קימורים לפורים: דוגמנית הפלאס סייז התחפשה לנשים גדולות מהחיים

בתו של מזכ"ל ש"ס לשעבר, יגאל גואטה, חונכה לסובלנות כלפי האחר והחליטה להפוך את מידותיה למקור העצמה לקהל המקופח באופנה. "עליתי 56 קילו, ואז הורדתי 43"

איתי יעקב

|

28.02.18 | 08:52

איך הפכה שמחה גואטה לשלל מפורסמות? לחצו לצפייה בתהליך ההתחפשות
"כל חיי אנשים רוצים להכניס אותי למשבצות. את דתייה? חילונית? אני שונאת הגדרות". שמחה גואטה נכנסת לנעליה של ביונסה: שמלה, דרור קונטנטו; טבעות, אלינה גלייזר (צילום: AP, גיא דניאלי)
"כל חיי אנשים רוצים להכניס אותי למשבצות. את דתייה? חילונית? אני שונאת הגדרות". שמחה גואטה נכנסת לנעליה של ביונסה: שמלה, דרור קונטנטו; טבעות, אלינה גלייזר (צילום: AP, גיא דניאלי)
"אלה נשים שחוגגות את הקימורים שלהן". גואטה כאופרה ווינפרי: בגד גוף וחצאית – Retema בעיצוב רתם לויתן; עגילים, H&M; טבעת, אלינה גלייזר; משקפיים, אוסף פרטי  (צילום: גיא דניאלי, AP)
"אלה נשים שחוגגות את הקימורים שלהן". גואטה כאופרה ווינפרי: בגד גוף וחצאית – Retema בעיצוב רתם לויתן; עגילים, H&M; טבעת, אלינה גלייזר; משקפיים, אוסף פרטי (צילום: גיא דניאלי, AP)

כשהדוגמנית שמחה גואטה היתה ילדה קטנה בבני ברק היא התחפשה בפורים לנסיכה. כל פעם נסיכה אחרת, אבל לא אלזה ושות', אלא נסיכות על-אמת, כמו פעם. בפורים הזה היא החליטה להחליף את הנסיכות בגיבורות תרבות פופולאריות, מלכות בתחומן, ונשים שנהוג להצמיד להן את התואר גדולות מהחיים – אופרה ווינפרי, ביונסה, אדל, קים קרדשיאן ואשלי גרהאם. "אלה נשים שחוגגות את הקימורים שלהן", מסבירה גואטה את בחירתה להיכנס לנעליים הגדולות והנוצצות של כל אחת מהחמש לטובת הפקת האופנה שלפניכם. כל אחת מהן מעניקה לי משהו אחר - ווינפרי היא הרציונל והאגדה, אדל המנגינה, גרהאם פורצת הדרך, קים החצופה, וביונסה היא הגוף והכוח".

 

"בתחושה שלי, דברים זזים בישראל מבחינת מודל היופי – אבל לא מספיק". בתחפושת קים קרדשיאן: מחטב, ליה לונדון; מכנסיים, עונות; שמיכה, אוסף פרטי; צמידים וטבעת – אלינה גלייזר (צילום: גיא דניאלי)
  "בתחושה שלי, דברים זזים בישראל מבחינת מודל היופי – אבל לא מספיק". בתחפושת קים קרדשיאן: מחטב, ליה לונדון; מכנסיים, עונות; שמיכה, אוסף פרטי; צמידים וטבעת – אלינה גלייזר(צילום: גיא דניאלי)

   

  ההשראה:

   

  גואטה, 30, אשת תקשורת, זמרת ודוגמנית, לא מוכנה להיכנס לאף משבצת שהתקשורת מייעדת לה. "האם דוגמנית רזה מגדירה את עצמה דוגמנית רזה?", היא שואלת, וגם עונה: "לא! אז למה דוגמנית פלאס סייז צריכה לומר שהיא פלאס סייז? אשלי גרהאם, לדוגמה, מגדירה את עצמה דוגמנית בלבד". הדיון הזה לא מסתיים רק בהגדרות של היקפים. "כל חיי אנשים רוצים להכניס אותי למשבצות. את דתייה? חילונית? אני שונאת הגדרות", היא ממשיכה. "בחיים לא אשאל בן אדם מה הוא או מה ההעדפות המיניות שלו. למה זה אכפת לי? ככה חינכו אותי בבית, ומהי דוגמה יותר קלאסית מזה שאבא שלי, מזכ"ל תנועת ש"ס לשעבר יגאל גואטה, הלך לחתונה גאה של בן אחותו, ולאחר שדיבר על זה לתומו בראיון, נוצרה סביבו סערה שהובילה לעזיבתו את המפלגה?"

   

  "בא לך להיות מידה 38? תהיי. רוצה להיות מידה 48? סבבה". תחפושת אדל: שמלה, דרור קונטנטו; כפפות, אוסף פרטי (צילום: גיא דניאלי)
   "בא לך להיות מידה 38? תהיי. רוצה להיות מידה 48? סבבה". תחפושת אדל: שמלה, דרור קונטנטו; כפפות, אוסף פרטי(צילום: גיא דניאלי)

    

   ההשראה:

    

   הייחוס המשפחתי של גואטה אומנם מינף את הפרסום שלה בשנה האחרונה, אך היא לא הטיפוס שיעצור שם, והיא השתתפה בריאליטי "להיות זמרת", ובמקביל הופיעה בצילומים של סופר פארם ושל מותג האופנה Queen Size, והיא עתידה להשתתף בצילומים למותג הפלאס סייז Retema של המעצבת רתם לויתן, וכן בשבוע האופנה הקרוב, שחרט על דגלו נשים בכל המידות והגילאים, שם היא צפויה לפתוח את תצוגת האופנה של דרור קונטנטו. "בתחושה שלי דברים זזים בישראל מבחינת מודל היופי – אבל לא מספיק", היא אומרת בנחרצות. "ישנם מותגי אופנה שמוכרים למידות גדולות, כמו קרייזי ליין או עונות, שחוששים לקחת דוגמניות במידה שלי. על דוגמנית כמו גלית גוטמן כל דבר נראה טוב, ובמקרה של עונות מבאס ששוב חוזרים ולוקחים דוגמנית כמו מארינה מקסימיליאן במידה 38. הם צריכים לקחת דוגמניות במידת ביניים. אני מאמינה שרק ככה ייעשה שינוי".

    

   "אני מאמינה שכולנו סוחבים הפרעה של מבנה הגוף". בתחפושת אשלי גרהאם: חזייה, ליה לונדון; חולצה, H&M; חצאית, Retema בעיצוב רתם לויתן (צילום: גיא דניאלי)
    "אני מאמינה שכולנו סוחבים הפרעה של מבנה הגוף". בתחפושת אשלי גרהאם: חזייה, ליה לונדון; חולצה, H&M; חצאית, Retema בעיצוב רתם לויתן(צילום: גיא דניאלי)

     

    ההשראה:

     

    את רואה בעצמך מודל לחיקוי?

    "אתה שוב מנסה להגדיר אותי!"

     

    רק מנסה להבין אם מעניין אותך להיות דוברת מרכזית בנושא.

    "הפרויקט המצולם הזה של נשים גדולות הגיע מבעיטה שחטפתי לאחר התוכנית 'להיות זמרת', כשילד בן תשע כתב לי באינסטגרם שבזכותי הוא מעלה תמונות גוף ולא רק את הפנים. אני מרגישה שעשיתי V ענק על החיים האלה ושימחתי נשמה, אבל קטונתי מלהוביל מהלך גדול. אני בסך הכול שמחה הקטנה. לרגל פורים, אני רוצה להראות שאישה יכולה להיות כל מה שהיא רוצה, לא משנה מה, ויפה בכל מידה. בא לך להיות מידה 38? תהיי. רוצה להיות מידה 48? סבבה. אבל חשוב לשמור על תזונה נכונה ולשלב ספורט".

     

    אז בעצם הכול עניין של אהבה עצמית?

    "אני מאמינה שכולנו סוחבים הפרעה של מבנה הגוף. אני אדם שכל חייו היה רזה, ואחרי שהתגרשתי עליתי 56 קילו של אכילה רגשית. ואז הורדתי 43 קילו. היום אני 94 קילו על 175 סנטימטרים, ואם מחר בבוקר ארצה לרדת 10 או 40 קילו, אעשה את זה. כרגע טוב לי עם איך שאני".

     

    הפקת אופנה:

    צילום, וידאו ועריכה: גיא דניאלי

    סטיילינג: ליאור שלו

    דוגמנית והפקה: שמחה גואטה

    שיער: בילי יימפל

    איפור: אסתי סוקולובסקי

    פאות: רבקה זהבי 

     

    ______________________________________________________

     

    ואיך מגיבה מארינה מקסימיליאן לביקורת על המשקל שלה?

    "לא אשאר במידה 38 לעד". לחצו לצפייה במארינה מקסימיליאן על סט הצילומים (צילום: איתי יעקב)
    "לא אשאר במידה 38 לעד". לחצו לצפייה במארינה מקסימיליאן על סט הצילומים (צילום: איתי יעקב)

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד