"גם אם אני מצטלם לג'ון ורוואטוס, לאמא שלי חשוב לראות אותי בגולף"

לאו נסים גדל בראשל"צ כנער שמנמן שלא דמיין שיהיה דוגמן. אחרי שהשיל 25 ק"ג התגלה הפוטנציאל, והיום הוא כובש את אמריקה, אבל חולם להיות מפורסם בישראל

איתי יעקב

|

15.02.17 | 09:00

"הלוואי והייתי יכול לחיות במרכז תל אביב ולנהל את הקריירה שלי כאן, אבל השיקול הכלכלי הכריע אותי". לאו נסים בקטלוג אביב-קיץ 2017 של ג'ון ורוואטוס
"הלוואי והייתי יכול לחיות במרכז תל אביב ולנהל את הקריירה שלי כאן, אבל השיקול הכלכלי הכריע אותי". לאו נסים בקטלוג אביב-קיץ 2017 של ג'ון ורוואטוס
"היום להיות ילד במשפחה חד הורית זה נורמה, אבל לפני 20 שנה זה היה שונה"
"היום להיות ילד במשפחה חד הורית זה נורמה, אבל לפני 20 שנה זה היה שונה"
"אני לא יכול להגיד לך שחלמתי להיות דוגמן, זאת לא היתה השאיפה שלי, אבל אני שמח שזה קרה"
"אני לא יכול להגיד לך שחלמתי להיות דוגמן, זאת לא היתה השאיפה שלי, אבל אני שמח שזה קרה"

אין סיכוי שתזהו אותו ברחוב, בטח לא בשמו, אבל לאונרדו (לאו) נסים הוא מהדוגמנים הישראלים העסוקים מעבר לים. מבסיסו שבמיאמי, הוא חולש על השוק האמריקאי והלטיני, בזכות השיער הבהיר והעיניים הכחולות, והשילוב הגנטי של אמא קולומביאנית ואבא ארגנטינאי. בימים אלו הוא מככב בקטלוג אביב-קיץ 2017 של המעצב האמריקאי ג'ון ורוואטוס, ובקרוב יככב בקמפיין בגדי ים חדש של H&M. ברזומה שלו קמפיינים ללקוחות אמריקאים ידועים פחות בישראל, כמו רשת התיקים Backpacks והבושם של חברת פוליס הבינלאומית. האחרון אף סייע לו, לדבריו, לרכוש את הדירה הראשונה שלו בבאר יעקב, לא הרחק מבית אמו בראשון לציון.

 

"דוגמנית ברמה שלי תרוויח יותר ממני, ויש פחות קמפיינים לגברים"
  "דוגמנית ברמה שלי תרוויח יותר ממני, ויש פחות קמפיינים לגברים"

   

  בישראל, לעומת זאת, נסים לא הצליח לפרוץ ולהפוך לעומר דרור או אנחל בונני. מלבד קמפיינים לסליו לפני שלוש שנים ולגולף בחורף האחרון, כמעט לא עבד כאן, כך שגם אנשי התעשייה המקומית יתקשו לזהות אותו בשמו. סטייליסט בכיר בישראל שעבד איתו בעבר מסביר כי המראה שלו פחות רלוונטי לשוק המקומי, שלדבריו, "מחפש מראה גברי ופחות מלוקק כמו שלו".

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  נסים, לעומת זאת, היה שמח לקבל הכרה מקומית. "הלוואי והייתי יכול לחיות במרכז תל אביב ולנהל את הקריירה שלי כאן, אבל השיקול הכלכלי הכריע אותי", הוא אומר. "מה שאתה עושה במיאמי בצילומים לחנות אונליין, זה הכסף שתקבל בארץ ל-20 שלטי חוצות".

   

  "מה שאתה עושה במיאמי בצילומים לחנות אונליין, זה הכסף שתקבל בארץ ל-20 שלטי חוצות". בקולקציית החורף של גולף (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
   "מה שאתה עושה במיאמי בצילומים לחנות אונליין, זה הכסף שתקבל בארץ ל-20 שלטי חוצות". בקולקציית החורף של גולף(צילום: גיא כושי ויריב פיין)

    

   מדי פעם אתה כן עושה עבודות בישראל.

   "אני עושה את זה בשביל אמא שלי. אני יכול להצטלם לג'ון ורוואטוס או לפוליס, אבל לאמא שלי עדיין חשוב לראות אותי בקמפיין לגולף, כי זה מה שהיא מכירה. זה יעשה לה טוב בסוף היום, לראות את הבן שלה בעיתון ובשלטי חוצות. אם יבקשו ממני לבחור בין דולצ'ה & גבאנה לפוקס, אבחר באחרון, כי יש לי יותר בגדים של פוקס בארון".

   "אבא שלי לא ראוי שאדבר עליו. אני לא בקשר איתו מאז שנולדתי, והוא לימד אותי בהפוך על הפוך שעליי להיות האבא הכי טוב בעתיד. הוא לא חסר לי, כי הוא מעולם לא היה שם"

    

   זה לא נשמע כמו טיעון מקצועי, קמפיין של דולצ'ה & גבאנה זה הרבה יותר פרסטיז' וכסף.

   "לא חסר לי כסף, באמת. ואל תחיה באשליה שאקבל בדולצ'ה מאה אלף דולר לקמפיין".

    

   כי גברים בדוגמנות מופלים לרעה ביחס לנשים, ומקבלים שכר נמוך יחסית?

   "נכון, דוגמנית ברמה שלי תרוויח יותר ממני, ויש פחות קמפיינים לגברים. ההיקף וסוג העבודה שונים. גברים לא יכולים לעשות ספורטס אילוסטרייטד, למשל".

    

   "אני לא מכיר דוגמנים שרצו להישאר דוגמנים, ולא להפוך לשחקנים". בקמפיין לפוליס
    "אני לא מכיר דוגמנים שרצו להישאר דוגמנים, ולא להפוך לשחקנים". בקמפיין לפוליס

     

    נסים, 30, נולד וגדל בראשון לציון. הוריו נפרדו כשהיה בן שמונה חודשים, ובגיל שלוש עזב את הארץ לקולומביה ומשם לארגנטינה, יחד עם אמו ואחותו הגדולה גבריאלה, כיום אשת יחסי ציבור בתחום האופנה. כשמלאו לו שש חזרו השלושה לארץ, והשתקעו בדירה קטנה בראשון לציון. הקשר עם אביו נותק. "אבא שלי לא ראוי שאדבר עליו. אני לא בקשר איתו מאז שנולדתי, והוא לימד אותי בהפוך על הפוך שעליי להיות האבא הכי טוב בעתיד. הוא לא חסר לי, כי הוא מעולם לא היה שם. אמא שלי היתה בשבילי אבא ואמא, כך שגם לא חסרה לי דמות אב, כי לא היה לי למה להשוות. מי שהפסיד זה הוא. את המשפחה הזאת הוא הפסיד בטוח".

     

    לא הרגשת שונה כילד במשפחה חד הורית?

    "היום להיות ילד במשפחה חד הורית זה נורמה, אבל לפני 20 שנה זה היה שונה. אני זוכר שהיה יום הורים כזה, של אבא ובן, ורק לי לא היה אבא שבא איתי".

     

    "לא הייתי בעמדת נחיתות והאוכל לא היה מגננה. בסך הכול אהבתי לאכול, עד שאמא שלי אמרה לי, לא חבל? יש לך פנים יפות"
     "לא הייתי בעמדת נחיתות והאוכל לא היה מגננה. בסך הכול אהבתי לאכול, עד שאמא שלי אמרה לי, לא חבל? יש לך פנים יפות"

      

     נסים לא "נולד" עם מראה של דוגמן. כנער מתבגר בראשון לציון היה שמנמן, ובגיל 16 שקל 92 ק"ג וגובהו היה 1.85 מ'. "לא הייתי בעמדת נחיתות והאוכל לא היה מגננה", הוא אומר. "בסך הכול אהבתי לאכול, עד שאמא שלי אמרה לי, לא חבל? יש לך פנים יפות". בחופשת הקיץ לפני כיתה י"א הוא החליט שאכן חבל, פצח בדיאטה והשיל ממשקלו 25 ק"ג.

     "יש לא מעט הטרדות מיניות בעולם הדוגמנות, גם כלפי גברים. היו מקרים שצלמים וסטייליסטים עברו את הגבול, אבל התמודדתי עם זה בכך שקמתי והלכתי. לפעמים אתה חושב, אם אתן לו לגעת בי יותר, או לזרום טיפה, אז העבודה תהיה שלי, אבל זה לא עובד ככה וזה לא משתלם"

      

     את צעדיו הראשונים בדוגמנות הוא עשה רק מאוחר יותר, אחרי שסיים שירות צבאי בנ"מ. תחילה עבד בישראל ובגרמניה, ובהמשך עבר לגור במילאנו והמבורג. בשנתיים האחרונות הוא חי במיאמי, וחתום בסוכנויות NEXT הבינלאומית ויולי המקומית.

      

     הצילומים האחרונים לג'ון ורוואטוס, שהתקיימו בנובמבר האחרון במיאמי, הם הישג משמעותי עבורו. ורוואטוס, 54, הוא ממעצבי הגברים הבולטים בארצות הברית ובעולם, שהשיק את המותג הנושא את שמו בסוף 1999, לאחר קריירה ארוכה שהחלה בקו הגברים של ראלף לורן בשנות ה-80, והמשיכה אצל המתחרה קלווין קליין בשנות ה-90.

      

     בשיחות איתו מקפיד נסים לעדכן שהוא לא חי "חיים של דוגמן", הגדרה שהוא מציין בבוז, ומוסיף שוב ושוב כי הוא לא עושה סמים, מעשן, שותה אלכוהול, או מזיין כל לילה. "יש לא מעט הטרדות מיניות בעולם הדוגמנות, גם כלפי גברים", הוא אומר ומציף את האמת מאחורי סטיגמת הדוגמן במיאמי. "היו מקרים שצלמים וסטייליסטים עברו את הגבול, אבל התמודדתי עם זה בכך שקמתי והלכתי. לפעמים אתה חושב, אם אתן לו לגעת בי יותר, או לזרום טיפה, אז העבודה תהיה שלי, אבל זה לא עובד ככה וזה לא משתלם. אני שלם עם עצמי, ועד היום לא עשיתי דברים שלא רציתי, כמו עירום".

      

     "אם יבקשו ממני לבחור בין דולצ'ה & גבאנה לפוקס, אבחר באחרון, כי יש לי יותר בגדים של פוקס בארון"
      "אם יבקשו ממני לבחור בין דולצ'ה & גבאנה לפוקס, אבחר באחרון, כי יש לי יותר בגדים של פוקס בארון"

       

      כחלק מתהליך ההשלמה העצמית, בימים אלה עובד נסים גם על יכולות המשחק שלו. לדבריו, הוא לוקח שיעורי משחק וחולם על קריירה בטלנובלות דרום אמריקאיות. "אני לא מכיר דוגמנים שרצו להישאר דוגמנים, ולא להפוך לשחקנים", הוא אומר בביטחון. "אני מאמין שיש לי יכולת להצליח במשחק, ואין לי רגשי נחיתות כמי שמגיע מדוגמנות. אם מחר אחליט שאני אהיה הכוכב הכי גדול בעולם - אני אהיה. גם גל גדות התחילה מדוגמנות, והקריירה שלה בדוגמנות לא היתה מצליחה משלי".

       

      לא לגמרי ברורה לי ההשוואה בינך לבין גל גדות, מלבד ההתחלה בדוגמנות.

      "אני בטוח שהפריצה הגדולה שלי תגיע. לצערי, כדי להתפרסם היום בישראל צריך לעשות ריאליטי, ואני לא אלך לאח הגדול או להישרדות. אני לא אומר לך שלא אעשה אף פעם, אבל אני לא מוצא ריאליטי שיכול להעצים את האישיות שלי".

       

      אנשים לא הולכים לריאליטי להעצים את האישיות - הם הולכים כדי להתפרסם.

      "וכמה מהם הפכו למפורסמים? אם אין לך מה למכור חוץ מפרצוף יפה, עדיף להישאר בדוגמנות. אני לא יכול להגיד לך שחלמתי להיות דוגמן, זאת לא היתה השאיפה שלי, אבל אני שמח שזה קרה".

       

      זה נשמע כאילו אתה מתבייש בזה.

      "אני לא מתבייש בזה, אבל זה תמיד מוביל לשאלה נוספת: אז מה עוד אתה עושה? כי זה נחשב לא רציני בעיני אנשים".

      ______________________________________________________

       

      ולמה חשוב למירי בוהדנה לשמור על התדמית העממית? 

      "בגלל שאני חיה עם גבר אמיד, חושבים שאני דיווה". לחצו על התמונה לראיון המלא (צילום: שי יחזקאל)
      "בגלל שאני חיה עם גבר אמיד, חושבים שאני דיווה". לחצו על התמונה לראיון המלא (צילום: שי יחזקאל)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד