לנו אין פינות על אוכל, פינות על אופנה שנמשכות 10 דקות ואין לנו מדד פופקורן או משהו כזה", מהרהר ליאון רוזנברג בקול רם כשמדברים איתו על ההבדל בין מהדורת "חדשות הבידור" שלו לבין המתחרים מערוץ 10, "ערב טוב עם גיא פינס". מהר מאוד הוא מגיע לפערים מהותיים יותר בגישה למקצוע של שתי ההפקות התחרותיות הללו.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

"הם לא בוחלים באמצעים כמו לשלוח SMSים מאיימים, קללות ואיומים על חרם ו'אתה מחוק, לא נעבוד איתך יותר', ואני מתחלחל!".

אומרים ש"פינס" מטילים סנקציות כדי לקבל בלעדיות. שהם לא מוכנים לבוא לסקר אירועים אם אתם תהיו שם.

"על מה בלעדיות? על מיכל ינאי משיקה ליין תכשיטים חדש? אז כאילו, אוקיי, אז מה? זה לא שיש פה כוכבים ענקיים שאפשר לחשוב. היום מירי בוהדנה עושה קמפיין מסוים, מחר היא תעשה אחר, ושם אראיין אותה, לא קרה כלום".

קרה שהם מינפו את זה שהם בערוץ 10 כדי לדחוק אתכם?

"כן, אתי דודאי מ'מעושרות' עשתה מסיבת יום הולדת וערוץ 10 החליט שאנחנו לא נבוא למסיבה. במקום זה באנו אליה הביתה, כמה שעות לפני המסיבה, ויצא לנו אייטם יותר טוב מזה שנעשה במסיבה. בבית היה לאתי זמן לשבת ולדבר איתנו, לעומת המסיבה שהיא היתה עסוקה בלארח".

מהמערכת של "גיא פינס" לא נמסרה תגובה.

את הפגישה בינינו מבקש רוזנברג לקיים במשרדי התוכנית בגני התערוכה בתל אביב, העדפה שאני מבין לעומק רק כשאני מתלווה אליו לסיור במקום. "פה יושבת העורכת הראשית, פה תחקירן חו"ל, ופה זה המשרד שלי", מסביר לי ליאון, ולא מפסיק לזרוק הערות לחברי הצוות באשר לתכנים כאלה ואחרים שמיועדים לתוכנית הערב.

עם עבר מקצועי בגלי צה"ל ככתב כלכלי, בערוץ ביפ עליו השלום כמנהל התוכניות, עם קריירת משחק קצרה (בעיקר "זבנג") ואפילו קריירה כמראיין, אפשר להבין מדוע המנחה מעורב בכל פרט קטן.

"אני מרגיש כאילו אספתי כלים לכל אורך הקריירה שלי, ופה זה המקום שאני מביא את כולם לשימוש".

בימים אלה חוגג רוזנברג (39) שנתיים מאז שעלתה לאוויר תוכנית חדשות הבידור של HOT (ראשון־חמישי, 19:30, HOT בידור ישראלי). התוכנית שעלתה כמחליפה של "ערב טוב עם גיא פינס", שנדדה לערוץ 10 בעקבות אי הסכמות כספיות, חוגגת ביום פגישתנו 325 תוכניות - ואם תשאלו את רוזנברג, הוא כנראה יהיה שם בחגיגות ה־1,000.

חמוש בצוות כתבי שטח צעירים, פינת וידאו פפראצי שיובאה מאתרי הרכילות המובילים מעבר לים, ובאחת, ליאם שוהם, מגישת המבזקים היפה, רוזנברג מרגיש שהוא נמצא בנקודה מושלמת.

"שנתיים זאת נקודת ציון חשובה מאוד", הוא אומר. "כשיצאנו לדרך היינו במקום אחר, בנינו את זה מכלום, מאפס. היום אנחנו בנקודה הכי טובה שהיינו בה אי פעם. התמודדנו במהלך הזמן עם סיטואציות שונות ברמה העיתונאית, אבל ככה זה כשאתה קם בבוקר של כל יום וחייב ליצור תוכנית חדשה".

ספר על רגע לא נעים.

"לא שזה לא נעים, אבל היה מקרה שבו פרסמנו שיעל גולדמן ואורי פפר עוזבים את הארץ. אחרי הפרסום קיבלתי טלפון משניהם ובו הם אמרו שזה לא נכון, ואיך עשיתי דבר כזה.

"אנחנו קיבלנו את המידע ממקור מאוד מוסמך, ששמע מאחד מהם במקום העבודה שלו שהוא עוזב את הארץ לתקופה לא ידועה. אז מה אני אמור להסיק מזה? הסיפור האמיתי היה שהם טסים לתקופה לא מוגדרת, אבל כדי לקפל את הדברים שם ולחזור לפה באופן קבוע. אחד מהם סיפר כתירוץ להתחמק מאיזה פרויקט, אז אם אתם הולכים ומספרים, למה אתם מצפים?".

מה ה־סקופ של התוכנית מאז עלייתה?

"הכי הרבה רעש עשה חשיפת הרומן בין דנה ספקטור לרן שריג. היתה החלטת מערכת שכמה אנשים כבר יודעים על הרומן ואנחנו נשים את זה על השולחן. חיכינו עד שהיינו בטוחים שבני הזוג שלהם יודעים שקורה משהו ואז פרסמנו. בכל זאת יש אתיקה, לא רצינו להודיע לבן זוג שבוגדים בו.

"קיבלנו ביקורת מאוד חזקה, כולל מרן ודנה. אבל שניכם הייתם בריאליטי, פתחתם את החיים שלכם בצורה מאוד אינטימית אל מול המצלמות, וזה מה שיש".

לא בוחל באמצעים? גיא פינס  (צילום: עדי אורני)
לא בוחל באמצעים? גיא פינס (צילום: עדי אורני)

רוזנברג נשוי זה חמש שנים לפאולה והוא אב לשילה בת הארבע וחצי וארבל בת השנתיים. כחלק מהמלחמה האישית שלהם נגד צלמי הפפראצי, העיניים הבוחנות וזיהום האוויר, ובניגוד לרוב הקולגות, המשפחה בחרה להתרחק מההמולה ועקרה לדירת גג בכפר סבא. אבל גם בפרברים, יודע כל מי שפתח טלוויזיה בעשור האחרון, אין מפלט מהלחצים, וגם שם גועשים עניינים מתחת לפני השטח המנומנמים.

"אנחנו בטיפול זוגי כבר תקופה ארוכה", מנחית ליאון בעיצומה של שיחה על זוגיות ומגפת הגירושין שפשתה בכל מקום, לרבות בשדות סלבס. "זה לא איזה משהו לפני פרידה, זה נקרא טיפול מונע, וזה מאוד עוזר. כחלק מהתמודדות עם ההורות והלחץ של חיי הזוגיות הלכנו לכל מיני סוגים של טיפולים. התחלנו בטיפול סטייל סופר נני כזה והמשכנו משם".

מיכל דליות וזה?

"לא עם סופר נני עצמה, אלא השיטה שהיא עובדת בה, שיטת אדלר. היום אנחנו מטופלים בשיטת אימגו, זאת שיטה שבה אחד מבני הזוג מטפל בבן הזוג שני בעזרת מטפלת. זה מדהים וזה עושה פלאים לזוגיות. בגלל סיר הלחץ הזה שנקרא הורות, והחוסר בזמן לדבר וללבן נושאים חשובים בגלל שאתה עסוק כל הזמן עם הבנות והעבודה שלך, בחרנו ללכת למקום שבו אנחנו כופים על עצמנו לדבר".

הייתם על סף פרידה בעבר?

"מעולם לא. כשנה לאחר שהתחתנו החלטנו ללכת לטיפול, כדי לשפר את עצמנו כבני אדם, כאנשי מקצוע וגם כהורים".

וטיפול אישי, פסיכולוג, גם יש בתמונה?

"התחלתי טיפול אישי ביום שנודע לי שאני הולך להיות אבא. היו לי אישיוז עם זה, איך זה הולך להיות, האחריות והלחץ. אמרתי לעצמי שאני חייב לטפל בזה לפני שאהפוך למשהו שאני מפחד ממנו.

"בקריירות שלנו אנחנו משקיעים ולומדים, בלימודים באוניברסיטה אתה משקיע ולומד, למה שזוגיות תהיה שונה? אנשים לוקחים את הנושא בצורה קלילה מדי, חושבים שאם הם בזוגיות - אז זהו, חייב להיות להם טוב, מעצמו, בלי עבודה. זה לא עובד ככה".

האשה שאיתו

ליאם שוהם (25) היא הלירון ויצמן של "חדשות הבידור", ולצערנו הרב, הן חברות טובות במציאות - אז בוץ לא יעוף פה.

"הגעתי ל'חדשות' כשחקנית. שיחקתי ב'כחולים' של ערוץ ביפ, עשיתי הצגות קטנות ומחזות זמר והייתי זמרת ליווי ורקדנית ב'בראבו', שם הכרתי לראשונה את ליאון (רוזנברג) שהנחה את התוכנית".

מבחן הקבלה של שוהם במהדורה של רוזנברג היה על סט "רוקדים עם כוכבים". מאז עברו שנתיים וכיום שוהם ממלאת בהצלחה את משבצת הסייד קיק למנחה, ומתבלת את יום העבודה ביציאות לשטח, לראיונות. על הדרך, מספיקה שוהם גם להתקדם לקראת סיום התואר הראשון שלה בפסיכולוגיה וחוגגת בימים אלה ממש שנת נישואין מאושרת לעמית.

מה הרגע המרגש ביותר שחווית בשנתיים האחרונות?

"אתה תצחק, אבל זה היה כבר על התוכנית הראשונה שלי. היה לי ראיון עם אסי דיין, ותוך כדי שיחה הוא פתאום הזמין אותי אליו הביתה. זה נשמע לי מוזר קצת בהתחלה, אבל הלכתי, יחד עם כל צוות הצילום, וזה היה פשוט מדהים.

"הבית, שגיליתי אגב שהוא של אמא שלו בכלל, היא ענק ומרשים, ובשלב מסוים התיישבנו באיזה חדר שם ואסי התחיל להקריא לי שירים. זאת היתה חוויה מדהימה ומרגשת. ישבתי שם ובכיתי".

הרגע הכי לא נעים?

"זה לא בדיוק רגע לא נעים, אבל בזמנו, כשעבדתי כדוגמנית על איזה פרויקט, אחד הספרים שהיה על הסט נורא התאכזר אליי. הוא קילל אותי וירד עליי ליד כולם, ואז, לא מזמן הוא הלך לתוכנית ריאליטי.

"מהרגע שהוא סיים את הצילומים שם, הוא ניסה להשלים איתי, בגלל המקום שבו אני עובדת, וסירבתי. בוא נגיד שהבן אדם לא הופיע בתוכנית שלנו אחרי זה. בכלל".

מי זה?

"לא משנה. אני לא רוצה לפגוע בפרנסה של מישהו".

עולים לי שני ספרים בוגרי ריאלטי, רועי לולו מ"הישרדות", ויוסי סרור מ"האח הגדול".

"אמרתי לך, אני לא בקטע של נקמות. היה מה שהיה, ונגמר".

התואר בפסיכולוגיה זה התחלה של קריירה חלופית?

"אולי בשלב מסוים אעבוד רק בפסיכולוגיה, לך תדע לאן הקריירה תיקח אותי. טוב שיש משהו יציב בחיים".

נכון, סלבס לא תמיד יציבים.

"אנשים מפורסמים מתחסדים לפעמים. מה זה השטויות האלו להסתיר את הפנים עם היד כשמצלמים אותם? הם מרוויחים מזה, הם מקבלים מזה עבודה אחר כך".

אמרת יד על הפנים, אמרת בר רפאלי.

"היא דווקא נרגעה לאחרונה עם הדבר הזה, שמת לב? מאז שהיא לא עם ליאונרדו דיקפריו היא ירדה לקרקע קצת. נו טוב, ככה זה בחיים כנראה".

** את הראיון המלא עם ליאון רוזנברג וליאם שוהם תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

לא בקטע של נקמנות. ליאם שוהם (צילום: רונן אקרמן)
לא בקטע של נקמנות. ליאם שוהם (צילום: רונן אקרמן)

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: