ערוץ החיים הטובים: היהלומן הצעיר פתח בלוג וידאו של טיולים בחו"ל

"הרבה אנשים אומרים לי: 'למה אתה צריך את זה? אבא שלך עשיר'", מספר רועי קאשי, שהחליט לשלב בין עסק היהלומים המשפחתי לפרויקט חדש, לא פחות נוצץ

קרן אמר שחף

|

16.02.17 | 00:06

מבחר קטעים מהסרטונים של רועי קאשי. "אנשים יכולים לחשוב שאני נהנתן, אבל למעשה אני אדם מאוד רציני"
 רועי קאשי. "כשיוצרים סרט, יש צוות שלם, אבל אני צריך להיות הכל: אני המפיק, השחקן והבמאי" (צילום: יריב כץ)
רועי קאשי. "כשיוצרים סרט, יש צוות שלם, אבל אני צריך להיות הכל: אני המפיק, השחקן והבמאי" (צילום: יריב כץ)
קאשי למרגלות בורסת היהלומים ברמת גן. "כבר כילד הייתי מסתובב כאן ולומד את התחום. ראיתי איך ההורים שלי עובדים קשה" (צילום: יריב כץ)
קאשי למרגלות בורסת היהלומים ברמת גן. "כבר כילד הייתי מסתובב כאן ולומד את התחום. ראיתי איך ההורים שלי עובדים קשה" (צילום: יריב כץ)

כמי שנולד למשפחת יהלומנים, רועי קאשי (35) יכול היה להצטרף לעסק המשפחתי וליהנות מרווחה כלכלית בלי להתאמץ יותר מדי. כל הסימנים העידו שזה בדיוק מה שעומד לקרות: בגיל 12 הוא מכר יהלום בפעם הראשונה, ועד גיל 30 כבר היה שמו מוכר בתעשייה, גם בשל האפליקציות שפיתח לעוסקים בתחום. ולמרות זאת, הוא בוחר עכשיו לפנות לדרך חדשה ומאוד שונה מהמסורת המשפחתית: קאשי הוא ולוגר; כלומר, בעל ולוג – בלוג וידאו שבו הוא מתאר את מסעותיו ברחבי העולם. "הרבה אנשים אומרים לי: 'למה אתה צריך את כל זה? אבא שלך עשיר'", הוא אומר. "אבל אני צריך להגיע לדברים בכוחות עצמי".

 

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

עוד בערוץ אנשים:

 

 

 

את הוולוג פתח קאשי רק לפני כשנה, אבל הוא כבר שם לו למטרה להפוך אותו לקריירה. הרעיון נולד, לדבריו, בעקבות נסיעותיו התכופות. "במסגרת עסק אבני החן שלי אני נמצא בחו"ל כ-300 ימים בשנה", מספר קאשי. "אני מגיע להרבה מקומות - מכפרים נידחים בבורמה ומכרות באפריקה ועד לערים הכי גדולות. חברים שטסים לחו"ל תמיד מתקשרים אליי לבקש עצות ולשאול מה כדאי לראות, והם גם דחפו אותי לפתוח ערוץ יוטיוב ולצלם סרטונים בנושא טיולים. אני אוהב לטייל, אבל משעמם לנסוע כל הזמן לאותם מקומות, אז צילום הסרטונים מהווה עוד אתגר בשבילי. כרגע אני מתפרנס מהעסק, אבל התקווה שלי היא שבקרוב הוולוג יהיה עבודה במשרה מלאה".

 

צפו בסרטון הראשון שהוא צילם בחו"ל עבור הוולוג - המקדש הלבן, תאילנד:

 

 

פרס לצופה: יהלום בשווי 2,000 דולר

 

רועי קאשי הוא דור שלישי למשפחה תל-אביבית העוסקת בתכשיטים וביהלומים: סבתו החלה לעסוק בכך זמן קצר אחרי שעלתה לארץ מאיראן; אביו מוטי הוא בעל חברה לליטוש יהלומים ולעיצוב תכשיטים; ושני אחיו הצעירים, אביעד (30) ומני (25), עובדים אצלו.

 

"גם אני תמיד הייתי חלק מהעסק", אומר קאשי. "כבר כילד הייתי מסתובב אחרי הלימודים בבורסת היהלומים ברמת גן ולומד את התחום. ראיתי איך ההורים שלי עובדים קשה כדי להגיע להישגים, ולמדתי להעריך את מוסר העבודה שלהם. הם מהווים דוגמה בשבילי. בזכותם למדתי שצריך לעבוד קשה כדי להשיג מה שרוצים".

 

בצבא שירת כתוכניתן, ואחרי השחרור התקבל לאוניברסיטת סטנפורד שבארצות הברית, שם למד לשני תארים ראשונים – האחד בכלכלה, האחר בהנדסה, תעשייה וניהול. "רציתי משהו שונה. חיפשתי אתגר וריגוש וגם רציתי ללמוד במקום יוקרתי ורציני. עבדתי קשה כדי להתקבל; זה לא בא בקלות, אבל אני פייטר, אז הצלחתי. השלמתי שני תארים תוך ארבע שנים. זה היה מטורף".

 

"אני נמצא בחו"ל כ-300 ימים בשנה. כרגע הבית שלי זה המטוס. לפעמים חסר לי משהו קבוע, אבל התרגלתי. אני יודע שלא אוכל להמשיך בזה לתמיד, אז אני מנסה ליהנות ממה שיש ולהוציא מזה את המיטב"

אחרי שסיים את לימודיו, לפני כחמש שנים, הוא טס לטייל בתאילנד ובבורמה וגילה שם את שוק אבני החן. "ראיתי שיש שם הרבה הזדמנויות. כשקניתי בבורמה אבני חן בפעם הראשונה, לא ידעתי על זה כלום. אחר כך הבנתי שיש לזה עתיד, נשארתי שם והקמתי עסק לליטוש יהלומים ואבני חן ולייצור תכשיטים". מרכז העסק נמצא בבנגקוק, ומשם הוא טס ברחבי העולם. "כרגע הבית שלי זה המטוס", הוא אומר בחיוך. "לפעמים חסר לי משהו קבוע, אבל התרגלתי. אני יודע שלא אוכל להמשיך בזה לתמיד, אז אני מנסה ליהנות ממה שיש ולהוציא מזה את המיטב".

 

והמיטב שלו לגמרי לא רע: בערוץ היוטיוב שלו, Native Explorer, אפשר לראות אותו מטייל בערים היפות בעולם, חוגג במסיבות רחוב, מבקר במלונות יוקרה, משווה בין טיסות במחלקת עסקים ובמחלקת תיירים. קאשי מודע לרושם שהסרטונים שלו יכולים ליצור, ומדגיש כי סגנון החיים מעורר הקנאה שהוא מציג מלווה בהרבה עבודה קשה. "אנשים יכולים לחשוב שאני נהנתן, אבל למעשה אני אדם מאוד רציני. אני מפרנס את עצמי, וסגנון החיים הזה ממומן רק על ידי".

 

לאחרונה הוא מימן טבעת יהלום ששווה כ-2,000 דולר ושנועדה לקדם את הערוץ שלו. קאשי העניק אותה כפרס לאחת ממנויות הערוץ, שהייתה בין 1,000 הראשונים שנרשמו אליו, ושתגובתה לסרטון שבו הוכרז על הפרס הייתה המשכנעת ביותר בעיניו. "במסגרת התחרות קבעתי מספר יעדים לערוץ – 1,000 נרשמים, עשרת אלפים נרשמים, 20 אלף וכו'. לפני שבועיים נתתי את היהלום הראשון. אמשיך לתת יהלומים בכל אחד מהיעדים הבאים".

 

אבל שלא תהיה טעות: קאשי לא מתעניין רק בכסף ובחיים טובים. יש לו גם עמדות פוליטיות נחרצות, ואחת משאיפותיו היא להשתלב בעתיד בפוליטיקה הישראלית. "אחד הסרטונים הכי מצליחים שהעליתי לערוץ עסק בפוליטיקה, ביחס של אובמה לטראמפ", הוא מספר. "אני חבר ליכוד מגיל 14, ותמיד הרגשתי במיעוט מבחינת העמדות הפוליטיות שלי: זה התחיל בבית הספר בתל אביב ונמשך עד לאוניברסיטה באמריקה, שם הייתי מעורב בהסברה למען ישראל. אחרי שטראמפ נבחר, פרסמתי סרטון שבו בירכתי אותו, והיו אנשים שלקחו את זה קשה והחליטו להסיר אותי מרשימת החברים שלהם בפייסבוק".

 

צפו בסרטון:

 

 

לא בזבזתי זמן

 

בנוסף לעסק ולוולוג שהוא מנהל, קאשי גם מפתח אפליקציות. "יש לי כרגע חמש. אחת מהן מיועדת לתעשיית היהלומים, והמון יהלומנים משתמשים בה באופן יומיומי". את ריבוי עיסוקיו הוא מסביר בקושי לשבת בלי מעש: "אני חייב כל הזמן לעשות משהו, ליצור ולאתגר את עצמי. אני רוצה להרגיש שאני תורם משהו לעולם".

 

מה עם מערכות יחסים? זה אפשרי בכלל באורח החיים הנוכחי שלך?

"זה מאוד קשה, כמעט בלתי אפשרי, אבל אני מאמין שהאהבה תגיע בסופו של דבר. אני מחכה לה".

 

מה הדבר שאתה הכי אוהב בעבודה כוולוגר?

"תחושת הסיפוק וההרגשה שלא בזבזתי זמן. אני גם אוהב את היצירה שבזה, את החשיבה היצירתית. תמיד אהבתי לצלם: כבר כילד הייתי עושה דברים משוגעים כדי לצלם תמונות מיוחדות. עליתי פעם לגג של מגדל בבנייה ועמדתי בקצה בלי מעקה כדי לצלם את נתיבי איילון. הוולוג הוא גם מאתגר, כי עושים הכל לבד. כשיוצרים סרט, יש צוות שלם, אבל אני צריך להיות הכל: אני המפיק, השחקן והבמאי. המטרה העיקרית שלי בחיים עכשיו היא לקדם את הערוץ. זה מעל הכל, גם מעל לעשות כסף. אני נותן לזה את כל הנשמה ורוצה שזה יצליח".

 

______________________________________________________

 

אולי גם היא יכולה לפתוח ערוץ דומה? הקליקו על התמונה:

 

"סגרתי את המשרד וחיפשתי דרך חדשה". הקליקו על התמונה (צילום: מתוך האלבום הפרטי)
"סגרתי את המשרד וחיפשתי דרך חדשה". הקליקו על התמונה (צילום: מתוך האלבום הפרטי)

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד