לא דומה למלניה: הדיווה שהייתה יכולה להיות גב' ראשונה בארה"ב

אם הנישואים של דונלד ואיוונה טראמפ היו שורדים, לבית הלבן הייתה נכנסת אישה צבעונית, נהנתנית ומשעשעת. מדמיינים אותה מתיידדת עם נחמה ריבלין?

בן עופר

|

13.06.17 | 03:12

איוונה טראמפ. "השתניתי. לא אתן יותר לגברים לשלוט בי" (צילום: Gettyimages)
איוונה טראמפ. "השתניתי. לא אתן יותר לגברים לשלוט בי" (צילום: Gettyimages)
איוונה ודונלד טראמפ. "אין בינינו הרבה מחלוקות, משום שהיא עושה בדיוק מה שאני אומר לה לעשות" (צילום: Gettyimages)
איוונה ודונלד טראמפ. "אין בינינו הרבה מחלוקות, משום שהיא עושה בדיוק מה שאני אומר לה לעשות" (צילום: Gettyimages)
טראמפ בהופעות אופייניות. עכשיו היא רוצה להיות שגרירת ארה"ב בפראג (צילום: Gettyimages)
טראמפ בהופעות אופייניות. עכשיו היא רוצה להיות שגרירת ארה"ב בפראג (צילום: Gettyimages)
עם רוסנו רוביקונדי, בעלה האחרון (בינתיים). היא הייתה בת 59 בחתונה, והוא בן 36 (צילום: Gettyimages)
עם רוסנו רוביקונדי, בעלה האחרון (בינתיים). היא הייתה בת 59 בחתונה, והוא בן 36 (צילום: Gettyimages)
עם רוביקונדי. "אני מעדיפה להיות בייביסיטר מאשר אחות רחמנייה" (צילום: Gettyimages)
עם רוביקונדי. "אני מעדיפה להיות בייביסיטר מאשר אחות רחמנייה" (צילום: Gettyimages)
עם שני חברים טובים - אלטון ג'ון ובעלו דייוויד פרניש. "טראמפ הוא השוביניסט הכי גרוע שיש" (צילום: Gettyimages)
עם שני חברים טובים - אלטון ג'ון ובעלו דייוויד פרניש. "טראמפ הוא השוביניסט הכי גרוע שיש" (צילום: Gettyimages)
עם ילדיה ובני זוגם. משמאל: הכלה ונסה, הבן דונלד ג'וניור, איוונה טראמפ, הבן אריק, הכלה לארה, הבת איוונקה והחתן ג'ארד קושנר (צילום: Gettyimages)
עם ילדיה ובני זוגם. משמאל: הכלה ונסה, הבן דונלד ג'וניור, איוונה טראמפ, הבן אריק, הכלה לארה, הבת איוונקה והחתן ג'ארד קושנר (צילום: Gettyimages)

מלניה טראמפ, אשתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, עוררה עניין רב במהלך הביקור הנשיאותי בישראל שנערך בחודש שעבר, הן בשל סירובה לאחוז בידו של בעלה אחרי הנחיתה, והן בזכות פגישתה המרגשת עם מקבילתה הישראלית, נחמה ריבלין. קשה היה להימנע מהשאלה מה היה קורה אילו נישואיו הראשונים של טראמפ לא היו עולים על שרטון, ואיוונה טראמפ, לא מלניה, היא זו שהייתה יורדת לצידו מהמטוס בנתב"ג.

 

>> בואו לעמוד של Xnet בפייסבוק וקבלו את כל העדכונים

 

עוד בערוץ אנשים:

 

 

איוונה טראמפ היא דמות שאלמלא הייתה אמיתית, צריך היה להמציא אותה: דיווה צבעונית, ישירה, נהנתנית, משעשעת, רחוקה מאוד מהמסתורין ומהרצון לשמור על פרופיל נמוך שמאפיינים את רעייתו הנוכחית של המיליארדר שנעשה נשיא המעצמה החזקה בעולם. ב-1988 לא האמינו בני הזוג טראמפ שנישואיהם יסתיימו: בראיון זוגי לאופרה ווינפרי הפגינו השניים אהבה גדולה וביטחון ביחסיהם. "מה גרם לך לדעת שזה זה?" נשאל טראמפ על ידי המנחה, והשיב: "אני חושב שהסתדרנו מעולה. בסופו של דבר, חברות היא הדבר הכי חשוב בין גבר לאישה. הסתדרנו היטב, הייתה אנרגיה באוויר. לפעמים אתה מאוהב לחלוטין בלי שום סיבה, אבל במקרה שלנו הסתדרנו מצוין, ויש בינינו חברות".

 

"אתם מתווכחים מדי פעם?" הקשתה ווינפרי. "כן", השיב טראמפ, "אבל לא הרבה". בהמשך התשובה הוא התלוצץ באופן שסיבך אותו קצת. "אנחנו מסתדרים טוב מאוד", אמר, "ואין בינינו הרבה מחלוקות, משום שבסופו של דבר איוונה עושה בדיוק מה שאני אומר לה לעשות". האישה הכנועה צחקקה למשמע התשובה ופלטה: "גבר שוביניסט". ווינפרי שאלה אותה מיד: "הוא לא שוביניסט, נכון?" אבל תשובתה הנחרצת של איוונה טראמפ הייתה: "הכי גרוע שיש".

 

ב-1992 הגיעה טראמפ לראיון נוסף אצל ווינפרי, הפעם כגרושה. כשהקרינה ווינפרי בפניה את הראיון הקודם, היא אמרה בתגובה: "השתניתי. לא אתן יותר לגברים לשלוט בי".

 

צפו בראיון הזוגי:

 

 

הגיעה לעבודה במסוק שחור

 

האישה שפספסה הזדמנות להיות הגברת הראשונה של ארצות הברית נולדה ב-1949 בצ'כוסלובקיה בשם איוונה מארי זלניצ'קובה. מגיל צעיר היא אהבה סקי, ובעבר סיפרה שהתקבלה לנבחרת שייצגה את ארצה באולימפיאדת החורף 1972 כספורטאית מחליפה – עובדה שהוכחשה בתוקף על ידי מנהל הקבוצה.

 

ב-1971 נישאה לראשונה; בעלה הראשון היה סוכן נדל"ן אוסטרי בשם אלפרד ווינקלמאייר, והשניים התגרשו ב-1973. זמן קצר לאחר מכן עברה לגור בקנדה, שבה עבדה כדוגמנית - בין היתר עבור חברות המייצרות מוצרים העשויים מפרווה. במקביל, לקחה שיעורי ערב לשיפור השפה האנגלית באוניברסיטת מקגיל - שלא עזרו לה להיפטר מהמבטא הזר הכבד. כעבור שנים אחדות עברה לניו יורק, שם פגשה יזם נדל"ן מתחיל בשם דונלד טראמפ. השניים נישאו באפריל 1977, ובמהלך שנות ה-80 נעשו דמויות מרכזיות בסצנה העסקית והחברתית הניו-יורקית.

 

איוונה טראמפ מונתה על ידי בעלה למספר תפקידי מפתח בחברות שלו, שבמסגרתם היא הייתה אחראית על עיצוב הפנים של מגדל טראמפ בניו יורק ופיקחה על שיפוץ מלון טראמפ פלאזה באטלנטיק סיטי. בכתבת פרופיל שפורסמה במגזין "ואניטי פייר" היא תוארה כאישה שמגיעה לעבודה במסוק שחור שקנה לה בעלה תמורת שני מיליון דולר. היא, מצידה, אמרה אז בראיון: "דונלד קורא לי 'האישה התאומה שלו'". שלושה ילדים נולדו להם - דונלד ג'וניור (39), איוונקה (35) ואריק (33) – שהביאו להם שמונה נכדים. "מה שבאמת משך אותי בדונלד היה האנרגיה שלו", אמרה טראמפ בראיון הזוגי ההוא לווינפרי. "ומה בדבר המראה שלו?" שאל הבעל, וענה מיד: "לאמיתו של דבר, מה שמשך אותה היה איך שאני נראה. תשכחו מכל השאר". בתגובה לכך אמרה אשתו: "זה היה המראה, האנרגיה והפוטנציאל. תמיד היה לו ראש נהדר על הכתפיים, וראיתי את הפוטנציאל".

 

איוונה טראמפ עם בתה איוונקה. "הרגשות והפגיעה הם זהים אצל כולם" (צילום: Gettyimages)
  איוונה טראמפ עם בתה איוונקה. "הרגשות והפגיעה הם זהים אצל כולם"(צילום: Gettyimages)

   

  מה שהיא לא ראתה זה את פוטנציאל הבגידות שלו. בסוף 1990 נפוצו שמועות שטענו כי לטראמפ יש רומן עם מרלה מייפלס, שלימים הייתה לאשתו השנייה. בראיון לברברה וולטרס התברר שבמהלך חופשה משפחתית נתקלו שתי הנשים זו בזו; מייפלס ניגשה לטראמפ ואמרה לה: "אני מרלה, ואני אוהבת את בעלך. מה את אומרת?" טראמפ השיבה מיד: "עופי מפה. אני אוהבת את בעלי מאוד". התשובה הנחרצת הזו לא שיקמה את נישואיה, וב-1991 היא הגישה בקשה לגירושים. בתביעתה דרשה הרבה יותר ממה שנכלל בהסכם הממון שעליו חתמה לפני החתונה: הנימוק שלה היה שהיא הרימה תרומה משמעותית לעסקיו של בעלה, כך שמגיע לה לקבל בעלות על חלקם. בני הזוג טראמפ ניהלו בבתי המשפט מאבק גירושים קשה, שסוקר בהרחבה במדורי הרכילות, עד שהגיעו לפשרה. הסכום המדויק שקיבלה איוונה טראמפ במסגרת הסכם הגירושים נותר חסוי, אבל בתקשורת העריכו שמדובר בכ-14 מיליון דולר, לא כולל בעלות על מספר נכסים.

   

  זמן קצר לאחר הפרידה היא הוחתמה בסוכנות השחקנים וויליאם מוריס, ובהמשך השיקה ליינים שונים של בגדים, תכשיטים ומוצרי קוסמטיקה. היא גם כתבה ספרים אחדים, בהם "הטוב ביותר עוד לפנייך" - ספר עזרה עצמית לנשים שעוברות גירושים. "לא משנה כמה אתה עשיר", אמרה לג'יי לנו סמוך להשקתו. "כמובן שכסף הוא דבר חשוב, כי אתה יודע שתהיה לך ארוחה ביום שלמחרת, אבל הרגשות והפגיעה הם זהים אצל כולם. זו אותה הרגשת חורבן ואותן אכזבות". 

   

  צפו בראיון לג'יי לנו:

   

   

  הגברים הצעירים שלה

   

  אבל היא התאוששה מהר. ב-1995 החלה לכתוב טור עצות בצהובון "גלוב" בשם "תשאלו את איוונה", השתתפה לצד האקס בפרסומת לרשת פיצה האט וגם נישאה שוב - הפעם לאיש עסקים איטלקי בשם ריקרדו מזוצ'לי. נישואים אלה שרדו שנתיים בלבד. במסגרת מאבק הגירושים טענה טראמפ שמזוצ'לי צריך לפצות אותה ב-15 מיליון דולר בשל הפרת סעיף סודיות בהסכם הממון שקדם לנישואיהם, ואילו מזוצ'לי הגיש נגדה תביעת דיבה. לאחר הגירושים החלה לצאת עם גבר איטלקי נוסף - רופרדו גאטני, שהיה בן זוגה מ-1997 ועד שמת ב-2005. בשנים אלה היא עסקה בכתיבה, במגזין לייף סטייל שהוציאה ובהשקעות שביצעה בעיתון יומי ובעסקי תיירות בקרואטיה. לאחר מותו של בן זוגה נראה היה שבכוונתה ללכת בדרכו של הגרוש המיתולוגי, שכן היא הייתה מעורבת בפרויקטי נדל"ן בלאס וגאס ובפלורידה, שלא צלחו לבסוף.

   

  ככוכבת ריאליטי היא הצליחה יותר. ב-2006, כשנתיים אחרי שהאקס דונלד עלה לאוויר עם "המתמחה", הנחתה טראמפ תוכנית שידוכים, "הגברים הצעירים של איוונה", שבה ניסתה לשדך בין אישה לבין אחד משורת בחורים – כולם צעירים ממנה. "אני תמיד אומרת שאני מעדיפה להיות בייביסיטר מאשר אחות רחמנייה", אמרה בקדימון לתוכנית, וכדי להוכיח עד כמה היא רצינית בנושא, נישאה ב-2008, כשהייתה בת 59, לאיטלקי נוסף – רוסנו רוביקונדי, בן 36. החתונה הייתה נוצצת, עלותה הוערכה בכשלושה מיליון דולר, אבל גם הנישואים הללו לא החזיקו מעמד, ובני הזוג התגרשו כעבור שנה.

   

  ב"אח הגדול" מוכנים לשלם לה שני מיליון ליש"ט (צילום: Gettyimages)
   ב"אח הגדול" מוכנים לשלם לה שני מיליון ליש"ט(צילום: Gettyimages)

    

   ב-2010 השתתפה בעונת ה-VIP של "האח הגדול" באנגליה והגיעה למקום השביעי. לפני מספר שבועות פורסם שהוצעו לה שני מיליון ליש"ט תמורת הופעה נוספת בתוכנית הריאליטי: על פי הדיווחים, זהו הסכום הגדול ביותר שהוצע אי פעם תמורת הופעה בתוכנית, אבל עדיין לא ברור אם טראמפ תיענה להצעה.

    

   ומה דעתה על התפנית המפתיעה שעברה על האקס שלה? טראמפ תמכה בו לאורך כל המרוץ לנשיאות וסיפרה שכבר במהלך חייהם המשותפים היו לו שאיפות פוליטיות. עכשיו מתברר שגם היא רוצה: בראיון ל"ניו יורק פוסט" אמרה שתשמח לכהן כשגרירת ארצות הברית בפראג. בינתיים המינוי הזה עוד לא יצא לפועל, אבל במציאות הפוליטית של ימינו הכל יכול לקרות.

    

   ______________________________________________________

    

   איך נוצר הקשר בין דונלד טראמפ לזמרת הישראלית המיתולוגית? הקליקו על התמונה:

    

   "הוא אמר לבעלי: 'מה אתה הולך עם צעירות כאלה?'" הקליקו על התמונה (רפרודוקציה: שאול גולן)
   "הוא אמר לבעלי: 'מה אתה הולך עם צעירות כאלה?'" הקליקו על התמונה (רפרודוקציה: שאול גולן)

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד