הלך לה קלף: טיילה במזרח וחזרה עם מקצוע שמספק לה חוזים יוקרתיים

כשהשכנה שלה בהודו נפצעה, הכינה לה מיה רבינוביץ' אוכל וקיבלה ממנה בתמורה שיעורים על קלפי טארוט. כשחזרה לארץ, כתבה ספר בנושא שייצא ברוסיה ובארה"ב

זהר אליה

|

02.03.17 | 00:11

מיה רבינוביץ' במסעותיה ברחבי תבל

מיה רבינוביץ' בביתה שבתל אביב. "אם זה היה תלוי בי, הייתי גם היום חיה בוואן ומסתובבת בכל העולם" (צילום: יריב כץ)
מיה רבינוביץ' בביתה שבתל אביב. "אם זה היה תלוי בי, הייתי גם היום חיה בוואן ומסתובבת בכל העולם" (צילום: יריב כץ)
בקופנגן, תאילנד. "בטיולים חייתי את הדמיון, ובארץ הכתיבה פרצה ממני" (רפרודוקציה: יריב כץ)
בקופנגן, תאילנד. "בטיולים חייתי את הדמיון, ובארץ הכתיבה פרצה ממני" (רפרודוקציה: יריב כץ)
עם חברים בפסטיבל בקייפטאון שבדרום אפריקה. "תמיד הייתי עם הרגליים על הקרקע, וזה מה ששמר עליי" (רפרודוקציה: יריב כץ)
עם חברים בפסטיבל בקייפטאון שבדרום אפריקה. "תמיד הייתי עם הרגליים על הקרקע, וזה מה ששמר עליי" (רפרודוקציה: יריב כץ)
הבעל אלכס ואחד הבנים בבית בגואה. "זאת הייתה תקופה של אושר רוחני ועושר כלכלי" (רפרודוקציה: יריב כץ)
הבעל אלכס ואחד הבנים בבית בגואה. "זאת הייתה תקופה של אושר רוחני ועושר כלכלי" (רפרודוקציה: יריב כץ)

מיה רבינוביץ' לא העלתה על דעתה שסיוע שתעניק לשכנה שנקלעה למצוקה, ישנה את חייה, ישמש עבורה כמקור הכנסה מכובד ואפילו יארגן לה חוזים יוקרתיים עם הוצאות ספרים בחו"ל.

 

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

עוד בערוץ אנשים:

 

 

זה קרה לפני כ-20 שנה, אחרי שהשתחררה מצה"ל. רבינוביץ' נסעה להודו, השתקעה בעיר פונה וגרה בשכנות למורה רוחנית ידועה בשם פרם מנגלה. "היא שברה את האגן, ואני הבאתי לה אוכל", מספרת רבינוביץ'. "היא כל כך נהנתה, שרצתה לגמול לי על ידי פתיחה בקלפים. היא אמרה שהיא רואה אצלי כישורים להדרכה ולהוראת דרך והציעה לי להתלוות אליה כיד ימינה. ממנה למדתי את כל החומר. נסענו יחד ליפן, וכשחזרתי לפונה, התחלתי לפתוח בקלפים לחברים והבנתי שעליתי על תדר נכון. כשהייתי באה לארץ לביקורים, כבר היו מזמינים אותי להרצאות בבתי מלון ובכנסים".

 

מאז הפכה רבינוביץ' (40) את הטארוט למקצוע. ההכשרה שלה נמשכה בשנים שבהן חיה בחו"ל, במהלכן היא השתתפה בטקסים רוחניים, ניסתה צמחים משני תודעה, למדה את תורת הטארוט ופתחה בקלפים. כשחזרה לארץ, לפני שמונה שנים, הוציאה ספר עם קלפי טארוט לילדים. כיום היא חתומה על חוזים להפצת הספר עם הוצאות ברוסיה ובארצות הברית. 

 

רבינוביץ' עם אחת הילדות בבית היתומות בנפאל. "עולם רגשי טהור" (רפרודוקציה: יריב כץ)
  רבינוביץ' עם אחת הילדות בבית היתומות בנפאל. "עולם רגשי טהור"(רפרודוקציה: יריב כץ)

   

  הבנתי שעליתי על משהו

   

  13 שנים היא גרה בחו"ל. באחת התחנות הראשונות, יפן, הכירה את בעלה, המסעדן אלכס רבינוביץ', ויחד הם טיילו במזרח הרחוק, באפריקה ובאירופה. הם עברו בין פסטיבלים, שבהם הקימו מאהלי ענק שהציעו אוכל לאורחים. בחלק מהמדינות עסקו בפעילות חברתית.

   

  "בפוקרה שבנפאל התנדבתי בבית יתומות", היא מספרת. "הציבו אותי שם בתור מורה לדרמה. ישנתי עם הילדות בחדר, אכלתי איתן ונפתחתי לעולם הרגשי הטהור שלהן. היו שם ילדות בנות ארבע עד עשר עם סיפורי עוני, זוועה ויתמות; ילדות שמגדלות את עצמן וחיות את הרגע".

   

  בברזיל היא התחברה לשמאן מקומי והתלוותה אליו בפעילותו. "נסעתי איתו לטקסים ועזרתי לו בהילינג, ברפואה ובלחבק אנשים. בהתאם לחזונו, הקמנו ליד ריו חווה שהייתה מעין בית הבראה עם סדנאות חווייתיות המתקשרות למוזיקה, לעשן ולצמחי מרפא. אני ניסיתי הכל. גם קראתי את כל הספרים והתיאוריות, הכרתי את העולמות האלה והבנתי שיש משהו שהוא גדול ממני בהרבה".

   

  "הדברים שהתנסיתי בהם, כמו טקסים שיש בהם כניסה לטראנס, או צמחים משני תודעה, יכולים להיות מסוכנים. פגשתי המון אנשים שאיבדו את הדרך, במיוחד במהלך טקסים. צריך להיות עם בסיס אמיתי כדי לא לקבל איזה שיגעון"

  כשנולד בנה הבכור, הסתיימו ימי הנדודים, ובני הזוג השתקעו בגואה שבהודו, שם גרו שש שנים וגידלו את הילדים עוז (14) ורון (12). "זאת הייתה תקופה של אושר רוחני ועושר כלכלי", מספרת רבינוביץ'. "היו לנו שלושה דונמים על החוף, והילדים גדלו שם. הגדול הלך לגן אנגלי עם ילדים מכל העולם. אני עבדתי בקריאה בקלפי טארוט ואירחתי המוני אנשים. היו לי שתי עוזרות. הדלקנו מדורות בלילה. היינו במקום מאוד שלם".

   

  למרות הכל, החליטו לחזור לארץ - "בעיקר בגלל הילדים, אבל גם כי התגעגעתי למשפחה שלי בארץ ולשפה העברית. הן חסרו לי מאוד". בארץ היא הוציאה את הספר "קלפי סודות", שנועד לקרב את הילדים לקלפי הטארוט. "הרעיון נולד כשהבן הגדול שלי היה בן שלוש, וראיתי שאם אני נותנת לו לבחור קלפים עם ציורים של מיקי מאוס בכל מיני מצבים - הוא משתף פעולה ובוחר קלף. בקלפים יש משהו סודי, וזה מעורר את הילדים להיכנס לשיח. ניסיתי את זה על ילדים מכל העולם; שמעתי מהם תובנות מדהימות והבנתי שעליתי על משהו".

   

  מאז שיצא הספר, ניסתה לשווק אותו בחו"ל, והשנה השיגה פריצה משמעותית. "כל השנים נסעתי לתערוכות ולירידי ספרים, ועד עכשיו לא קרה כלום. בסוף הכרתי ישראלית ממוצא רוסי ששלחה את הספר להוצאה של ספרי קלפים ברוסיה וגם המליצה עליי לחברה אמריקאית. פתאום הכל עלה על מסלול מהיר. הספר ייצא בהוצאה הרוסית עוד חודש, ועם האמריקאים יש לי חוזה חתום להפצה לעוד שנה, והם כבר ביקשו קלפים עם דמויות נוספות".

   

  הבנים עוז ורון בגואה. "היינו במקום מאוד שלם" (רפרודוקציה: יריב כץ)
   הבנים עוז ורון בגואה. "היינו במקום מאוד שלם"(רפרודוקציה: יריב כץ)
    

    

   קלפים ותהילים

    

   רבינוביץ' עזבה את הודו זה מכבר, אבל הודו לא עזבה אותה. היא גרה בלב תל אביב, אבל מחלונה נשקף נוף פתוח של צמרות עצים. הרעש מבית הספר שממול לא מפריע לה, והיא בעיקר שומעת את ציוץ הציפורים. בסלון שלה יש ספרים רבים על טארוט וחוכמת המזרח, אבל גם "שולחן ערוך" ו"ספר הזוהר". כל יום היא פותחת בקלפים – וקוראת תהילים. "עם כל מה שעברתי, אני מאוד קשורה ליהדות ומכבדת את הכוח שלה", היא אומרת.

    

   איך את משלבת הדרכה רוחנית עם יזמוּת ומשאים ומתנים עסקיים?

   "תמיד הייתי עם רגליים על הקרקע, וזה מה ששמר עליי. הדברים שהתנסיתי בהם, כמו טקסים שיש בהם כניסה לטראנס, או צמחים משני תודעה, יכולים להיות מסוכנים. פגשתי המון אנשים שאיבדו את הדרך, במיוחד במהלך טקסים. צריך להיות עם בסיס אמיתי כדי לא לקבל איזה שיגעון".

    

   את לא מתגעגעת לחיים שהיו לך במזרח?

   "אם זה היה תלוי בי, הייתי גם היום חיה בוואן ומסתובבת בכל העולם, אבל עכשיו אני כבר לא יכולה לעזוב הכל ולנסוע. בטיולים חייתי את הדמיון, ובארץ הכתיבה פרצה ממני. הבן הקטן שלנו, ישי, כבר נולד בארץ, שנה אחרי שחזרנו, אז הייתי שמחה לקחת אותו לחודשיים לאיזשהו מקום שאין בו יותר מדי מסכים".

    

   ______________________________________________________

    

   קנו כרטיס לכיוון אחד ומאז מטיילים במזרח. הקליקו על התמונה:

    

   "התארגנו לחיים של משפחה נודדת וניסינו להבין איך עושים את זה". הקליקו על התמונה (צילום: ניצן עיני)
   "התארגנו לחיים של משפחה נודדת וניסינו להבין איך עושים את זה". הקליקו על התמונה (צילום: ניצן עיני)

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד