אחד מהתחביבים הבוערים של הטלוויזיה האמריקאית הוא פורנו ילדות. לא, לא מדובר במין של ממש (למרות שזה לא רחוק ועל כך בהמשך), אלא בניצול בנות צעירות לצורך שדרוג הפריים טיים במחיר רמיסתן האישית.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

בעוד שהתופעה הזו היתה קיימת תמיד, השנים האחרונות הדגישו עד כמה מדובר בסחורה חמה שמשתמשת בקורבנות מהמין הנשי ודווקא פחות בבנים.

המלכה הנוכחית של הז׳אנר היא תוכנית הריאליטי "Toddlers & Tiaras" (זאטוטות וכתרים, בתרגום חופשי). ריאליטי העוקב אחר העולם המופלא של תחרויות היופי לילדות, בהן הבנות מענטזות על הבמה ומנסה להפעיל סקס אפיל על השופטים באמצעות חיוכי שיני חלב.

למרות שסופר נני היתה חותכת ורידים, אמריקה משתגעת על התוכנית ועל פרי חלציה. למשל, אלאנה בת השש, הידועה פה בכינוי "בו בו צ'יילד". אלאנה עלתה לכותרות אחרי שבתוכנית תועדה אמה, דובת גריזלי עבת בשר, משקה אותה במשקה קפאין מעורר הידוע בכינוי "בו בו ג'וס", שגרם לאלאנה להפוך לארנב קופצני ושיכור.

הסצנות שלה, בהן היא מעכסת על הבמה כחשפנית במועדון דלוח, או נראית שיכורה כמו חברת קאסט של "חוף ג'רזי", גרמו לאומה להזדעק, כולל סרטוני יו־טיוב רבים שמבקרים אותה או פשוט צוחקים עליה.

אלאנה ואמה בולעת התהילה לא פספסו את ההזדמנות ועברו בין כל תוכניות האירוח כדי להגן על מיץ ה"בו בו" שלהן (ואף, לא להאמין, למתג אותו).

עם כל הכבוד לאלאנה, הכוכבת הכי גדולה של התוכנית היא פספוסה בת שבע בשם עדן ווד. ווד הבלונדינית, שמשתתפת בתחרויות יופי מאז שהיתה בת שבועיים (!), הספיקה בחייה לזכות בשלל תארים, לפרסם ביוגרפיה, לשחרר בובה אישית, להקליט כמה שירי פופ עם שמות מיניים (כמו "Antz In Our Pantz") ולארגן ליין אופנה.

מתחרה נוספת על תואר "הטלוויזיה הלא חינוכית" היא "Dance Moms", ריאליטי בערוץ לייפטיים, שבו מתועדת קבוצת אמהות הדוחפות את בנותיהן להצלחה בתחרויות מחול. פה

התחרות היא אולי יותר ספורטיבית, אבל לא פחות נוראית: מאמנת הריקוד מתועדת חובטת מילולית בילדות, משל היו שקי אגרוף, האמהות מצולמות מנהלות קרבות אישיים על גבן של הבנות, ואלו ממולאות בלחצים, פחדים וחוסר ביטחון.

אם מישהו רוצה הוכחה מה עלול לקרות לילדות האלה בבגרותן, הוא מוזמן לפנות ל"מועדון הילדות הרעות" (Bad Girls Club), סדרת הלהיט של ערוץ אוקסיג'ן, שהצליחה להשאיר אותי פעור פה.

כאן מדובר בקבוצת בנות בוגרת יותר, בשנות ה־20 המוקדמות, שמכונסת בבית אחד במטרה לעשות צרות. מדובר בבנות אלימות, פרוצות ושיכורות, שהולכות מכות, משתרמטות למוות ושותות בכמות שגורמת לי לחטוף חמרמורת מהספה.

הבעיה היא שצופים אדוקים (כמוני) קולטים שגם פה ההורים מעורבים לחלוטין. למשל, האב של שתי אחיות משתתפות מעודד אותן בשיחה טלפונית להתפרע יותר כדי "שתהיה דרמה".

בין אם זה לגרור אותן באיפור כבד על במה, לחשוף את פגמיהן הגופניים בסטודיו לריקוד או לתעד אותן משתכרות ונלחמות כמו מלחים תשושים - כל אחת משלוש התוכניות האלה מנצלת בנות צעירות בדרכה שלה. התשלום הוא אולי סוג של תהילה, וכמה סרטוני יו־טיוב למזכרת. המחיר, כך אני חושש, כבד הרבה יותר.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: