הרזון של ג'יג'י והבטן של אשלי: הסודות מאחורי השער של ווג

המגזין האמריקאי המשפיע מפרסם גיליון "העצמה" עם דוגמניות בשלל גוונים וגדלים, אך בירידה לפרטים נחשפת תמונה של שנאת נשים. מה מסתירים מכם בצילום השער?

איתי יעקב

|

09.02.17 | 12:32

צפו בג'יג'י חדיד על המסלול בתצוגה של טומי הילפיגר
באדיבות: טומי הילפיגר
מככבות יחד על השער החדש של ווג: אשלי גרהאם (מימין) וג'יג'י חדיד (צילום: Gettyimages)
מככבות יחד על השער החדש של ווג: אשלי גרהאם (מימין) וג'יג'י חדיד (צילום: Gettyimages)
לאן נעלמו הקימורים? ג'יג'י חדיד בתצוגה של טומי הילפיגר (צילום: Gettyimages)
לאן נעלמו הקימורים? ג'יג'י חדיד בתצוגה של טומי הילפיגר (צילום: Gettyimages)

תחת הכותרת המעצימה Women Rule! Fashion Fearless Females, איגד מגזין ווג שבע דוגמניות ידועות על שער גיליון מרץ 2017 שפורסם אמש. על רקע חוף ים פסטורלי בחרו בווג להפגין יופי רב-גוני, בכל המידות ובכל הצבעים, כשלצד האמריקאיות ג'יג'י חדיד וקנדל ג'נר, הוצבו באותה שורה הדוגמנית ההולנדית ממוצא מצרי אימן המאם, הבריטית השחורה למחצה אדווה אבואה, ודוגמנית הפלאס סייז אשלי גרהאם, בהופעה ראשונה על שער הווג האמריקאי. עד כאן העולם נראה מושלם, כאילו ארצות הברית לא נשלטת על ידי שוביניסט גזען. אלא שממש אותו שער ששם לו את ההעצמה הנשית כמטרה, הפך להיות השער שחושף את שנאת הנשים המתקיימת בתעשיית האופנה עצמה.

 

 

המוסר הכפול של ווג בולט במיוחד במקרה של אשלי גרהאם, הנציגה הבלתי נבחרת של נשות המידות הגדולות בצילום, שהמגזין עשה הכול כדי לטשטש את נוכחותה וממדיה: מבין כל הדוגמניות גרהאם היא היחידה שמסתירה את הירך בעזרת היד, בעוד שעל מנת לכסות את הבטן שלה, נראה כי היד של ג'יג'י חדיד הוארכה בפוטושופ בצורה אבסורדית ומגוחכת.

 

עוד בערוץ האופנה

 

"האם אני רוצה להיות רזה יותר? בעבר רציתי, היום אני חושבת שירידה במשקל פירושה חוסר נאמנות לעצמי". אשלי גרהאם (צילום: Gettyimages)
  "האם אני רוצה להיות רזה יותר? בעבר רציתי, היום אני חושבת שירידה במשקל פירושה חוסר נאמנות לעצמי". אשלי גרהאם(צילום: Gettyimages)

   

  גרהאם בת ה-28 היא למודת עלבונות מתעשיית האופנה. רק לפני חודשיים סיפרה עורכת ווג בריטניה הפורשת אלכסנדרה שולמן, כי מותגי אופנה רבים סירבו להלביש את גרהאם, נערת השער של המגזין בגיליון ינואר 2017, למעט חברת האופנה האמריקאית קואוץ'. "מוזר בעיניי שבזמן ששאר העולם נואש לאופנה שמרחיבה את ההגדרות של גבולות היופי, חלק מבתי האופנה הכי מפורסמים דווקא הולכים בכיוון ההפוך", אמרה שולמן בשיחה עם הדיילי מייל הבריטי, ואילו גרהאם, מידה 42 גאה, הוסיפה: "האם אני רוצה להיות רזה יותר? בעבר רציתי, היום אני חושבת שירידה במשקל פירושה חוסר נאמנות לעצמי". את התגובות ברשת לשער הנוכחי של הווג סיכמה גרהאם בחשבון האינסטגרם שלה: "בחרתי להצטלם כך. אף אחד לא אמר לי כיצד להצטלם".

   

  רזון קיצוני במיוחד. ג'יג'י ובלה חדיד מאחורי הקלעים בתצוגה של טומי הילפיגר (צילום: Gettyimages)
   רזון קיצוני במיוחד. ג'יג'י ובלה חדיד מאחורי הקלעים בתצוגה של טומי הילפיגר(צילום: Gettyimages)

    

   אלא שהצביעות האמיתית של ווג בשער הזה מתגלה דווקא במה שנסתר מהעין בתמונה המשותפת, ונחשף אמש על מסלול תצוגת האופנה של טומי הילפיגר בלוס אנג'לס, שאותה פתחה הנסיכה ג'יג'י חדיד ברזון מפתיע וקיצוני במיוחד, בטח על רקע השנה החולפת, בה התפוצצה פרשת המלהקת של הילפיגר, שכמעט ופסלה את חדיד מתצוגת האופנה של המעצב לפני כשנתיים, בטענה כי היא מלאה מכדי לעלות על מסלול. הפתרון שנמצא לבסוף בתצוגת סתיו-חורף 2015 היה לכסות את חדיד במעיל פונצ'ו ענק בצבע אדום. "היא לא היתה גבוהה ורזה כמו שאר הדוגמניות", הודתה המלהקת בראיון, וחדיד הגיבה לנושא בראיון אחר: "זה לא ממש משנה מה המלהקת או הסטייליסטית של אותה עונה חשבה עליי, או במה היא החליטה להלביש אותי. טומי הילפיגר רצה אותי בתצוגה הזאת, והוא אוהב את הקימורים שלי".

    

   המלהקת טענה שהיא מלאה מדי בשביל המסלול. חדיד מכוסה בתצוגה לפני שנתיים (צילום: Gettyimages)
    המלהקת טענה שהיא מלאה מדי בשביל המסלול. חדיד מכוסה בתצוגה לפני שנתיים(צילום: Gettyimages)

     

    אז לאן נעלמו הקימורים? גם אנחנו שואלים. אם להאמין לאחיות ג'יג'י ובלה חדיד, הסיבה נעוצה במחלה הכרונית ליים, שממנה הן סובלות (וגם שאר הדוגמנים במשפחה: האם יולנדה והאח הצעיר אנוואר), והיא מובילה לתנודות במשקל שלהן. בנוסף, חשפה חדיד בראיון למגזין ELLE לפני שלושה חודשים, כי היא סובלת ממחלת השימוטו תירואידיטיס, מחלה אוטואימונית הפוגעת בבלוטת התריס וגורמת, בין היתר, לשינויים קיצוניים במשקל ובמצב הרוח, ועלולה להוביל לדיכאון. "המשקל שהורדתי לא היה בעקבות התצוגה של ויקטוריה'ס סיקרט, אלא תוצאה של התרופות אותן אני לוקחת מדי יום", סיפרה אז חדיד. "לא רציתי לאבד עוד משקל לתצוגה, אני רוצה שרירים במקומות הנכונים, ואם הישבן שלי יכול להיות עסיסי יותר זה מעולה".

     

    "אני רוצה שרירים במקומות הנכונים, ואם הישבן שלי יכול להיות עסיסי יותר זה מעולה". ג'יג'י חדיד, 2015 (צילום: Gettyimages)
     "אני רוצה שרירים במקומות הנכונים, ואם הישבן שלי יכול להיות עסיסי יותר זה מעולה". ג'יג'י חדיד, 2015(צילום: Gettyimages)

      

     סוגיית הרזון המדאיג של חדיד שטושטש בתמונת השער ונחשף על המסלול, וידה שהוארכה על מנת לכסות את הבטן של גרהאם, מתחוללת בימים שבהם "באדי שיימינג" ו"פאט שיימינג" הפכו לעניין שבשגרה. רק ביום ראשון השבוע הותקפה ליידי גאגא ברשתות החברתיות על הבטן ה"לא שטוחה" שהציגה במופע המחצית בסופרבול, כשהגולשים קראו לה לכסות את הכרס שלה, או להתחיל לעשות כפיפות בטן אם היא רוצה לחשוף אותה בציבור.

      

     "שמעתי שהגוף שלי עומד במרכזה של מחלוקת, אז רציתי להגיד שאני גאה בו מאוד". ליידי גאגא בסופרבול (צילום: Gettyimages)
      "שמעתי שהגוף שלי עומד במרכזה של מחלוקת, אז רציתי להגיד שאני גאה בו מאוד". ליידי גאגא בסופרבול(צילום: Gettyimages)

       

      בניגוד לדיפלומטיות של גרהאם, גאגא היא לא הטיפוס שישמור על שתיקה, ואתמול היא ניצלה את האינסטגרם שלה כדי להשיב לתוקפיה ולהעצים את עוקביה. "שמעתי שהגוף שלי עומד במרכזה של מחלוקת, אז רציתי להגיד שאני גאה בו מאוד", כתבה גאגא. "גם אתם צריכים להיות גאים בגופכם, לא משנה מי אתם או מה אתם עושים. הייתי יכולה לתת מיליון סיבות לכך שאתם לא חייבים לספק אף אחד, כדי להצליח להיות אתם עצמכם. זה מה שאלופים עושים. תודה לכל מי שתמך בי, אני אוהבת אתכם מאוד".

       

      מציגה בטן שטוחה חצי שנה לאחר הלידה. בר רפאלי (צילום: rex/asap creative)
       מציגה בטן שטוחה חצי שנה לאחר הלידה. בר רפאלי(צילום: rex/asap creative)

        

       לתצוגה המדוברת של הילפיגר הגיעה גאגא עם בטן מכוסה ואיפור עיניים דרמטי, והותירה את הבמה לבטן השטוחה שהציגה בר רפאלי על השטיח האדום באירוע, לאחר שהצליחה להסדיר את הוויזה לארצות הברית בדקה ה-90, וניצלה את המעמד כדי להתגאות בהישג חצי שנה בלבד לאחר הלידה. נקווה שהמירוץ אחר הבטן השטוחה ייעצר מבחינתה כאן, ולא ידרדר אל מחוזות הרזון המדאיג של ג'יג'י חדיד.

       ______________________________________________________

        

       ואיך חזרה כריסטי ברינקלי לספורטס אילוסטרייטד בגיל 63?

       לחצו על התמונה לכל הפרטים (צילום: Gettyimages)
       לחצו על התמונה לכל הפרטים (צילום: Gettyimages)

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד