אגם רודברג מתכוננת לחתונה: "הבנתי די מהר שדור הוא האחד"

שנתיים אחרי שביטלה חתונה, אגם שוב עונדת טבעת אירוסין, ונראה שהפעם זה לגמרי קורה (טפו, טפו). מה היא למדה מהסיבוב הקודם, ואיזו כלה היא פוחדת להיות?

אגם רודברג עונה על השאלות של גולשות "לאשה". לחצו Play לצפייה בסרטון
צילום: משי בן עמי
אגם רודברג. "החלום שלי זה לעשות חופה קטנה של 150 איש לאנשים שאשכרה מעניין אותם להיות בחופה שלי" (צילום: יניב אדרי, סגנון: ראובן כהן)
אגם רודברג. "החלום שלי זה לעשות חופה קטנה של 150 איש לאנשים שאשכרה מעניין אותם להיות בחופה שלי" (צילום: יניב אדרי, סגנון: ראובן כהן)
"עדיין קיימת החרדה שהגבר שאבחר ימות, שיקרה לו משהו. אבל זאת חרדה שלא קשורה רק לבן זוג, אלא לכל אדם שאני אוהבת וחשוב לי". (צילום: יניב אדרי, סגנון: ראובן כהן)
"עדיין קיימת החרדה שהגבר שאבחר ימות, שיקרה לו משהו. אבל זאת חרדה שלא קשורה רק לבן זוג, אלא לכל אדם שאני אוהבת וחשוב לי". (צילום: יניב אדרי, סגנון: ראובן כהן)

בסוף אוגוסט השנה, בדרום צרפת, בחופשה רומנטית זוגית, הפכה אגם רודברג לאישה מאורסת. דור קרובינר, בן זוגה בשנה וחצי האחרונות, שלף בקבוק שמפניה, זר פרחים וטבעת, ולפני שהספיק לכרוע ברך, רודברג כבר צעקה בהתרגשות: "כן, כן, כן!" קרובינר לא נואש. הוא החליט בכל זאת להשלים את המשימה ולכרוע ברך. "הוא אמר לי: 'בסדר, אבל תני לפחות לשאול את השאלה כמו שצריך'", צוחקת רודברג.

 

הופתעת או שדיברתם על זה והיה ברור שזה יקרה במוקדם או במאוחר?

"זה היה באוויר כבר תקופה. דיברנו על זה. באנו לזה בשלים, אבל לא ידעתי בדיוק מתי זה יקרה, איפה ואיך תיראה הטבעת. מה שכן, ידעתי שדור הוא האדם שאני רוצה לחיות איתו את שארית חיי, הרבה לפני שהוא הציע לי. אני קונטרול פריק ואני שמחה ששחררתי בעניין הזה. לא התערבתי בטבעת, לא רמזתי מה אני רוצה ולא הצעתי למדוד שמלות כלה בשביל הכיף. זה קרה בדיוק כשזה היה צריך לקרות. הוא בחר את הטבעת עם אחיו, וברור שאני מאושרת עד הגג, והפולנייה שבי מוסרת: טפו טפו, טפו".

על הצעת הנישואים: "לא ידעתי מתי בדיוק זה יקרה. אני קונטרול פריק ואני שמחה ששחררתי בעניין הזה. לא רמזתי איזו טבעת אני רוצה ולא הצעתי למדוד שמלות כלה בשביל הכיף"

 

מותר לשאול מה עשית עם טבעת האירוסין הקודמת שלך, אחרי שביטלת את החתונה?

"החזרתי אותה לגל כשביטלנו את האירוסין".

 

מה התוכניות לחתונה? את יודעת איך תרצי להתחתן?

"אני רוצה לצאת מתוך צדף, בזמן שעשרות יונים עפות ברקע ואלפי בלונים ורודים נזרקים לאוויר ממסוק שיטוס מעל".

 

באמת?

"נראה לך?! החלום שלי זה לעשות חופה קטנה של 150 איש לאנשים שאשכרה מעניין אותם להיות בחופה שלי. המעגל הממש קרוב שלי. זה החלום, לא יודעת אם נצליח לממש את זה כי יש הרבה 'לא נעים', והרבה 'מה עם הדודה והדוד של הסבתא של ההוא'. בא לי שזה יהיה באפריל, נראה לי מזג אוויר כיפי להתחתן בו. בטוח שאיעזר במפיקה, אבל הדבר הכי חשוב לי הוא שיהיה שמח ושאנשים ירקדו עד הבוקר".

 

עוד מוקדם לדבר על חרדות, נכון?

"אמרתי לדור שאני מפחדת להיות כלה פרחה – שמלה מוגזמת, נעליים לא קשורות, והוא אמר 'אין סיכוי'. כלומר, אין סיכוי שלא תהיי כלה פרחה".

 

עם בן הזוג דור קרובינר בפוסט שבישר על האירוסין (צילום: מתוך האינסטגרם של @agamrudberg)
  עם בן הזוג דור קרובינר בפוסט שבישר על האירוסין(צילום: מתוך האינסטגרם של @agamrudberg)

   

   

  אובססיבית וכפייתית

  זאת תקופה טובה בחייה של רודברג. בימים אלה היא מתחילה חזרות להצגה "לילה אחד מרקוביץ'" בתיאטרון בית ליסין, שבה תגלם את התפקיד הראשי, ומשחקת ב"מלך הכלבים" שכתבו יואב שוטן־גושן ועירד רובינשטיין, שגם ביים. הקמפיין החדש שלה לאיב רושה מגיע במקביל לקמפיין שלה לחברת האופנה והספורט סקצ'רס, שאותה חזרה לפרסם השנה – 14 שנה אחרי שעשתה זאת לראשונה

   

  היא והארוס הטרי דור קרובינר, איש הייטק, שנה וחצי יחד, וגרים בלב תל־אביב. מערכת היחסים הקודמת שלה עם השחקן גל אמיתי הגיעה לסיומה אחרי כמעט שש שנים משותפות וביטול חתונה ברגע האחרון. השיחות התכופות עם קרובינר, ההודעות שלו שמעוררות בה חיוך והתחושה שמצאה את האחד גורמות לה להיות נינוחה מתמיד. וכמובן, להיערך גם לכל השאלות הפולניות המתבקשות.

  "אמרתי לדור שאני מפחדת להיות כלה פרחה – שמלה מוגזמת, נעליים לא קשורות, והוא אמר 'אין סיכוי'. כלומר, אין סיכוי שלא תהיי כלה פרחה"

   

  את בת 33, כמה זה משגע אותך שכולם מנדנדים לך על ילדים?

  "זה קורה כל כך הרבה, שלפעמים נדמה לי שאני תמיד מוכנה עם תשובה. אבל פעם בכמה זמן השאלה הזאת תופסת אותי לא מוכנה, ולפעמים זה אפילו יכול לפגוע. אבל אתה יודע מה הכי מעניין? שפעם אני הייתי זאת ששואלת, עושה בדיוק את אותו הדבר לאנשים אחרים. וזה הכי נורא בעיניי.

  "אני זוכרת פעם אחת, שאני ממש מכה על חטא בגללה. עבדתי עם מישהי ושאלתי אותה למה הם לא מביאים ילדים. לא העליתי בדעתי שאולי היא לא רוצה ילדים, שאולי היא מתקשה להביא ילדים, זה בכלל לא משנה. הייתי מטומטמת ובורה והייתי ילדה, ולא הבנתי שיש דברים שלא שואלים. במובן מסוים אני אומרת לעצמי, טוב ששואלים אותי כי מחזירים לי קרמתית על מה שעשיתי. אנשים שואלים כי זאת התרבות שלנו, כי אנחנו ישראלים, כי משהו בבלתי אמצעיות הזאת קיים בתוכנו".

   

  איך הבנת שדור הוא האחד?

  "אני חושבת שהבנתי את זה די מהר. לפעמים משהו מתחבר למשהו בשלב הכי נכון שלו. זה נשמע רוחני, אבל זה נכון. הוא חבר שלי. יש לנו תקשורת טובה. משיכה. הוא מצחיק אותי מאוד. אני אוהבת אותו ונוכל לחיות יחד בנחת ובהרמוניה. ככל שאתה מתבגר, אתה מבין כמה להיות החבר הכי טוב של הבן זוג שלך זה הדבר הכי חשוב. לדבר בפתיחות על הכל. כמו שאני מדברת עם חברים שלי עליו, לדבר איתו עלינו".

   

  מוכנה להיות אמא היום (צילום: יניב אדרי, סגנון: ראובן כהן)
   מוכנה להיות אמא היום(צילום: יניב אדרי, סגנון: ראובן כהן)

    

   מה הפאק שלך?

   "יש לי מיליון. אני אובססיבית. כפייתית. אני יכולה לקבל אודישן חשוב, ואין עם מי לדבר. זה לא קורה הרבה, אבל אני רוצה להאמין שכשיש ילדים הפרופורציות משתנות".

    

   כמה את מרגישה מוכנה להיות אמא?

   "היום".

    

   וואלה?

   "יודע מה, תן לי עוד חודש. אבל זה ממש מתקרב לשם. אני מרגישה את זה בגוף. פעם היו אומרים לי שזה יקרה, וזלזלתי. פתאום אני מרגישה את זה. בשלות ביולוגית".

   "אין אישה שלא הוטרדה. פעם התפיסה הייתה שונה לגבי הגבולות של מה מותר. לא נישקו אותי בכוח, אבל בהחלט נתנו לי כמה וכמה פעמים צ'פחות בתחת"

    

   כמה זה מדובר ביניכם?

   "מדובר, אבל לדור חשוב עניין החתונה ולכן נעשה את זה לפי הסדר".

    

   אמרת פעם שחתונה לא הייתה אופציה מבחינתך, בגלל שאביך נפטר בגיל צעיר וחוויית הנטישה הייתה קשה לך.

   "נכון. זה טופל ומטופל. עדיין קיימת החרדה שהגבר שאבחר ימות, שיקרה לו משהו. אבל זאת חרדה שלא קשורה רק לבן זוג, אלא לכל אדם שאני אוהבת וחשוב לי".

    

   את 20 שנה בביזנס. מה דעתך על מהפכת MeToo# וכמה את יכולה לדבר מניסיון?

   "אין אישה שלא הוטרדה. פעם התפיסה הייתה שונה לגבי הגבולות של מה מותר. לא נישקו אותי בכוח, אבל בהחלט נתנו לי כמה וכמה פעמים צ'פחות בתחת. תמיד ידעתי לסמן גבולות. פעם ישבתי בארוחה ומישהו התחיל לגעת בי ברגליים מתחת לשולחן, נתתי לו סטירה מול כולם וצעקתי: 'אל תעשה את זה יותר. זה לא נעים לי!' אני יכולה להגיד לך שצ'פחות בתחת נראו לי פעם, באופן מעוות, כמו מחמאה, אבל זאת לא מחמאה".

    

   היום אף אחד לא ייתן לך צ'פחה.

   "לא. גם מעצם העובדה שכשאתה מתבגר ומבין מה נכון ומה לא, אתה גם יודע לסמן את הגבולות".

    

   הרבה גברים חושבים שהמהפכה יצאה משליטה, שהגבול בין חיזור להטרדה היטשטש.

   "אז הם חושבים. כל מהפכה גוררת גם קורבנות. זה תהליך ארוך שבהדרגה יכתיב מציאות חדשה וטובה".

    

   • הראיון המלא עם אגם רודברג בגליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד