"מה שנשאר זה אומץ, סקרנות ואדיבות, והאהבה שלי לעולם ולאנשים", כך מתארת מארינה מקסימיליאן קרני, 25, את הגרסה המשופרת שלה. כל שאר הדברים שהכילה מארינה הישנה לא קיימים אצל מארינה החדשה, והיא, בכל אופן, כבר לא זוכרת אותה.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

כבר נכתב רבות על המהפך שעברה. כשעוד היתה מקסימיליאן בלומין היא היתה מלאה יותר, אופנתית רק בדרכה המשונה, לקחה חלק בפרויקטים מוזיקליים רבים תוך כדי ניסיון ללדת אלבום משלה והחליפה בני זוג מפורסמים. משהפכה למקסימיליאן קרני, הודות לבעלה עמית, היא רזתה מאוד, התחילה להתלבש אופנתית במובן הקונבנציונלי, ובעיקר השלימה עם עצמה.

עכשיו, סוף סוף, המהפך של מארינה מקבל חותמת סופית והיא שלמה עם עצמה גם מוזיקלית ובדרך לאלבום ראשון.

"תהליך ההשלמה בעצם מתחיל בתקופה האחרונה, שבה אני מתחילה לאהוב את מה שאני שומעת", היא אומרת. "בגיל חמש כבר ידעתי שזה מה שאעשה כל החיים, אבל בין לדעת לבין להיות שלמה עם זה יש דרך ארוכה. אני מרגישה שרק לאחרונה עברתי בשער הזה שבו אני מרגישה בנוח עם זה שאני זמרת".

אירוני ש"סוף סוף" זה שם של סינגל שלך מלפני חמש שנים.

"חיכיתי המון זמן לדבר הזה, ואני שמחה שחיכיתי ושמחה שלא הוצאתי אלבום רק כי היו חומרים או כי זה היה יחסית טוב. אני פעם ראשונה עושה מוזיקה שהיא ממש לטעמי".

מה השתנה?

"אני בנקודה בחיים שאני מרגישה בשלה לתת אלבום שלם. לפני זה לא הרגשתי ככה, הרגשתי שהחומרים וההפקה ומה שאני מספקת היה נהדר בשביל מופע ובשביל משהו שקורה וחולף, ולא נשאר כאן לנצח".

הסינגל הראשון מאלבום הבכורה המתקרב, "Two Pigs", יצא לפני שבועיים, כולו באנגלית. "משהו ביחסים שלי עם החומרים בעברית ובעיקר עם איך שאני שרה עוד לא התגבש", היא מספרת, "ניסיתי שהאלבום הראשון יהיה בעברית, אבל הבנתי שדווקא החומרים באנגלית הם הבשלים יותר".

המפיק של האלבום המסקרן הוא עופר מאירי, מפיק מוזיקלי ותיק ומנהיג ההרכב מטרופולין, שלאחרונה ייעץ לאביב גפן ב־"The Voice".

בחרת לקרוא לשיר הראשון, בתרגום חופשי, "2 חזירים".

"השיר נכתב על אחת ממערכות היחסים ההיסטוריות שלי. הוא מדבר על תלות רגשית, ועל זה שאנחנו נהיים חמדנים לזה שיאהבו אותנו ושנרגיש אהובים.

"מדובר על שני אנשים שנמצאים במערכת יחסים מתוך הבורות שלהם ומתוך החוסר שלהם. כשמנהלים יחסים ממקום פגוע, אנחנו עושים המון השלכות, ובמקום לדעת שאנחנו אלה שפוגעים בעצמנו אנחנו אומרים לצד השני, אתה זה שפוגע בי".

דרך מוזיקלית ארוכה עברה מארינה עד למקום שבו היא נמצאת היום. זה כלל את המופע "התבוננות", המופע "אקספרימנטל", פרויקט מוזיקלי בהפקת תמיר מוסקט שהיה עתיד להפוך לאלבום, וממנו יצאו "עמוק בטל" ו"אני הולכת", ואפילו מופע ממיטב הקלאסיקות העולמיות בשם "דולצ'ה ויואצ'ה", יחד עם המנצח גיל שוחט.

נכון לעכשיו, כל החומרים שהקליטה עד כה "נשארים במרחב של העבר, ובעתיד יכול להיות שהם ימצאו את דרכם באלבומים ויכול להיות שלא. הם יישארו הקסם הספונטני שהיה ביני לבין הקהל בהופעה".

אגב קהל, יש למארינה כזה שהולך איתה שנים, מתברר, ואפילו "מדי פעם, בנקודות מפנה, אנחנו ככה משתפים זה את זה במה שקורה לנו, בעיקר במייל". לכן כנראה היא מתעקשת להגיד תודה לכל מי "שבלי שיהיה דיסק הגיע במשך כמעט שש שנים, פעם אחר פעם, למופע חדש הזוי יותר או פחות. עכשיו אני מרגישה שאני מביאה משהו שאשמח שיהיה להם באוטו, ולא סתם לצאת ידי חובה".

צריך אומץ כדי לנסות עולמות מוזיקליים שונים.

"זאת גם הפריבילגיה שיש לי כאמנית, גם המחויבות שלי וגם דרך החיים שלי, אני אוהבת לחפש ולמצוא את עצמי.

"זה משהו שגם יוצא לי לדבר עליו עם החברות שלי, אנחנו, הנשים, עם מאוד מגוון לטובה ולרעה. יש לנו המון צדדים, וכל פעם צד אחד שבי מבקש תשומת לב ואני נותנת לו את המענה הזה. אז באמת היתה מארינה עם הפסנתר, היתה מארינה פרועה, ואני מרגישה שעכשיו עופר מאפשר לי, יותר מאי פעם, להיות הכי הרבה גוונים בבת אחת".

בראייה לאחור, היית עוברת את המסע הארוך הזה שוב?

"אין דרך אחרת".

היא התגלתה בטלוויזיה ("בוודאי שאני זוכרת שאני יוצאת 'כוכב נולד'"), ולעיתים חזרה אליה כששיחקה בסדרות נחשבות כמו "ילדי ראש הממשלה", "תמרות עשן" או "יחפים". אבל לטענתה "זה משהו שנחמד לי ומעניין לי לעשות ואני מניחה שאני לא נוטשת את זה, אבל כרגע זה הולך לצד, כל האנרגיה כלפי האלבום".

עוד במסגרת מארינה החדשה: היא גרה עם בעלה באזור חדרה, והתחברה לעצמה בעיקר פנימית, אבל לא רק: "כל ההתעסקות בבגדים, הדחקתי את זה לתקופה, ועכשיו אני מגלה את עצמי מחדש בתחום. החלטתי שאין סיבה יותר לא לשחק את המשחק שכולם משחקים בו.

"כאן קוראים אופנה למה שכולם לובשים, מה שהכוכבים לובשים זה מה שאופנתי. באירופה הרבה יותר משוכללים והרבה יותר פתוחים. הדבר הזה מאוד קיבע אותי, עד שבשלב כלשהו אמרתי - אזרום עם זה, נתאם עמדות, לא באתי להיות ברוגז. החלטתי להיפתח למשהו שנסגרתי אליו לפני כמה שנים".

בחרת לגור רחוק מהסצנה.

"אני עובדת המון בתל אביב, זה לא שאני לא נמצאת בעיר בכלל, אבל על אף מה שנראה בעיתונים, אתה לא משיג עבודות רק מזה שאתה נמצא במדורי רכילות, אז זאת לא השאלה עם מי אני שותה קפה, אלא מה אני עושה בתחום שלי ואילו פרויקטים אני מייצרת. זה לא רק מינגלינג, לפעמים זה נראה ככה מבחוץ".

את שחקנית מוערכת, מוזיקאית, דוגמנית. במה את לא טובה?

"יש לי עוד דרך מאוד ארוכה עם בישול. אני מבשלת בעיקר את סגנון הבישול שלי, הדברים הבריאים, אבל בבישול לבעלי - יש לי מה ללמוד, בישול כמו שאמא מבשלת זה לא כזה קל".

__________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :