צילום: שי יחזקאל

הפרעות קשב וריכוז אצל
ילדים? לא בבית ספרנו

הילד מתקשה בכיתה ולא מכין שיעורים בבית? הכירו את הרכיב המהפכני הטבעי שיכול להביא מזור של ממש לבעיה, ללא תופעות לוואי מטרידות וללא סיכונים מיותרים

לחומצות השומן ישנה חשיבות בריאותית נלווית גם במניעת מחלות שונות, הורדת רמת הכולסטרול ועוד (צילום: Shutterstock)
לחומצות השומן ישנה חשיבות בריאותית נלווית גם במניעת מחלות שונות, הורדת רמת הכולסטרול ועוד (צילום: Shutterstock)

אם לילד שלכם יש הפרעות קשב וריכוז אתם בטח כבר יודעים שהוא לגמרי לא לבד. על פי הנתונים, הפרעות קשב וריכוז מאותרות ב-2 מתוך 10 ילדים בגילאי בית הספר היסודי.

 

 

הפרעות הקשב יכולות לכלול תסמינים שונים כמו חוסר שקט, נטייה להסחת דעת גם לנוכח גירויים קלים, התנהגות היפראקטיבית ולעתים אף בעיות התנהגות שכוללות אלימות. אצל חלק מהילדים הבעיה באה לידי ביטוי בעיקר בהישגים לימודיים נמוכים, בעוד שאצל אחרים עשויים להופיע בעיות חברתיות וקשיי תקשורת. לעתים אף נצפות בעיות מוטוריות, התנהגות אימפולסיבית ולעיתים – התנהגות מוחצנת ונטולת מעצורים. בקרב ילדים מסוימים בולטת מאוד דווקא הנטייה לחלומות בהקיץ והסתגרות.

 

החדשות הטובות הן שלאחרונה נרשמה פריצת דרך מהפכנית המהווה בשורה לילדים עם בעיות קשב וריכוז, כאשר התגלה רכיב טבעי, תוסף תזונה, שעשוי להביא מזור לבעיה. הפתרון שאותו נציג, המבוסס על חומצות שומן חשובות וחיוניות, נבדק רבות במחקרים שונים. לא מדובר בתרופה ולא מדובר בחומרים פעילים שמביאים עימם תופעות לוואי. למעשה, ההפך הוא הנכון - לחומצות השומן ישנה חשיבות בריאותית נלווית גם במניעת מחלות שונות, הורדת רמת הכולסטרול ועוד.

 

חומצות שומן ופעילות המוח

מתן חומצת שומן מסוג DHA לילדים הסובלים מבעיות של קשב וריכוז עשוי להשפיע לטובה על פעילות המוח ולהביא להפחתה בתסמינים

אומגה 3 ידוע ומוכר בקרב רבים כתוסף תזונה המומלץ למבוגרים. זהו תוסף שנמצא יעיל מבחינה מחקרים בשימור תפקודי המוח ומניעת הידרדרות קוגניטיבית המאפיינת גילאים מבוגרים. אך חשוב לדעת כי אומגה 3 איננו חומר אחד ויחיד. השפעותיו המיוחדות מבוססות על מספר חומצות שומן (7 במספר) - אחת מהן היא הבשורה האמיתית לגבי הפרעות קשב. חומצת השומן הזאת ידועה בסימול DHA והיא בעלת ההשפעה המבורכת בקרב ילדים הסובלים מהפרעות של קשב וריכוז.

 

חומצן השומן DHA היא בעלת תפקיד ייחודי שכן היא חומצת השומן היחידה מבין השבע שלוקחת חלק פעיל בתפקודי המוח. זו חומצת שומן שקיימת באופן טבעי במוח שלנו אולם לא תמיד היא קיימת במידה מספקת. יש לה תפקיד חשוב הן בהולכה חשמלית בנוירונים (תאי עצב) שבמוח והן בבניית חומרים מבודדים הדרושים למוליכים החשמליים אל ומתאי העצב. מתן חומצת שומן מסוג DHA לילדים הסובלים מבעיות של קשב וריכוז עשוי להשפיע לטובה על פעילות המוח ולהביא להפחתת התסמינים שנמנו למעלה. מתן חומצת שומן זו עשוי לשפר ולייצב מצב רוח, התנהגות ועשוי לשפר את כושר הריכוז.

 

DHA ושיפור הריכוז

חשוב לדעת שלא בכל תוספי התזונה שנקראים בשם אומגה 3 ניתן למצוא בדיוק את אותו הרכב של חומצות שומן. למעשה, במרבית התוספים לא קיים, או לא קיים מספיק, הרכיב החשוב של ה-DHA. לאחרונה החלה חברת אומגהמור לשווק את המוצר DHA 400, המשלים את החסרים של DHA במוח ועשוי לסייע באופן מהפכני לסובלים מבעיות של קשב וריכוז כבר מגיל הינקות וכן לילדים, בני נוער ואף למבוגרים. בפעוטות וילדים תוסף זה עשוי לסייע להתפתחות תקינה של המוח ולעתים גם למנוע עיכוב בהתפתחות הקוגניטיבית. בילדים ומבוגרים הוא עשוי לשפר את יכולת הריכוז ועיבוד המידע.

 

אומגה 3 עם מרכיב ה-DHA של אומגהמור
  אומגה 3 עם מרכיב ה-DHA של אומגהמור

   

  במחקרים רבים שנערכו ביוזמת רשויות בריאות שונות בעולם, נמצא כי חומצת שומן זו, שהינה הארוכה והמפותלת ביותר מבין חומצות אומגה 3, מסייעת למוח לפעול ביעילות מרבית ועד היום לא דווח על כל תופעות לוואי בעקבות השימוש בתוסף.

   

  • לפרטים נוספים ושאלות בכל עניין ניתן לפנות אל ישראל גלמור מנכ"ל אומגהמור OMEGAMORE, טל':  050-7447979; ניתן לרכוש את המוצרים בכל בתי המרקחת ובכל חנויות הטבע בארץ, חסר במלאי? דווחו לנו.  WWW.OMEGAMORETECH.COM

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד