סמל מין. זה התיאור שעובר לי בראש אחרי רביצה ממושכת בחברתו של יון תומרקין. לא ממש ברור מי הבחור הזה, שנראה, נשמע ומתנהג כמו יון, ומה הוא עשה עם כוכב הילדים המשמים שהיה כאן קודם. מי שבמשך תקופה ארוכה היה ראוי לסופרלטיבים כ"פרווה" ו"כדור שינה", הצליח להמציא את עצמו מחדש כזכר אלפא מתקתק, עם חיוך של מניאק ועיניים חודרות.

"בקלות יכולתי להיות היפסטר מאגניב", הוא מצחקק רגע לפני שהוא מזנק למרצדס הנוצצת שלו, "אני תל אביבי, בן של אמן ולמדתי במגמת תיאטרון, אבל אין מה לעשות, אני אוהב את עומר אדם".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

קשה להסביר מה בדיוק השתנה אצל יון, ומאיפה הגיע הסקס אפיל החדש. הוא טוען שזה תהליך טבעי של התבגרות, אני טוען שזו תוצאה של ביקורים אינטנסיביים בחדר הכושר. תומרקין, המתחזק בסתר אישיות אנאלית של יקה פוץ ("חייב להצדיק את הדרכון הגרמני שלי"), הכוללת חיבה עזה לסדר ("קניתי עט מחיק ואני כותב לעצמי משימות על השולחן. זה מסודר בתרשימי זרימה!"), חי בדיסוננס מתמיד בין הרצינות הטבועה בו לצעיר הפרוע שצומח לו בבטן.

בשבוע שעבר זינק תומרקין על מטוס יחד עם אנחל בונני, רועי ניק, יותם ישי ויתר כוכבי סרט המלחמה החדש והמדובר של יריב הורוביץ, "רוק בקסבה", שבו תומרקין מגלם את התפקיד הראשי, בדרך לשטיח האדום של פסטיבל ברלין. "זה היה מדהים", מספר יון בהתרגשות, "אני טיפוס ביישן מטבעי, ופתאום נכנסנו לאולם ההקרנה וכל העיניים היו עלינו. רציתי לקבור את עצמי".

בסרט יון מגלם חייל צעיר שנשלח למחנה פליטים בעזה בשלהי האינתיפאדה הראשונה, ומפתיע במשחק משובח במיוחד. לא משנה מה תחשבו על הסרט - קשה להוריד מיון את העיניים.

אחרי ההקרנה בברלין ענו כוכבי הסרט לשאלות העיתונאים, כשלפתע תומרקין התנער מהמבוכה ופצח במניפסט על החיים בישראל, "היה לי חשוב להסביר שבסרט הזה יש סוג של שליחות, כי יש נטייה להגיד שהסרטים האחרונים שנעשו בישראל הם אנטי ישראלים, נגד החיילים ונגד הצבא. הסרט שלנו הוא לא כזה. אני מקווה שאנשים יתנו צ'אנס, כי זה סרט שממש מנסה להציג את הסיטואציה בצורה מאוזנת ולא שופטת.

"שמנו דגש מיוחד לא לפגוע בחיילים. כחייל לשעבר (יון שירת ביחידת דוברות זרוע היבשה בקרייה - ש.פ), זה מה שהיה חשוב לי באופן אישי. אמרתי מראש שלא אשתתף בסרט שפוגע במדינה ובחיילים".

הסרט זכה בפרס הקונפדרציה הבינלאומית לבתי קולנוע איכותי במסגרת הפנורמה, ויון זכה למחמאות מבכירי תעשיית הקולנוע האירופית, שהתרשמו מהשפה, הלוק והאינטלקט. הוא גם דילג בין קוקטיילים ומצא את עצמו מתמנגל עם השחקן ההוליוודי ווילם דפו ("ספיידרמן") ומפיק העל ג'יי.ג'יי אברמס ("אבודים").

"היה איזה רגע שפתאום עצרתי ונשמתי עמוק", הוא מספר בהתרגשות, "הסתכלתי על רועי ניק ושאלתי אותו אם הוא קולט מה עובר עלינו - אנחנו פאקינג בני 20 ומשהו, בפסטיבל ברלין, מחוץ למלון ריץ קרלטון, לפני קוקטייל חגיגי עם מפיקים הוליוודיים ורגע אחריי הפרמיירה של סרט שלנו, זאת הזיה".

לתומרקין לא היה מושג שההזיה שהוא חי רק מתחילה. אחרי ששתה כל מה שיש לבר להציע, הרים כוסית אחרונה עם מפיק העל הוליוודי טום דסנטו ("אקס מן", "רובוטריקים"). כוס אחת הפכה לשתיים ויון, ניק ובונני אימצו את דסנטו לחבורה ומצאו את עצמם משתוללים באחד המועדונים השווים בברלין.

"הגענו עם חליפות, והסלקטור לא רצה לתת לנו להיכנס, שלא נבאס את הבליינים עם הסחיות שלנו. בסוף נתנו לנו להיכנס והשתוללנו עד 6:00 בבוקר. ארוחת בוקר אכלנו במסעדה טורקית. אתה קולט?".

שנתיים אחרי שפיהקתי מולו בראיון האחרון שלנו יחד, מצאתי את עצמי רוטט כאחוז דיבוק אל מול סיפורי ההרפתקאות שלו. "בעיקרון אני בן אדם שתמיד מכוון למערכות יחסים, אבל היתה לי תקופה שנמאס לי ונהניתי. אבל לא משנה כמה אלחם בזה, אני בן אדם זוגי".

היית פעם עם בחורה בשירותים של מועדון?

"כן, פה ושם".

אתה נבוך?

"אני לא. אני פשוט לא מנשק ומספר".

סמים?

"לא. רק אלכוהול. וגם זה בסביבה מוגנת ובלי לעשות בושות".

בחיים האמיתיים יון, 23, נולד ביפו אחרי אחיו הגדול דור, איש הייטק בן 27 ("העתיד שלו מה זה סלול. אני מקנא בו שיש לו עבודה בטוחה וטובה"), לאמא נעמה ("יש לי אמא מדהימה וצנועה. אני מעריץ אותה") ולאמן המוערך יגאל תומרקין.

"משגע אותי שאומרים 'הבן של'. כל מה שעשיתי, עשיתי בעצמי. ניתקתי את זה לחלוטין. אני זה שמגיע לימי צילום, לומד טקסטים ומשחק מול המצלמה, לא אבא שלי".

אחרי גירושי הוריו כשהיה בן 13, תומרקין ואחיו עברו להתגורר עם אמם במרכז תל אביב, והצליחו לשמר תא משפחתי חם. "מראיינת אחת שאלה אותי פעם איך הגירושין של ההורים שלי שרטו אותי. כשסיפרתי לה שכבר אז אחי ואני הבנו שזה הדבר הטוב ביותר עבור ההורים שלנו, היא לא האמינה לי שלא נדפקתי מזה. אני ממש מצטער שלקחתי את זה בפרופורציה. יש דברים גרועים מזה".

לעין הבלתי מזוינת נראה שתומרקין חווה בימים אלו את המתוק שיש לחיים להציע. הוא אחד הכוכבים הכי גדולים בארץ (בקרוב יגיע למסך שלכם גם בעונה הרביעית של "הבורר"), ונבחן לתפקידים נחשקים בהוליווד ("אני פותח את המייל ורואה שחשבו עליי לתפקיד ראשי בסרט של פארמאונט. אני בהלם מזה").

אחרי שכמעט קיבל תפקיד בדרמת הנוער האמריקאית "שקרניות קטנות", נפתחה לתומרקין הצ'קרה ההוליוודית והשחקן החליט לבדוק את הקרקע במגרש של הגדולים. "לפני חצי שנה נסעתי מטעם הסוכנות שלי, ADD, לפגישות עבודה בלוס אנג'לס, עם סוכנים שמייצגים את השמות הכי גדולים. ריחפתי בין משרדים בהוליווד ולא האמנתי".

אז אתה רוצה להיות שחקן הוליוודי?

"אני חושב שכולם רוצים להצליח שם. פתאום נפתח לי התיאבון. אבל צריך להיות ריאלי. אני חולם בגדול, אבל החלום האמיתי שלי זה להמשיך לעשות את מה שאני אוהב בלי לחץ של כסף".

מה עם לעבור לשם?

"קשה לי מאוד להתנתק מהארץ".

בכל מקרה, אתה על הגל.

"זה המון מזל. זה מקצוע בעייתי. אני קם כל יום ואני בחרדות, ברור לי שהמקצוע הזה קיצר לי את החיים בכמה שנים טובות. לא משנה כמה תהיה עצוב, אנשים תמיד יחשבו 'וואי הכל זוהר'. אני יכול רק להגיד תודה שהיו לי התפקידים הנכונים בזמן הנכון".

למה כל כך קשה לך לפרגן לעצמך?

"אני די קשה עם עצמי, אבל אני מתאר לעצמי שאם לא הייתי טוב, לא הייתי פה. מבחוץ זה אולי נראה קל, אבל זה מאוד קשה. ישראל זה שוק שונה מהעולם, אין פה את אותו הכסף".

עשה לי טובה, אתה מרוויח מלא כסף.

"לא באמת, כולנו משלמים מס הכנסה. אין לנו משכורת קבועה, שנה שלמה אפשר גם לא להרוויח. לפעמים במקצוע הזה צריך לנשוך את השפתיים ולוותר על הכסף".

זה ידוע שמי שרוצה כסף עושה ריאליטי.

"אני לעולם לא אומר 'לעולם לא'. אולי 'הישרדות'".

אולי "רוקדים עם כוכבים", כמו עמית פרקש?

"נראה לך? אני לא מבין את 'רוקדים עם כוכבים', לדעתי היו להם שש עונות יותר מדי".

תגיד, מה השתבש איתך ועם עמית?

"נראה לי שלקחתי על עצמי קצת יותר מדי. אני כזה, לוקח על עצמי גם דברים שאני לא צריך. במקרה הזה לקחתי על עצמי כאבים של אחרים ואין שום סיבה שאעשה את זה".

תסביר.

"אני חושב שאתה מבין".

אתם מדברים?

"היא עםאסף הרץ ואני עם אלכסה ואין בינינו שום טינה. אם אנחנו נתקלים זה בזה, נגיד שלום והכל בסדר".

לאחרונה יון עבר לדירה יוקרתית בת ארבעה חדרים בקומה ה־22 של מגדל מגורים נוצץ ("מה זאת אומרת למה צריך כל כך הרבה חדרים? אחד לי, אחד לשותף שלי, אחד לבגדים ואחד לפייסבוק"), רכש לעצמו מרצדס מנקרת עיניים ("עזוב, אל תשאל על האוטו") ומתחזק זוגיות בת ארבעה חודשים עם אלכסה תמרי, נכדתו הבלונדינית בת ה־22 של מיקי פלד, מפיק הפסטיגל האגדי, שהיא גם חצי מצמד תאומות זהות ומתוקשרות.

מותר לשאול על אלכסה, או שמאז עמית אתה בטראומה?

"בטח מותר לשאול, פה זה לא בהסתרות. אני מסתכל עליה ושואל את עצמי מה היא עושה איתי. היא בחורה מדהימה. כמה שהיא יפה, ככה היא אינטליגנטית ומוצלחת. כל כך צעירה וכבר מנהלת יחד עם אחותה התאומה חברת אופנה, ומסתובבת בעולם.

"לפעמים אנחנו יוצאים עד 5:00 בבוקר והיא מתעוררת ב־9:00 כדי ללכת למשרד. היא הבוסית, היא לא חייבת ללכת, אבל היא כל כך חרוצה, אני לא יכול להפסיק לשבח את הבחורה הזאת".

נשמע שזה רציני מאוד.

"הלו, הלו, לאט־לאט, אנחנו יחד ארבעה חודשים והכל בסדר, אומנם אמרתי שאני רוצה להקים תא משפחתי ולהתחתן בגיל צעיר, אבל יש עוד זמן".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של "פנאי פלוס"

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :