חיים אתגר מתחתן בגיל 43: "אני לא יודע אם מומלץ לחכות הרבה כמוני"

אחרי סדרה של אקסיות מתוקשרות, חיים אתגר ייפרד מהרווקוּת ויתייצב תחת החופה (עם עורכת התוכנית שלו!). "יש קשר בין מותו של אבא שלי להחלטה להתמסד עכשיו"

מה הכי רומנטי בעיניי חיים אתגר. לחצו PLAY לצפייה בסרטון
צילום: הילה ספאק עריכה: אמיר סולומון
חיים אתגר. "ניסיתי לשכנע את ענבל לעשות אירוע גרנדיוזי. רציתי דווקא מקום הכי עממי, בלי פלברות. היא לא רצתה" (צילום: זוהר שטרית, סגנון: שיר אליה)
חיים אתגר. "ניסיתי לשכנע את ענבל לעשות אירוע גרנדיוזי. רציתי דווקא מקום הכי עממי, בלי פלברות. היא לא רצתה" (צילום: זוהר שטרית, סגנון: שיר אליה)

זו כנראה לגמרי השנה של חיים אתגר. אחרי שנים של מאבקים על מקומו המקצועי, הוא כובש את המסך עם "אנשים" ו"הכל אישי", שתי תוכניות ראיונות בהובלתו. במקביל להצלחה המקצועית, בגיל 43, הוא עומד להתייצב סוף־סוף תחת החופה. אחרי שנים של רווקוּת מתוקשרת למדי, עם רשימת אקסיות שכוללת בין היתר את דושי לייטרסדורף, טהוניה רובל, אלין לוי ועוד, באוגוסט האחרון הוא כרע ברך בארוחת ערב רומנטית והציע נישואים לענבל הרצברג (31), בת זוגו בשנתיים האחרונות, שהיא לגמרי במקרה גם עורכת "אנשים".

 

החתונה תתקיים באביב, תאריך עדיין אין. אתגר רוצה אירוע המוני: "ניסיתי לשכנע אותה לעשות אירוע גרנדיוזי. רציתי דווקא מקום הכי עממי, בלי פלברות. היא לא רצתה. ראינו פה וראינו שם, ואנחנו עוד לא סגורים. כבר התחלנו להגיד לחברים שזה יהיה אירוע רק למשפחה, וכבר יש איומים וחרמות" (צוחק).

 

הם הכירו לפני שש שנים, כשהיא הייתה עורכת של תוכנית אחרת שבה עבד. היה להם אז רומן קצרצר שהסתיים, "ואחר כך, בחלק מהזמן היו מתחים בעבודה המשותפת ובחלק אחר מהזמן זה עבד נפלא". לפני שנתיים הם החליטו לנסות שוב. "היינו צריכים לחשוב אם אנחנו רוצים להיכנס לזה, כי אנחנו עובדים ביחד, ואז היא אמרה שהיא לא רוצה, וכשהיא רצתה אני כבר השתכנעתי שלא. בסוף אמרנו, יאללה, ננסה".

A post shared by Looks Like (@haimetgar) on

 

אתם עובדים יחד והולכים לישון יחד. לא מתכון מומלץ על ידי יועצי זוגיות.

"מצד אחד, זכיתי. אם היא הייתה הולכת למקום אחר, היא הייתה נחטפת. מצד שני, זה קשה. אנחנו מנסים להפריד. וכן, אנחנו הולכים לישון עם התוכנית וקמים איתה. קמים בבוקר, קוראים את העיתונים, יש קבוצות ווטסאפ מה עושים. אני נמצא במשרד כבר בתשע בבוקר, שוברים את הראש על הכתבה המרכזית, כותבים טקסט לאולפן ומתחילים לעבוד.

"יש לה יותר סבלנות מכולן, ואני אוהב אותה אהבה

על ארוסתו ענבל הרצברג: "מצד אחד, זכיתי. מצד שני, זה קשה. אנחנו מנסים להפריד. וכן, אנחנו הולכים לישון עם התוכנית וקמים איתה בבוקר"

 עמוקה. אנחנו מדברים באותה שפה. היא מבינה ומקבלת אותי, אני מכבד אותה ויש לי הרבה הערכה אליה ורצון לרצות אותה. זה לא תמיד היה שם. אני רוצה מאוד שיהיה לה טוב, שתחייך. כשהיא מבסוטה, זה עושה לי טוב".

 

תגיד, איך הגעת לגיל 43 בלי להתמסד?

(צוחק) "בהתמדה ובעבודה קשה!".

 

לא היה לך צורך להקים משפחה?

"לא הייתי מוכן, היה לי כיף, והיו לי חששות בתחום הכלכלי, שאם מחר לא תהיה לי עבודה, איך אני אפרנס משפחה. היו לי כמה סיבובים מרים בקריירה, ולכן חסכתי. חייתי כמו כלב הרבה שנים, גרתי במקומות צנועים, לא פיצצתי על מותגים ולא על מסעדות פאר. לקחתי הלוואות, עשיתי כמה השקעות שהיו בסדר ובזמן הנכון. גם היום אני חי בדירה צנועה בגבעתיים, נוסע בטוסטוס ישן ומרגיש בסדר גמור עם זה. היה לי חשוב לא להיות בהיסטריה אם התעשייה תירק אותי החוצה. כבר הייתי בשלושה סיבובים שבהם הייתי בחוץ, ואני צריך להיות מוכן, לא להיות תלוי במקצוע. אני לא רחוק מהמצב הזה, שבו לא אהיה תלוי במקצוע מבחינה כלכלית".

 

היה שווה לחכות עם הקמת המשפחה?

"אני לא יודע אם מומלץ לחכות הרבה כמוני. אנשים בגיל שלי כבר עושים את הסיבוב השני (צוחק). היו לי כמה מערכות יחסים די ארוכות עם נשים מדהימות, חכמות ויפות, שכל אחת מהן הייתה אמורה להוביל לחתונה, אבל לא הובילה לשם בגלל סיבות של גיל, ויכוחים או קשיים שלא מתגברים עליהם. זה לא הלחיץ אותי אף פעם".

 

 

"אנשים בגיל שלי כבר עושים את הסיבוב השני" (צילום: זוהר שטרית, סגנון: שיר אליה)
  "אנשים בגיל שלי כבר עושים את הסיבוב השני"(צילום: זוהר שטרית, סגנון: שיר אליה)

   

  אם צריך לסמן את הנקודה שבה אתגר החל לחשוב על ילדים משלו, זה היה הרגע הקשה שבו נפרד מאביו, שהיה במצב סיעודי בשלוש השנים האחרונות לחייו, ונפטר בקיץ 2015 ממפרצת במוח, לאחר ניתוח להסרת גידול שפיר בראשו. הוא היה בן 73. "שלושה ימים התייפחנו. במהלכם ישבתי לצדו, קראתי לו עיתונים, אחזתי בידו והתחננתי שיתעורר", תיאר אתגר בטור השבועי שלו ב"מעריב". "אהבתי אותו מאוד", הוא אומר עכשיו. "איש לעניין, מצחיק.

  "כשאבא שלי נפטר והבנתי שלא התחתנתי והבאתי ילדים, זה היה רגע עצוב בשבילי. לא בשבילו, אגב - הוא לא היה בלחץ וגם לא אמא שלי"

  היו תקופות שהוא היה פחות נוכח, בגילאים צעירים יותר, אבל לא היו לי עליו כעסים".

   

  מה הבנת אחרי מותו?

  "כשאבא שלי נפטר והבנתי שלא התחתנתי והבאתי ילדים, זה היה רגע עצוב בשבילי. לא בשבילו, אגב - הוא לא היה בלחץ וגם לא אמא שלי. הוא רק היה אומר, 'אתה לא רוצה להביא איזה ילד, שיהיה לך מישהו לדבר איתו כמו שאני מדבר איתך?' בהלוויה שלו היה לי עצוב שהוא לא זכה לראות נכדים בחייו. יש קשר בין מותו להחלטה שלי להתמסד עכשיו. רגשית לא יכולתי לפתח כלום בשלוש השנים שטיפלתי בו. כל דבר שעשיתי הייתי ברגשות אשם - למה אני לא איתו, האם טוב לו, האם הוא לבד עכשיו. אני לא רוצה לדבר על זה, זה מעציב".

   

  דיברתם על הסוף המתקרב?

  "לא האמנתי עד הרגע האחרון שזה הסוף. היינו צריכים לקבל החלטה אם לנתק אותו מהמכונה, אני ושתי האחיות שלי. זו הייתה החלטה שעשינו יחד והיא הייתה עצובה מאוד. מצד שני, בשנים האלה היינו המון ביחד, צחקנו, אכלנו וראינו טלוויזיה ביחד, והיה כיף. הרגשתי טוב עם זה שאני יכול להיות איתו, להנעים את זמנו ולהקל את חייו. יש בזה משהו מספק מאוד".

   

  • הראיון המלא עם חיים אתגר במוסף "לגבר" המצורף חינם לגליון לאשה החדש, עכשיו בדוכנים

   

   

  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד