אייקון האופנה הנצחי של הבית הלבן: נטלי פורטמן כג'קי קנדי בסרט חדש

בעוד בארה"ב נפרדים ממישל אובמה ומתכוננים לעידן מלניה טראמפ, המסך הגדול חוזר אל האישה הראשונה האופנתית ביותר בהיסטוריה. הכינו את חליפות החצאית

איתי יעקב

|

15.11.16 | 12:18

צפו: ג'קי וג'ון קנדי ביום הרצח (צילום: Gettyimages)
צילום: Gettyimage
השראה לכל אישה ראשונה. ג'קי וג'ון פ' קנדי, 1962 (צילום: Gettyimages)
השראה לכל אישה ראשונה. ג'קי וג'ון פ' קנדי, 1962 (צילום: Gettyimages)
שיק מכף רגל ועד ראש. הזוג קנדי, 1962 (צילום: Gettyimages)
שיק מכף רגל ועד ראש. הזוג קנדי, 1962 (צילום: Gettyimages)

השבוע החולף הציב את הנשים הראשונות של ארצות הברית שוב בכותרות, עם כניסתה של מלניה טראמפ לתפקיד לבושה באוברול לבן של ראלף לורן, והפרידה ממישל אובמה בשער שלישי במספר למגזין ווג האמריקאי. היום מתעוררים אזרחי ארצות הברית עם הטריילר לסרט החדש Jackie, המגולל את סיפור חייה של ג'קי קנדי, לימים אונאסיס – מי שבחזותה, גינוניה וסגנונה הנצחי, הפכה לאישה הראשונה האופנתית והמפורסמת ביותר בארצות הברית, מעמד שנשמר גם לאחר מותה במאי 1994.

 

עוד בערוץ האופנה

 

נפרדת מהבית הלבן בשער שלישי למגזין ווג. מישל אובמה
  נפרדת מהבית הלבן בשער שלישי למגזין ווג. מישל אובמה

   

  את דמותה של קנדי מגלמת בסרט השחקנית נטלי פורטמן, שהגיעה לשתי הקרנותיו בפסטיבלים ונציה וטורונטו בחודש ספטמבר כשהיא בהיריון מתקדם. הסרט יעלה לאקרנים בארצות הברית ב-2 בדצמבר לקראת חג המולד, וצפוי להציג ברשת בתי הקולנוע לב בישראל במהלך ינואר 2017, אולם טרם נקבע תאריך מדויק.

   

  בתפקיד ג'קי קנדי בסרט: נטלי פורטמן (צילום: Gettyimages)
   בתפקיד ג'קי קנדי בסרט: נטלי פורטמן(צילום: Gettyimages)

     

   בטריילר המלא שפורסם אמש ניתן לזהות כמה מהתלבושות והפריטים הבולטים של קנדי לאורך השנים, כמו צעיף השיפון השחור שכיסה את פניה בהלווייתו של בעלה, נשיא ארצות הברית ג'ון פ' קנדי, החליפה עם הכובע התואם שלבשה ביום הרצח של קנדי ב-22 בנובמבר 1963, וצעיפי המשי שנהגה לכרוך סביב צווארה בנונשלנטיות. צפייה בטריילר מגלה כי סגנון הלבוש של קנדי שוחזר בדיוק רב על ידי מעצבת התלבושות מדליין פונטיין, שחתומה על התלבושות בסרטים עלילתיים רבים, כמו "איב סאן לורן" (2014) ו"אמילי" (2001).

    

   ג'קי קנדי וצעיף השיפון השחור בהלווייתו של בעלה (צילום: Gettyimages)
    ג'קי קנדי וצעיף השיפון השחור בהלווייתו של בעלה(צילום: Gettyimages)

     

    בהיותו סרט עלילתי, "ג'קי" לא מתמקד באחד הסיפורים המסקרנים מאחורי החליפה הוורודה והאיקונית שלבשה קנדי ביום הרצח. עד לפני שלוש שנים היתה החליפה מזוהה עם בית האופנה הצרפתי שאנל, אולם עיתונאית הניו יורק טיימס לשעבר קתי הורין חשפה כי החליפה היתה העתק של שאנל אשר נוצר ב"שה נינון" בפארק אווניו, סלון תפירה עילית אשר יצר עבור קנדי לא מעט פריטי לבוש.

     

    הדיון בסגנון הלבוש של קנדי הציף בימים האחרונים את ענף האופנה והבידור, בעקבות הבחירות לנשיאות בארצות הברית (צילום: Gettyimages)
     הדיון בסגנון הלבוש של קנדי הציף בימים האחרונים את ענף האופנה והבידור, בעקבות הבחירות לנשיאות בארצות הברית(צילום: Gettyimages)

      

     החליפה המקורית שמורה כיום בארכיון הלאומי בוושינגטון, אולם היא אינה מוצגת לציבור. על פי הניו יורק טיימס, הבגדים שייכים מבחינה משפטית לבתה קרוליין קנדי, שהתנתה זאת בכך שהחליפה תוצג לציבור רק משנת 2103 ואילך.

      

     הדיון בסגנון הלבוש של קנדי הציף בימים האחרונים את ענף האופנה והבידור, בעקבות הבחירות לנשיאות בארצות הברית. את הבית הלבן תעזוב בחודש ינואר מישל אובמה, מי שבשמונה השנים האחרונות השתמשה באופנה ככלי לביטוי אישי ולחיזוק תעשיית האופנה האמריקאית.

      

     "אהיה מאוד ממלכתית, בסגנון בטי פורד וג'קי קנדי". מלניה טראמפ (צילום: Gettyimages)
      "אהיה מאוד ממלכתית, בסגנון בטי פורד וג'קי קנדי". מלניה טראמפ(צילום: Gettyimages)

       

      הנעליים הגדולות שמשאירה אובמה אחריה והבאז שוודאי ייצור הסרט החדש על קנדי, מפנים את העיניים למלתחה של טראמפ. בשתי הופעותיה האחרונות בציבור, בערב הזכייה ובמפגש עם מישל אובמה בשבוע שעבר, הוכיחה טראמפ כי היא נוטפת סטייל ומכוונת גבוה. כשנשאלה באוקטובר 2015 על ידי כתב הניו יורק טיימס גאי טרביי "איזו אישה ראשונה תהיי?", טראמפ לא התבלבלה וענתה: "אהיה מאוד ממלכתית, בסגנון בטי פורד וג'קי קנדי".  

       

      מי את מלניה טראמפ? 

      לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)
      לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד