רוצה לעשות היסטוריה ולהיות
"הבת הראשונה" בפעם השנייה

צ'לסי קלינטון הוגדרה כ"דבר הכי קרוב לנסיכה שיש באמריקה", ואת ההסבר אפשר לקבל בביוגרפיה רצופת ההישגים שלה. על ההישג הבא היא עובדת ממש עכשיו

בן עופר

|

08.11.16 | 02:38

צ'לסי קלינטון. "חשוב לא להתייחס ברצינות לביקורת לא רצינית שמגיעה מאנשים לא רציניים" (צילום: gettyimages)
צ'לסי קלינטון. "חשוב לא להתייחס ברצינות לביקורת לא רצינית שמגיעה מאנשים לא רציניים" (צילום: gettyimages)
עם אביה, הנשיא לשעבר ביל קלינטון. לא היססה להתעמת עם אדם אמיד שעזר לו להרוויח עשרות מיליוני דולרים (צילום: gettyimages)
עם אביה, הנשיא לשעבר ביל קלינטון. לא היססה להתעמת עם אדם אמיד שעזר לו להרוויח עשרות מיליוני דולרים (צילום: gettyimages)
עם אמה, המועמדת לנשיאות הילארי קלינטון. עוזרת לה בקמפיין ומופיעה בפני קהל צעיר בקולג'ים ובאוניברסיטאות (צילום: gettyimages)
עם אמה, המועמדת לנשיאות הילארי קלינטון. עוזרת לה בקמפיין ומופיעה בפני קהל צעיר בקולג'ים ובאוניברסיטאות (צילום: gettyimages)
עם מארק מזבינסקי בחתונתם, יולי 2010. הטקס נוהל על ידי רב וכומר במקביל (צילום: gettyimages)
עם מארק מזבינסקי בחתונתם, יולי 2010. הטקס נוהל על ידי רב וכומר במקביל (צילום: gettyimages)
הזוג המאושר והורי הכלה. האורחים התבקשו לשמור את הפרטים בסוד ולא להדליף אותם לתקשורת (צילום: gettyimages)
הזוג המאושר והורי הכלה. האורחים התבקשו לשמור את הפרטים בסוד ולא להדליף אותם לתקשורת (צילום: gettyimages)
עם אמה באסיפת בחירות. חובבת סרטי אקשן, אבל את האקשן האמיתי בחודשים האחרונים היא מקבלת בחיים, לא בסרטים (צילום: gettyimages)
עם אמה באסיפת בחירות. חובבת סרטי אקשן, אבל את האקשן האמיתי בחודשים האחרונים היא מקבלת בחיים, לא בסרטים (צילום: gettyimages)

אם לא תיפול הפתעה מרעישה, צ'לסי קלינטון תעשה היסטוריה בקרוב ותהיה האישה הראשונה שתקבל את התואר "הבת הראשונה של ארצות הברית" בפעם השנייה, משני הורים שונים שנבחרו לנשיאי המעצמה. בין השנים 2001-1993 היא הייתה "הבת הראשונה" בזכות אביה, הנשיא ביל קלינטון, ואילו עכשיו היא מסתערת על הסטטוס המכובד כבתה של הילארי קלינטון, המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ומי שלפי הסקרים עתידה לנצח בבחירות.

 

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

עוד בערוץ אנשים:

 

קלינטון בת ה-36 לוקחת חלק פעיל בקמפיין של אמה, ובחודשים האחרונים היא הרבתה להופיע בפני קהל צעיר בקולג'ים ובאוניברסיטאות. אחת מהופעותיה, שנערכה בספטמבר באוניברסיטת יאנגסטון סטייט שבאוהיו, עוררה סערה: קלינטון התייחסה בנאומה למריחואנה רפואית ואמרה שיש לחקור את הנושא ביסודיות, שכן "היו אנשים שלקחו מריחואנה לצרכים רפואיים, ואחרי מותם התברר שהחומר התנגש עם תרופות אחרות שנטלו". הדברים עוררו ביקורת – נטען שהקשר שיצרה קלינטון בין מריחואנה למוות אינו מוכח מדעית - ודוברת מטעמה אמרה בתגובה שהנואמת "לא דייקה בנוגע לפעולת הגומלין שבין המריחואנה לשאר התרופות". בהופעותיה האחרות נמנעה קלינטון מלהיכנס לנושאים שבהם היא לא מומחית, שמרה על ממלכתיות ובעיקר הביעה תמיכה מוחלטת במאמציה של אמה להיות הנשיאה הראשונה של ארצות הברית.

 

בדרך חזרה לבית הלבן צריכה משפחת קלינטון להתגבר על מכשול רציני ששמו דונלד טראמפ, והתקשורת האמריקאית ניסתה לא פעם לבחוש ביחסים שבין צ'לסי קלינטון לאיוונקה טראמפ, בתו הבכורה של המועמד הרפובליקני. שתי הבנות-של גרות בניו יורק בשנים האחרונות, ובאחד הראיונות הביעה טראמפ תקווה שהיא וקלינטון "יוכלו להישאר מיודדות" למרות הבחירות. בתגובה, ציטט "ניו יורק טיימס" מקורב לקלינטון שטען כי השתיים לא היו חברות מעולם, כך שהאמירה של טראמפ מופרכת לגמרי. "הדברים של איוונקה היו בסך הכל יחסי ציבור", אמר. קלינטון, מצידה, לא הגיבה, וזה לא מפתיע: קלינטון הצעירה נחשבת לאישה מחושבת ומיומנת ששומרת בקנאות על פרטיותה, ולא בכדי הגדיר אותה "וושינגטון פוסט" לאחרונה כ"דבר הכי קרוב לנסיכה שיש באמריקה".

 

דונלד טראמפ ובתו איוונקה. "בסך הכל יחסי ציבור" (צילום: Gettyimages)
  דונלד טראמפ ובתו איוונקה. "בסך הכל יחסי ציבור"(צילום: Gettyimages)

   

  חצי מיליון דולר מאן-בי-סי

   

  צ'לסי ויקטוריה קלינטון נולדה ב-27 בפברואר 1980 בליטל רוק שבארקנסו, ואת ההשראה לשמה קיבלו הוריה מהשכונה הלונדונית המפורסמת שבה ביקרו באחת מחופשות חג המולד, וכן מהשיר "צ'לסי מורנינג" של ג'וני מיטשל. בילדותה היא אהבה בלט, אבל בהמשך חייה התעניינה בתחומים אחרים והתרכזה בעיקר באקדמיה.

   

  הקשיבו ל"צ'לסי מורנינג":

   

   

  ב-1997 התייצבה באוניברסיטת סטנפורד, מלווה בהוריה ובאנשי השירות החשאי, והחלה ללמוד לתואר ראשון בהיסטוריה. מאות עיתונאים קיבלו את פניה ביום הראשון ללימודים, והשמועה בקמפוס טענה שבחדר שלה במעונות הותקנו חלונות מיוחדים המגנים מפני חדירת כדורים, ושאנשי ביטחון מסתובבים ליד חדרה כל הזמן כשהם מתחזים לסטודנטים.

   

  עם סיום התואר הראשון החלה ללמוד לתואר שני ביחסים בינלאומיים באוקספורד, ובמהלך לימודיה שם חטפה אש על ציטוט שיוחס לה בראיון שהעניקה למגזין "Talk" זמן קצר אחרי התקפות ה-11 בספטמבר. "בקיץ חשבתי שאחפש חברים שאינם אמריקאים, אפילו לצורך הגיוון", אמרה. "עכשיו אני מוצאת שאני מעדיפה להיות רק עם אמריקאים – אנשים שאני יודעת שהם מתייחסים לארצנו כמו שאני מתייחסת אליה". הסטודנטים המקומיים לא היו מרוצים מהאמירה הזו ואף כתבו נגדה מאמר מערכת בעיתונם, מה שלא מנע מקלינטון להמשיך לדהור קדימה. לרשימת התארים שלה היא הוסיפה תואר שני בבריאות הציבור מאוניברסיטת קולומביה; בהמשך עשתה דוקטורט ביחסים בינלאומיים, תחילה באוניברסיטת ניו יורק ואחר כך באוקספורד, ובמקביל ללימודי הדוקטורט עבדה ככתבת ברשת הטלוויזיה אן-בי-סי. לפי דיווחים בתקשורת האמריקאית, השכר שלה עמד על כחצי מיליון דולר בשנה – סכום גבוה לנוכח העובדה שהיא הופיעה על המסך מעט מאוד.

   

  בשנים האחרונות היא משקיעה את מלוא מרצה בקרן קלינטון שהקימה משפחתה ושעוסקת בנושאים חברתיים כמו שירותי בריאות, שוויון הזדמנויות בין המינים והשפעות ההתחממות הגלובלית. לפני כשנה פרסמה ספר בן 416 עמודים עבור ילדי חטיבות הביניים שנקרא "זה העולם שלכם: היו מעודכנים, קבלו השראה והתחילו לזוז!" הספר מציג נושאים חברתיים ומעודד את הקוראים לפעול כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר.

   

  בין שלל עיסוקיה הספיקה קלינטון גם להשקיע בחייה האישיים, וביולי 2010 נישאה לבנקאי היהודי מארק מזבינסקי – בנם של חברי הקונגרס מרג'ורין ואדוארד מזבינסקי. הטקס נערך באחוזה במדינת ניו יורק, והאורחים התבקשו לשמור על פרטיו בסוד ולא להדליף אותם לתקשורת. רק אחרי האירוע נודע שהיה זה טקס רב-דתי, שנוהל על ידי רב וכומר במקביל, בהתאם לכך שהחתן היה יהודי והכלה פרוטסטנטית. פורסם גם שקלינטון לבשה שמלה בעיצוב ורה וונג, ומזבינסקי לבש חליפה שעיצב כריסטופר ביילי. בני הזוג גרים כיום בניו יורק, ויש להם שני ילדים – שרלוט, בת שנתיים, ואיידן, בן חמישה חודשים.

   

  קלינטון מציגה את ספרה. 416 עמודים של עצות לילדים (צילום: gettyimages)
   קלינטון מציגה את ספרה. 416 עמודים של עצות לילדים(צילום: gettyimages)

   עם ההורים, הבעל והתינוק איידן. יש לה גם בת (צילום: gettyimages)
    עם ההורים, הבעל והתינוק איידן. יש לה גם בת(צילום: gettyimages)

     

    שיעור שקיבלתי מאמא

     

    על הקשר הקרוב שלה עם אמה אפשר ללמוד מאימיילים שהיא שלחה לה ושהודלפו על ידי אתר וויקיליקס. במייל אחד, שנשלח ב-2013, אחרי שהילארי קלינטון אושפזה בבית חולים, היא העבירה לה איחולי החלמה מהזמר בון ג'ובי ואשתו, לצד הכיתוב: "כל כך נחמד מצד הבון ג'ובים". במייל אחר היא נתנה לה עצות בקשר לאתר האינטרנט של מחלקת המדינה, וסיימה אותו במשפט: "את חייבת שמישהו אחר יערוך את התמונות שלך שמופיעות בדף הבית - חלקן נהדרות וחלקן מוזרות".

     

    עוד נחשף כי במהלך עבודתה בקרן קלינטון היא התעמתה בדואר האלקטרוני עם דאגלס ג'יי באנד, אדם אמיד העומד בראש חברת הייעוץ Teneo ושנחשב מקורב לאביה. קלינטון הביעה חשש כי עסקי הקרן מתערבבים עם עסקים פרטיים הקשורים לחברת הייעוץ, ובאנד הפגוע השיב לה במכתב בן 13 עמודים, בו פירט כיצד השיג מיליוני דולרים עבור הקרן וכן עזר לאביה לקבל עשרות מיליוני דולרים בהרצאות ובעבודות ייעוץ – וכל זה בלי לקבל תמורה. לצורך התכתובות הללו השתמשה בשני שמות בדויים עיקריים – דיאן ריינולדס ואנה ג'יימס.

     

    בעבר סיפרה קלינטון בראיון לג'ימי קימל שהיא חובבת סרטי אקשן, אבל נראה שהאקשן האמיתי שלה בחודשים האחרונים היה בחיים ולא בסרטים. נראה גם שהיא שרדה היטב את מערכת הבחירות הסוערת. כשהקומיקאית צ'לסי הנדלר שאלה אותה מה עובר לה בראש כשהיא שומעת את הדברים הקשים שטראמפ אומר על אמה, נתנה קלינטון תשובה שמעידה על החומרים החזקים שמהם היא עשויה. "זה שיעור שקיבלתי מאמא שלי", השיבה. "חשוב להתייחס ברצינות לביקורת רצינית שמגיעה מאנשים רציניים, וחשוב לא להתייחס ברצינות לביקורת לא רצינית שמגיעה מאנשים לא רציניים. מבחינתי, המתמודד המתחרה שייך לקבוצה השנייה".

     

    צפו בשאלה ובתשובה:

     

     

     

    בקרוב נדע אם זה הספיק להן כדי להשיג את מטרתן ולחזור לבית הלבן.

     

    ______________________________________________________

     

    אין מצב שהיא תצביע לטראמפ. הקליקו על התמונה:

     

    "לא יכולה לדמיין תמיכה במפלגה שאינה דוגלת בזכויות בסיסיות לנשים". הקליקו על התמונה (צילום: Gettyimages)
    "לא יכולה לדמיין תמיכה במפלגה שאינה דוגלת בזכויות בסיסיות לנשים". הקליקו על התמונה (צילום: Gettyimages)

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד