ילדות טובות, ילדות רעות: מאחורי התצלומים של שערי פברואר

שלושה מגזיני אופנה מובילים בחרו לעורר דיון על נשיות מודל 2017 בגיליונות פברואר שרואים אור בימים אלה – מי באמצעות נשיקה לסבית, ומי באמצעות צלוליט?

איתי יעקב

|

05.01.17 | 09:00

הנשים של חורף 2017: נטלי פורטמן ורות נגה, קנדל ג'נר וקארה דלווין, כוכבות הסדרה "בנות"
הנשים של חורף 2017: נטלי פורטמן ורות נגה, קנדל ג'נר וקארה דלווין, כוכבות הסדרה "בנות"

ביום ראשון הקרוב יתייצבו השחקניות נטלי פורטמן ורות נגה לקרב ראש בראש על פרס שחקנית השנה בסרט דרמה, בטקס פרסי גלובוס הזהב שיתקיים בלוס אנג'לס. פורטמן מועמדת על תפקידה כג'קי קנדי בסרט ג'קי, נגה על תפקידה בסרט לאבינג. השבוע התפרסם שער משותף בכיכובן לגיליון פברואר של גיליון הקולנוע השנתי של מגזין האופנה W, שחיבר זוגות של שחקנים לשערים משותפים. השער של פורטמן את נגה זכה לתשומת הלב הגדולה ביותר, בזכות העמדה פרונטלית ואינטימית של שתי השחקניות, עם עיניים חצי עצומות ושפתיים פשוקות, במה שנראה כמו רגע לפני נשיקה רטובה ביניהן.

 

בשער של W לא תראו את הבטן. פורטמן ההריונית (צילום: Gettyimages)
  בשער של W לא תראו את הבטן. פורטמן ההריונית(צילום: Gettyimages)

   

  אבל מה שבאמת מעניין בשער הזה הוא לא מה שרואים בתמונה, אלא דווקא מה שעורכי W בחרו להסתיר - ההיריון המתקדם של פורטמן, הצפויה ללדת בכל רגע נתון, חמש שנים לאחר שילדה את בנה אלף (ע"ש האות הראשונה באלפבית העברי).

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  היריון פוטוגני. נטלי פורטמן עם אנט בנינג, אמה סטון, איימי אדמס ורות נגה
   היריון פוטוגני. נטלי פורטמן עם אנט בנינג, אמה סטון, איימי אדמס ורות נגה

    

   הבחירה להסתיר את ההיריון היא, ככל הנראה, מערכתית ולא לפי דרישתה של פורטמן, שרק בנובמבר האחרון הצטלמה יחד עם נגה והשחקניות איימי אדמס, אנט בנינג ואמה סטון לשער מגזין סוף השבוע שלLos Angels Times, שם הבטן ההריונית שלה היא חלק בלתי נפרד מהתצלום הקבוצתי. בכלל, פורטמן הציגה היריון פוטוגני לאורך כל התקופה, בשלל הופעות בלתי נשכחות על השטיח האדום.

    

   A photo posted by Lena Dunham (@lenadunham) on

    

   הדיון הנוכחי בנראות של נשיות לא מלוטשת, יש יאמרו "אמיתית" או נטולת פילטרים, מקבל חיזוק בשער של מגזין אחר לחודש פברואר - בכיכובן של כוכבות סדרת הטלוויזיה "בנות", כולן על עקבי פלטפורמה אימתניים בעיצובו של מארק ג'ייקובס. במגזין גלאמור בחרו להתריס באמצעות הצלוליט בירכיים של כוכבת הסדרה לינה דנהאם – אולי האלמנט הבולט ביותר בשער כולו – שהצטלמה במכנסונים ורודים, גם הם בעיצובו של ג'ייקובס. זאת לא הפעם הראשונה שדנהאם והקולגה לסדרה, ג'מימה קירק, מנפצות את הדימויים המלוטשים של תעשיית האופנה. בקיץ האחרון הצטלמו השתיים לקמפיין של חברת הלנז'רי Lonely Label, כשהן חושפות בטן לא שטוחה וירכיים, שעל פניו לא היו חוצים את סף משרדן של אנה ווינטור, עורכת ווג אמריקה, ושאר עורכות מגזיני האופנה הבולטים בעולם.

    

   ממשיכה לנפץ את הדימויים המלוטשים של תעשיית האופנה. לינה דנהאם (צילום: Gettyimages)
    ממשיכה לנפץ את הדימויים המלוטשים של תעשיית האופנה. לינה דנהאם(צילום: Gettyimages)

     

    עורכת גלאמור, סינדי ליב, הסבירה ל-WWD כי הבחירה להקדיש את הגיליון כולו לנשים שגם יצרו אותו, היתה לאחר שגילתה כי רק 37 אחוז מהצלמות ו-32 אחוז ממעצבות השיער בגיליונות הסתיו של המגזינים היו נשים. במאמר המערכת הסבירה ליב כי "שוויון מגדרי נמצא במחשבות של כל אחת ואחת מאיתנו, ולא רק ברמה של מנכ"ליות או נשיאה לארצות הברית. השוויון מתחיל בבית, וכשהסתכלתי במספרים של נשים בתעשיית האופנה, היה ברור לי: הבית שלנו יכול להביא לזעזוע המתבקש".

     

    חברות הכי טובות. קנדל ג'נר וקארה דלווין בשערים קודמים למגזין LOVE
     חברות הכי טובות. קנדל ג'נר וקארה דלווין בשערים קודמים למגזין LOVE

      

     חברות בין נשים כערך עליון. קארה דלווין (צילום: Gettyimages)
      חברות בין נשים כערך עליון. קארה דלווין(צילום: Gettyimages)

       

      וממחאה נשית אחת לאחווה נשית אחרת, על שער גיליון האביב של מגזין האופנה LOVE, בתצלום אינטימי (תיאו וונר) של הדוגמניות-איט-גירלס-בסט-פרנדס קארה דלווין וקנדל ג'נר, ממסיבת יום ההולדת ה-21 של האחרונה. אין בשער הזה שום רמז מיני או מבט פתייני, והמסר העולה ממנו מקדש את החברות בין נשים כערך עליון. בניגוד לשער של מגזין W, ב-LOVE כנראה הבינו שמה שנשים רוצות ב-2017 הוא לא עוד דימוי סקסיסטי לעיניהם של גברים, אלא קשר חברי אמיתי בין שתי נשים צעירות, מפורסמות וחזקות, שנמצאות שם אחת בשביל השנייה, ולא שתיים בשביל כל הגברים בעולם.

      ______________________________________________________

       

      ומי הדוגמן שהתגלה דווקא כשגנב מחנות?

      לחצו על התמונה כדי להכיר את הדוגמן הכי לוהט בניו יורק (צילום: Gettyimages)
      לחצו על התמונה כדי להכיר את הדוגמן הכי לוהט בניו יורק (צילום: Gettyimages)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד