כשאלישה קאת'ברט החליטה לנטוש את קנדה בגיל 17 בלבד לטובת ניסיונות לפתח קריירת משחק מעבר לים (מטאפורית, קרציות. מה נכתוב, מעבר ליבשה?), בלוס אנג'לס, כולם חשבו שהיא משוגעת לגמרי. מילא זה שהיא צעירה כל כך, מילא זה שהיא רוצה לעזוב את קנדה, אבל הכסף שהיה לה הספיק לה, לפי החישובים שלה עצמה, לשישה שבועות בדיוק. מה, לכל הרוחות, כבר אפשר להספיק בשישה שבועות בלוס אנגל'ס?!

אבל קאת'ברט סירבה להקשיב, עלתה על המטוס (עובדה מעניינת: קאת'ברט שונאת טיסות, ותמיד עולה למטוס ברגל ימין) והבטיחה שאם תוך שישה שבועות היא לא מוצאת תפקיד היא תחזור לקנדה ותוותר על החלומות לקריירת משחק. בשבוע הראשון לא קרה כלום. בשבוע השני שום דבר. שבוע שלישי? שום שינוי. שבוע רביעי חלף, ונאדה.

בסופו של השבוע החמישי היא זכתה בתפקיד של קימברלי באואר, ביתו של, בסדרה "24". השאר, כמו שנוהגים להגיד במחוזותינו, היסטוריה.

הסיפור הקטן הזה מייצג יותר טוב מכל דבר אחר את העוף המוזר שהוא אלישה קאת'ברט. מצד אחד, לא מתמנגלת, לא נמצאת בקשר עם כתבי רכילויות ולמרות שהופיעה באינספור סרטים וסדרות, רובם מוכרים ביותר, לא נחשבת לפרצוף מוכר במיוחד. מצד שני, היא אולי השחקנית הכי אמביציוזית בהוליווד וגם, בואו נשכח, אלישה קאת'ברט היא באופן רשמי האישה הכי לוהטת על המסכים שלכם. ומה כבר אנחנו צריכים יותר מזה?

שלושה מיליון דולר והילרי קלינטון

אנחנו לא רוצים להפלות כאן אף אחת אחרת, אבל יש מצב שאלישה קאת'ברט, היום בת 30, היא בת הזוג המושלמת, לפחות נכון לפברואר 2013.

מעבר למראה ההורס שלה ולעובדה שהיא כוכבת אחד הלהיטים הגדולים בארצות הברית, הסיטקום "הפי אנדינגס", היא מבינה גדולה ביין, אוהדת הוקי שרופה (ואפילו ניהלה בלוג בנושא באתר הרשמי של ליגת ההוקי האמריקאית, למרות שלא כתבה בו הרבה), מבינה גדולה בכדורסל (ואוהדת את הלייקרס), שרופה על מאכלי ים, מרוויחה בין שניים לשלושה מיליון דולר לשנה, הייתה המועמדת האחרונה לספיידרמן והפסידה את התפקיד לקירסטין דאנסט ואם כל זה לא מספיק אז אחת הנשים הקרובות אליה היא לא אחרת מאשר הילרי קלינטון, שראתה אותה פעם בתוכנית לילדים ב-1997, התרשמה ממנה והזמינה אותה לפגישה בבית הלבן, ומאז השתיים שומרות על קשר.

ב"מקסים", כנראה, יודעים מה עושים. אלישה קאת'ברט על שער הגיליון הקרוב
ב"מקסים", כנראה, יודעים מה עושים. אלישה קאת'ברט על שער הגיליון הקרוב

מה שכן, יכול להיות שלא כל הנוצץ זהב הוא. זאת אומרת, אין ספק שהיא אחת הבחורות השוות בהוליווד, אבל כנראה שהכל איתה הולך ממש בסדר עד שמציעים לה נישואין. עוד ב-2004 היה זה טרייס איאלה, עוזרו האישי של ג'סטין טימברלייק, ששלף טבעת. קאת'ברט הנרגשת אמרה "כן", כמובן, אבל פחות משנה אחר כך החליטה לבטל את האירוסין ולהיפרד מהבחור.

מ-2005 עשתה לה מנהג לצאת אך ורק עם שחקני הוקי, והראשון שעטה עליו היה השחקן הקנדי שון אייברי, איתו יצאה כמעט שנתיים. אין סיבה רשמית מדוע השניים נפרדו וקאת'ברט מסרבת לדבר על כך בראיונות, אבל שמועות אומרות שאייברי החל לדבר איתה, ובכן, על טבעות, מה שהלחיץ אותה עד מוות וגרם לה להיפרד.

מאז 2008 היא עם דיון פנוף, קפטן קבוצת הטורונטו מייפל ליפז (או קבוצת "עלי המייפל מטורונטו", אם תרצו) ובספטמבר האחרון האיש סוף סוף כרע ברך והציע לה להתחתן. היא אמרה "כן". מאז ועד היום, טוענים הרכילאים, לא נעשתה ולו תזוזה אחת בכל נושא החתונה. אתם כבר יכולים לנחש לאן זה הולך, נכון?

סקסית? כולכם השתגעתם

אבל רגע לפני שהיא חוזרת להיות רווקה ולצאת עם שחקן הוקי אחר (סתם, חס וחלילה, פעם שלישית גלידה, וכאלה), בואו נזכיר שחוץ מהעבר הזוגי הבעייתי שלה, ההווה שלה דווקא נראה הרבה יותר ורוד. אחרי שגירדה את המקומות האחרונים והאמצעיים ברשימות הסקסיות של השנים האחרונות, עשתה קאת'ברט קפיצה כמעט מטאורית השנה, ונחתה היישר במקום הראשון של רשימת "הנשים הלוהטות ביותר בטלוויזיה" של המגזין הנחשב "מקסים". האמת? אף אחד לא מופתע. חוץ מקאת'ברט עצמה.

היא הייתה בוחרת בסופיה ורגרה או בקיילי קוקו. אלישה קאת'ברט (צילום: gettyimages)
היא הייתה בוחרת בסופיה ורגרה או בקיילי קוקו. אלישה קאת'ברט (צילום: gettyimages)

"זה מחמיא, ואני מודה לכם מאוד, אבל אני חושבת שאתם כולכם משוגעים לגמרי", אמרה בראיון למגזין שיתפרסם במלואו בחודש מרץ. "אני הכי יפה כשקיילי קוקו, סופיה ורגרה וזואי דשנל על המסך? סליחה, אבל התחרפנתם לגמרי".

האמת? לא מעט קוראים יסכימו איתה (ולנו יש רק שתי מילים להגיד בנושא: קט דנינגס), אבל היי, מקסים בחרו, והם כנראה יודעים מה הם עושים. וכך, בגיל 30, מוצאת את עצמה סוף סוף האישה שהשתתפה בסרטים "אהבה זה כל הסיפור" ו"ששת נשותיו של הנרי ליפיי" וכוכבת הסדרות "24" ו"הפי אנדינגס" במקום שמגיע לה להיות: בפסגה.