ביום של הפצצה: הייתה על סף פיטורים ויצאה לעצמאות כלכלית

עם פרוץ מבצע צוק איתן נמלטו עדי רוזן ובני משפחתה מביתם שעל גבול רצועת עזה. כשהאש פסקה, הודיעו לה במקום העבודה: את בדרך לפיטורים

עדי רוזן (36), בעלת עסקי ההפעלות "הבמה שלכם" ו"חוויה בסגול", נשואה ואמא לשניים, גרה במושב נתיב העשרה (צילום: איתמר רותם)
עדי רוזן (36), בעלת עסקי ההפעלות "הבמה שלכם" ו"חוויה בסגול", נשואה ואמא לשניים, גרה במושב נתיב העשרה (צילום: איתמר רותם)

"נולדתי וגדלתי בחבל ימית, ואחרי הפינוי עברתי עם המשפחה למושב נתיב העשרה, על גבול רצועת עזה. גדלתי בנוף הפסטורלי ובטבע, ומדי פעם שמענו יריות מהרצועה. אחרי הצבא עברתי למרכז. סיימתי בהצטיינות תואר ראשון בתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, אבל חשבתי שאי אפשר להתפרנס מהמקצוע הזה והלכתי לעבוד במכירות. אחרי שהתחתנתי ונכנסתי להיריון, בעלי ואני חזרנו לנתיב העשרה.

 

>> בואו לעמוד של Xnet בפייסבוק וקבלו את כל העדכונים והכתבות

 

עוד בערוץ אנשים:

 

 

"מצאתי עבודה מסודרת, מכובדת ונוחה כמנהלת סניף בית ספר לפסיכומטרי באזור. ניהלתי עשרה מורים והיו לי יותר מ-100 תלמידים. במקביל, עשיתי מדי פעם הפעלות באירועים. החלום שלי, לעשות את מה שאני באמת אוהבת, לשמח ולהצחיק, היה שם לאורך כל הדרך, אבל לא היה לי אומץ לעזוב עבודה קבועה ולממש אותו. 

 

"ואז הגיע מבצע צוק איתן. בנתיב העשרה זה נחשב מלחמה לכל דבר. היו אצלנו ניסיונות חדירה של מחבלים - עובד זר נהרג פה מפגיעה ישירה של קסאם - ונשמעו אצלנו הכי הרבה אזעקות מבין יישובי הדרום. במצב כזה לא שפוי לא יכולנו להישאר פה עם הילדים. בהתחלה התארחנו אצל חברים, ובהמשך חיפשתי בפייסבוק אנשים שיסכימו לארח אותנו וקיבלנו מאות תגובות. זה היה מרגש בצורה בלתי רגילה. התארחנו אצל משפחות שלא הכרנו במושב פארן ובקיבוץ יטבתה, וזה גרם לי להתאהב מחדש בתושבי ישראל.

 

"יום אחרי ההכרזה על הפסקת האש, אחרי קרוב לחודשיים של נדודים, חזרנו למושב. במהלך הזמן הזה לא הגעתי לבית הספר, שהמשיך לפעול במתכונת חירום. ואז זומנתי לפגישה עם המנהלת שלי. היא הציגה לי טבלאות והודיעה לי שהסניף שלי לא עמד ביעדי הרווח בחודשיים האחרונים, ולכן רוצים לפטר אותי. נכנסתי לשוק. אמרתי לה שהם לא נורמלים. שזה לא הגיוני לפטר אותי ככה, שהייתי במלחמה. הראיתי לה בטבלאות שעמדתי ביעדים בשנתיים האחרונות. היא אמרה שהם יבדקו את זה שוב, ואז הוחלט לתת לי הזדמנות נוספת.

 

"בהתחלה שמחתי לחזור לעבודה הקבועה שלי, אבל הלב כבר לא היה שם. המלחמה הזאת גרמה לי טלטלה. הבנתי שהחיים קצרים ושהגיע הזמן לחיות כפי שהייתי רוצה באמת"

"בהתחלה שמחתי לחזור לעבודה הקבועה שלי, אבל הלב כבר לא היה שם. המלחמה הזאת גרמה לי טלטלה. הבנתי שהחיים קצרים ושהגיע הזמן לחיות כפי שהייתי רוצה באמת. החלטתי שכל עוד אני חיה – אגשים את הייעוד שלי. אזרתי אומץ ואמרתי די.

 

"עזבתי את העבודה ויצאתי לעצמאות. לקחתי את ההפעלות שעשיתי עד אז מדי פעם, והחלטתי להפוך אותן לעסק של ממש. הייתה לי הכנסה נמוכה ולא יציבה והמון רצון להצליח. התמסרתי להקמת העסק, הלכתי לפגישות ייעוץ, שיווקתי אותו באינטרנט. יצרתי קשרים עם מפיקי אירועים שהתלהבו מההפעלות שלי והתחילו להזרים לי עבודה. היום יש לי כבר שני עסקים שמספקים הפעלות במסיבות רווקות, בערבי גיבוש ובימי הולדת. אני עובדת עם עשרה מפעילים ושחקני אלתור בכל הארץ ומשתפת פעולה עם חברות גדולות במשק.

 

"לפני כמה חודשים המנהלת שרצתה לפטר אותי הרימה אליי טלפון כדי להתייעץ איך לצאת לעצמאות. עזרתי לה מכל הלב, בלי טינה או כעסים. היא רצתה להתנצל, ואני רק הודיתי לה על זה שהיא נתנה לי את המתנה של חיי, ושבזכותה אני עושה היום את הדבר האהוב עליי – מחברת בין אנשים ומשמחת אותם. 

 

"מבצע צוק איתן עדיין טרי מבחינתי. לאחרונה הייתה פה התרעת שווא על חדירת מחבלים, ומצאתי את עצמי משותקת. עד היום הילדים שלי ישנים בממ"ד עם חלונות אטומים. זאת הפוסט־טראומה שלי, זר לא יבין זאת. למרות זאת, אני גאה במקום הזה ונהנית לגור כאן. אני יודעת שזה רק עניין של זמן עד שתחול הסלמה במצב. בזכות היציאה לעצמאות, אם לא אצליח להגיע לעבודה בסבב הבא, לא אצטרך לתת דין וחשבון לאף אחד.

 

שורה תחתונה:

"אם מתגברים על הפחדים והולכים עם הלב, דברים יכולים להשתנות לטובה".

 

_______________________________________________________

 

גם החיים שלה השתנו בעקבות צוק איתן. הקליקו על התמונה:

 

אור ישראלי. "פתאום נעצר לי הלב ולא הצלחתי לנשום". הקליקו על התמונה (צילום: דובר צה"ל)
אור ישראלי. "פתאום נעצר לי הלב ולא הצלחתי לנשום". הקליקו על התמונה (צילום: דובר צה"ל)

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד