עמוס תמם, 34, השחקן הראשי ב"אחת אפס אפס" (שני, 22:00, ערוץ 10), סדרת המשטרה החדשה והמושקעת של ערוץ 10, משלים את הטרנספורמציה שלו מנער טלנובלות מצודד שהפציע לראשונה על מסכנו ב"השיר שלנו" לשחקן ורסטילי ומשוכלל שמככב בימים אלה בכל פינה בטלוויזיה - בנוסף ל"אחת אפס אפס" תמצאו אותו גם ב"סרוגים 3" ו"עספור 2".

"בדרך לאודישן של 'אחת אפס אפס' עשיתי תאונת אופנוע פסיכית שהייתי בטוח שאמות בה, ובעקבותיה החלפתי את האופנוע לאוטו", הוא מספר על היום שבו קיבל את תפקיד השוטר הבאד אס.

"נכנסו בי באמצע הכביש ועפתי מהאופנוע. במזל הצלחתי להתנתק ממנו ברגע האחרון. נחתכתי ודיממתי לאורך כל הידיים, אבל הייתי ממוקד מטרה. העמדתי את האופנוע בצד ומצאתי את עצמי מדדה לאודישן. כשנכנסתי הם ראו את הדם ונכנסו להיסטריה, אבל בסופו של דבר שטפתי את הידיים, עשיתי את האודישן ואחריו הלכתי ישר לבית חולים. בינינו, עם כמות האדרנלין שאיתה הגעתי, לא היה סיכוי שלא אעבור".

הפריצה הגדולה שלך קרתה בשנים האחרונות. לפני זה היית שחקן עובד אבל לא מוכר.

"ואת יודעת מה? טוב שכך. כשהייתי בן 25 ניסיתי להסתיר בעצמי דברים כי חשבתי שאם אסתיר תכונות כאלה ואחרות אז אהיה יותר ראוי. אבל הייתי חייב לזכור תמיד מי אני ולא לאבד את עצמי, להזכיר לעצמי שאני עדיין ותמיד אהיה עמוס הדפוק. בקיצור, אני יודע שזאת קלישאה, אבל אין מה לעשות, היא נכונה - היום אני מרגיש מוכן, בשל, יותר בטוח בעצמי".

האם תנסה את מזלך בהוליווד?

"האמת? לא אסע לנסות את מזלי בהוליווד, אבל אשמח אם הוליווד תבוא לנסות את מזלה אצלי. זה קורה. עשיתי כבר אודישנים לדברים שם ואני גם עובד עם מורה פרטית לאנגלית, אבל מה שכן, את לא תקראי ידיעה שאני טס לכבוש את לוס אנג'לס. אני יכול להתלונן על ישראל מפה ועד הודעה חדשה, והייתי בהפגנות מחאת יוקר המחייה בשבועות האחרונים, אבל לא אוכל לגור אף פעם בשום מקום אחר. זה לא אני, אני צריך להיות קרוב למשפחה שלי, אני לא יכול לעשות דברים כאלה".

ותמם לא צוחק כשהוא אומר שהוא קשור מאוד למשפחה שלו. למרות שדבקה בו תדמית הגבר המחוספס, זה עם הזיפים, שיתחבר לצד הנשי שלו ביום שיקפא הגיהינום, הוא הראשון להודות שבעצם מדובר כאן בחנון משפחתי למדי.

תמם מגיע ממשפחה רמלאית ממוצא טוניסאי, בת שמונה נפשות, ויש לו חמישה אחים ואחיות. אביו, קצב במקצועו, חזר בתשובה בעקבות מלחמת יום הכיפורים בסמוך להולדתו של עמוס, אך תמם התחבר לדת רק בשנים האחרונות. היום הוא מתגורר ברמת גן ("תל אביב היא ממש סבבה, אבל ברמת גן יש יותר תחושה של בית ושל הפינה שלך") ומקפיד לנהל שיחות צפופות עם אלוהים מהמרפסת שבביתו.

"אני יהודי מאמין, מניח תפילין כל בוקר. חזרתי לזה רק לאחרונה, אגב, כי למרות שגדלתי בבית שבו היה קידוש ובית כנסת בכל סוף שבוע, לא ממש הרגשתי את החיבור כמתבגר שרוצה להיות הכי ההפך מההורים שלו. רק אחרי זה, כשהייתי ברשות עצמי, התחברתי אל המקום הזה של הדת. אבל אני לא בא מהמגזר של כיפות סרוגות, זה יותר בקטע של לדבר עם אלוהים כאילו הוא חבר שלך. אני כל יום מדבר לאלוהים. אני יוצא למרפסת בדירה שלי ופשוט מדבר. האמת היא שהוא אחלה, אלוהים".

מחפש את האחת

"אתם עדיין בקשר?", אני שואלת, בדיוק כשהאייפון של תמם מצלצל ועל הצג מופיע שמו של שלום מיכאלשווילי. תמם מחייך. "אני ומה קשור זה כמו משפחה. את יודעת מה זה לעבוד עם שלום ב'עספור' ולהרגיש הכי בבית בעולם, כאילו אתה עובד עם אח שלך? אני עושה פעם בשבוע ערב פלייסטיישן, חברים שבאים ומשחקים פיפ"א, ושלום ואסי מצטרפים לפעמים. אנחנו ממש קרובים".

אנשים לא יודעים את זה, אבל לפני הצלחתם של מה קשור, אתה ושחר חסון הייתם גם בהרכב המקורי.

"נכון. אני מגיע מרקע של קומדיה ובתכלס התגליתי בגלל חיקויים שהייתי עושה בבית הספר. בסופו של דבר החלטתי ללכת ללמוד משחק ולקחת מסלול אחר, אבל אנחנו חברים מגיל שבע".

"אנחנו ממש קרובים". שלום מיכאלשווילי (צילום: רועי חביב)
"אנחנו ממש קרובים". שלום מיכאלשווילי (צילום: רועי חביב)

מי שכבר לא נמצאת בחייו של עמוס תמם היא האקסית (המאוד) טרייה נועה מימן, יוצרת בזכות עצמה ובתו של הטייקון יוסי מימן. השניים נפרדו בתחילת אוגוסט אחרי מערכת יחסים של קרוב לשנה שכללה פרידה וקאמבק, ונראה כי הפעם זה סופי.

"לא, אין לי חברה", הוא מודה בנונשלנטיות. "אבל אני כבר מת לדעת איך היא תיראה. מי היא תהיה. את יודעת, ה־אחת".

אין עליך לחץ להתחתן? בכל זאת, משפחה מסורתית וכאלה.

"האמת היא שכן, יש לחץ, אבל לא הרבה. רק פעמיים ביום. סתם, לא באמת לוחצים־לוחצים, אבל ההורים מבהירים לי מדי פעם את עמדתם בנושא. אבל מה אני יכול לעשות כבר בנידון? אני רואה את עצמי נשוי עם ילדים, עם הרבה ילדים, כמו שכבר אמרתי. אני רוצה מאוד שזה כבר יקרה. כשזה יבוא, זה יבוא".

מה אתה מחפש בבחורה?

"אגיד לך מה העניין: יש לאנשים צ'ק ליסט. אנשים אומרים 'אני רוצה ככה וככה'. כל כך הרבה פעמים קיבלתי במסגרת הדיאלוג שלי עם ההוא מלמעלה את כל מה שחשבתי שאני רוצה, את כל הצ'ק ליסט שלי, ומה שגיליתי הוא שמה שנדמה לך שאתה רוצה זה לא מה שאתה באמת צריך".

למה הכוונה?

"נניח אתה יוצא ממערכת יחסים שמשהו אחד היה חסר לך בה, אז במערכת היחסים הבאה שלך ממש תרצה את אותו הדבר שהיה חסר, ואז תקבל אותו, ותבין שזה לא באמת מה שהיה גורם לך להיות מאושר בכל מקרה. בגלל זה אני אומר שבכנות, אני לא ממש יודע מה אני צריך בבחורה. ברגע שאפגוש אותה אבין שהיא זאת האחת. זאת תהיה הארה. אבין פתאום מה הייתי צריך כל הזמן הזה באשה. בחיים".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון פנאי פלוס החדש

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: