עשו אופנה, לא מלחמה: המסלול הניו יורקי מציג חזון לאמריקה אחרת

מהדוגמניות ועד השירים, מבנדנות לבנות ועד כומתות צבעוניות – בזמן שטיפאני טראמפ תופסת מקום בשורה הראשונה, מעצבי האופנה קוראים לאחדות ורבגוניות

איתי יעקב

|

12.02.17 | 12:09

עמדה ברורה מול שנאת זרים. התצוגה של ניקולס קיי (צילום: Gettyimages)
עמדה ברורה מול שנאת זרים. התצוגה של ניקולס קיי (צילום: Gettyimages)
בשורה הראשונה בתצוגה של המעצבת ממוצא סיני טאוריי וונג: טיפאני טראמפ (באמצע) ואמה מרלה מייפלס (צילום: Gettyimages)
בשורה הראשונה בתצוגה של המעצבת ממוצא סיני טאוריי וונג: טיפאני טראמפ (באמצע) ואמה מרלה מייפלס (צילום: Gettyimages)

סוף השבוע האחרון בניו יורק עמד בסימן אחדות ורבגוניות, כשמעצבי האופנה בעיר הציגו מיום חמישי את קולקציות סתיו-חורף 2017-18. זו אומנם רק תחילתו של שבוע האופנה הניו יורקי, אך כבר ניכר כי מעצבים רבים בחרו להפגין עמדה ברורה מול שנאת זרים ומול הפילוג בעם שמוביל נשיא ארצות הברית החדש דונלד טראמפ. מספיק היה להציץ בהזמנה לתצוגת הביכורים של ראף סימונס בבית האופנה קלווין קליין, שנפתחה במילים: אחדות, הכלה, תקווה וקבלה, וסימלה את סדר היום של המותג הכה-אמריקאי.

 

עוד בערוץ האופנה

 

סמל של אמריקה החדשה, לפחות כפי שהדמוקרטים חולמים עליה. התצוגה של ראף סימונס לקלווין קליין (צילום: Gettyimages)
  סמל של אמריקה החדשה, לפחות כפי שהדמוקרטים חולמים עליה. התצוגה של ראף סימונס לקלווין קליין(צילום: Gettyimages)

   

  תצוגת האופנה של סימונס, שנערכה ביום שישי בבוקר, הפכה לסמל של אמריקה החדשה – לפחות כפי שהדמוקרטים חולמים עליה. על המסלול ניתן היה לזהות ציטוטים מהתלבושות האקסטרווגנטיות של אלביס, התייחסות לאנדי וורהול (שהתקשרה גם לקמפיין האמנותי של בית האופנה שפורסם בשבוע שעבר) וחולצות בוקרים לנשים ולגברים. את התצוגה פתחה דוגמנית לבושה בחולצת גולף לבנה שמעליה חולצת בוקרים בצבע ג'ינס ומכנסיים אדומים – מראה שניתן למצוא בו את צבעי הדגל האמריקאי. תמונת הסיום שבה צעדו כל הדוגמנים על רקע השיר This is not America של דיוויד בואי, היתה מנקודות השיא של התצוגה.

   

   

  הקריאה לאחדות לא הסתכמה רק בקולקציה שהוצגה על המסלול. לטובת התצוגה חבר המותג ליומון האופנה הדיגיטלי Business of Fashion ליצירת בנדנה לבנה שחולקה לכל המוזמנים בשבוע האופנה. ב-BoF ביקשו מהקהל להתקשט בבנדנה, להצטלם ולתייג ברשתות החברתיות תחת ההאשאג tiedtogether#. הבנדנה היא אביזר אופנה אמריקאי מובהק, וצבעה הלבן מרמז למהפכה הפמיניסטית בארצות הברית.

   

  A photo posted by THAKOON (@thakoonny) on

   

  נכון לעכשיו ההיענות לבקשה נמצאת בנסיקה, עם הדוגמניות ג'יג'י ובלה חדיד שקשרו אותה על ידיהן בתצוגה של טומי הילפיגר בלוס אנג'לס ביום רביעי, ידוענים כמו זאין מאליק ונעמי האריס, והמעצב ת'אקון פניצ'גול. אלמנט דומה כיכב גם בתצוגת האופנה של המעצב כריסטיאן קוואן, שיצר חולצה עשויה בנדנה לבנה. באותה עת ישבה טיפאני טראמפ, בתו של נשיא ארצות הברית, בתצוגה של המעצבת ממוצא סיני טאוריי וונג, לבושה שמלה לבנה מעוטרת תחרה ומלווה באמה מרלה מייפלס.

   

  דוגמניות בכומתות צבעוניות, שהזכירו את הכומתות שחבשו פעילי תנועת הפנתרים השחורים בארצות הברית בשנות ה-60. ניקולס קיי (צילום: Gettyimages)
   דוגמניות בכומתות צבעוניות, שהזכירו את הכומתות שחבשו פעילי תנועת הפנתרים השחורים בארצות הברית בשנות ה-60. ניקולס קיי(צילום: Gettyimages)

    

   התייחסות נוספת לרבגוניות האמריקאית, זו שמתנגדת לטראמפ ולסולם הערכים שלו, נצפתה בתצוגה של המותג Nicolas K של המעצב ניקולס קונץ, ששלח אל המסלול דוגמניות שחורות ולבנות בכומתות צבעוניות, שהזכירו את הכומתות שחבשו פעילי תנועת הפנתרים השחורים בארצות הברית בשנות ה-60. תצוגה אחרת שהציגה חזון מורכב יותר של אמריקה היתה זו של המותג Chromat, שבה השתתפו דוגמניות שחורות ולבנות, דוגמניות פלאס סייז וטרנסג'נדריות.

    

   "אני חושב שהאקלים הנוכחי בארצות הברית יפיק הרבה יצירתיות בעתיד". הקולקציה של ת'אקון (צילום: Gettyimages)
    "אני חושב שהאקלים הנוכחי בארצות הברית יפיק הרבה יצירתיות בעתיד". הקולקציה של ת'אקון(צילום: Gettyimages)

     

     

    ההתגייסות של המעצבים המשיכה גם בלוס אנג'לס, שם נערכו כמה תצוגות במקביל. מעצבת האופנה רבקה מינקוף בחרה לטפטף את מסריה לקהל באמצעות הפסקול: התצוגה נפתחה עם השיר Throw your Guns של ווילד בל, והסתיימה בקבוצת זמרות לבושות שחור ששרו את השיר Quiet, שהפך להמנון הלא רשמי של צעדת הנשים בוושינגטון בחודש שעבר. "אופנה אינה מנותקת ממה שקורה בתרבות", אמר לרשת cnbc המעצב ת'אקון פניצ'גול, "אנחנו מציגים את זה בדרכים מסוימות, ואני חושב שהאקלים הנוכחי בארצות הברית יפיק הרבה יצירתיות בעתיד".

    ______________________________________________________

     

    ואיזה סודות מסתתרים מאחורי השער של מגזין ווג? 

    לחצו על התמונה כדי לגלות
    לחצו על התמונה כדי לגלות

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד