חי ב"לה לה לנד": הסרט החדש של ראיין גוסלינג עשוי להביא לו אוסקר

לא שיש לו אשליות: "לה לה לנד" הוא שם סרטו החדש, שתופס מקום בולט ברשימות ההימורים לקראת טקסי הפרסים המתקרבים, ושבו מתחזק השחקן אהבה ישנה

בן עופר

|

14.11.16 | 01:37

ראיין גוסלינג. "תמיד הייתי קצת יותר בטוח בעצמי ממה שהכישרון שלי הצדיק" (צילום: Gettyimages)
ראיין גוסלינג. "תמיד הייתי קצת יותר בטוח בעצמי ממה שהכישרון שלי הצדיק" (צילום: Gettyimages)
עם זוגתו ואם בנותיו, אווה מנדז. "כשהסתכלנו על התינוקת, מיד הרגשנו: זו אמאדיטה!" (צילום: Gettyimages)
עם זוגתו ואם בנותיו, אווה מנדז. "כשהסתכלנו על התינוקת, מיד הרגשנו: זו אמאדיטה!" (צילום: Gettyimages)
עם זוגתו הקולנועית, אמה סטון. "החוויה המסנוורת ביותר של העונה" (צילום: Gettyimages)
עם זוגתו הקולנועית, אמה סטון. "החוויה המסנוורת ביותר של העונה" (צילום: Gettyimages)
גוסלינג. "אני חושב שנשים טובות יותר מגברים. הן חזקות יותר ומעורבות יותר. אפשר לראות את זה במיוחד כשאתה אב לבנות" (צילום: Gettyimages)
גוסלינג. "אני חושב שנשים טובות יותר מגברים. הן חזקות יותר ומעורבות יותר. אפשר לראות את זה במיוחד כשאתה אב לבנות" (צילום: Gettyimages)

פעם שלישית גלידה - ואולי אוסקר. אחרי שהופיעו יחד פעמיים בעבר, נראה שהזיווג הקולנועי אמה סטון וראיין גוסלינג יכול להשתלם הפעם בגדול. השניים, שהיו מושאי האהבה זה של זו בקומדיה הסימפטית "טיפש, מטורף, מאוהב" (2011) ובסרט המאפיה "יחידת גנגסטרים" (2013), שוב מופיעים יחד כזוג, הפעם בסרט המוזיקלי המדובר "לה לה לנד", שמאחוריו עומד דמיאן שאזל, הבמאי והכותב של "וויפלאש", שנהנה בשנים האחרונות בהוליווד ממעמד של ילד פלא.

 

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

עוד בערוץ אנשים:

 

 

גם "לה לה לנד", כמו "וויפלאש", עוסק במוזיקת ג'אז, אלא שהפעם הגיבור הוא פסנתרן, לא מתופף, והעלילה מתרכזת ברומן שלו עם שחקנית מתחילה בלוס אנג'לס. הפעם הסרט גם תופס מקום של כבוד ברשימות ההימורים לקראת טקסי הפרסים המתקרבים: המבקר ג'ו מק'גוברן מ"אנטרטיינמנט וויקלי", לדוגמה, תיאר את הסרט כ"חוויה המסנוורת ביותר של העונה", כך שלא מן הנמנע שיוצרי "לה לה לנד" וכוכביו כבר עובדים על נאומי התודה המסורתיים. מגיע להם? תשפטו בעצמכם:

 

 

שת"פ קודם של גוסלינג וסטון:

 

 

בלי שיגעון גדלות

 

"לה לה לנד" מסתמן בראש ובראשונה כשעתו הגדולה של ראיין גוסלינג, שחגג שלשום (שבת) את יום הולדתו ה-36. אחד הכוכבים הבולטים בהוליווד בעשור האחרון נולד בקנדה לאב סוכן מכירות ולאם שעבדה כמזכירה ובהמשך כמורה. הוריו התגרשו כשהיה בן 13, והוא גדל אצל אמו לצד אחותו. בעבר סיפר שהחליט להיות שחקן בעקבות צפייה בסרט "דיק טרייסי"; הוא גם העיד שלא היה ילד פופולרי במיוחד, ושבגיל צעיר אובחן כבעל הפרעת קשב וריכוז. העיסוק במשחק, לדבריו, סייע לו לצבור ביטחון.

 

בגיל 12 הגיעה הפריצה הראשונה: הוא ניגש לאודישן והתקבל לתוכנית הילדים המצליחה "מיקי מאוס קלאב", שבה השתתפו שלושה ילדים נוספים שנעשו לימים כוכבי ענק - בריטני ספירס, ג'סטין טימברלייק וכריסטינה אגילרה. גוסלינג וטימברלייק היו חברים טובים בילדותם בעקבות השתתפותם בתוכנית, וגם גרו ביחד, אבל כיום הם כבר לא בקשר.

 

בגיל 17 פרש גוסלינג מהתיכון על מנת להתרכז במשחק. ארבע שנים לאחר מכן, ב-2001, שיחק לראשונה בתפקיד ראשי; זה קרה בסרט "המאמין", שהציג סיפור לא ייאמן של יהודי שנעשה ניאו-נאצי. מספר שנים אחר כך קיבלה הקריירה שלו בוסט רציני בזכות הדרמה הרומנטית "היומן" (2004), ומכאן הכל קרה בסימן עלייה. ב-2006 הופיע גוסלינג בסרט האינדי המוערך "חצי נלסון" (2006), וב-2011 הופיע בשלושה מהסרטים המדוברים של אותה שנה: הקומדיה הרומנטית "טיפש, מטורף, מאוהב", הדרמה הפוליטית "משחקי שלטון" לצד ג'ורג' קלוני ו"דרייב" עטור השבחים ומלא הסטייל.

 

השנה הזו הפכה את גוסלינג לשם חם בהוליווד, והוא החל להרשות לעצמו לבחור פרויקטים בקפידה. ב-2015 ראינו אותו ב"מכונת הכסף", שהיה מועמד לאוסקר, לצד כריסטיאן בייל ובראד פיט, והשנה כיכב בקומדיה "בלשים בע"מ" עם ראסל קרואו. ולמרות ההצלחות, גוסלינג לא פיתח שיגעון גדלות, כפי שאפשר להסיק מהציטוט הבא, שאותו השמיע בשנה שעברה בראיון ל"דיילי טלגרף": "תמיד הייתי קצת יותר בטוח בעצמי ממה שהכישרון שלי הצדיק. הייתה לי פילוסופיה של 'תזייף את זה עד שתעשה את זה'".

 

גוסלינג עם סנדרה בולוק. רומן במקום העבודה (צילום: Gettyimages)
  גוסלינג עם סנדרה בולוק. רומן במקום העבודה(צילום: Gettyimages)

  ועם רייצ'ל מקאדמס. לא הסתדר איתה בהתחלה (צילום: Gettyimages)
   ועם רייצ'ל מקאדמס. לא הסתדר איתה בהתחלה(צילום: Gettyimages)

    

   שתי בנות, שם אחד

    

   כפי שאפשר לראות בתמונות למעלה, חייו האישיים התערבבו לא פעם עם הקריירה, ונראה שהוא לא פוסל אפשרות לרומן במקום העבודה. בעבר יצא עם סנדרה בולוק, ששיחקה איתו ב"נוסחה לרצח" (2002), וגם עם רייצ'ל מקאדמס, שהופיעה לצידו ב"היומן" (ושלפי שמועות שיצאו מהסט, הוא לא הסתדר איתה בהתחלה). כיום הוא אב לשתי בנות – הגדולה בת שנתיים, הקטנה בת שבעה חודשים - מזוגתו אווה מנדז, שגם אותה הכיר על סט של סרט ("המקום בתוך היער", 2014).

    

   לבתם הגדולה קוראים אזמרלדה-אמאדה, ולקטנה אמאדה. כן, קראתם נכון: מדובר כמעט באותו שם. "אמאדה הוא שמה של סבתי", הסבירה מנדז בראיון ל"לטינה", "ואזמרלדה-אמאדה הוא שם בתנו הבכורה. לקראת לידת הבת השנייה חשבנו על כמה שמות בשבילה, אבל אחרי שהיא נולדה, הרגשנו שהשמות האלה לא מתאימים לה. ניסינו עוד כמה רעיונות, כמו ויוויאנה, אבל כל הזמן חזרנו לאמאדה. במסורת הלטינית משתמשים באותם שמות כל הזמן. פעם הכרתי חמש אחיות שהשם הראשון של כולן היה מריה: מריה דל כרמן, מריה אלנה, מריה ליליאנה וכן הלאה. כשהסתכלנו על התינוקת, מיד הרגשנו: זו אמאדיטה!".

    

   לבתם הגדולה קוראים אזמרלדה-אמאדה, ולקטנה אמאדה. כן, מדובר כמעט באותו שם. "לקראת לידת הבת השנייה חשבנו על כמה שמות, אבל אחרי שהיא נולדה, חזרנו לאמאדה"

   כשנשאל גוסלינג בראיון ל"דיילי טלגרף" איך זה להיות אב לשתי בנות, הוא השיב: "אני חושב שנשים טובות יותר מגברים. הן חזקות יותר ומעורבות יותר. אפשר לראות את זה במיוחד כשאתה אב לבנות: רואים שכבר בשלבים הראשונים של ההתפתחות שלהן הן עוברות את הבנים בענק". ואם לא הבנתם, מדובר בפמיניסט גאה.

    

   מדובר גם במכור גאה למכוני כושר, כפי שמעידות הקוביות שמעטרות את בטנו, ובמקביל לקריירת המשחק הוא מנסה את כוחו בעסקים, ויש לו שותפות במסעדה מרוקאית בבוורלי הילס. בעבר התנסה גם בבימוי ("נהר אבוד" ב-2013) ואף היה כוכב רוק לרגע: ב-2007 הקליט אלבום סולו והיה סולן של להקה בשם Dead Man's Bones.

    

   כיאה לכוכב במעמדו, חשוב לו להפגין רגישות לנושאים חברתיים, ובעבר נסע לצ'אד, לאוגנדה ולקונגו כדי לעורר מודעות לבעיות של אפריקה. כיאה לכוכב במעמדו, הוא גם מעדיף ללכת על איכות, לא על כמות, וכרגע ידוע שהוא מלוהק לשני סרטים בלבד. הראשון הוא סרטו החדש של הבמאי המוערך טרנס מאליק, "Weightless", שיעסוק בשני משולשים רומנטיים בטקסס. הקאסט כולל את כריסטיאן בייל ושורה היסטרית של כוכבים נוספים: נטלי פורטמן, קייט בלאנשט, ואל קילמר, בניסיו דל טורו, מייקל פסבנדר, רוני מארה ועוד. הפרויקט השני שמעסיק אותו עכשיו הוא סרט ההמשך ל"בלייד ראנר", שייקרא "בלייד ראנר 2049" ויבוים על ידי דניס וילנב. גוסלינג יופיע שם לצד הריסון פורד, רובין רייט, ג'ארד לטו והשחקנית העולה מקנזי דיוויס. נראה שבהחלט יש למה לצפות, שלא לדבר על כך שבין לבין יכול להגיע גם אוסקר.

    

   ______________________________________________________

    

   הדוגמן אבירם זיו הקים חברה כדי לעזור לאמו ולקנות לה בית. הקליקו על התמונה:

    

   "תמיד אמרו לי שאני ילד יפה, אבל לא האמנתי בזה. בתיכון הייתי שחיף וגם היה לי גשר בשיניים". הקליקו על התמונה (צילום: שאול גולן)
   "תמיד אמרו לי שאני ילד יפה, אבל לא האמנתי בזה. בתיכון הייתי שחיף וגם היה לי גשר בשיניים". הקליקו על התמונה (צילום: שאול גולן)

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד