בלוז לכחולת המדים: התגייסה למשטרה אחרי שבעלה השוטר נרצח

אביב קרודו נורה למוות ב-2002 בעת מילוי תפקידו והותיר אלמנה, רוזי, בת 24. מאז היא יצרה לעצמה זוגיות חדשה ונעשתה שוטרת כדי להמשיך את דרכו

רוזי קרודו, 39, קצינת משאבי אנוש באגף התנועה של המשטרה, בזוגיות ואם לשלושה, מתגוררת בחולון. "אני משוכנעת שאביב היה מאוד גאה בי" (צילום: יאיר שגיא)
רוזי קרודו, 39, קצינת משאבי אנוש באגף התנועה של המשטרה, בזוגיות ואם לשלושה, מתגוררת בחולון. "אני משוכנעת שאביב היה מאוד גאה בי" (צילום: יאיר שגיא)
עם הילדים (מימין): מיה, שירן וגיא. "מעולם לא העליתי על דעתי שיבוא יום שבו אהיה שוטרת" (צילום: יאיר שגיא)
עם הילדים (מימין): מיה, שירן וגיא. "מעולם לא העליתי על דעתי שיבוא יום שבו אהיה שוטרת" (צילום: יאיר שגיא)

"נולדתי בכרמיאל, ובגיל 11 עברתי עם המשפחה לבת ים. בבית הספר היסודי הכרתי את אביב קרודו. בהמשך למדנו באותו תיכון בכיתות מקבילות. כשסיימנו את התיכון, אביב התגייס למג"ב. יום אחד, אחרי תקופה שלא נפגשנו, ראיתי אותו ברחוב. הוא היה בסיור עם ניידת מג"ב, נעצר ואמר שלום. אחר כך התחלתי לקבל טלפונים ממנו, והפכנו לידידים קרובים. בהמשך, הקשר הפך לרומנטי. תמיד אמרתי שלא אצא עם מישהו שלמד איתי בבית הספר, אבל אביב כבש את ליבי.

 

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

עוד בערוץ אנשים:

 

 

 

"אחרי השחרור, כשהיינו בני 20, התחתנו. אביב החליט להגשים חלום ולהיות שוטר, ושובץ בסיור של תחנת לוד. אני למדתי הוראה ומתמטיקה במכללת לוינסקי. בתום השנה השנייה ללימודים נולדה בתנו הבכורה, שירן. גרנו בשכונת גני אביב בלוד, וההורים של אביב גרו בסמוך לנו. היינו מאושרים ורקמנו חלומות. 

 

"ב־3 במארס 2002 אביב יצא למשמרת לילה שגרתית. שירן הייתה בת שנה ועשרה חודשים, ואני הייתי בתחילת היריון שני. הסעתי אותו לתחנת המשטרה, נתתי לו נשיקה ונסעתי לאסוף את שירן, שהייתה אצל אמא שלו. השעה הייתה שבע בערב. הכנתי לי קפה ופטפטתי עם חמותי. באזור השעה תשע, כשכבר התכוונתי ללכת הביתה, נשמעה פתאום דפיקה בדלת. חמותי הציצה בעינית וראתה שוטרים. היא לא זיהתה אותם וחשבה שאולי אביב הגיע עם חבר, אבל בדלת עמדו קצינים בכירים. 

 

"אני מיד הבנתי. קמתי ושאלתי: 'איפה אביב? מה קרה לו?' והם אמרו לי מיד: 'אביב מת'. סירבתי לקבל את זה; חשבתי שאולי הוא נפצע בתאונה, אבל בהסבר שנתנו לי לא נותר מקום לספק. בתחנה התקבל דיווח על אדם רכוב על אופנוע, שמסתובב באחת השכונות בלוד ועליו נשק חם. אביב יצא מיד למקום. הוא איתר את הבחור, הורה לו להזדהות וביקש לערוך עליו חיפוש. כשהוא הפגין התנגדות, אביב החל לפתוח לו את המעיל, ואז אותו בחור שלף נשק וירה באביב מטווח אפס. הוא מת במקום. 

 

אביב קרודו ז"ל. "ביום אחד איבדתי הכל. החיים התהפכו" (צילום: אלבום פרטי)
  אביב קרודו ז"ל. "ביום אחד איבדתי הכל. החיים התהפכו"(צילום: אלבום פרטי)

   

  "הודעתי לכולם שאני מבקשת לראות את אביב. נסעתי עם השוטרים לאבו כביר, ושם נפרדתי ממנו. מאותו רגע החיים התהפכו. זה הרי משהו שלא נתפס. נשארתי אלמנה בת 24, אם לתינוקת ובהיריון. ביום אחד איבדתי הכל. בחצי השנה הראשונה לא תקשרתי או הגבתי לאנשים. עברתי להתגורר אצל הוריי ושקעתי בעצב. ילדתי את גיא – אביב חלם שייוולד לנו בן, דור ההמשך שלו. 

   

  "בסופו של דבר, הילדים הם אלה שגרמו לי לבחור בחיים. יום אחד התעוררתי ואמרתי לעצמי: או שאת קמה, יוצאת מהמיטה ומתפקדת, או שאת שוקעת בדיכאון. עזבתי את בית הוריי, ובמשטרה דאגו לי לעבודה בביקורת הגבולות בנתב"ג. עבדתי שם שנתיים, ואז החלטתי לעזוב. הציעו לי להתגייס לתפקידים אחרים, אבל אני העדפתי לפרושֹ כנפיים ומצאתי עבודה כמנהלת תיקי לקוחות בחברת ביטוח. 

   

  "את בן זוגי הכרתי שלוש שנים אחרי שאביב נרצח, כשקניתי דירה. הוא היה בעל הדירה שרכשתי, רווק ומבוגר ממני בעשר שנים. איש של נתינה אינסופית. כששמע את הסיפור שלי, הציע לי לצאת לבלות איתו ועם החבר'ה שלו. אחרי תקופה הפכנו לזוג. גם זו הייתה חלק מהבחירה לחזור לחיים – ההבנה שאביב לא היה רוצה לראות אותי לבד. עברנו לחיות יחד ונולדה לנו בת, מיה, היום בת תשע. 

   

  "לאורך כל השנים המשטרה הייתה שם עבורי ועבור הילדים. עבורנו המשטרה היא משפחה. לפני שמונה שנים פנה אליי אשר מלמד, הרב של מחוז מרכז, והציע לי משרה של רכזת משאבי אנוש במחוז. נעניתי בחיוב. בפעם הראשונה שלבשתי את המדים הכחולים, לבת הבכורה שלי היה קשה, אבל היא התמלאה גאווה. זה איפשר לה ולאחיה להרגיש קרובים לאבא, וגם לי. בהמשך יצאתי לקורס קצינים, והיום אני קצינת משאבי אנוש באגף התנועה. מעולם לא העליתי על דעתי שיבוא יום שבו אהיה שוטרת. אביב היה צוחק אם היה רואה אותי עם המדים: בעיניו הייתי ילדה מפונקת. אבל אני משוכנעת שהוא היה מאוד גאה בי. בעתיד הייתי רוצה להיות קצינת רווחה, כדי לתת כוח לנשים במצבים דומים לשלי.

   

  שורה תחתונה:

  "החיים חזקים מהכל".

   

  ___________________________________________________

   

  גם יונית ורבר התאלמנה בגיל צעיר ונכנסה לזוגיות נוספת. הקליקו על התמונה:

   

  "החיים מביאים עימם התנסויות שונות, ועדיין, יש לנו אפשרות לבחור לחיות בשמחה ובעוצמה". הקליקו על התמונה (צילום: עדי כהן סטודיו עדיגיטל)
  "החיים מביאים עימם התנסויות שונות, ועדיין, יש לנו אפשרות לבחור לחיות בשמחה ובעוצמה". הקליקו על התמונה (צילום: עדי כהן סטודיו עדיגיטל)

   

  מה הסיפור שלכם?

   

  אם גם לכם יש חוויה מיוחדת שעברתם, אירוע שאתם מתים לשתף בו אחרים, או משהו אישי ששמרתם בבטן ועכשיו אתם מוכנים לספר עליו - צלצלו אלינו ל: 03-6386951 או שלחו מייל: sipur@laisha.co.il

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד