אבא התאבד, אמא מסוממת: פרנסס קוביין משיקה את האני החדש שלה

אחרי שבעטה במוזיקה של אביה קורט קוביין, התחתנה בלי להזמין את אמה קורטני לאב, התגרשה בבזק ונלחמה על המיליונים בירושה – ילדת זרע הפורענות חוזרת אחרת

איתי יעקב

|

31.10.16 | 08:53

מראה גותי אפל, הכולל שיער פחם ואיפור לבן א-לה הכלה של פרנקשטיין. פרנסס בין קוביין (צילום: rex/asap creative)
מראה גותי אפל, הכולל שיער פחם ואיפור לבן א-לה הכלה של פרנקשטיין. פרנסס בין קוביין (צילום: rex/asap creative)
"קורט הגיע לשלב שבו הוא נאלץ בסוף להקריב את כל מי שהוא היה לאמנות שלו, כי העולם דרש את זה ממנו". פרנסס בין קוביין התינוקת עם הוריה, קורט קוביין וקורטני לאב (צילום: rex/asap creative)
"קורט הגיע לשלב שבו הוא נאלץ בסוף להקריב את כל מי שהוא היה לאמנות שלו, כי העולם דרש את זה ממנו". פרנסס בין קוביין התינוקת עם הוריה, קורט קוביין וקורטני לאב (צילום: rex/asap creative)
"אני לא ממש אוהבת את נירוונה, שיסלחו לי כל מקדמי המכירות של יוניברסל. סצנת הגראנג' לא מעניינת אותי" (צילום: rex/asap creative)
"אני לא ממש אוהבת את נירוונה, שיסלחו לי כל מקדמי המכירות של יוניברסל. סצנת הגראנג' לא מעניינת אותי" (צילום: rex/asap creative)
בשנים האחרונות היא מנסה עד כמה שניתן להתרחק מהמראה האמריקאי התמים שלה, שכלל עיני תכלת, שיער שטני חלק כמו שהיה לאביה, ומבנה גוף עגלגל (צילום: Gettyimages)
בשנים האחרונות היא מנסה עד כמה שניתן להתרחק מהמראה האמריקאי התמים שלה, שכלל עיני תכלת, שיער שטני חלק כמו שהיה לאביה, ומבנה גוף עגלגל (צילום: Gettyimages)

תעשיית האופנה משמשת שנים ארוכות כזירת הקאמבקים הטובה ביותר לכוכבים שרוצים להמציא את עצמם מחדש, בין אם זה לקראת אלבום/סרט/תוכנית טלוויזיה, ובין אם לאור דיאטה שהצליחה, גמילה מסמים, או גירושין מכוערים. פרנסס בין קוביין אומנם רק בת 24, אבל כבתם של קורט קוביין המנוח ואייקון האופנה קורטני לאב, היא הרוויחה בכבוד את הזכות להשיק בגילה הצעיר את קיומה מחדש.

 

זה קרה בשבועות האופנה של לונדון ופריז, בהם הופיעה שלובת זרועות עם אמה בת ה-52 לשלל אירועים, ביניהם תצוגות האופנה של שאנל, ז'יבנשי וברברי, ומסיבת חצי היובל של מגזין האופנה דייזד אנד קונפיוזד. בין לבין הספיקה לאב (שממשיכה לתחזק את מעמדה האופנתי ומשיקה כעת גם שיתוף פעולה שני עם אתר השופינג המקוון נסטי גאל) לחשוף בחשבון האינסטגרם שלה קמפיין אינטרנטי משותף שעשתה עם בתה לקידום חלל Makers House של בית האופנה ברברי, שהוקם למשך שבוע בשכונת סוהו בלונדון בתום התצוגה. בסרטון נראות השתיים רוקדות ומתחבקות לצלילי מוזיקה קלאסית, ומדגמנות חברות וקשר משפחתי נטול משקעים, שכמותם לא נראו מזה שנים במשפחת קוביין.

  

 

התמונות המשותפות של השתיים מסבב שבועות האופנה האחרון הפתיעו את מי שעוקב אחריהן במדורי הרכילות. לפני כשנתיים התחתנה קוביין המוזיקאי אייזאיה סילבה, בטקס מצומצם שכלל 15 אנשים בלבד, ולא זאת בלבד שהאם קורטני לא הוזמנה - היא ידעה על החתונה רק בדיעבד.

 

את תגובתה של האם לתקרית היא בחרה לפרסם באינסטגרם, כשהעלתה תמונה שלה עם השחקן הצעיר ג'יימס נורלי, וכתבה: "אם אתם חושבים שאני מצטערת שלא הייתי השבוע באיזה אירוע חשוב - תחשבו שוב", ולא שכחה להוסיף את ההאשטג, "שווה להבריז מהכול בשביל זה".

 

עוד בערוץ האופנה

 

מערכת יחסים סוערת. קוביין ולאב (צילום: gettyimages)
  מערכת יחסים סוערת. קוביין ולאב(צילום: gettyimages)

   

  האיחוד הנוכחי של השתיים ודאי קשור לתהליך הגירושים של הבת מסילבה, לאחר 21 חודשי נישואים בלבד, שהתנהל לעיני התקשורת ותוך הטלת רפש הדדית. על אף שכבר לפני שנה סיפרה לאב כי היא אוהבת את סילבה כמו בן - ההתקרבות המחודשת שלה לבתה התחזקה על רקע הפרידה.

   

  בשבוע שעבר דיווח ה"ניו יורק פוסט" כי בני הזוג רבים על גיטרה יקרה של קורט קוביין, שפרנסס נתנה לסילבה ביום חתונתם ביוני 2014, וזאת לאחר שהנ"ל גורש מביתם המשותף בלוס אנג'לס. חברו של סילבה מסר למדור הרכילות של העיתון Page Six כי "בלתי נסבל לגור עם פרנסס בגלל האגרנות הכפייתית ממנה היא סובלת. פרנסס מבלה את ימיה בקניות אונליין באינטרנט. כמעט כל חדר בבית מלא בארגזים שהיא מעולם לא טרחה לפתוח: נעליים, בגדים, אמנות, ציוד מוזיקה, ואפילו מספר טלוויזיות עם מסך גדול".

   

  "בלתי נסבל לגור עם פרנסס בגלל האגרנות הכפייתית ממנה היא סובלת". עם בן הזוג לשעבר, אייזאיה סילבה (צילום: rex/asap creative)
   "בלתי נסבל לגור עם פרנסס בגלל האגרנות הכפייתית ממנה היא סובלת". עם בן הזוג לשעבר, אייזאיה סילבה(צילום: rex/asap creative)

    

   קוביין, מצדה, נאבקת בבית המשפט כדי לשמור על הירושה שקיבלה מאביה, בסך 450 מיליון דולר, פן תחולק שווה בשווה עם סילבה, שדורש את חלקו בנכסים של קוביין. בנוסף דורש סילבה מבית המשפט כי קוביין תשלם לו מדי חודש מזונות בגובה 10,000 דולר, תוך פירוט הצרכים החודשיים שלו: 4,500 דולר בחודש עבור שכר דירה, 200 דולר לבגדים, ובית ספר פרטי לבנו ממערכת יחסים קודמת, בגובה של 3,333 דולר בחודש.

    

   פרקליטה של קוביין, ניל פרידמן, מסר לבית המשפט כי "העותרת מבקשת כי כל המתנות שקיבלה מאביה, לרבות ירושה, עיזבונות וכל הנכסים שלה לפני הנישואים, וכן כל הרווחים שנצברו לאחר הפרידה, יישמרו כרכוש נפרד שלה".

    

   נאבקת בבית המשפט כדי לשמור על הירושה שקיבלה מאביה, בסך 450 מיליון דולר, פן תחולק שווה בשווה עם סילבה, שדורש את חלקו בנכסים של קוביין (צילום: rex/asap creative)
    נאבקת בבית המשפט כדי לשמור על הירושה שקיבלה מאביה, בסך 450 מיליון דולר, פן תחולק שווה בשווה עם סילבה, שדורש את חלקו בנכסים של קוביין(צילום: rex/asap creative)

     

    אבל הדרמה הגדולה הזו היא לא מה שישבור את קוביין למודת הסערות המתוקשרות, כמי שהתרגלה לאור הזרקורים כבר מימיה כעובר ברחם אמה, שהואשמה בתקשורת כי היא משתמשת בהרואין במהלך ההיריון - טענה שלאב עצמה אישרה מאוחר יותר בראיון ל-וניטי פייר.

     

     

    לאורך השנים עשתה קוביין כל שביכולתה כדי להתנתק מהעול המשפחתי הכרוך בהיותה בתו היחידה של אייקון הגראנג', סולן נירוונה, שהתאבד כשהיתה בת שנה וחצי. מכיוון שפרנסס נראית כמו שיבוט של אביה בצעירותו ("אני קוראת לזה התקף ק"ק", אמרה. "כשהם רואים אותי, הם רואים את קורט קוביין"), בשנים האחרונות היא ניסתה עד כמה שניתן להתרחק מהמראה האמריקאי התמים שלה, שכלל עיני תכלת, שיער שטני חלק כמו שהיה לאביה, ומבנה גוף עגלגל. את אלו היא המירה במראה גותי אפל, הכולל שיער פחם ואיפור לבן א-לה הכלה של פרנקשטיין. למעצב האופנה הדי סלימאן זה הספיק כבר ב-2011, כשבחר בה לסדרת תצלומים בשחור לבן, שחשפו גוף שדוף ומלא קעקועים.

     

    בגיל 16 ערכה קוביין מסיבת יום הולדת תחת הנושא "התאבדות", בהפקתה של אמה ובתקציב של 300 אלף דולר (צילום: Gettyimages)
     בגיל 16 ערכה קוביין מסיבת יום הולדת תחת הנושא "התאבדות", בהפקתה של אמה ובתקציב של 300 אלף דולר(צילום: Gettyimages)

       

     את יחסה האמביוולנטי להתאבדותו של האב שלא הכירה, חגגה במסיבת יום הולדת מתוקשרת בגיל 16 תחת הנושא "התאבדות" בהפקתה של אמה ובתקציב של 300 אלף דולר. קוד הלבוש עמד על בגדים בשחור או אדום, הקייטרינג היה צמחוני, ובין המוזמנים התקיימה תחרות תלבושות נושאת פרסים.

      

      "קורט הגיע לשלב שבו הוא נאלץ בסוף להקריב את כל מי שהוא היה לאמנות שלו, כי העולם דרש את זה ממנו", אמרה פרנסס בראיון שהעניקה למגזין רולינג סטונס בשנה שעברה, לצורך קידום הסרט התיעודי בהפקתה של לאב "Kurt Cobain: Montage of Heck". "אני חושבת שזה היה אחד הטריגרים המרכזיים לכך שהוא הרגיש שהוא לא רוצה להיות פה, ושלכולם יהיה טוב יותר בלעדיו".

      

      

     אחד הציטוטים המפורסמים שלה מאותו ראיון מתמצת את יחסה ללהקה של אביה, נירוונה: "אני לא ממש אוהבת את נירוונה", אמרה, "שיסלחו לי כל מקדמי המכירות של יוניברסל. אני יותר אוהבת את מרקורי רב ואואזיס (שנואי נפשם של מעריצי נירוונה, א"י). סצנת הגראנג' לא מעניינת אותי".

      

      

     יחד עם זאת, היא עדיין מאזינה לחומרים שהקליט אביה. "Territorial Pissings הוא פאקינג שיר אדיר", אמרה. "ואני בוכה בכל פעם שאני מקשיבה ל-Dumb. זאת הגרסה הנקייה של איך שקורט תופס את עצמו – את עצמו על סמים, בלי סמים, התחושה שהוא לא ראוי להיקרא קול של דור. אבא שלי היה שאפתן בצורה יוצאת דופן, אבל דרשו ממנו הרבה, יותר מגבול השאפתנות שלו. הוא רצה שהלהקה שלו תצליח, אבל הוא לא רצה להיות פאקינג קול של דור".

      

     ומה גילינו בארון ובבית של אוולין הגואל? 

     לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ענבל מרמרי)
     לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ענבל מרמרי)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד