץ. לאחרונה, בזמן ששהו בפריז, רצה שמועה עיקשת שהשניים נפרדו, ושניהם נאלצו לפרסם הכחשות גורפות בעמודי האינסטגרם שלהם.

   

  גם במישור המקצועי, רוב הפרויקטים שלהם משותפים. לפני כמה חודשים הם יצאו במופע משותף עם שירי "הכבש השישה־עשר", ובקרוב תעלה הסדרה המוזיקלית "פוראבר" בכיכובם, מבית היוצר של אורי גרוס, שבה הם מגלמים זוג נשוי בני 40 פלוס שהופכים בעקבות תאונה לבני 17. בימים אלו הסתיימו הצילומים לעונה שנייה של "או בוי", שבה שניהם משחקים (ומשודרת בערוץ ספיד בפרטנר טי.וי ובסלקום טי.וי, ב־HOT וב־yes). מזל שיש את החזרות לפסטיגל בקרוב, שבו הם סוף־סוף מפרידים כוחות. "אני לא יודעת מה אני אעשה", אומרת תדהר חצי צוחקת, "אני אצטרך לראות אותו רק בערב! כמו זוג נורמלי!"

  "עלינו על איזו נוסחה, מהרגע הראשון. לי הוא בן אדם מאוד מאוזן, וזה מתבטא החוצה. הוא מאוד שליו, אין עניינים. אנחנו לא רבים. יש רגעים של חוסר הסכמה, אבל אנחנו מדברים על זה. לא עולים לטונים גבוהים"

   

  לא קשה לעבוד עם בן הזוג שלך בכזו אינטנסיביות?

  "אם אתה יודע איך לעשות את זה, זו מתנה".

   

  ובכל זאת, אין רגע שלא בא לך לראות אותו?

  "לא. אני יודעת שזה נשמע מוזר. עלינו על איזו נוסחה, מהרגע הראשון. פשוט ככה. לי הוא בן אדם מאוד מאוזן, וזה מתבטא החוצה. הוא מאוד שליו, אין עניינים. אנחנו לא רבים. יש רגעים של חוסר הסכמה, אבל אנחנו מדברים על זה. לא עולים לטונים גבוהים. אני יכולה להגיד 'אוקיי, אני צריכה רגע לחשוב עם עצמי'".

   

  כשהיינו איתכם בפריז, אחרי צילומי השער, רצו בין הצוות התערבויות שאת חוזרת מהטיול הזה עם טבעת אירוסים.

  "מה אתן, קלפטות"?

   

  היי, הבחור שלך מדבר על זה. הוא כבר מוכן לילדים.

  "בסדר, אנחנו מוכנים, אבל זה לא צריך לקרות עכשיו. רעיונית אני מוכנה לזה. וכשאני אומרת 'מוכנה' אנשים מבינים את זה כאילו אני הולכת להתחתן מחר. אני מתכוונת שבשום מערכת יחסים שהייתה לי לפני לא הייתה לי בכלל את המחשבה הזו, לטווח הרחוק. ופה מבחינתי זה ברור לגמרי שאנחנו רואים עתיד משותף. היום אני במקום מאוד נוח. אני נהנית מהקשר הזה".

   

  תדהר (מימין) עם בירן בצילומי "פוראבר", הסדרה המוזיקלית החדשה שתעלה בקרוב בערוץ טין ניק ב־HOT (צילום: גיא צראף)
   תדהר (מימין) עם בירן בצילומי "פוראבר", הסדרה המוזיקלית החדשה שתעלה בקרוב בערוץ טין ניק ב־HOT(צילום: גיא צראף)

    

   עבדתם במשך שנים ביחד, איך פתאום הבנתם שאתם מאוהבים?

   "תמיד ראיתי בו בנאדם אינטליגנטי ומגניב, ואהבתי את הדרך שבה הוא מסתכל על דברים. תמיד הערכתי אותו. לא הייתה נקודה מסוימת, כמו בסרטים מצוירים, שפתאום ראו את האנרגיה בינינו וקרן אור זרחה עלינו מאחור. זה פשוט קרה".

   "ההורים שלי אוהבים אותו, וגם ההורים שלו אוהבים אותי, אני מקווה. הוא מאוד מאוזן, אני לומדת ממנו הרבה. הוא איש מאמין, שומר כשרות. שלם"

    

   איך המשפחה שלך קיבלה אותו?

   "ההורים שלי אוהבים אותו, וגם ההורים שלו אוהבים אותי, אני מקווה. הוא מאוד מאוזן, אני לומדת ממנו הרבה. הוא איש מאמין, שומר כשרות. שלם".

    

   את גם אישה מאמינה?

   "אני לא אומרת 'שמע ישראל' לפני שאני הולכת לישון. אני מאמינה בכל מיני דברים שעוד לא הגדרתי אותם עד הסוף".

    

   ההורים שלך השקיעו ותמכו בקריירה שלך. את חושבת שגם את תוכלי להיות אמא כזו?

   "באחת הסצנות עם נלי תגר בסדרה 'פוראבר' היא אמורה להיות בתי בת ה־12 ואני אמורה לנחם אותה. אני מוצאת את עצמי מערסלת בחורה בת 30 ואומרת לה שהכל יהיה בסדר. כמה שזה היה ביזארי, אני חייבת להודות שמאוד נהניתי מהפוזיציה הזו. אני מוכנה לאמהות. אני רוצה ללמוד עוד כל מיני דברים כדי להגיע עוד יותר מוכנה, אבל אני שם. לא מתכננת להיכנס להיריון מחר, אבל זה בתוכניות. תמיד הייתה לי ההבנה עוד מגיל צעיר, שזה בתכלס הדבר האמיתי. גם ברמה הכי פשוטה, הגשמת ייעוד מבחינת אישה. להרגיש כמו אלוהים, לתת חיים. כל לידה של חברות זה נראה לי מטורף. איזה כיף להרגיש שאתה מגן על מישהו ויכול לעזור לו באמת".

    

   • הראיון המלא עם אליאנה תדהר בגליון החדש של "לאשה", השבוע בדוכנים

    

   • הפקה וסטיילינג: קרן נפתלי
   • דוגמנית: אליאנה תדהר ל"ייצוג 1". איפור ושיער: רפאל איתי ברון. ע' צלם+וידיאו: שחף מור
   • איפה משיגים? סטורי, דלתא

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד