הזמן הוא ערב שישי לפני חודש, פחות מ־24 שעות לפני הטיסה המתכוננת של מושיק עפיה ללוס אנג'לס לצילומי העונה השנייה של "חי ב־LA LA לנד". עפיה ואשתו נטלי חזרו מבית הוריו אחרי ארוחה חגיגית, שכללה קידוש, מזון איכותי ופרידה נרגשת מהמשפחה, הכל מתועד כמובן, לצורכי "LA LA לנד".

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

בדרך הביתה עפיה התחיל להרגיש מוזר. הזעה נמרצת, דופק מהיר, קשיי נשימה. כל הסימפטומים המוכרים של התקף חרדה, אלא שאצל עפיה זה קורה, לדבריו, בפעם הראשונה בחיים, ואין לו מושג מה לעשות. עפיה ואשתו מגיעים הביתה, והמצב רק מחמיר.

"התיישבתי מול אשתי, אני מרגיש את כל הגוף רועד, והלב שלי דופק ודופק ודופק, הרבה מעבר לסטנדרט. ואני מרגיש סוג של כיווץ, והיא שואלת אותי 'זה בגלל הטיסה?' ואני מרגיש עוד יותר כיווץ, כאילו מישהו דוחק אותי לפינה ואני הולך אחורה. באותו הרגע אני מבין שזהו, נגמר. אני לא טס", הוא משחזר.

מתי אתה מודיע למישהו?

"אחרי כמה שעות, מאוחר בלילה, שיתפתי את המנהל שלי, ומשם התמקדתי בלטפל בעצמי, לראות איך אני עושה את זה בכל זאת. נלחמתי בעצמי גם כשהמטוס כבר יצא. יכולתי לטוס גם ביום ראשון או שני או שלישי, אבל לא הצלחתי".

באיזה שלב קופרמן יודעים מהסיפור?

"אני לא יודע מתי המנהל שלי הודיע להם. אני יכול להגיד רק שכל מי שהתקשר אליי וחיפש אותי, עניתי לטלפון. אני אף פעם לא בורח מהמציאות. אז גם שם, כשהבנתי שאני לא יכול לעשות את זה, אני אהיה שם ואסביר את עצמי. לא בורח. הייתי זמין, הפעם הייתי זמין (צוחק)".

מרגיש שאכזבת אותם?

"כן. אני סומך על הכישרון שלי שידע לפצות על האכזבה הזאת".

כעסו עליך?

"זה משהו שאני לא יכול לדבר עליו, אבל אני לא חושב שכעסו עליי. אני יותר מאמין שמבינים אותי".

אם הפמליה של עפיה וקופרמן קיוותה שהזמן יעשה את שלו, לזמן כנראה היו סידורים יותר דחופים. שעת הטיסה מתקרבת, בשדה התעופה מחכים לעפיה האמרגן ואשת יחסי הציבור, כמו גם שאר המתמודדים בתוכנית - מאיה בוסקילה, ליאת בנאי, שרית אביטן ואחרים.

צריך להבין שמבחינת ההפקה היה מדובר בהרבה יותר ממכה קלה בכנף. עפיה היה אמור להיות הדודו אהרון של העונה - הכוכב הגדול, לצד בוסקילה, מול כל הזמרים השואפים. קווי עלילה שלמים כבר נכתבו על פי הפרמיס הזה ובדקה ה־90 קשה מאד למצוא תחליפים ראויים. כל אנשי ההפקה מנסים בקשר טלפוני בלתי פוסק לשכנע את עפיה להגיע לשדה התעופה, בדיבור מתוק, באזכור של ההשלכות, וגם בתיאור שאר הקולגות שלו שעולים על המטוס, אבל לשווא.

פורסם שבוסקילה התקשרה אליך בעצבים, כי בעצם היית אמור להיות הסטאר השני בתוכנית, עכשיו השארת אותה עם חבורה של נו־באדיז.

"הרבה חברים, גם מהתעשייה ומהפן האישי, התקשרו וניסו להשפיע. היא ניסתה לעודד אותי, היא חברה טובה וזמרת גדולה. היא ניסתה לעזור לי כמו כולם ואני מעריך את זה, אבל זה לא עזר".

לא פחדת מהשלכות של תביעה?

"כשיש לך בעיה רפואית הדבר האחרון שמעניין אותך זה כסף".

צילומי התוכנית, נטולי עפיה, הגיעו לסיומם ממש בימים אלה, כשאת נישת הסטאר מאייש קובי פרץ כסוג של מנטור, ולא כמתמודד ("הרגשתי הקלה כששמעתי על זה, לפחות יהיה להם סטאר במקומי"). פרסומים שונים טוענים שקופרמן לא שוכח ולא סולח - הפרת החוזה הזאת עוד תגיע לפסים משפטיים (עפיה: "לגבי חוזים וענייני משפטיים, התשובה היחידה שאני יכול לתת היא שאני לא מנהל את זה בתקשורת"). גם מקופרמן אי אפשר היה לחלץ מילה באשר למעמדה המשפטי של הסוגיה.

אף פעם לא טסת?

"טסתי שלוש פעמים, טיסות קצרות לאירופה. שעתיים, שלוש שעות. לא 15. וגם אז, חבר טוב שלי, טייס באל על, עשה לי סדנה שרק בזכותה הצלחתי. הוא עזר לי גם הפעם, אבל זה לא עבד".

חשבת לקחת כדור שינה?

"יש לי בעיה, אני לא נוגע בכדורים. אם הייתי יכול לבלוע, אני מאמין שהבעיה היתה קטנה. כשיש לי חום אני לוקח אנטיביוטיקה מאמא, אפילו רופא אני לא רואה".

אולי המנהלים שלך היו צריכים לשים לך משהו בלי שתדע.

"אני לא חושב שזה אתי לעשות את זה. יש דברים שאי אפשר לפתור בכוח".

אם היו שמים לך כדור כזה?

"בנאדם בהתקף חרדה, גם אם הוא יבלע כדור, זה יהיה יותר חזק מהכדור".

חבל שקופרמן לא הזעיקו את אילן רבינוביץ'.

"אה זה, כן. תראי, אני לא בקיא בפרטים של מה שקרה שם ב'האח הגדול', אבל אני יכול להגיד שקופרמן ו־yes הם שמות גדולים מאוד, ומאחוריהם עומדים אנשים עם לב פי אלף יותר גדול מהשם עצמו, ואני חושב שאת סער כולם הספיקו להכיר בעונה שהוא השתתף בה.

"כדורים אי אפשר להכריח אף אחד לקחת. אף אחד לא יכול לדחוף לך כדור לפה בכוח. מי שרוצה לוקח. ופה אני מסכם את מה שיש לי להגיד בנושא".

"LA LA לנד" היתה אמורה לתת לך את הפוש, להחזיר אותך חזרה לשורה הראשונה של הזמר הים תיכוני.

"מסכים איתכם לגמרי".

אז תלך לריאליטי אחר במקום?

"אם זה תלוי בי אני מאמין שכן. אני מחובר מאוד לריאליטי ובעיקר ל'האח הגדול'".

אז "האח הגדול VIP" יכולים לקחת אותך בחשבון?

"אשמח".

זה אומר שתצטרך להיות סגור חודש בבית.

"יש מרפסת ויש אוויר טוב בנווה אילן".

בין שאר הפעילויות שעפיה דחס בשבועות שקדמו לטיסה המתכוננת, אפשר למצוא גם את יחסי הציבור לאלבום החדש שלו, ה־14 במספר, "קרוב ללב". על עטיפת האלבום הזה עפיה אוחז בליבו. לא לדאוג, לא מדובר בעוד התקף חרדה, אלא בעשרה שירי אהבה, ביניהם גם ביצוע מחודש לשיר שביצע במקור צביקה פיק, "לא אני הוא האיש".

הביקורות הגדירו את האלבום הזה "בוגר ונטול גימיקים", שזה קצת במילים אחרות "יש שירים טובים, אבל אין עוד 'לא זמין' שיחזיר את עפיה לשורה הראשונה של הז'אנר".

אין ספק שעפיה הוא מבצע מוכשר, וידוע כיוצר אחראי ורציני, אבל לפעמים לתכונה הזאת יש דווקא אפקט הפוך. השנה הספיק עפיה להכריז על מופע בהיכל התרבות ולבטל אותו, לאשר שהוא מתגרש מאשתו תוך פחות משנת נישואין אחת ולחזור אליה, וכאמור, להודיע על הצטרפותו ל"LA LA לנד" - ולחזור גם מזה.

מה לגבי הפרידונת מאשתך, שמונה חודשים אחרי החתונה. מה קרה שם?

"היתה לנו פרידה טבעית כמו כל זוג, ידוע שהשנה הראשונה היא שנה קשה בנישואין. זה היה משברון קטן וטבעי והכל חזר למקום ותודה לתקשורת שעשתה מזה זבוב בגודל של פיל".

היא התאכזבה כשביטלתם את ירח הדבש?

"בטח. אבל נעשה משהו חלופי, בעזרת השם. וכנראה שזה יהיה בארץ, מן הסתם".

>> את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של "פנאי פלוס"

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: